Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PR-owsko rząd wygrał katowicką tragedię. Słupki w sondażach pewnie skoczą

PR-owsko rząd wygrał katowicką tragedię. Słupki w sondażach pewnie skoczą

Wyświetlaj:
obserwator / 83.17.229.* / 2006-02-05 15:24
Zadałem sobie trud i przeczytałem wszystkie te komentarze i aż dziw, że jest tak źle gdy jest tak dobrze. Wszyscy wiedzą co trzeba zrobic aby było jak należy, Widzą wszystkie błędy i wiedzą jak ich uniknąć, krytykują wszystko i wszystkich. No właśnie, nie wszystkich - siebie nie. Każdy wie co drugi źle robi, a jak tam z MOIM JA? Czy na Twoim podwórku wszystko jest o.k. "krytykańcie"? Myślę, że najlepiej zacząć od siebie. Jak każdy tak zadziała nie będzie problemu. Do tego trzeba jednak dużo pokory, a z tym jest u nas fatalnie i niestety nie ma szans aby przez najbliższe 2 pokolenia coś się zmieniło. Chyba żeby jakiś cud. Tu chyba jednak cudu nie będzie.
real / 81.219.244.* / 2006-02-05 17:04
No właśnie!!! Świetne pytanie (...a jak tam z MOIM JA?), Panie obserwator. Sktytykował Pan wszystkich hurtem (jak leci z góry na dół, bez podania jakichkolwiek argumentów - no bo po co?), po czym wygłosił swoje credo : """.....Czy na Twoim podwórku wszystko jest o.k. "krytykańcie"? Myślę, że najlepiej zacząć od siebie."" Co rzekłszy, nic nie wspominając o swoim podwórku, natomiast z lubością, przeniósł się na podwórka innych """.....Do tego trzeba jednak dużo pokory, a z tym jest u nas fatalnie i niestety nie ma szans aby przez najbliższe 2 pokolenia coś się zmieniło. Chyba żeby jakiś cud. Tu chyba jednak cudu nie będzie. "" Potwierdzam Panie obserwator, cudów już nie ma (pozostały tylko dziwy).
Wapniak / 83.28.102.* / 2006-02-02 18:38
... " akurat tu mam wrażenie, że to nie politykom ranni zawdzięczają fachową pomoc. Raczej temu, że strażacy i lekarze potrafią się sprężyć i wbrew przeciwnościom, na przykład natury finansowej, sprawnie działać ratując ludziom życie"...
Tu akurat nie mam wrażenia lecz pewność. Po paru dniach medialnego szumu wyszło szydło z worka. Nieudolność państwa, niefrasobliwość i niekompetencja władzy i wszystkie inne zalety naszego wybranego narodu mędrców. To my wszyscy, naszą postawą ponosimy winę za tą tragedię i za nią solidarnie zapłacimy. Sami niejako dajemy przyzwolenie na ten panujący wszechobecny bałagan i brak jakiej kolwiek odpowiedzialności za słowa i czyny. Warcholstwo na górze i na dole tworzy wręcz tzw. idealne sprzężenie zwrotne. Na tym portalu również.
Nie raz się wypowiadałem w tym temacie, ale ostatnie wiadomości przerosły moje siły. Komercyjne i propagandowe traktowanie śląskiego dramatu, bzdurne i sprzeczne wypowiedzi rożnych osób co do jego przyczyn, sposobu oceny i zakresu odpowiedzialności wprawia mnie wręcz w osłupienie.
Informacje na temat składu właścicieli MTK, orzeczenie Sądu w Gliwicach, renty specjalne, Vat od SMS-ów ....i td. każe mi tylko domniemać, że starym zwyczajem sprawie zostanie łeb ukręcony lub znajdzie się jakaś płotka...Zdarzało się nie raz, iż na wzniosłym ołtarzu / - / konieczna była ofiara.
Urząd Miejski w Katowicach - współwłaściciel, Prezes Spółki z Nowej Zelandii, rejestracja na Cyprze, /podatki gdzie?/, wyrok Sądu za nieistniejącą szkodę dla Hestii, haracz za pomoc, renty i odpowiednia atmosfera sukcesu w mediach. Czy to nie za dużo, jak na jedno zdarzenie? Wszyscy są zainteresowani milczeniem. O wystawionych prezesach /biznesmenach/ - słupach, stara melodia...
W tej sytuacji w naszym swojskim bagienku, nie bardzo widzę rzeczowego wyjaśnienia jak wielu dotąd, sprawy.
G.... znowu przyschnie, ludzie zapomną, na wszelki wypadek da się gawiedzi znów jakiś temat i niech się cieszy. Pospolite ruszenie będzie się mogło wykazać ale tylko w bezpiecznym dla aktualnej władzy kierunku...
Przykre. Wystarczyłoby tylko wyegzekwować dyscyplinę i odpowiedzialność postępowania na każdym szczeblu działania. Niby wszystko jest, tylko kto to ma zrobić? Kto przerwie wreszcie ten zaklęty krąg niemocy?
Z tego co widzę, nikt. Chyba...że zmienimy mentalność. Zaczniemy się liczyć z drugimi. Nauczymy się za sobą sprzątać i zamykać drzwi. Ja, a po mnie choćby potop przestanie być aktulną dewizą, tą w życiu codziennym, rodzinnnym i społecznym.
Narazie 65 ofiar, to cena za naszą bezmyślność. Chylę czoło z pokorą...
Roman / 84.10.11.* / 2006-02-04 15:16
Otóż to strzał w 10. Cała nadzieja w stworzeniu zupełnie nowych warunkówoceny rzeczywistości. A więc 4 RP z nowymi ustawami , nowymi ludżmi, nowym spojrzeniem i oceną Oby się udało Panu Kaczyńskiemu.
Bernard / 83.22.10.* / 2006-02-02 13:44
Polacy ciszej nad tymi Trumnami.
Jest wiele stosowniejszych okazji do dyskusji i sporów politycznych.
4poland / 83.17.92.* / 2006-02-02 10:08
wy dziennikarze śledząc tematy do neewsów już tak zbaranieliście, że nawet tragedię ludzką będziecie na siłe wiązać z sondażami poparcia partii. Nie słyszałem aby przy jakiś tragediach wasze środowisko zainicjowało jakąś akcję pomocową, zbiórka pieniędzy w waszym środowisku, oddanie krwi, itp. Żerujecie na ludzkich tragediach nie dając nic w zamian
beciq / 83.14.96.* / 2006-02-02 10:15
zgadzam się całkowicie, a to przerażające szukanie sensacji przez dziennikarzy w ludzkim dramacie zaczyna być nie do zniesienia, pytania w stylu : i jak teraz pan/pani będzie życ.............. są po prostu daleko nie na miejscu
lopez / 193.201.167.* / 2006-02-02 08:41
Ludzie na Śląsku mieli szczęście w nieszczęściu, co tydzień giniepodobna ilosć osób na drogach, czy wiecie ile czasu trzeba czekać na karetkę i co siedzieje gdy rannych jest kilka osób, chyba nie... Przestańmy sie podniecać tragediana Śląsku tylko dlatego, że była spektakularna, trupy na drodze to nie tragedia, znam przypadek że cała rodzina zginęła ojciec matka dzieci i autostopowiczka i co rząd przyznał komuś pomoc itd. nic..... Może ktoś zadba o nasze bezpieczeństwo wybuduje w końcu bezpieczne skrzyżowania, równe drogi, usprawni ratownictwo inaczej mozę trzeba zacząć ścigać posłów za nieumyślne spowodowanie tysiecy ofiar na drogach.... wkładam kij w mrowisko, ale denerwuje mnie podejście ludków teraz Dorn i Ziobro będą ścigać zarzadców, a moze pościgaja siebie, jak miełem wypadek usłyszałem w słuchawce od policjata mmay inne zdarzenie jak nie ma ciężko rannych to możemy przejechać za 1,5 godziny itd. - profesjonalne ratownictwo i służbny, oczy my mówimy pan Religa działa mi na nerwy, nic nie chce zmienić....
Zgodny z Tobą Lopez / 83.21.51.* / 2006-02-04 07:05
Lopez, zgadzam się z Tobą całkowicie, ta tragedia tylko
dlatego jest rozdmuchana, aby w niedalekiej przyszłości prominenci mogli sobie przyznać ordery, premie i punkty.
Dla kazdej rodziny niezależnie, w którym miejscu ginie im
jakiś członek, jest to tragedią. Ja bardzo nie dawno przeżyłem utratę kogoś najbliższego, jedna z moich koleżanek straciła w wypadku samochodowym obojga rodziców - była wówczas 17 letnią dziewczyną, sądzicie, że
ktoś z oficjalnych czynników zajął się tą sprawą? po co?
taka pojedyncza sprawa nie daje rozgłosu, ale tam gdzie wiele ofiar pojedzie premier popracuje palcem i medal gotowy. Całkiem nie mogę zrozumieć materialnej pomocy
dla dorosłej części rodzin poległych - przecież każdego dnia gdzieś ktoś komuś umiera i nikt się tym nie przejmuje. Zostają sieroty i trzeba dużo wysiłku poczynić aby przyznać im jakąś pomoc, Przecież rodziny poległych nie straciły dobytku oprócz ewentualnie gołębi, dlaczego zaraz pomoc?
Pogrzeby powinny się odbyć na koszt właścicieli hali,
a władza najwyżej powinna wyłożyć za winnych, a później ich ścigać i ściągnąć co do grosza, ale tego nasza władza
zrobić już nie będzie umiała. Uważam, że jedyną bohaterką
w tej sprawie jest ta babcia, która rozebrała siebie, aby ratować przed zimnem wnuczka. To jej należy postawić
pomnik ku uwadze innych babć a i rodziców tez.
ta / 82.160.7.* / 2006-02-02 09:36
Stronniczy pogląd - ten felietonik jest o niczym bo nie precycyzuje ani informuje . Ma jedynie charakter zaistnienia ..
piotrleon / 83.175.147.* / 2006-02-02 07:40
Znakomita organizacja...był jeden flash w wiadomościach na TVN 24, jeden, potem już ani razu go nie zobaczyłem w żadnych wiadomościach, wyglądał tak: najazd kamery na zawalony budynek dwóch ratowników:
- Za ciemno, nie mamy jak wejść.
- Wiem, już X pojechał do sklepu po 500 latarek...

I to tyle jeżeli chodzi o organizację.
piotrg / 2006-02-02 10:53
własnie -ciekawe czemu nie pokazują jak naprawdę było -czyzby lizu lizu ,pitu pitu a zaufanie opinii do rządu rośnie
dzeku / 213.216.65.* / 2006-02-02 01:31
Jeżeli słupki skoczą z powodu sprawnej akcji w Katowicach, to będzie oznaczać tylko i wyłącznie, że Jacek Kurski miał rację mówiąc o wyborcach "ciemny lud ". Pisiorki nie mają żadnej zasługi w zorganizowaniu systemu ratownictwa na Śląsku, bo ich wojewoda jeszcze dobrze się nie zainstalował, a przez parę lat był na Śląsku wojewoda z innej opcji. Facet może mało znany, ale na gwiazdora się nie strugał, tylko robił swoje. Poza tym przykład ratownictwa na Śląsku może świadczyć, że brak przepisów nie jest przeszkodą w rozumnym działalniu, a żaden przepis nie zastąpi rozumu i woli działania.
sla300 / 212.76.37.* / 2006-02-01 23:09
A szanowny Senat w swojej niewysłowionej mądrości ściął z 300 na 70 mln nakłady na ratownictwo medyczne, no bo skoro jest tak świetnie..... dokładając do kancelari Premiera i Prezydenta - no bo przecież swojacy muszą mieć kaskę aby sobie polatać itp a matołectwu obiecywało się cięcia na urzędy centralne i głupi głosowali ....
Boże, czy zdążę dożyć czasu, kiedy u nas będzie normalnie
krzyhoo / 83.26.98.* / 2006-02-01 21:37
Panie Bartoszu - takich felietonów po prostu nie wypada pisać, nawet jakby rządowi "skoczyło" do sufitu
kontestator / 80.55.232.* / 2006-02-01 23:05
A czemu nie?
Tragedia - fakt.
Natomiast, zakładam, spotykamy się tu żeby kontestować pewne problemy z poziomu nieco ponad warzywniakiem.
Oceniać i wyciągać wnioski. Treść komentarza od niedzie;i wieczór mam w głowie. Autor ujął to w słowa i chwala mu.
Gdy kończy się czas heroizmu, trzeba przejść do cynicznych ocen. Jeśli trafne - heroizm nie będzie więcej potrzebny
/tu już przesadziłem z optymizmem/.
real / 81.219.244.* / 2006-02-01 19:48
Witam pięknie, widzę że zebrało się tu towarzystwo wzajemnej adoracji RMOR. Nie chcę oczywiście przeszkadzać, mam tylko dwie kwestie :
1) Jeśli uważacie, że premier jest tylko od tego, żeby ładnie w TV wyglądać i ładnie się uśmiechać, to gratuluję poczucia humoru. Okazuje się, że nawet zwolennicy tego rządu robią sobie z niego jaja, a to już nieładnie.
2) W ferworze zarzutów i oskarżeń, pan Marek (nie 53) tak się zapędził, że bez skrupułów przyznał ""....ehh widocznie zwolennicy platformy TEŻ maja swoich PR-owcow ktorzy skrzetnie podburzaja innych."". Zwracam uwagę czytającym cytat na zwrot TEŻ MAJĄ!!!!! No i w końcu ktoś uczciwie i po chrześcijańsku z rozbrajającą szczerością przyznał, że to szczekanie które uprawia na forach, to nie jego poglądy, tylko dostał takie zadanie (partyjne??). Dawniej tacy pismacy nazywali się dyspozycyjni towarzysze. Nie ważne jakie mieli poglądy, ważne jakie poglądy mieli ich przełożeni. Całe szczęście, że tacy OBYWATELE przemijają szybko z wiatrem historii, tak jak było to już nie raz, oby i tym razem odbyło się to jak najszybciej.
Floyd / 2006-02-01 23:15 / Tysiącznik na forum
Ale real błysnał inteligencją próbujac złapać za słówka p. Marka - bardzo śmieszne. W odwecie można by zapytać, od kogo dostał zadanie partyjne pan real i do czyjej jest dyspozycji?
Oczywiście pan real jest czysty jak łza to wszyscy inni mający inne poglądy niż on są draniami. Gratuluję.
Zadroszczę też optymizmu i wiary, że tacy jak real są nieprzemijający. Jak widać i realowi trafiają się niezłe dowcipy z tzw. serii "czarnego humoru".
real / 81.219.244.* / 2006-02-02 00:37
Witam Pana Pink - Floyda. Tak się starałem, krótko (2 pkt) przekazać kwestie, podnoszone w waszych wypowiedziach, a tu trach, pan Pink - Floyd pisze - ....bardzo śmieszne. Ja uważam, że tu nie ma się z czego śmiać, a jak już, to z tego, że już sami nie bardzo wiecie o czym piszecie (a czasem piszecie więcej niż chcecie). I na dokładkę, pan Pink rąbie w ODWECIE (???!!!) zabójczymi pytaniami. Czegoś mi tu jednak zabrakło w wypowiedzi, a mianowicie nieśmiertelnej wstawki z ""..pluciem jadem"". Ale pewnie to przeoczenie i w następnej wypowiedzi pójdzie już lepiej. I na koniec Panie Floyd, nie ma się co wstydzić przedrostka PINK, będzie pan bardziej wiarygodny w swych poglądach, nawet zanim je pan wyartykułuje.
Floyd / 2006-02-02 13:49 / Tysiącznik na forum
Gdyby szanowny real miał jakieś wątpliwości to wyjaśniam:
Pink Floyd - nazwa zespołu, który niewątpliwie zajmuje czołowe miejsce w historii światowej muzyki - powstała od imion dwóch amerykańskich bluesmanów Pinka Andersona i Floyda Councila.
Jestem mile zaskoczony, że real kojarzy mnie z tym zespołem.
Floyd / 2006-02-02 13:24 / Tysiącznik na forum
Nie wiedziałem, że jest nas kilku, a może według reala jeden ale w kilku osobach?
Jeden wiarygodny real chyba wystarczy, oczywiście wiedzący o czym pisze bo jak mogło by być inaczej.
Poglądy to mi tu przypisywano różne, od skrajnie prawicowych po skrajnie lewicowe i nawet mnie to bawi jak latwo ludzie oceniają drugiego człowieka w zależności czy jakieś zdanko im się spodobało czy też nie.
Swoją wiedzą na temat zespołu Pink Floyd pan real uwiarygodnił się w mych oczach całkowicie.
Tak na marginesie, czy real to Real Madryt? Też chyba nie ma się co wstydzić choć ostatnio cienko przędą. :)
real / 81.219.244.* / 2006-02-03 13:22
Panie PINK, co do jednego się z panem zgodzę, jeśli w swojej bufonadzie zaczął się pan porównywać do tej BRYTYJSKIEJ grupy profesjonalistów, to faktycznie, uznaję swój błąd i niniejszym PRZEPRASZAM FLOYD’ów za tą profanację zespołu.

A teraz kilka FAKTÓW o osobniku podpisującym się Floyd :
””.......Poglądy to mi tu przypisywano różne, od skrajnie prawicowych po skrajnie lewicowe i nawet mnie to bawi jak łatwo ludzie oceniają drugiego człowieka w zależności czy jakieś zdanko im się spodobało czy też nie.””
””2006-01-30 22:48:57 | *.*.*.* | Floyd
Po takich demagogicznych wypowiedziach to nie żałuję, że głosowałem na PiS i w następnych wyborach też zagłosuje.”” – to dwie autentyczne wypowiedzi Floyda, ocenę pozostawiam czytającym.
”” 2006-02-02 13:49:51 | *.*.*.* | Floyd
Gdyby szanowny real miał jakieś wątpliwości to wyjaśniam:
Pink Floyd - nazwa zespołu, który niewątpliwie zajmuje czołowe miejsce w historii światowej muzyki - powstała od imion dwóch amerykańskich bluesmanów Pinka Andersona i Floyda Councila.
Jestem mile zaskoczony, że real kojarzy mnie z tym zespołem.”” – to oryginał WIEDZY pana Floyda na temat grupy Pink Floyd.
A oto FAKTY, które każdy może sobie sprawdzić :
Pink Floyd to brytyjska grupa rockowa z gatunku rocka psychodelicznego i rocka progresywnego, uznawana powszechnie za jeden z najważniejszych zespołów w dziejach rocka. Założona została przez gitarzystę i wokalistę Syda Baretta.
Skład zespołu:
Syd Barrett - gitara, śpiew (1965 - 1968)
David Gilmour - gitara, śpiew, także gitara basowa i instrumenty klawiszowe (od 1968)
Nick Mason - perkusja (od 1965)
Roger Waters - gitara basowa, gitara, śpiew, instrumenty klawiszowe (1965 - 1984)
Richard Wright - instrumenty klawiszowe, śpiew (1965 - 1980 i od 1987).
Oficjalna strona http://www.pinkfloyd.co.uk
Oczywiście ktoś powie, co się czepiasz biednego Floyda, przecież jak oni grali swoją muzę, to pana Floyda mogło jeszcze nie być na świecie, a jeśli już był, to na kota mówił - ...posuń się wujek. Niemniej uważam, że jeśli ktoś nie jest TOTALNYM ignorantem i OSZOŁOMEM, to zanim wypowie się PUBLICZNIE, w duchu pewności siebie, to przynajmniej powinien zadać sobie minimum trudu i sprawdzić pewne wiadomości. Taki właśnie poziom swoich wypowiedzi reprezentują niektórzy piszący na tym forum (floyd, Marek53. Mocccher i Zuzanna – to jeden beret, ups chciałem napisać jedna antenka), jak najwięcej pisać oczywiście negatywnie, na temat wszystkich oprócz PiSu, natomiast czy to ma pokrycie w jakichkolwiek FAKTACH, to nie ma już żadnego znaczenia dla piszących.
A teraz tłumaczę panu Floydowi – PINK – to po angielsku RÓŻOWY – a to z kolei kolor, jakim określa się pewne sympatie polityczne (między innymi oczywiście). W związku z tym, że pańskie poglądy i sympatie (którymi się pan otwarcie chwali, tylko czasem o tym zapomina) pasują do tego określenia (pink) jak ulał, wnioskuję, aby się pan nie wstydził i zmienił swój nick właśnie na PINK. I wszystko będzie jasne. I na koniec - swoim zupełnym brakiem wiedzy, po raz kolejny ośmiesza się pan na tym forum, a niestety pańskich tez nie da się już wymazać np. gumką myszką. Szkoda.
Floyd / 2006-02-02 13:24 / Tysiącznik na forum
Nie wiedziałem, że jest nas kilku, a może według reala jeden ale w kilku osobach?
Jeden wiarygodny real chyba wystarczy, oczywiście wiedzący o czym pisze bo jak mogło by być inaczej.
Poglądy to mi tu przypisywano różne, od skrajnie prawicowych po skrajnie lewicowe i nawet mnie to bawi jak latwo ludzie oceniają drugiego człowieka w zależności czy jakieś zdanko im się spodobało czy też nie.
Swoją wiedzą na temat zespołu Pink Floyd pan real uwiarygodnił się w mych oczach całkowicie.
Tak na marginesie, czy real to Real Madryt? Też chyba nie ma się co wstydzić choć ostatnio cienko przędą. :)
Mocccher / 83.23.221.* / 2006-02-01 23:57
oglądałem fragment programu "KONFRONTACJE"-Sylwestra Latkowskiego o korupcji w Płockim Urzędzie Skarbowym i nie tylko.Dalsza częsc programu tylko dla bogatych w interaktywnej telewizji-dlaczego?
Bo działaja cały czas w ciągłości poPRL-owskie służby i mają swoje "marionetki" w róznych urzedach i mediach, ktore nie dopuszczają aby taki program mógł o przyzwoitej godzinie odbyć sie w Telewizji PUBLICZNEJ. Za to można oglądać rożnego rodzaju programy pseudo-prawdziwe dyskusje jak np.:DEBATA czy nic nie załatwiający program ciągle pięknej Pani Jaworowicz.

I tu Panie Floyd ma Pan odpowiedz skąd się biorą "takie redaktory" jak real, zx itp.
Gdyby Pan oglądał wspomniany program to dowiedziałby sie Pan, ze MF zwolniło niedawno grupę pracowników (60 osób), która nie miała zadnego dorobku w dziedzinie ścigania przestępstw skarbowych a wywodziła się i była oplacana z wiadomych służb.Robiła ta grupa pewnie usługi ..... dla kogo?
napewno nie dla Państwa ale nazywała sie PANSTWOWA jesli dobrze zrozumiałem.
Dopóki nie będzie dobrej ustawy antykorupcyjnej i dobrego urzedu do rozwalenia tych podskórnych niewidocznych przez szarego obywatela pajęczyn, dopóty będziemy się emocjonować na takim małym forum i urządzać pyskówki z etatowymi odpowiadaczami.Oni liczą, ze oplują kogoś porządnego 100 razy i jakas część z tego opluwania zostanie.To stara metoda.
Dobrze, ze coraz więcej dyskutantów wypowiada się obiektywnie w tym okienku.
Tak trzymać Panowie w " kupie siła"!
real / 81.219.244.* / 2006-02-02 00:12
A ja myślałem, że SIŁA w ROZUMIE a nie w KUPIE. No ale oczywiście od razu przyznaję się do błędu, bo jak się nie przyznam publicznie, to Mocccher poczuje się opluty jadem. Aaaa z resztą, i tak pewnie powie że jest opluty przez sam fakt, że nie pochwaliłem jego relacji z jakiegoś programu telewizyjnego, w którym ODKRYŁ, że we wszystkich urzędach zatrudniani są znajomi aktualnie rządzącego królika i że teraz (w związku z wymianą królika) trwa kolejna wymiana i obsadzanie wszystkiego co się da swoimi (TKM). Jutro niech Mocccher też włączy TV, gwarantuje kolejne WIELKIE odkrycie.
Marek53 / 83.24.26.* / 2006-02-01 19:08
Refleksja nieco spóźniona. Akurat politycy, głównie prof. Religa mówili o dużo lepszej organizacji na Śląsku niż w reszcie kraju. To zatem plagiat, a nie własne przemyślenia.

Nie zauważyłem również ani jednego polityka, piejącego pieśń ku własnej chwale. Również ani jednego, twierdzącego, że wcałym kraju jest świetnie.
Wręcz przeciwnie, masę "publicystów", pismaków i politykierów, etatowych krytytykantów, gotowych wykorzystać nawet tą tragedię aby dokopać |Marcinkiewiczowi, "bliźniakom", i komu się tylko da. W myśl prostej zasady:co byś nie zrobił, i tak robisz źle, a my ci dokopiemy.

Łączenie w jednym zdaniu wizyty premiera na studniówce i na miejscu tragedii to prymitywna manipulacje, żeby nie powiedzieć prostactwo. Znam również określenia dosadniejsze. Zaś na zdanie, że "rząd wygrał tą tragedię" nie znajduję nawet określenia.
Panowie "publicyści", uprawiając własne, paskudne gierki za każdem razem imputujecie to innym. Rozumiem, bo inaczej wasze wypociny byłyby niewarte funta kłaków.

To co czynicie nie jest nawet nieetyczne, Jest poprostu podłe, nędzne i małostkowe.

Pamiętajcie o 11. przykazaniu "nie sądź bliźniego swego według siebie samego"

Marek K. Świergiel




Łączenie w jednym zdaniu wizyty premiera na studniówce i na miejscu tragedii to prymitywna manipulacje, żeby nie powiedzieć prostactwo. Znam również określenia dosadniejsze.
re do Marka / 213.25.20.* / 2006-02-02 12:06
Panie Marku, zamiast reformować Biblię, a w szczególności 10 przykazań, niech Pan lepiej pójdzie po rozum do głowy. Czy Pan nie widzi, komu, kto i za co funduje kasę państwową. Podpowiem tym, którzy spowodowali, że "bliżniaki" i ich partia wygrali wybory. A czyim kosztem to już sam może Pan się domyślać.
Marek53 / 83.24.45.* / 2006-02-02 21:31
Kasa państwowa jeszcze mi nic nie zafundowała, a mimo to przyczyniłem się do wyboru "bliźniaków" . Ani się tego nie wstydzę, ani nie żałuję. I wcale się nie spodziewam "fundy" Jeżeli komuś coś jest fundowane, to bez wątpienia również moim kosztem - podatki odprowadzam w wysokości grubo ponad przeciętną. Nie wylewam jednak gorzkich żali. A swoją drogą odpowiedź nie na temat.
sla300 / 212.76.37.* / 2006-02-01 23:18
A może ktoś raczy zauważyć, że takie tragedie nieraz są w Polsce co tydzień - ginie często w tygodniu więcej osób w wypadkach samochodowych niż w Katowicach - wielu nie z własnej winy. I czemu nie ma żałoby narodowej co tydzień, rzucania pieniędzmi z państwowej kasy wbrew wszelkim przepisom dla ofiar wypadków i ich rodzin a nakłady na ratownictwo medyczne drastycznie się obcina? Aby więcej rannych umierało, bo nie zdążą ratownicy dotrzeć, ale za to rządowi i prezydentowi trzeba dorzucić. I to właśnie jest niezwykle moralne i chrześcijańskie. Pewnie wyborów nie będzie, więc już władza mocna. Tak trzymać, towarzysze!
roleski / 83.8.254.* / 2006-02-01 16:23
Na nieszczęściu niejeden zbogacił się lub "zbogacił".
so / 83.23.162.* / 2006-02-01 13:19
Sądząc po zaangażowaniu ,katowicka tragiedia to najwieksze osiągnięcie rządu marcinkiewicza.
Az strach pomyśleć co będzie dalej.
Marek53 / 83.24.26.* / 2006-02-01 19:16
To proste ( w/g so). Rząd Marcinkiewisza zamówi, (oczywiście za pośrednictwem RM i o. Rydzyka) kilka tornad, trzęsienie ziemi, tsunami, katastrofalne opady śniegu, i co tam jeszcze potrzebne i bądzie jeźdił po zrujnowanym kraju, żeby mu słupki skoczyły.

Wiecie co przyjaciele, skoczcie po rozum do głowy
m / 85.128.68.* / 2006-02-01 16:15
Jakby Rząd nie pojechał na miejsce też byście go krytykowali. Dziennikarze często zachowują się jak takie burki, które muszą szczekać... niezależnie czy trzeba czy nie.
Marek / 212.75.118.* / 2006-02-01 17:31
Dokładnie, zgadzam sie z tym co napisał "m". Ostatnio obserwuje sytuacje ze przy kazdej okazji gdy tylko wypowie sie pan Marcinkiewicz to jest krytykowany, a gdy jeszcze sie nie wypowie to krytyka i tak sie pojawia - "jak on moze to przemilczec".. ehh widocznie zwolennicy platformy tez maja swoich PR-owcow ktorzy skrzetnie podburzaja innych.
Mocccher / 83.23.220.* / 2006-02-01 19:15
Panie Marku "SWIĘTE SŁOWA"!
Wczoraj ogladałem program w TV niewazne czy w Polsacie czy tez w TVN - rozmowa Pani redaktor z dwoma dziennikarzami-jeden z GAZETY , drugi też ale z innej.
Zauwazyłem wreszcie zmianę stron krytyki.Pan Semka (to ten drugi) wyraznie dał sygnał do obiektywnej oceny Niesiołowskiego.
Wiecie co - zdębiałem...
Ten z GAZETY nie chciał byc pewnie gorszy i też obiektywnie stwierdził, ze PO nie powinno dopuszczać do głosu takich nieodpowiedzialnych ludzi(wszystko krytykujacych) jak Niesiołowski.
Wiecie jeszcze co?
Ci dwaj dziennikarze pomimo wyraznej zachęty ze strony Pani redaktor prowadzącej program aby powiedzieli cos wreszcie żle o PANUJĄCTCH, nieposłuchali jej, powiedzieli nawet, że TUSK to przegiął trochę-wypowiadajac sie w sobotę , że sie pogniewa na cały swiat i PO zaprotestuje przeciwko rozwiazaniu przez Pana Prezydenta parlamentu.
Tak ON będzie chyba tupał nogami.
A moze nawet się przewróci na podłoge i zacznie kopać!
Coś takiego. Czy słyszycie reale, so i zx-y.
A może pomału dziennikarze jak kameleony zaczna sie zmieniac? Chyba juz najwyzszy czas panowie.
Pan Semka i Pan z Gazety wczoraj to zapoczatkowali.
Może powtórzą ten program jako lekcję dla upartych "podkładaczy nogi" prawym ludziom.
Czego sobie i Panstwu życze.
Marek53 / 83.24.26.* / 2006-02-01 19:20
Akurat red. Semka należy do tych niezbyt POprawnych POlitycznie, i dlatego rzadko go widać. A ten z Gazety pewnie był chory.
Mocccher / 83.23.220.* / 2006-02-01 19:30
Widocznie tak było Panie Marku ale moze ich trochę wiecej zachoruje???
Marek53 / 83.24.26.* / 2006-02-01 18:06
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060201/publicystyka/publicystyka_a_9.html
To powinno wystarczyć z komentarz.

Najnowsze wpisy