Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

praca licencjacka na temat portfela inwestycyjnego

praca licencjacka na temat portfela inwestycyjnego

darek87 / 2011-03-30 16:48
Witam

Przede mną konieczność wyboru tematu pracy magisterskiej. Jestem na Kierunku Finanse i rachunkowość, specjalność nieruchomości. Zastanawiam się napisaniem pracy właśnie o tematyce portfela inwestycyjnego. Moja obecna wiedza na ten temat jest raczej znikoma. Ale czy osoby posiadające szerszą wiedzę na ten temat mogłyby pomóc i podpowiedzieć czy jestem w stanie w ciągu tych kilku miesięcy opanować na tyle temat aby napisać sensownie taką pracę? Wiem że portfel inwestycyjny to ciężki orzech do zgryzienia. Wiązałoby się to chyba z licznymi obliczeniami, ryzyka itp? Nie chciałbym się rzucać na głęboką wodę aby po jakimś czasie skapitulować stanąć przed koniecznością wyboru innego tematu... Czy ktoś mógłby mi pomóc w podjęciu decyzji?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
amelian / 2011-03-30 21:50 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Darku,

Jak to jest piszesz pracę lic czy mgr? bo wystapiła niezgodność treści z tematem ;) Skoro jak piszesz Twoje obecna wiedza na ten temat jest znikoma to odradzam podejmowanie wyzwania bo to temat rzeka to raz, dwa - ocknąłeś się końcem marca że masz pracę do napisania to jest trochę późno, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego...

Pozdrawiam serdecznie
darek87 / 2011-03-31 16:07
pracę mgr. dlaczego późno? mam 3 semestry na napisanie pracy... czyli nawet nie pchać się w ten temat?
amelian / 2011-03-31 23:17 / portfel / Tysiączniczka na forum

mam 3 semestry na napisanie pracy...

a to sorry, myślałam, że bronisz się w czerwcu b.r. ;) weź sobie taki temat, który leży w sferze Twoich zainteresowań, będzie Ci prościej pisać a i samo pisanie nie będzie tylko nudnym obowiązkiem :)
darek87 / 2011-04-01 15:24
ten temat mnie interesuje, albo inaczej zaciekawił mnie ostatnio ale mam co do niego obawy więc chyba jednak z niego zrezygnuje...
amelian / 2011-04-01 19:03 / portfel / Tysiączniczka na forum
jeśli Cię interesuje to nie odpuszczaj ;) będzie to świetna okazja do rozwinięcia wiedzy :)
Na początek polecam książkę "Inwestycje" autorzy (nie pamiętam imion) obydwoje mają nazwisko Jajuga, wydawnictwo PWN
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy