Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!

Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!

Ania / .* / 2004-04-30 10:24
Komentarze do wiadomości: Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!.
Wyświetlaj:
ZIEMU / .* / 2004-04-30 21:45
ACH ZAPOMNIAŁEM Centrum im. Adama Smitha ZAPRASZA http://www.ustawa.info/zbieramy.phpTO TAK ABY TEN DEBILIZM PODATKOWY ZLIKWIDOWAĆDOŁÓŻCIE SIĘ A NIE TYLKO GADAJCIE.TO NIGDY POLAKOM DOBRZE I NA ZDROWIE NIE WYCHODZIŁO.CZAS PODZIAŁAĆ PANIE I PANOWIE.
Igła / .* / 2004-05-01 10:48
Ja też podpisałem i namawiam innych.
ZIEMU / .* / 2004-04-30 21:42
JA TAM SIE BARDZO CIESZĘ. PRZECIEZ TO OCZYWISTE, ŻE BĘDZIE NAM LEPIEJ. TO MUSI BYC PRAWDA... PRZECIEZ NIE MOŻE BYC INACZEJ. MY MUSIMY BYC Z TEGO CO UNIA NAM NARZUCI BYC ZADOWOLENI. MUSIMY BO JAK NIE TO UNII TAK JAK ZWIĄZKOWI ZDRADZIECKIEMU ZROBIMY ZIAZI I BĘDA MIELI "POWRÓT DO KORZENI". A TO IM SIE RACZEJ NIE BĘDZIE OPŁACAŁO. Z NAMI TRZEBA TRZYMAĆ DOBRZE BO NIEWIELE NAM DOBRZE WYCHODZI TAK JAK WALKA ZE WSPÓLNYM WROGIEM.KOCHAMY CIE UNIO!!!BĄDZ DLA NAS DOBRA I DBAJ O NAS...BO JAK NIE TO JUZ KLUCZE DO ROZMONTOWYWANIA WISZĄ NA SCIANIE TAK JAK NASI DZIADOWIE SZABLE WIESZALI.POZDRÓWKA
Realista / .* / 2004-04-30 20:59
A dla mnie jest to początek kolejnego "schłodzenia" gospodarki, wyrównania zerowego poziomu rozwoju gospodarczego, i wielkiego BUM, po którym kolejny raz bez Ameryki się nie obejdzie. DOBRZE, ŻE KOLUMB BYŁ UPARTY.
Akcesor / .* / 2004-04-30 20:37
Od najmłodszych lat marzyłem o integracji ze światem gdzie ludziom żyje się bardziej po ludzku, teraz staje się to faktem! Ale nie łudźmy się, że wszystkie nasze ułomności dadzą się upchnąć pod unijnym dywanikiem, zostały one już wcześniej wkalkulowane w bilans akcesji. Nijak nie widzę byśmy obecnie mogli się wpasować w struktury zachodnioeuropejskie - z naszą mentalnością bliżej nam do Azji (niestety...). A akcesja to taki mały kroczek...Uważnie rozglądając się wokół, dają się coraz wyraźniej dostrzec oznaki, że to co miał do zaoferowania dotychczasowy porządek na świecie coraz słabiej przylega do potrzeb współczesnego człowieka. Czas na zmiany - może by go wykorzystać? - wykorzystajmy go do skoku tam, gdzie wzrok nie sięga... Każdy z nas, czasami, gna po kilka stopni na raz - myślę, że warto teraz spróbować gremialnie dając tym polski wkład w ludzkie dziedzictwo. Trudne? ... i owszem...SĄ CHĘTNI ??
bono / .* / 2004-04-30 20:05
z jednej strony obecny kształt ue nie jest idealny, a z drugiej głupio by było zostać wśród państw, których tam nie ma - z dwojga złego ue jest lepsza, nie ma mozliwosci nie przystapic, bo to rownaloby sie z samobojstwem gospodarczo - politycznym...
Shawman / .* / 2004-04-30 19:48
Nie chciałbym stosować copy&paste, więc po moją opinię zapraszam na moją stronę - http://www.polityczna.republika.pl
adam / .* / 2004-04-30 19:37
KOMUCHY I JUDEOLIBERTYNI ZOSTAŁ SIE WAM TYLKO SZNUR...ALE W UNII BEDZIE FAJNIE JAK W GENERALNEJ GUBERNI
deadline / .* / 2004-04-30 18:39
Ponieważ od lat Polska przygotowywała się do faktu wejścia do Unii, to teraz najbardziej dziwi mnie ból, z jakim się to odbywa. Chodzi mi przede wszystkim o spóźnialstwo i kompletny bałagan związany z wprowadzeniem większości przepisów prawnych, które mają obowiązywać w Polsce od 1 maja. Podam tu za przykład chociażby ustawę o VAT i akty wykonawcze do niej. Kompletnie nie rozumiem dlaczego zarówno podatnicy, jak i organy podatkowe zostali zmuszeni do wyścigu w zapoznawaniu się z tą niełatwą ustawą na miesiąc, a z aktami wykonawczymi na kilka dni przed obowiązywaniem tych przepisów? Jest to przykład wielkiej ignorancji obywateli i bałaganiarstwa, jaki panuje na szczeblu władzy!!!Mówi się: "Polak potrafi"- no tak, on po prostu musi potrafić, bo nie ma innego wyjścia!!!
piotrek / .* / 2004-04-30 18:20
chyba jak zwykle w przypadku POLSKI załapiemy się na ochłapyunijne. Unia się kończy !!!! Tylko czekac jak ci wielcy (niemcy,francja,wielka brytania itp) beda z niej wychodzic. Zostaniemy MY, Litwa, STONIA, CYPR i przyjmiemy sobie do towarzystwa UKRAINE. Totalna kicha. OBYM SIE MYLIL> a jak chcecie cos pospawac to zapraszam na nasza strone technika.czeladz.pl
Piotr Lubina / .* / 2004-04-30 18:50
Cieszę się z wejścia do Unii, ponieważ część władzy państwowej i decyzji dotyczących naszego życia zostaną zabrane naszemu parlamentowi i przekazane gdzie indziej, do kraju (grupy krajów), gdzie wybór Samoobrony, LPR i paru innych "formacji politycznych" do parlamentu stanowi element folkloru i ich poparcie nie przekracza kilku procent. Może to jakaś forma neutralizacji większości polskich wyborców...
Tomasz Kurnal / .* / 2004-04-30 18:16
No coż, po prostu innej, rozsądnej drogi nie ma. Ale ta eurobiurokracja, to koszmar. Całe szczęście, że mamy wieloletnie (wielowiekowe) tradycje w obchodzeniu przepisów. W każdym razie: żadnych skokowych zmian nie będzie, ale "Richtung stimt"
alexia / .* / 2004-04-30 18:04
CI KTORZY DOPROWADZILI DO ZDRADY POLSKI I DO JEJ ANSCHLUSU DO UNII GERMANO-PEDOFILSKIEJ SA TAKIMI SAMYMI JAK WSZYSCY TARGOWICZANIE NIEZALEZNIE OD TEGO JAKIE PIASTUJA FUNKCJE: CZY SA POLITYKAMI,DUCHOWNYMI ALBO PRZEDSIEBIORCAMI.I ZA TO WSZYSTKO ZAPŁACA PRZEB BOGIEM,HISTORIA I PRZEDEWSZYSTKIM ZDROWA JESZCZE TKANKA NARODU.NA POHYBEL WAM JUDASZE I ZDRAJCY NIEGODNI JESTESCIE TEJ ZIEMI I MIANA POLAKOW...
Henio / .* / 2004-04-30 22:49
Jestes porabany jak nie wiem co brakuje Tobie rozumu. Szkoda slow, jeste[ograniczony umyslowo
zdziwiony / .* / 2004-05-01 09:30
Dlaczego tyle piszesz o sobie?
Wyborca / .* / 2004-04-30 17:52
W Europie jestem od dawna,nie mniej iz jest teoretyczne połaczenie na papierze to i tak wielki sukces dla Polski.Odwiedziłem praktycznie każde z państw unijnych i niestety nasz kraj a przedewszystkim władza jest inna.Tam jakaś normalna tu nie.Wszystkie państwa unijne,ich rządy,władza jest dla Obywateli tutaj w ludowej jest dla siebie i dla stołków co zresztą widać nawet dziasiaj po obradach tzw sejmu.Dwa pokolenia musi potrwać zanim cos tutaj drgnie.A czy bedziemy mieć tak na granicy jak np.Belgia z Francją czy Austria z Włochami.Bzdura zawsze bedą panowie z pięcioma gwiazdkami sie kręcili nie wiadomo po co.Pozdrawiam miłego weekendu z potem z"nowym nie moim rządem"
Krzysztof Kałębasiak / .* / 2004-04-30 17:12
S.R."dlaczego kilkaset tysięcy Polaków - jeżeli nie więcej - wyemigrowało od lat siedemdziesiątych właśnie do Unii , aby tam żyć normalnie ".Jestes rozbrajajaco niedoinformowany albo klamliwy.Sadzisz, ze ci ludzie uciekali do Unii Europejskiej???Ja sam mialem zamiar uciec z kolchozu RWPG, ale nie do UE!!Do EWG!!DO wolnego rynku, do roboty!!Powinienes wiedziec tez, ze ci bardziej wytrwali i zaradni nie zostali w Europie, pojechali dalej na zachod.Do socjalistycznej Szwecji, za to, wyjechalo wielu kopmunistychnych dygnitarzy. W Twojej opinii tez za praca i wolnym rynkiem?
Haal / .* / 2004-04-30 16:43
Tkwiąc po szyję w bagnie zwanym dalej polską (znam orografię) mam sie cieszyć bo na niebie pojawiło się 12 gwiadek, tak na prawdę to chciałbym, ale z czego? Bo większa biurokracja wchłania mniejszą, bo bagno w którym tkwię staje się częścią większej ilości bagien z unoszącą sie nad nimi lekką nutką zapachowa rozkładającego się trupa socjalizmu. Może będę się cieszyć jak unia weźmie ostry zakręt na wolny rynek i na ogólnie pojmowaną wolność, ale czy to możliwe? Czy możliwe by motłoch europejskich straców wspartych o swe balkoniki rozkładjących się wraz z owocami pracy poprzednich pokoleń z głową przeżartą rakiem biurokracji, regulacji, norm, praf stanie do walki z resztą świata, oni potrzebują Nas by ktoś ich podcierał, bo inaczej ich fetor nie byłby do zniesienia. Biorąc to pod uwagę jestem trochę nawet szczęśliwy, bo Polacy zaprawieni rządami kretynów rozgromią te spruchniałe dzadowstwo Europy prędzej czy później, wysyłając tych eurpejczyków gdzie ich miejsce do hospicjów, choć i tak wielu wybierze psią śmierć eutanazji. ha!
S.R. / .* / 2004-04-30 14:47
Przy czytaniu wypowiedzi niektórych autorów nie lubiących Unii powstaje pytanie : dlaczego kilkaset tysięcy Polaków - jeżeli nie więcej - wyemigrowało od lat siedemdziesiątych właśnie do Unii , aby tam żyć normalnie . Czyżby wszyscy zgłupieli . Mało prawdopodobne . Ile ludzi z Unii emigrowało do Polski w tym czasie , nie mówiąc już o krajach bardziej na wschód ? Chyba znacznie mniej . Oczywiście nie wszystko w Europie jest dobre-brak swobodnej konkurencji , limity produkcyjne , ograniczenia cenowe i cła dla innych , ale to jest znacznie mniejsze zło od tego , w czym my teraz żyjemy . Inne wyjścia to : strefa wolnego handlu z Ameryką - mało niestety realne , lub absolutna samodzielność - absolutnie nierealne , bo tu trzebaby zacząć od czegoś podobnego jak Bereza . Brak też czynnika sprawczego czyli J.Piłsudskiego , a i epoka jakby trochę inna . Model Szwajcarski nie ma u nas szans , Norwegia jest krajem protestanckiej pracy , a nie katolickiego uczestnictwa w mszy świętej i całkowitego niestosowania się do zasad tam głoszonych . Zostaje niestety tylko uczestnictwo w Unii . Miłośnicy wschodu niech się tam wyniosą , najlepiej na Syberię .

Najnowsze wpisy