Powiem szczerze.

astek200 / 2008-04-15 17:21
Prosze pomozcie mi chociazby jakos doradzic poradzic nie wiem sam posiadam fundusz dws 50 miss plus jestem wplecy -35,68 % jest to kwota 23500 zl nie wiem co mam robic czy pogodzic sie ze strata i umorzyc jednostki czy dalej trzymac,caly czas ten fundusz leci w dol,boje sie ze spadnie tak nisko ze bede musial czekac dlugie lata na odrobienie strat,martwi mnie to bardzo chodze jak na szpilkach,prosze doradzcie mi co byscie na mom miejscu zrobili,dziekuje serdecznie za wasze opinie.
Wyświetlaj:
J.S. / 2008-04-15 19:51 / Bywalec forum
no teraz wydaje mi sie ze najlepiej nic nie robic i cierpliwie czekac, jak zaczniesz sie bawić w konwersje to możesz na tym wcale lepiej nie wyjść, skąd bedziesz wiedział kiedy jest "odpowiedni moment" teraz na wyjscie i w przyszłości na wejście.
hannibal / 2008-04-15 21:33 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ten moment poda na przykład Pagacz......dla mnie to wystarczający sygnał.....bo niby skąd sam ma wiedzieć kiedy na spokojnie wejść w fund.....są bardziej łebscy od tego.....kupi chłopak teraz Legg lub inny a tu znowu zaczną się spadki......dla funduszowych inwestorów Pagacz jest wystarczający........można też dla porównania poczytać Jusia z www.hotmoney.pl ale czy on wie na pewno co mówi ;)
benzema / 2008-04-15 22:14
Funduszowe.pl próbują złapać dołek, a to nie jest łatwe. Złapali na 3 tygodni, a tu znów odwrócenie trendu. Myślę, że jeszcze taki rolecoster nas wymęczy, a cierpliwie zarobią na trendzie który się urodzi. Dołek jest już blisko, jeszcze jedna fala spadkowa, lub uklepywanie dna.
Ewusiaa / 2008-04-15 20:59 / Czekająca na hossę
mysle ze juz po czesci pogodziłes sie ze juz ze stratą tych pieniędzy.Ja mysle ze lepiej byloby go sprzedac a te pieniadze co z niego zostały kupic np Legg Mason Akcji i PZU Krakowiak Akcji, oczywiscie nie teraz bo jest nerowo na giełdzie, ale za jakis czas i moze powoli bedziesz odrabiac straty, faktycznie jest ciezko nikt nie mowil ze bedzie lekko, wszyscy neguja i powstał marazm, krach, recesja w USA itp.
sytuacja w MiSiach tak szybko sie nie polepszy. Moim zdaniem inwestycja która przynosi straty nie jest dobra inwestycja i lepiej zapoznac sie blizej z iinnymi ofertami, w co mozna te srodki wrzucic i szybciej zarobic niz na tym funduszu.
Pozdrawiam i powodzenia zycze
hannibal / 2008-04-15 19:08 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zrobiłeś błąd na starcie.....zero dywersyfikacji....wejście na szczycie hossy......
Ja bym zrobił tak......najpierw konwersja w obligacje a potem konwersja w "odpowiednim momencie" w fundusz akcji polski-ale nie małych spółek.....wtedy również zaangażowanie dodatkowej kasy .......jak zacznie rosnąć -to najpierw duże spółki-więc i fundy akcyjne....kupując za dodatkową kasę zwiększasz szansę na szybkie odzyskanie utraconej kwoty......spróbuj wykupić sobie abonament na www.funduszowe.pl na pół roku 140 zł.....gość udziela dość sensownych porad-analizy wydają się profesjonalne........
możesz czekać na odbicie swojego funduszu i się nie doczekać-MiŚ-ie długo nie zaczną rosnąć......ale decyzja i tak należy do Ciebie........moim zdaniem za długo czekałeś na odbicie zamiast ciąć straty
takk / 87.205.37.* / 2008-04-16 00:21
lol, panie naganiacz na funduszowe, analizy mozna poczytac w necie za darmoche. co innego jakby ktos za te pieniadze sam zarzadzal kapitalem i strategia ta przynosilaby efekty. niestety tak naprawde to gwarantowany zysk ma tylko wlasciciel tego serwisu, nie jego uzytkownicy !!!
doradca IDF / 89.76.173.* / 2008-04-16 00:04
Sugeruje poczekac... tak jak poprzednik napisal wejscie na szczycie hossy i brak dywersyfikacji to najczestszy powod utraty kapitalu. Jesli podatek belki naliczany jest tam co rok to wyciagnalbym cala kwote i zainwestowal w fundusze parasolowe. Wtedy robimy dywersyfikacje akcje roznych firm i spolek, obligacje itd, w zaleznosci od okresu jaki mozemy na inwestycje przeznaczyc i celu tej inwestycji. Odbicie ma nastapic juz niedlugo. Z kazdym dniem sie do niego zblizamy wiec mozesz przeczekac. Ale ja radzilbym czesc przynajmniej wyciagnac i wrzucic w parasole. Jesli chcesz dokladniejszej rady - napisz maila
takk / 87.205.37.* / 2008-04-16 00:22
hmm radzisz parasole. to zdradź jakie parasole zapewniają kompensacje poziomą a wtedy można coś zacząć radzić ;)
doradca IDF / 89.76.173.* / 2008-04-16 00:25
parasole AXA, AEGON i SKANDIA. W nich mozna przechodzic pomiedzy funduszami roznymi bez placenia podatku. Maja szeroka game funduszy a roznia sie glownie kosztami zarzadzania itd
takk / 87.205.37.* / 2008-04-16 00:26
rozumiem, ze zakup jednostek i umorzenie jest darmowe jak w mbanku ? pzdr
doradca IDF / 89.76.173.* / 2008-04-16 13:38
zakup jest darmowy, przeniesienie na inny fundusz wewnatrz parasola tez, ale wykup juz jest platny. To sa produkty dlugoterminowe i po 6 latach koncza sie oplaty likwidacyjne, jedyne z czym sie trzeba liczyc to belka
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy