praca domowa ...

ewkacz@op.pl / 2009-04-02 11:42
Przepraszam, że tutaj, ale gdzieś muszę poprosić o pomoc. Nie z lenistwa a z braku czasu. Muszę na sobotę przygotować prezentację na temat: "Inwestycje o wyższym ryzyku (akcje, instrumenty pochodne, waluty, surowce, nieruchomości". Założenie jest takie, że sama określam profil "klienta" dla którego "niby doradca finansowy" przygotowuje propozycje inwestycji (wiek, majątek, zawód, założenia, skłonność do ryzyka). No i jeśli praca ma dotyczyć inwestycji w akcje, to sama charakterystyka tego instrumentu ma być tylko tłem do właściwej części pracy - porównania trzech konkretnych akcji (np. PKO BP, TPSA i Muza) lub trzech portfeli akcji, ale też złożonych z papierów wymienionch z nazwy (portfele mogą zawierać elementy dodatkowe, np. instrumenty terminowe czy obligacje). Problem polega na tym, że nie wiem, które 3 akcje/spółki wybrać, tak, żeby były one np. jednymi z korzystniejszych w zeszłym roku (bo przedstawiać będę musiała całą analizę wskaźnikową za zeszły rok). Chyba, że np. lepszą wersją będzie: 2 akcje + surowiec jakiś...? Pomóżcie mi tylko określić - wybrać, które instrumenty wziąć pod uwagę... Reszta pójdzie szybko, ale cała analiza wszystkich "za" i "przeciw" zajmie mi za dużo czasu. A mam jego zdecydowany brak... :)
Z góry dzięki.
Ps. Gdyby coś - można pisać również na eczyzewska@op.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy