Praca koronawirus

Anonimowa89 / 77.253.9.* / 2020-03-27 14:27
Z powodu zamknięcia galerii handlowych, zamknęli mój sklep. Pracodawca każe mi iść pracować do Call Center firmy mimo, że w umowie mam pracę w sklepie. Urlop nie wchodzi w grę, ponieważ mówią że zaważy to o naszej dalszej współpracy. Szczerze boję się o swoje zdrowie, w salach pracują duże grupy ludzi. Czy mogą mi kazać iść pracować do CC?
Wyświetlaj:
Aneta120 / 5.173.200.* / 2020-04-06 17:48
Dodam od siebie jedynie że może z powodu aktualnego stanu epidemiologicznego może wystarczy zainwestowanie przez pracodawcę w zabezpieczenia mające za zadanie ochronę osób pracujących przy obsłudze klienta, warto rozważyć zainwestowanie w osłony z płyty plexi lub przyłbice bhp, tak by jak najbardziej zminimalizować ryzyko zarażenia przy zachowaniu w miarę normalnego trybu pracy. Ze swojej strony mogę polecić te z www.maglo.com.pl
el932 / 188.164.247.* / 2020-03-31 16:23
Niestety, wydaje mi się, że Twój pracodawca może powierzyć Ci inną pracę, niż określona w umowie o pracę i może to trwać maksymalnie przez 3 miesiące. Co więcej może dać Ci wypowiedzenie zmieniające i postawić przed wyborem: nowa praca na zawsze, albo rozstanie z tym pracodawcą. Polecenie wykonywania innej pracy niż określona w umowie przewiduje art. 42 § 4.Kodeksu pracy: "Wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona w umowie o pracę na okres nieprzekraczający 3 miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika", natomiast zmianę warunków pracy "na stałe" pod groźbą wypowiedzenia umowy o pracę art. 42 paragraf 1-3 Kodeksu pracy: Art. 42. § 1. Przepisy o wypowiedzeniu umowy o pracę stosuje się odpowiednio do wypowiedzenia wynikających z umowy warunków pracy i płacy. § 2. Wypowiedzenie warunków pracy lub płacy uważa się za dokonane, jeżeli pracownikowi zaproponowano na piśmie nowe warunki. § 3. W razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy lub płacy, umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu dokonanego wypowiedzenia. Jeżeli pracownik przed upływem połowy okresu wypowiedzenia nie złoży oświadczenia o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków, uważa się, że wyraził zgodę na te warunki; pismo pracodawcy wypowiadające warunki pracy lub płacy powinno zawierać pouczenie w tej sprawie. W razie braku takiego pouczenia, pracownik może do końca okresu wypowiedzenia złożyć oświadczenie o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków."
Tu masz jeszcze artykuł o poleceniu wykonywania innej pracy: https://www.infor.pl/prawo/praca/umowa-o-prace/97014,Polecenie-wykonywania-innej-pracy-przez-3-miesiace.html
greg597 / 5.173.1.* / 2020-03-28 23:43
polecam porady prawne z zakresu prawa pracy na portalu https://kancelarialegatis.pl/porady-prawne

Najnowsze wpisy