Forum Forum finansoweKredyty

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Pozwólcie Polakom decydować, jaki chcą kredyt

Wyświetlaj:
Chemik / 85.219.247.* / 2006-06-03 10:01
No widze żę wracamy do PRL'u i centralizacji, władza decyduje co dla mnie dobre!! Paranoja mam 27 lat i jak tu nie spier***ać zagranicę, a póżniej dziwnie brakuje róznych grup zawodowych. z symulacji wyżej to bym mógł jeszcze całkiem niezły wóz kupić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Klaus Gaiger / 83.168.120.* / 2006-06-03 09:54
Precz od mojego ryzyka i od moich pieniędzy. Chcecie mi zrobić dobrze? Chętnie podam numer konta. Przelewik mile będzie widziany.
looks / 81.190.104.* / 2006-06-03 09:31
a może trzeba jak górnicy - zabrać kamienie i petardy i przed Kancelarię Premiera - w ten sposób zadbać o własny interes
student / 83.24.206.* / 2006-06-03 09:40
A kasyna w Polsce to też mają zamknąć lub sprawdzać zdolność do grania lub ryzyka? Nie słyszałem... Chyba nasz wspaniały rząd coś przegapił.
jb / 84.10.103.* / 2006-06-03 09:16
Przyłączam się do protestu. Jak można, to co jest dobre likwidować i wprowadzać gorsze rozwiązania. Wprowadzenie takiego rozwiązania, gdzie kredyty będą droższe, wiadomo że zysk banku w jakimś stopniu będzie opodatkowany, co z kolei zasili kasę państwowa a tam są ogromne potrzeby. Ten rząd potrzebuje ogromnych pieniędzy. Naobiecywał w kampanii wyborczej, ludzie biedni uwierzyli, a teraz nie ma z czego zaspokoić tych obietnic. To jest polityka PiS. Nie pozwólmy w następnych wyborach aby populiści byli przy sterze władzy. PRECZ z PiS!!!! PRECZ Z SAMOOBRONĄ!!!! PRECZ z LPR!!!
Adam Gertner / 80.55.211.* / 2006-06-02 23:46
Biorąc kredyt, nie robię tego wchodząc z ulicy wprost ze spaceru na loda.
Decyzja o kredycie powinna być przemyślana, przeanalizowana i porównana z innymi opcjami. Jeżeli ktoś decyduje się na kredyt, to wtedy powinien szukać optymalnego dla siebie rozwiązania: PLN, EUR, CHF itp.
Zanim podpisze umowę kredytową powinien się zastanowić raz jeszcze, obejrzeć wykresy, tabelki, oraz własny porfel i włąsne ręce (czy będą w stanie tyle pracować).
Jeżeli ktoś boi się ryzyka związanego z walutami niech bierze w PLN, ale jeżeli ktoś nie boi się ryzyka, bo np. się na tym zna, nie może mieć zablokowanego dostępu do drogich kredytów.

Kogo interesuje, jakim papierem podcieram tyłek?
Może wprowadzimy jeszcze zakaz kupowania papieru toaletowego z taniego recyclingu, bo jest szorstki, a przez to niebezpieczny dla naskórka pośladków społeczeństwa...
Żeby nie było: używam droższego ale za to miękkiego, przyjemnego papieru, bo taka jest moja wola w tym temacie. A jak ktoś woli ryzykować zatarcie zadka, to może sobie kupować tańszy, szorstki papier z piaskiem i z resztkami różnych ostrych śmieci... ALE TO SIĘ NAZYWA WOLNY WYBÓR! I właśnie z wolnej woli podpisuję się pod protestem, ponieważ chcę mieć możliwość decydowania o swoim życiu lub jego zmarnowaniu.
WojtekJT / 80.53.127.* / 2006-06-02 21:34
Przez ponad rok pracowałem w jednym z banków właśnie udzielając szczegółowych informacji na temat kredytów hipotecznych. Wiem jak to wygląda i wiem jak ludzie bardzo pragną własnego M. Dajcie im szansę, banki na pewno na tym nie stracą!
Podpisuję się pod petycją po 1000-kroć!!!
marcinluc / 217.17.46.* / 2006-06-02 21:33
przyłączam się do protestu!
stachu (szczecin) / 83.18.67.* / 2006-06-02 21:19
mamy demokracje czyli wolno nam samym decydowac co dla nas jest dobre a co nie tylko to nie dotyczy wyboru sposobu kredytowania a zachwile ogranicza nam prawa do podejmowania innych decyzji -- banda cfaniakow i oszołomów !!!!!!!!!
romuner / 212.160.235.* / 2006-06-02 21:12
Najpierw wybierzcie polityków przy rządzenieu których będzie mniejsze ryzyko wzrostu kursu, a póxniej protestujcie...!!!!!!!!!!!!!!!
D. Skiba / 72.68.160.* / 2006-06-02 20:42
jak zwykle bankierzy próbują wycisnąć coś z polskiego społeczeństwa, jeszcze im za mało, popieram protest i podpisuje się pod nim.
Tomasz (Olsztyn) / 81.190.129.* / 2006-06-02 20:41
Jestem doradcą kredytowym i informuję kazdego swojego Klienta o ryzyku jakie się wiąże z kredytem walutowym.
Nie zawsze jest również tak, że kredyt w CHF jest "najtańszy". Zdarzają się Klienci z kredytem w CHF z marżą w wysokości 4%. Jeżeli dodamy aktualny LIBOR to nam daje już ponad 5%! Owszem to były kredyty sprzed kilku lat. Ale marża jest niezmienna przez cały okres kredytowania :(
Jestem za tym, aby to Klient mógł decydowac za siebie, a nie ktoś z Komisji lub innej instytucji. Moim zdaniem to Klient powinien decydować o tym w jakiej walucie chce spłacac swój kredyt, powinien sam decydować o swoich finansach. A skoro Nasze Państwo jest takie opiekuńcze to może zamiast takich ograniczeń niech zapewni możliwości rozwoju, zarobkowania, edukacji na poziomie krajów cywilizowanych. Nie wspomnę o opiece zdrowotnej.
Może warto zadbać o to, aby w naszym kraju ludzie chcieli żyć a nie uciekali za chlebem za granicę.
Jak tak dalej będziemy wymyślać "ulepszenia" to obudzimy się Państwie totalitarnym, bo na opiekuńcze to to raczej nie zakrawa.
Jak ktoś potrzebuje pomocy w doborze odpowiedniego kredytu, zapraszam na stronę: http://www.ankietakredytowa.pl
Pozdrawiam, Tomasz
Kero / 193.19.104.* / 2006-06-02 21:15
"A skoro Nasze
Państwo jest takie opiekuńcze to może zamiast takich ograniczeń
niech zapewni możliwości rozwoju, zarobkowania, edukacji na
poziomie krajów cywilizowanych. Nie wspomnę o opiece zdrowotnej."

A po co aż tyle Panie doradco?
Proponuję by 'nasze"? państwo zamiast troski o moje kontakty z bankiem zapewniło mi mieszkanie. Wolałbym co prawda dom ale i na mieszkanie przystaję.
sodamos / 212.160.235.* / 2006-06-02 21:09
Jakieś bzdury wypisujesz doradca. Marża nie jest stała w trakcie umowy, tylko można ją negocjować... i najczęściej banki się na to zgadzają...
Tomasz (Olsztyn) / 81.190.140.* / 2006-06-04 23:41
Do sodamos: oczywiście, że marża jest stała i tak wynika z zapisów umowy. Jeżeli Klient nie upomni się o zmianę marży to bank nie będzie jej zmieniał, bo to jego czysty zysk.
Oczywiście można ją negocjować, ale ile banków samych z siebie to robi... Żaden! Dopiero jak zagrozisz że zmienisz bank wtedy się uginają i obniżają marżę. Pozdrawiam.
Ewa Krystyna / 83.6.255.* / 2006-06-02 20:31
Przyczyna decyzji o ograniczeniu bądź nawet zakazie udzielania kredytów we frankach szwajcarskich może być po stronie bezpieczeństwa finansowego polskich banków, o którą Komisja Nadzoru Bankowego musi się troszczyć bardziej niż o klienta banku. Wzrost wielkości pożyczek i kredytów udzielanych na cele mieszkaniowe grozi nie tylko podwyższeniem ryzyka kredytowego w systemie bankowym, ale i załamaniem się systemu bankowego. Jak wynika z raportu NBP (system finansowy/kredyty I 2006r.) banki, które zaostrzyły kryteria i warunki udzielania kredytów mieszkaniowych, jako przyczynę tych zmian najczęściej wymieniały bieżącą i przewidywaną pozycję kapitałową banku.
Co nam dazdą protesty - niewiele! Ale protestuję, może się uda. Może znajdzie się finansista, który ten problem banków - bo nie o klienta tu chodzi - rozwiąże
A&D / 217.116.100.* / 2006-06-02 20:08
Jestesmy młodym małżenstwem i nie mamy innego wyjscia jak wziasc kredyt na własne M. Pracujemy obydwoje a nasze zarobki ledwo sie mieszcza w zdolnosci kredytowej, a kredyt w CHF jest jedynym rozwiazaniem dla Nas. Ile jest w Polsce takich osob jak my, wiem ze bardzo duzo. Komu ma sluzyc ta zmiana ??? Do czego oni daza ??? Chyba do tego zebysmy wyladowali na ulicy ...
kotvitza / 83.21.75.* / 2006-06-02 20:05
To jest właśnie polska "wolność" gospodarcza. Tylko regulacje, nakazy, koncesje, zakazy. NIE ZABRANIAJCIE MI WYBIERAĆ!!!
kskiba / 83.28.14.* / 2006-06-02 19:57
trzebaby wymóc na Komisji podanie do publicznej wiadomości uzasadnienia, po co takie utrudnienia, gdzie tu troska o konsumenta, czy jego ochrona przed nie wiadomo czym, wot duraki :(

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: