Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Praca na umowę i własna działalność

Praca na umowę i własna działalność

nshow / 178.37.79.* / 2010-09-22 11:56
Witam,
Obecnie pracuję w firmie na umowę o pracę, ale chciałem również założyć własną działalność. Czy muszę rezygnować z obecnej pracy? Jak w ogóle mam się do tego zabrać? Co muszę wiedzieć? Chciałbym również starać się o jakiś kredyt na rozwój firmy. Czy miałbym taką możliwość?
Wyświetlaj:
calicja / 2010-09-22 13:41
Myślę, ze jedynym ograniczeniem jest tu to, abyś nie stanowił konkurencji dla firmy, w której pracujesz. Nie musisz rezygnować z pracy - no chyba, ze czasu nie starczy co na obydwa zajęcia. Co do kredytu - to, ze masz stałe dochody spoza działaności powinno poprawić twoją zdolnośc kredytową, jednak na kredyt na działalność - na poczatku tej działalności raczej bym nie liczyła. Lepiej wziąć kredyt prywatny, zainwestowac w firmę i po kilku miesiącach dopiero starać się o ktredy na działaność - jeśli będzie generowała przychód i obroty na rachunku, nie powinno byc problemu.
nshow / 77.255.101.* / 2010-09-22 20:27
A właśnie o ten kredyt na działalność mi chodzi, bo słyszałem, że trzeba się o niego starać jeszcze przed założeniem działalności, bo w trakcie już takiej szansy nie ma. Nie wiem ile w tym prawdy, dlatego chciałbym się kogoś poradzić. Firma którą chciałbym założy na pewno byłaby konkurencyjna z tą w której obecnie pracuje (jeżeli to można nazwać konkurencją). Jakie wiązałyby się z tym opłaty?? Nie licząc podatku od przychodów, chodzi mi o stałe comiesięczne opłaty. Nie wiem czy biznes który chciałbym rozkręcić ma szansę, a do tego działalność jest niezbędna, więc chciałbym aby te opłaty były minimalne.

Najnowsze wpisy