Forum Polityka, aktualnościKraj

PR i brak reform - opozycja o 2 latach rządu Tuska

PR i brak reform - opozycja o 2 latach rządu Tuska

Wyświetlaj:
kklooiiujhz / 84.75.190.* / 2009-11-15 15:14
A niech go! POwiec wymienil dwa "osiagniecia" dotyczacych przestepcow. Wobec wiezniow PO ma zobowiazania. Glosowali oni bowiem w prawie 100% na PO. POwiec nic nie wspomnial o "osiagnieciach" PO na rzecz zdrowej czesci spoleczenstwa. Takie sa POmatoly!
nacjo / 84.10.235.* / 2009-11-15 17:18
Po tylko dba o wizerunek medialny i propagande niby swoich sukcesow zamiast ratowac sluzbe zdrowia upadajace zaklady i miejsca pracy.Liberalizm co to znaczy?pozwalanie na wszystko,brutalizacja spoleczenstwa,obyczajow itp...zreszta nasz premier to nie polak
dareg / 87.207.65.* / 2009-11-15 15:03
jakakolwiek ocena pracy tego rządu jest zbędna:
wyborcy PO nadal twierdzą, że jeżdżą dziesiątkami kilometrów tanich, nowych autostrad
są pewni, że ich dzieci (gimnazjaliści) w szkole korzystają z obiecanych laptopów a w Polsce znacznie obniżono podatki, a nawet jesteśmy jedynym krajem kastrującym pedofili !
Nic dziwnego, elita tego kraju i jednoczesnie zaplecze wyborcze partii rządzącej to inteligencja wyhodowana w "szkołach wyższych" Chorzowa, Radomia, Dąbrowy Górniczej ........za 250 zł/miesiąc, z sukcesami weryfikująca swoje umiejętności na brytyjskich zmywakach.

finis Poloniae.......
Pilsener / 2009-11-15 14:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Toosck i Kaczynsky to byli PRL'owcy, stary komunistyczny beton, więc czego się po nich spodziewaliście? Pro-demokratycznych i pro-kapitalistycznych reform? Hahahaha.... Najbardziej liberalne i demokratyczne były rządy czerwonych aferzystów z SLD, to pokazuje prawdziwą twarz wielkich opozycjonistów czy demokratów, którym ten system pasuje jak pięść do nosa, najchętniej by nas zawrócili z powrotem do epoki łuku i strzały, gdzie rządzi szaman Rydzyk, wyszło szydło z worka - oni nie walczyli o demokrację i wolność, lecz o władzę i przywileje.

Cieszę się, że nie popieram polskich rządów w tym kraju ani polskiego chorego systemu, który ma z demokracją niewiele wspólnego, bo to nie wyborcy decydują o tym kto zasiądzie w sejmie, tylko partia - jaka to wolność i demokracja? Pójdę na wybory, gdy faktycznie to ja będę wybierał.
jan kowalski / 2009-11-15 13:40 / Tysiącznik na forum
PiS był odpowiedzialny za większość wypadkow drogowych i ich ofiary. Czyżby cos drgnęło w tej kwestii.?
Tusk i jego ekipa przebijaja śmiesznością wszystkie najpopularniejsze kabarety.
djmobber / 83.30.117.* / 2009-11-15 12:46
Polska byłaby teraz lepsza ,gdyby pozwolono spokojnie na rozwój zdrowego kapitalizmu po 89r.
Działacze komunistyczni w obawie o swoją przyszłość a nawet życie pozwolili na zmiany ustrojowe, lecz ustawili Wałęsę ,by udało się przekręcić sprawy gospodarcze na ich korzyść.
Sprawy poszły jednak zbyt daleko i do rodzacego się kapitalizmu ,przyssały się i rozrosły napowrót socjalistyczne struktury.
W ten to sposób Polska została pozbawiona okresu kwitnacego i nieskrępowanego kapitalizmu jaki wcześniej przechodził świat zachodni.
Zachód mocny i zbudowany dopiero teraz wkracza w świetlany socjalizm ,gdyż takie jest widać przeznaczenie marzenie ludzkości.
A Polska naiwna i biedna , z jednego kibla w drugi.
Obecna ekipa Donalda z ojcem chrzestnym Wałęsą to już jest piekna katastrofa.
Poprzednio Olszewski i ostatnio Kaczyńscy starali się coś naprawiać ,lecz ukruciły ich właściwe służby i zadeptał rozbawiony tłum.

I teraz jak zwykle karty powinni rozdać uniwersalni pokomunistyczni towarzysze.
Chyba są już bez obaw i na tyle zdolni ,honorowi i zarobieni aby dopomódz Polsce.
Na pierwszy rzut Kwaśniewski znowu pewnie zostanie prezydentem.
_qwert / 2009-11-15 12:56 / Tysiącznik na forum
jak zwykle karty powinni rozdać uniwersalni pokomunistyczni towarzysze


..."ciekawie" opisałeś lata rządzenia pisu, ale na szczęście minęły one BEZPOWROTNIE.

:-P
Brandnew / 89.229.92.* / 2009-11-15 17:35
Chyba się jeszcze zdziwisz - jeszcze rok takich cudów, takiej pochylni ekonomicznej i pył z cudaków się nie ostanie
Pajchiwo / 2009-11-15 21:43 / Tysiącznik na forum
Z tego się może jeszcze wdrapać na stołki SLD - głupie masy będą się wstydzić głosować na Kaczyńskiego, a Tuskiem będą zmęczone i powstanie próżnia, którą trzeba jakoś zapełnić...
A polityka, jak i natura nie znosi próżni :)
djmobber / 83.30.117.* / 2009-11-15 13:29
Ale było by wesoło ,jakby jakaś stara pokomunistyczna szycha czy nawet generał , zechciałby wpisać się pozytywnie , złotymi zgłoskami w karty wielkiej historii Polski.
I ujawniając kulisy "obalania" wdeptałby "nobla "w ziemię:)
miga / 78.88.130.* / 2009-11-15 12:46
tojak radzi sobie rząd ocenimy my wyborcy po 4 latach, a nie Kurski, Kaczyński czy Ponsyliusz, przynajmniej mamy spokój no gdyby nie pisowców ujadanie
_qwert / 2009-11-15 12:30 / Tysiącznik na forum
Za to PiSowi i SLD świetnie wychodzi wieczne ujadanie, jątrzenie i zwalanie swoich win na innych :-P Całe szczęście, że na większości Polaków te ich pohukiwania nie robią już żadnego wrażenia.
Pajchiwo / 2009-11-15 21:45 / Tysiącznik na forum
Daj spokój - wcześniej dokładnie to samo robiła PO jak przegrała wybory...
Trochę obiektywizmu Kolego - oni się różnią mniej niż sądzą zacietrzewieni adwersarze walk PiS/PO. Oni są TACY SAMI...
_qwert / 2009-11-16 10:00 / Tysiącznik na forum
Nie masz racji.
Oni nie są tacy sami.
Faktycznie przyświeca im jeden cel... wygrywać kolejne wybory, ale to są politycy (przynajmniej z nazwy), więc nic w tym dziwnego.
Niemniej są kompletnie różni - w metodach działania, w rozmowie, w wyglądzie, w wychowaniu - zresztą jedna z kaczek nawet mówiła, że są z różnych półek, czy podwórek... czy jakoś tak.
Więc o ile nie mam złudzeń, że w polityce pierwszoplanową rolę gra potrzeba przypodobania się elektoratowi, to absolutnie nie zgodzę się z tezą, że pisowcy są do kogoś podobni - ta grupa jest hermetyczna, kompaktowa i niepodobnych do niczego.

:-P
Pajchiwo / 2009-11-16 19:11 / Tysiącznik na forum
heh - właśnie sam sobie zaprzeczyłeś Kolego :)
Różnica polega głównie na identyfikacji docelowego wyborcy - jak jest pseudointelektualista, to się go pieści bajkami o tym jaki to on jest mądry i tolerancyjny; jak konserwatysta to bajki przybierają narodowy charakter i teksty o "sprzedaniu" grają pierwsze skrzypce, Niemniej mechanizm sprawowania władzy jest ten sam - znieczulić wyborcę na własne błędy, a uwypuklić istniejące (bądź nie) błędy przeciwnika.
IMHO nasza jedyna szansa na zmianę tego g...a to była koalicja tychże partii, ale nie - każdy z tych matołków wolał dostać wszystko niż współpracować, bo dla nich dobro kraju to kwestia drugorzędna...
Tak to widzę.
_qwert / 2009-11-18 10:46 / Tysiącznik na forum
Cóż... może i jedni i drudzy chcą mnie oszukać, niemiej ja w przeciwieństwie do ciebie widzę zasadniczą różnicę pomiędzy tymi partiami i jak ich słucham i jak na nich patrzę.
I żadna koalicja mi się nie marzy.
Jak to mówią lepiej z mądrym stracić niż z głupim znaleźć... więc będę tracił na własne życzenie, ale skoro płacę to też wymagam jakości, która mi odpowiada... i tego się trzymam.

OK., podzieliliśmy się własnymi odrębnymi zdaniami i jest git.... chociaż do żadnych wspólnych konkluzji raczej nie dojdziemy, więc można na tym poprzestać.

pozdrawiam.
rablo / 89.231.182.* / 2009-11-15 14:29
Bardzo sie mylisz nie trzeba pohukiwac a większosc normalnych Polakow ma juz dosyc Aferałow,UWolcow,platformersow ze złotym Donem na czele.Moze pamietasz jak przed wyborami wielki Don płakał ze jego mamusia po tylu latach pracy ma nędzną emeryturę.Dopiero jak platfusy wygrają to on wielki Don z uczciwymi kumplami pokażą Polakom jak wygląda godna renta,emerytura.Zapytaj się znajomych jak wygląda godne życie większości ludzi po latach pracy w tym POrąbanym kraju.Don mowiac o godnym życiu,godnej emeryturze miał na mysli Lewandowskiego,Bieleckiego,Suchocka,Gronkiewicz,Rysia,Zbysia,Donka,Marysię,Irenke,Lecha,Jarka,Danke,wszystkich ktorzy są jednego wyznania :jak najwięcej kasy dla siebie i kumpli,zwłaszcza jeżeli w przeszłosci mieli stosunek ze słynnymi AFERAŁAMI.To tylko jeden przykład,nie trzeba jątrzyć czy pohukiwać kazdy rozsądny i BEZSTRONNY to widzi.
ZK. / 82.160.16.* / 2009-11-15 16:47
rablo,jesteś porąbany .Jesteś jak kobra , sam jad .naprawdę tak myślisz o Polsce i jej rządzie ?.Jeśli tak to smutne ,ten jad zatruwa ci rozum ipozbawia trzeżwej oceny sytacji w naszym kraju.Dopiero od niedawna budujemy "normalność ".Prawie od podstaw i robiły i robią to wszystkie kolejne ekipy rządzące ,z różnym skutkiem ale przecież zawsze do przodu .Mamy wreszcie wspaniałą ,wykształconą młodzież.Informatycy polscy wygrywają wszystkie konkursy informatyczne na świecie ,właśni wygrali światowy w Chinach ,czy nie jest to powód do dumy? Więcej pogody ducha !!
Brandnew / 89.229.92.* / 2009-11-15 17:33
Ja p*****..ę!! Znów głos z POmatrixa ! "Normalność" z Rysiem, Sawicka i cała ta zgrają...? Chłopie jak te rozmowy Chlebka czytałem to mi się wydawało, że oglądam "Chłopaki nie płaczą" . Ta sama gangsterska gadka i ten sam język.Elity! A okłamanie całej polski na temat stoczni ?! Czysty majstersztyk "normalny" , no nie? O reszcie nie warto wspominać - książkę można napisać ...A wykształcona młodzież i nasi informatycy (co do których umiejętności masz rację) to juz dawno wyrabiają za granicą na chwałę innego państwa. No chyba, że jest to dziecko Zbysia czy Pazurowej - to wtedy nawet nie musi żadnego konkursu wygrać! Obudż sie albo przyznaj , że wyrabiasz tutaj na potzreby PSOPS "cudacznego" rządu.
bisiu / 83.11.187.* / 2009-11-15 12:02
A co z obietnicą zniesienia obowiązku meldunkowego? Nadal obywatel bez meldunku nie jest pełnoprawnym obywatelem.
jan kowalski / 2009-11-15 09:42 / Tysiącznik na forum
jak Rząd zajmuje się gospodarką każdy widzi: sprzedaż stoczni, budowa dróg i autostrad, słuzba zdrowia i tzw. "plan B" , Rycho, żbycho i inni....
I nawet nie chodzi mi o działania czysto gospodarczo-finansowe, bo wiadomo, że w dobie kryzysu trudno podejmowac decyzje, zwłaszcza, gdy nie ma się jasno sprecyzowanych planów, ale mozna by zając się chociaż innymi problemami: ułatwieniami dla przedsiębiorców (tzw. jedno okienko), obiecywane zniesienie obowiązku meldunkowego, przygotowanie ustaw kompetencyjnych i wiele innych. Rząd jest mierny, mizerny, denny, nie robi nic nawet w kwestiach nie wymagających dodatkowego finansowania.
Kim 69 / 89.228.86.* / 2009-11-15 14:24
Brawo, całkowicie się zgadzam z twoim zdaniem.........
Mieliśm y meldować firmę w 15 minut jak obiecał Don Tuskone............miało żyć się lepiej ,prościej.
tak obiecał Don Tuskone........minęły dwa lata i nic się nie zmieniło.............Takie same szambo jak
było tak jest...............
Elendir / 2009-11-15 09:03 / Łowca czarownic
PiS wstydziłby się podawać jako przykład służby zdrowia skoro dzięki poparciu prezydenta i lewicy udało mu się zapobiec uchwaleniu istotnych ustaw w tej sprawie.
A odnośnie gospodarki to myślę że rząd PO zajmuje się nią lepiej niż by zajmował się rząd PiS tudzież SLD - w obydwu przypadkach, po początkowym powiększaniu deficytu budżetowego Polska mogłaby powtórzyć przypadek Litwy albo wręcz Argentyny. Oczywiście nie oznacza że zrobił wszystko co można było (w szczególności nie można zapomnieć o kwestii KRUS blokowanej przez koalicję z PSL) ale nie widzę siły politycznej w parlamencie która mogłaby lepiej rządzić w kryzysie. Moje stanowisko się nie zmieniło przez 2 lata gdy pisałem że nadejdzie kryzys i że w tym kryzysie wolę by PO sprawowała rządy a nie PiS.
Brandnew / 89.229.92.* / 2009-11-15 10:59
Chłopie! Przestań tutaj wklejać fragmenty z TVN-u . "Gdyby" PIS to "byłoby" itd . Skąd o tym wiesz? Nie masz żadnych podstaw aby tak pisać. Własnie za PIS mieliśmy okres najwiekszego rozwoju i widzę ,że PO nie może tego pojąc i strawić. PIS sobie radził znakomicie pomimo kłód i ataku POmedi przez cały okres rządów PIS. Nawet POwskie sądy uznały wszystkie zarzuty przeciwko PIS za bzdurne i nieprawdziwe. PIS nie miał połowy tego wsparcia które ma PO (to co wyczyniają POdziennikarzyny to juz czyste kłamstwo w imię lizania dup tuskowych). Te expose tuska, szafy ustaw, bzdurne PR-owe komisje, itd - co z tego zostało ? Smród i jęczenie ,ze prezydent nie pozwala. A prezydent akurat pozwala na więcej niż poprzedni prezydenci - do sprawdzenia. Co więcej - okazuje się już po roku, że to prezydent miał rację poddając pod wątpliwość co niektóre pomysły platformy. Obudź, ze się i rozejrzyj !!!! Oderwij wzrok od TVN i wejdż na portale gospodarcze i finansowe. Przejedz się po kraju i jadąc przez miasteczka i woski zobacz jak się ludziom "POlepszyło". Czasami aż się płakać chcę. Wszystko tylko w imię tego aby im i dziennikarzynom było lepiej.
Elendir / 2009-11-15 21:40 / Łowca czarownic

Chłopie! Przestań tutaj wklejać fragmenty z TVN-u .

Chętnie zapoznam się z audycją któa mówi to samo co ja napisałem. Możesz podesłać linka?

"Gdyby" PIS to "byłoby" itd . Skąd o tym wiesz?

O co PiS (oraz również lewica) mówiły o deficycie i możliwości jego pogłębiania? Tego rodzaju deklaracje mi wydały się całkiem prawdopodobne.

Własnie za PIS mieliśmy okres najwiekszego rozwoju i widzę ,że PO nie może tego pojąc i strawić.

A mógłbyś powiedzieć jakie działania PiS doprowadziły do tego rozwoju?

PIS nie miał połowy tego wsparcia które ma PO (to co wyczyniają
POdziennikarzyny to juz czyste kłamstwo w imię lizania dup tuskowych).

Kiedy ostatni raz oglądałeś TVP? A oglądałeś ją za czasó rządów PiS?

Smród i jęczenie ,ze prezydent nie pozwala. A prezydent akurat pozwala na więcej niż poprzedni prezydenci - do sprawdzenia.

Bo liczbowo się zgadza? Tyle że jak coś ważnego, jak np. ustawy zdrowotne to już nie bardzo?

Oderwij wzrok od TVN i wejdż na portale gospodarcze i finansowe.

Mam wrażenie że oglądasz TVN znacznie częściej niż ja. Ale chętnie podejmę merytoryczną dyskusję - jeśli i Ty będziesz konkretny, a nie będziesz walił sloganami.

Przejedz się po kraju i jadąc przez miasteczka i woski zobacz jak się ludziom "POlepszyło".

A jak wyjedziesz poza granicę Polski to zobaczysz że tam ludziom w ostatnim roku względnie bardziej się pogorszyło.
rz-hh / 84.144.121.* / 2009-11-18 13:08

Mam wrażenie że oglądasz TVN znacznie częściej niż ja. Ale chętnie podejmę
merytoryczną dyskusję - jeśli i Ty będziesz konkretny, a nie będziesz walił
sloganami.


to juz gdzies czytalem, to choroba z obsesja....


A jak wyjedziesz poza granicę Polski to zobaczysz że tam ludziom w ostatnim roku
względnie bardziej się pogorszyło.


chyba w Gladalumpo....

ha..ha..ha..ha to wyjedz wrescie i przejzyj na te twoje zaslepione oczy a nie pie....prz jak przed 30 laty TRYBUNA LUDU

takie wstawki nie maja z merytoryka nic wspolnego to POprostu propaganda
to smierdzi mi komuna.
rzeczywiscie zdrowy rozsadek to w Polsce towar z pod lady, nie kazdy go nabyl.
A ty juz napewno NIE.
FANABERIIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marek 19.53 / 83.24.27.* / 2009-11-15 09:51
Odnoszę wrażenie, że zawód wywołał "myślenie życzeniowe"
myślę że rząd PO zajmuje się nią lepiej niż by zajmował się rząd PiS

To samo dotyczy służby zdrowia - nawet "najistotniejsza ustawa" nie oznacza, że jest ona dobra i cokolwiek rozwiązuje.
Proszę wspomnieć słowa Kopacz - obejdziemy się bez ustawy, przeprowadzimy to wszystko rozporządzeniami.
I dalej:
po początkowym powiększaniu deficytu budżetowego Polska mogłaby
powtórzyć przypadek Litwy albo wręcz Argentyny

To niczym nieuzasadnione domniemanie. Faktem natomiast jest w zastraszającym tempie rosnący dług publiczny i inżynieria księgowa wokół wydatków budżetowych.
Elendir / 2009-11-15 21:43 / Łowca czarownic

To samo dotyczy służby zdrowia - nawet "najistotniejsza ustawa" nie oznacza, że jest ona dobra i cokolwiek rozwiązuje.

Nie, samo z siebie to nie oznacza. Ale jeżeli lepszego przykładu się nie potrafi pokazać niż to co się samemu zablokowało to świadczy o słabości argumentów.

Faktem natomiast jest w zastraszającym tempie rosnący dług publiczny i inżynieria księgowa wokół wydatków budżetowych.

DObrze że przynajmniej z państwowej kasy fizycznie nie wypływa jeszcze więcej jak to PiS proponował.

Najnowsze wpisy