Forum Forum prawneKarne

Pozyczka duzych pieniedzy z umowa.

Pozyczka duzych pieniedzy z umowa.

bartosandokan / 2009-12-02 13:35
Witam wszystkich.
Na wstepnie chce napisac ze szczegoly jakie beda potrzebne oczywiscie podam ale wolalbym juz wtedy rozmawiac prywatnie. Szczerze tez przyznaje sie ze nie sprawdzilem wszystkich tematow, wiec jezeli temat zostanie uznany za powielony zrozumiem.

moj problem zaczyna sie ponad 2 lata temu. Przyjechalem z zagranicy i pozyczylem kolezance pieniadze, ktore mialy jej sluzyc do wzbogacenia sie prawdopodobnie (mowila cos o ziemii, samochodzie... pozniej wymyslala takie rzeczy ze szkoda pisac). Pieniadze pozyczylem bez umowy (wtedy) poniewaz byla to moja bardzo dobra kolezanka.
Gdy sie zorientowalem ze zaczyna mnie oklamywac w bezczelny sposob pod moim naciskiem zmusilem ja do podpisania umowy. Umowa ta byla spisana tylko miedzy nami, bez swiadkow i bez udzialu natoriusza.
Przed jej podpisaniem mam okolo 1000 sms od tejosoby odnosnie terminow splaty dlugu, prosb o czekanie, blaganie o przedluzenie terminu.

Dzisiaj ze tak powiem napisala mi ta osoba ze mi nic nie odda i bedzie zyla w strachu zeby sie nikt nie dowiedzial (jak to przeczytalem naprawde bylem w wielkim szoku i nie wiem juz co poczac... :/

Prosze mi podpowiedziec co w zwiazku z tym zrobic? Termin splty na umowie minal juz bardzo dawno temu. Przywiozla mi przez te dwa lata okolo 1000 PLN w kilku ratach proszac ze to malutkie odsetki za zwloke. Nie ukrywam ze jestem zmeczony psychicznie juz ta sprawa.

Prosilbym bardzo o pomoc.
Wyświetlaj:
nitta / 2010-01-04 10:08
Mam pytanie-czy dostałes już jakieś informacje co do swej sprwy bo mam podobną i nie wiem co robic?
ij / 89.76.185.* / 2010-01-01 10:49
możesz skierować sprawe do sądu,ale jak nie masz doświadczenia idź do adwokata niech napisze pozew.Warto też sie zastanowić czy ma jakiś dochód lub majątek który będzie można zająć jeżeli mimo wyroku sądu nie będzie chciała spłacać

Najnowsze wpisy