Forum Forum finansoweKredyty

Pożyczka, a BIK

Pożyczka, a BIK

adam komplik / 217.160.166.* / 2015-11-24 13:57
Dzień dobry
Chciałbym dowiedzieć się jaką mam szanse na pozyczkę ok. 6tys zł? Pracuję na umowę o pracę od stycznia 2014. Dochód- 2900zł. Starałem się o pozyczke w swoim banku, ale tam się dowiedziałem że widnieję w BIG za zaległości w splacie za telefon. Czy ze złą historią mogę się starac o pozyczkę?
Wyświetlaj:
krzysiek-czyszczenie-biku / 93.115.95.* / 2017-09-15 14:45
Dla tych, którzy mają problemy z negatywnymi wpisami w rejestrze BIK czy BIG polecam je usunąć. Można tego dokonać tylko wtedy, gdy kredyty, których dotyczą wpisy zostały spłacone. Nie ma możliwości usunięcia zapisu wciąż spłacanego kredytu. Warto samemu podjąć działania w tym kierunku. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek u wierzyciela. Można do tego wykorzystać generator wniosków na czyszczeniebiku.pl
eRzecznikBIK / 2015-11-24 15:26
Dzień dobry,

Informacja o zaległościach w spłacie za telefon rzeczywiście trafia do BIG-ów, i jeśli zostanie spłacona, to po weryfikacji dłużnika znika po 14 dniach. Możliwość sprawdzenia czy w BIG znajdują się dane o zadłużeniu oferuje - Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor, za pośrednictwem swojego serwisu internetowego.
Aby mieć pełny obraz, warto sprawdzić nie tylko Rejestr BIG InfoMonitor, ale również swoją historię kredytową w BIK. Możesz to zrobić zakładając darmowe Konto Próbne na stronie BIK. O historię kredytową w BIK należy dbać, ponieważ ma ona istotny wpływ na ocenę wiarygodności kredytowej. Pamiętaj, że swoją historię w BIK możesz w łatwy sposób zbudować, chociażby przez zakupy na raty czy przez posiadanie karty kredytowej. Wszystkie te zobowiązania terminowo spłacane zbudują obraz rzetelnego kredytobiorcy.

Pozdrawiam,
eRzecznik BIK

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: