Forum Forum prawnePracy

Praca dla bezrobotnego

Praca dla bezrobotnego

Endrju12 / 2012-10-03 13:55
Dwa miesiące temu zarejestrowałem się jako osoba bezrobotna. Cały czas czekam na jakąś propozycję pracy. Czy może mi ktoś powiedzieć na jakiej zasadzie działają firmy które zatrudniają ludzi po przez urząd pracy, czy te firmy mają jakieś ulgi , czy coś takiego?
Wyświetlaj:
pracująca / 91.213.162.* / 2012-10-10 18:22
Ja byłam zarejestrowna jako bezrobotna z prawem zasiłku przez 3 miesiące. Pani pracująca w PUP jak mnie widziała to stwierdziła, że nie mam na co liczyć, że oni dla mnie znajdą ofertę. Nie liczyłam. Sama znalazłam pracę. PUP był mi potrzeby aby mieć ubezpieczenie i zaiłek się przydał, choć jest "głodowy" ;)
Powodzenia! Uda się!
szklarek / 2012-10-03 23:46
Niekoniecznie mają z tego profity.

Bo są zasadniczo 3 możliwości.

1. po prostu korzystają one z PUP, jak ze słupa ogłoszeniowego- głównie do prac prostych, albo z konkretną umiejętnością ( operator koparki)

2. podpisują umowę ze Starostą na organizację stażu. Mają pracowników-stażystów, którzy może niezbyt do pracy się przykładają i niekoniecznie mają kwalifikacje, ale nie stanowią bezpośredniego kosztu- wynagrodzenie i składki opłaca za nich PUP.

3. Przyjmują do pracy na normalną umowę o pracę bezrobotnego skierowanego przez PUP i mogą uzyskać częściową refundację jego składek ZUS, które normalnie obciążają pracodawcę. Mogą też uzyskać refundację kosztów stworzenia/ doposażenia stanowiska pracy dla byłego bezrobotnego ponad 20 000 zł).
Dofinansowanie na podstawie umowy ze Starostą. podstawowy warunek- zatrudnienie ex bezrobotnego i utrzymanie dofinansowanego stanowiska pracy przez min. 2 lata.

Najnowsze wpisy