Forum Forum prawneCywilne

pozywamy zbiorowo pobieraczek.pl

pozywamy zbiorowo pobieraczek.pl

ipla / 2011-07-28 09:13
portal internetowy pozywamy-zbiorowo.pl chce pomóc poszkodowanym przez pobieraczek.pl, chodzi o osoby które zapłaciły pieniądze żądane przez pobieraczka, może uda im się odzyskać wreszcie swoje pieniądze wyłudzone w tak obłudny sposób?
Wyświetlaj:
iwa933 / 83.29.141.* / 2012-07-02 19:26
podpisuje sie pod zbiorowym pozwem.
annizi / 195.205.186.* / 2012-05-31 17:22
podpisuje sie pod zbiorowym pozwem
gocha870 / 2012-04-23 12:01
podpisuje się pod zbiorowym pozwem.
tatko1956 / 88.199.43.* / 2012-05-11 10:57
JESTEM ZA - ZDECYDOWANIE tymbardziej, że jek podają "Przypominamy, że dalsze korzystanie z usług naszego serwisu będzie możliwe dopiero po opłaceniu wyżej wskazanego pakietu" tj. kwoty 94,80 zł!za cały rok.
gocha870 / 2012-04-23 12:00
również podpisuje się pod zbiorowym pozwem
szogunekaga / 91.234.245.* / 2012-11-24 17:51
podpisuje się pod zbiorowym pozwem
ale czy to trzeba zapłacić może ktoś wie
radek248 / 188.146.109.* / 2012-04-20 21:58
oszuści.nie płaćcie im.Ja dostałem dziś maila do zapłaty ale nic nie będę im płacił
sc / 195.245.224.* / 2012-04-04 10:01
UWAGA! POBIERACZEK = NACIĄGACZEK!
Podczas serwowania po internecie możecie natrafić na stronę „pobieraczek.pl”. Będą Was kusić bezpłatnym dostępem do gier, filmów, muzyki a nawet treści dla dorosłych, poprzez sieć USENET.
Będą Was również kusić 10-dniowym okresem testowania, tylko musicie się zarejestrować!
I właśnie to „tylko” jest tym naciąganiem! Podczas rejestracji podajecie swoje dane osobowe i jak zwykle przy serwisach internetowych musicie zaakceptować regulamin. W tym tkwi podstęp naciągaczy z pobieraczek.pl! Regulamin jest bardzo długi. Przeczytanie treści z pełnym zrozumieniem osobie dorosłej zajmuje około godziny!
Co stanie się, gdy dziecku wyskoczy okienko z rejestracją do „pobieraczek.pl” z banneru reklamowego na przykład podczas gry?
Najzwyczajniej w świecie wpisze swoje dane (myśląc, że to gra), zaznaczając w miejscu akceptacji regulaminu znacznik i wyślę dane. Nawet, gdy dziecko nie zaloguje się, a tylko potwierdzi link z rejestracji, to już pobieraczek.pl ma Was! 10 dni szybko mija i otrzymujecie od firmy Eller Service S.C. wezwanie do zapłaty za cały rok z góry 94,80 zł!
Mechanizm naciągaczy z pobieraczk.pl jest prosty. Każdy kto loguje się do jakiegoś serwisu internetowego nie ma czasu na dokładne analizowanie regulaminu. Dzieci nawet nie czytają regulaminu, logując się na przykład do gier! Pobieraczek.pl wpadł na pomysł, że można w ten sposób łatwo zarobić! Dając dostęp do sieci USENET, czyli sieci i tak ogólnodostępnej łapie naiwniaków i dzieci w pułapkę regulaminu.
AKCEPTACJA REGULAMINU JEST PODPISANIEM UMOWY!
I o ile dla pobieraczek.pl akceptacja regulaminu jest podpisaniem umowy, to już rezygnacja z umowy (akceptacji regulaminu!) wymaga formy pisemnej! (wyraźna nierówność stron wobec prawa!)
Po miesiącu będziecie otrzymywać e-maile z pogróżkami, tzw. „przedsądowe wezwanie do zapłaty za usługę”, której nie kupowaliście! Jeżeli przestraszycie się sądem, to pobieraczek już Was naciągnął!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta we Wrocławiu już w 2010 roku zakazał firmie stosowania takich praktyk, jednak firma dalej naciąga naiwnych internautów, przy okazji łamiąc prawo (zastraszanie i groźby podlegają karze z art. 191 Kodeksu Karnego!). Ponadto dzieci do lat 13-tu bez zgody prawnego opiekuna nie mogą zawrzeć żadnej umowy!
Co robić, aby uchronić się przed naciągaczami z pobieraczek.pl?
1. Nigdy nie rejestrujcie się na stronie „pobieraczek.pl” (dostęp do treści z serwisu i tak macie bezpłatny poza serwisem!), unikajcie również podobnych serwisów.
2. Nie pozwólcie dzieciom samodzielnego podania danych osobowych w jakimkolwiek serwisie internetowym.
3. Kontrolujcie regularnie pocztę e-mail swoich dzieci.
4. Jeżeli macie możliwość, to zablokujcie całkowicie stronę „pobieraczek.pl” i podobne.
5. Zablokujcie nadawców „noreply@pobieraczek.pl” i „bok@pobieraczek.pl” w poczcie e-mail swoich dzieci (możecie również to uczynić w swoim koncie e-mail), aby dziecko nie mogło przypadkowo potwierdzić rejestracji!
6. Jeżeli już zarejestrowaliście się, to natychmiast wyślijcie wiadomość o rezygnacji z usług (macie na to 3 miasiące).
7. Nawet, jeżeli nie zrezygnowaliście, to nie płaćcie naciągaczom – firma Eller Service S.C. nie zastosowała się do decyzji UOKiK we Wrocławiu, a dodatkowo nie posiada żadnych praw autorskich i licencyjnych do oferowanych materiałów!
8. Powiadomcie wszystkich znajomych o naciągaczach z „pobieraczek.pl” – jest to najskuteczniejszy sposób na wyeliminowanie naciągaczy w polskiego interenetu!
WAŻNE! Przesyłając dalej wiadomość usuńcie adresy e-mail innych użytkowników, aby te dane nie dostały się do innych naciągaczy (adres e-mail jest loginem w „pobieraczek.pl”)!
Zapraszam również do filmu "Pobieraczek oszustwa"

http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs
Zbałamucony emeryt / 83.1.217.* / 2012-04-03 09:37
Stał się cud! „Pobieraczek” się odnalazł!
Wczoraj zamieściłem informację (patrz – Zbałamucony emeryt) o zmianie siedziby „firmy”, co okazało się być celowym jej zabiegiem dezinformującym, by nie potwierdzić pisma wysłanego tego samego dnia, co zarejestrowanie się na stronie wydrwigrosza. Pismo wróciło do mnie z pieczątką : ZWROT – adresat zmienił siedzibę - i niepotwierdzonym blankietem odbioru. Dzisiaj, jak na ironię, otrzymałem e’mail jak niżej:
„Szanowna Pani XXXXX
Serdecznie dziękujemy za złożone w dniu 22.03.2012 zamówienie na stronie Pobieraczek.pl. Bardzo cieszymy się, że spodobał się Pani nasz serwis w 10-cio dniowym okresie Bezpłatnego Testowania i dziękujemy, że zdecydowała się Pani pozostać z nami na dłużej. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby Pobieraczek umożliwiał wszystkim pobieranie dowolnych plików w bezpieczny, szybki oraz łatwy sposób. Nasz serwis jest na bieżąco rozwijany i ulepszany.
Informujemy, iż zgodnie z warunkami zawartej umowy z dnia 22.03.2012 zostanie uaktywniony dla Pani najtańszy dostępny pakiet - Pobieraczek5 - o miesięcznym limicie 5.0 GB. Przypominamy, że dalsze korzystanie z usług naszego serwisu będzie możliwe dopiero po opłaceniu wyżej wskazanego pakietu.
Pakiet ten posiada 12-to miesięczny okres ważności oraz miesięczny limit 5.0 GB. Zgodnie z warunkami umowy kwota za wymieniony pakiet musi zostać uiszczona za cały rok z góry.
Niniejszym prosimy o opłacenie pakietu Pobieraczek5 z 12 miesięcznym okresem ważności oraz o miesięcznym limicie 5.0 GB w cenie 94.80 PLN za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania.
Należność należy opłacić w terminie 7 dni od zakończenia Pani okresu próbnego, czyli do dnia 07.04.2012.
Należność opłacić można poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - xxxxxxx
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=nYBwkzCsJ5FKMLDJv3rgKDAH
W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl
Kończąc, życzymy Pani miłej zabawy oraz owocnego pobierania z Pobieraczkiem.
Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl”.
Osoby tam zatrudnione są specjalistami w dziedzinie hipokryzji i kombinatorstwa. Zamiast generowania blankietu w celu przekazania nienależnej kwoty, wygeneruję wpis do pozwu zbiorowego przeciwko nieuczciwym gierkom stosowanym wobec setek osób.
Zbałamucony emeryt / 83.1.217.* / 2012-04-02 15:29
Jak mówią kpiarze: -„coś drgnęło w rajstopach”. Sformułowanie jest na pozór niezrozumiałe, bowiem chodzi o bardzo „popularną” oczywiście instytucję ELLER SERVICE S.C. z Gdańska. Jestem emerytem w wieku siedemdziesięciu lat. W dniu 22.03.2012 postanowiłem odszukać w Internecie jednej gry dla dziecka w wieku sześciu lat. Trafiłem na nią pod adresem w/w firmy, która reklamowała się możliwością udostępnienia do testowania wielu programów bezpłatnie przez dziesięć dni, pod jednym wszakże warunkiem. Konieczne było zarejestrowanie się. Niejednokrotnie przeprowadzałem podobną operację w sprawach dotyczących dużo poważniejszych tematów, nie zawodząc się na współpracy. Przeprowadziłem proces rejestracji, otrzymując hasło, po czym natychmiast nadeszło e’mailem serdeczne podziękowanie za skorzystanie usługi. Teraz należało się tylko zalogować. Zamiast możliwości zalogowania, trafiłem widocznie przez roztargnienie na forum dotyczące oszukańczej polityki prowadzonej przez ELLER SERVICE. Po przestudiowaniu około setki z tysięcy wystąpień, moje siwe włosy przyjęły postawę „baczność”. Po jaką cholerę wpakowałem się w takie bagno? – pomyślałem. Natychmiast napisałem wypowiedzenie zawartej przed chwilą „umowy”, aby zmieścić się w dziesięciodniowym terminie umożliwiającym zrezygnowanie z kontynuacji dochodowej dla firmy „współpracy”. Po kolejnej godzinie wysłałem pismo listem „POLECONY RECOMANDE” wraz z żądaniem potwierdzenia odbioru przez adresata. Aby nie być gołosłownym podaję numer przesyłki (00)459007734692539058. Pozostało oczekiwać na przeznaczony do tego blankiet potwierdzenia. Po kilku dniach zacząłem się domyślać, że odbiorca ma kłopoty ze złożeniem podpisu, gdyż spotykany listonosz z daleka kręcił głową, iż nic dla mnie nie ma. Dzisiaj tj. w dniu 2.04.2012 przyniósł mi wreszcie… - mój wysłany i nieotwarty list z pieczątką „ZWROT – ADRESAT ZMIENIŁ SIEDZIBĘ”. Skojarzyłem z tym faktem informacje uzyskane z forów na temat zagrywek firmy, gdzie dowiedziałem się, że w dniu 23.03.2012 został złożony pozew zbiorowy w organach ścigania w Gdańsku w związku z podejrzeniem popełniania przestępstwa przez rzeczona firmę i to w okresie podobno od trzech lat. Czytałem, że jej kierownictwo urzędowało w piwnicy budynku, a pieczątka o zmianie siedziby sugeruje, że obecnie załoga zeszła niżej o kilka poziomów. Gdyby postępowano uczciwie, zamiast wspomnianej pieczątki, poinformowano by o nowym adresie. Zrozumiałbym, że była to potrzeba związana z koniecznością zwiększenia przestrzeni roboczej podyktowanej olbrzymią ilością realizowanych zapotrzebowań przez wdzięcznych, zamawiających usługi. Koperty nie otwieram, dowody przesłania zatrzymałem na wypadek, gdyby np. z Seszeli nadeszło żądanie zapłaty za świadczone usługi w związku z brakiem wypowiedzenia „umowy”? – rejestracji?
Powyższe postanowiłem zamieścić na kilku forach, dla pokrzepienia tych, którzy dopiero teraz dowiadują się być może o zmianach mający miejsce w tak rygorystycznej firmie.
Zaczynam wierzyć w hasło wypisane w kiblu Ferdynanda Kiepskiego, brzmiące – „W kupie siła”.

Pozdrawiam wszystkich terroryzowanych
sysiunia / 37.47.196.* / 2012-03-28 23:10
Łamią prawą lub omijają luki w prawie naciągając nie świadomych,nie doinformowanych ludzi,ja też dałam się nabrać,jak dziecko...10 dni darmowych,wystarczyła sama rejestracja jak się okazało nawet nic nie ściągając by już im płacić i stać się ich klientem,oszuści jakich mało,trzeba z tym skończyć zanim wzbogacą się kosztem innych,cwaniactwo i tyle.Ja im jeszcze nie zapłaciłam ,bo nie mam za co,przyłączam się do pozwu.Wierzę w sprawiedliwość!!!!!
monika82 / 79.187.250.* / 2012-03-28 09:51
Ja rowniez mam problemy z pobieraczkiem ale nie mam zamiaru im nic placic wyslalam poczta rezygnacje na Gdansk i uwaga nie odebrano poleconego odeslano mi go, Jezeli nie otrzymaliscie droga tradycyjna umowy to macie 3 miesiace na rezygnacje ponowie probe wyslania listu na adres drugiej siedziby w Sopocie . ale rowniez sie lacze z wami.
todor / 83.21.36.* / 2012-10-11 13:53
ja rowniez dalem sie nabrac na tych naciagaczy powinno sie ich zamknac z kolesami kturzy wybili by im takie zeczy z glowy i to dobitnie.Jestem z wami
ulka1134 / 80.239.242.* / 2012-10-26 08:15
ja tez dałam się na to nabrać oczywiście zapłaciłam bo kto chciałby dostawać non stop pozwy do zapłaty teraz wysyłałam e-maile do nich i zero odpowiedzi telefony milczą a przedstawiciele po odebraniu telefonu mówią że to osoba prywatna ;-(
Elfik 0907 / 164.127.149.* / 2012-03-10 10:52
Przyłączam się do pozwu. Naciągają ludzi na jakieś opłaty, najpierw informują, że 10 dni bezpłatne, a później wystawiają ładny rachunek nawet jak się nic nie ściągnęło!!!
magda0524 / 178.180.161.* / 2012-10-02 13:50
jestem za ja zalogowalam sie 20-09.20012 a dzis przyszlo pismob tzn e. meil ze mam zaplacic 94,80 kompletnie nie wiem za co!!! jestem w szoku!! czytalam na forum ze mam napisac pismo ale meilem czy poczta???
grazynka03 / 83.27.141.* / 2012-10-15 20:09
PRZYŁĄCZAM SIĘ DO POZWU .
Na mnie wymuszono zapłacenie za pobieraczka ponad 90 zł.Było to ponad dwa lata temu , tak straszyli że zapłaciłam bo bałam się sądu
M.M / 83.3.118.* / 2012-03-08 16:29
Ja również podpisuje się pod zbiorowym pozwem.
Romii949 / 83.238.194.* / 2012-08-24 21:27
Ja również dołączam się do zbiorowego pozwu przeciwko firmie ELLER SERVICE S.C. Dzisiaj otrzymałem pismo zwykłym listem pt.PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY. W tym piśmie piszą że, firma ELLER SERVICE zleciła kancelarii Konsens SA złożenie w sądzie powszechnym pozwu w postępowaniu upominawczym, z wnioskiem o wydanie nakazu zapłaty kwoty 94.80zł. Dalej piszą że, łączna kwota do zapłaty może wynieść nawet 660.96zł. Na tą kwotę składają się: koszty postępowania sądowego, koszty postępowania egzekucyjnego, odsetki należne do dnia zapłaty oraz kara umowna. Jestem tylko ciekaw, jak długo jeszcze w naszym kochanym kraju, organa ścigania będą się przyglądać tym oszustom. Pozdrawiam.
barbatroxxxx / 95.40.142.* / 2012-10-15 12:16
witam,ja także jestem za zbiorowym pozwem,przeciwko pobieraczkowi,dostałam w lutym wezwanie do zapłaty,razem ze wszystkimi grozbami komornika i sądu,ale nie zapłaciłam.Zauważyłam niestety ze rozgłośnie radiowe w swoich konkursach korzystaja z pobieraczka,kiedy bierze sie udział w konkursach,wysyła smsy w zamian za pobranie tapety własnie z serwisu POBIERACZEK.Coś tu nie gra,mam nadzieje że ludzie nie daja sie na to nabrać i nie ściagaja tapet itp,chociaż w tym przypadku radio jest powiazane z portalem,i niestety koło sie kreci....
krzyski / 156.17.194.* / 2012-03-08 08:17
Ja również podpisuję się pod zbiorowym pozwem, tylko czy ktoś to pilotuje i przekaże sprawę do sądu, czy tylko wszyscy sobie tak piszą?
paula310 / 93.105.111.* / 2012-09-11 19:21
ja równiez dostalam dzisiaj ten list o zaplacie strasznie sie wystraszylam!!!banda zxlodzieji
xx / 109.173.231.* / 2012-03-06 19:41
Ja też się przyłączam też dostałam wezwanie do zapłaty,a w ogóle nie wiem o co chodzi

z tym pobieraczkiem!!!!
molka24 / 178.180.147.* / 2012-08-25 15:49
ja rowniez podpisuje sie pod tym pozwem wlasnie dzisiaj napisali do mnie ze mam im placic za co?wlasnie tak jak wy za nic
freerecycling / 95.49.30.* / 2012-03-04 16:09
Jak się ma zbiorowy pozew do wyroku skazującego pobieraczka? Wczoraj dostałam wezwanie do zapłaty - nie wpłaciłam ani złotówki i nie mam zamiaru tego robić.
Mniem, że fakt zalogowania się na ich stronie uczynił mnie ich klientką - mimo, że nie skorzystałam z ich usług. Czy wymawiać umowę?
Jaką umowę? Boję się wejść na ich stronę - bo to może skończyć się dożywotnim korzystaniem z ich usług. Uświadomcie mnie co robić?
assssssssssia / 89.230.202.* / 2012-03-26 20:38
Masz 30 dni od dnia zalogowania na odstąpienie od umowy. Tylko zrób to w formie pisemnej bo potem będzie za późno.
magdacz115 / 78.88.178.* / 2012-03-31 14:35
Przyłączam się również.A co z tymi którzy nie odstąpili od umowy w ciągu 30 dni a teraz po ok 2 latach dostają pisma do domu...zapózno???

Najnowsze wpisy