Forum Forum prawneBudowlane

Pozwolenie na ocieplenie domu

Pozwolenie na ocieplenie domu

tuitam / 2010-09-24 23:54
Dom sąsiada znajduje się w granicy działki (zakupiony przez niego w 1998 roku), a jeżeli dokładniej przyjrzymy sie mapce geodezyjnej oraz faktycznemu położeniu domu to nawet ją przekracza. Sąsiad wszczął postepowanie administracyjne w Starostwie, wnioskując że potrzebuje przeprowadzić “prace izolacyjne”, bo jak twierdzi woda przecieka mu do domu.
Rzecz w tym, że izolacja i ocieplenie, spowoduje że sąsiad przekroczy (kolejny raz) granice, tym samym zmniejszy rozmiary mojej bardzo małej działki.
Jak wspomniałam musze odnieść się do wniosku złożonego przez sąsiada w Starostwie, więc prosze o pomoc i informacje:
(1) czy istnieją przepisy prawne, które zabraniają sąsiadowi dokonanie wyżej opisanych prac ze wzgledu na lokalizacje jego domu?
(2) czy wydział budowlany ma prawo nakazać mi zgode na wykonanie tych prac, zarazem zabierajac mi kilkadziesiąt centymetrów mojej działki?
(3) czy izolacja może oznaczac rownież ocieplenie? Sąsiad twierdził że chce wykonać prace ociepleniowe, a we wniosku używa tylko słowa “izolacja”.
Co zrobić w sytuacji gdy rozpocznie prace, o których nie wspominał we wniosku?

Dziękuje!

Najnowsze wpisy