Forum Forum finansoweKredyty

pozyczka hipoteczna a PIT

pozyczka hipoteczna a PIT

skomentuj
p911 / 2008-07-21 14:34
witam

czy biorac pozyczke hipoteczna moge liczyc na jakies ulgi podatkowe (odliczenia od dochodu (podstawy opodatkowania), itp)?
ktore pozyczki hipoteczne polecacie (oprocentowanie, koszty, itd)?

pozdrawiam
Wyświetlaj:
rereeer / 84.40.245.* / 2008-08-05 21:41
Nie. Na żadne ulgi nie licz. Ulgi przysługują tylko na kredyt hipoteczny - a zatem tylko na cele mieszkaniowe. A właściwie przysługiwały - bo drugim warunkiem skorzystania było zaciągnięcie kredytu do końca 2006r. Po tej dacie nie ma juz ulgi odsetkowej nawet przy kredycie na cele mieszkaniowe. A więc już po ptakach...
mromekm / 2008-08-04 22:32
nie-moim zdaniem żadne ulgi się z tym nie wiążą - mało tego - zapłacisz podatek od czynności cywilnoprawnych fiskusowi:)
Szukaj raczej kredytów - nie pożyczek hipotecznych - są tańsze (choć wiąże się z nimi więcej formalności).
abcde / 212.76.51.* / 2008-08-05 10:08
A czym się rózni pożyczka hipoteczna od kredytu hipotecznego jeżeli bierzesz pieniądze na cele niemieszkaniowe? Przeciez to jest to samo ...
mromekm / 2008-08-05 10:31
jak bierzesz pożyczkę hipoteczną - bierzesz ją na co chcesz - na wczasy, kasyno, wesele, budowę domu, zakup auta.hulaj dusza - pod jednym warunkiem - zabezpieczasz ją hipoteką (a zazwyczaj hipotekami) na nieruchomości. Kredyt hipoteczny (różnie zwany - bo i budowlanym i mieszaniowym, budowlano - mieszkaniowym, budowlano - hipotecznym itd...) jest celowy - a celem jest inwestycja w nieruchomość - budowa, zakup, remont itp. nieruchomości - oczywiście też zabezpieczone są te kredyty ( z reguly) na nieruchomości stanowiącej przedmiot inwestycji. Ale masz też rację - kredyty hipoteczne mogą również finansować po części (przynajmniej ja tylko z takimi się spotkałem) cele niemieszkaniowe (np. spłata kredytu zaciągniętego w innym banku na cele "nieruchomościowe", zakup wyposażenia typu AGD do domu.
madlen / 80.55.155.* / 2008-08-06 10:21
Mam pytanie, jesli wezme kredyt hipoteczny na zakup dzialki po jakim czasie moge ja sprzedaz ojcu? potrzebuje kredyt lub pozyczke w wysokosci 50 tysiecy na zakup mieszkania od rodzicow. jedynym rozwiazaniem jest pozyczka bo kredyt na taka kwote nie wchodzi w gre zwlaszcza ze mieszkanie jest wiecej warte.
mromekm / 2008-08-06 13:44
teortycznie w każdej chwili. bank może w umowie kredytu/pożyczki zawrzeć wprawdzie zapisy, że nie możesz sprzedać, darować itp. nieruchomości, która zabezpiecza kredyt, ale (wg mnie) w żaden sposób nie można ograniczać prawa dysponowania własnością (chyba są na to odpowiednie paragrafy w KC). Ale praktycznie, by uniknąć problemów, zapytaj w banku kredytującym. Moe nie będzie miał nic przeciwko, zwłaszcza że sprzedaż nie zmienia faktu wpisania hipotek na nieruchomości. Może się zgodzą - zwłaszcza jeśli ojciec przystapi do długu.
A co do kredytu na mieszkanie (czy tez pożyczki) to polecam kredyt - moim zdaniem będzie tańszym rozwiązaniem.
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: