Forum Forum podatkoweInterpretacje

praca na zagranicznych czatach

praca na zagranicznych czatach

czaterka / 83.11.34.* / 2011-09-18 16:48
Witam. pracuje na własny rachunek na zagranicznych czatach towarzyskich, przelewy wykonywane sa na portale typu pay pal.
Ostatnio przez pocztę pantoflowa dowiedziałam się o konieczności płacenia podatku za 'działalność artystyczną'. Pracuję sama od czerwca, nie płaciłam nic bo po prostu nie widziałam.
Czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości czy takowy podatek muszę płacić i w jaki sposób?
słyszałam także, iż fiskus nie może 'zaglądać' na strony typu pay pal aczkolwiek wolę się upewnić i za 2 lata nie otrzymać ogromnej kary.

z góry dziękuję za kulturalne i konkretne odpowiedzi, pozdrawiam
Wyświetlaj:
pralinka / 188.146.167.* / 2017-09-04 20:55
ja pracuję dla Camcolt, już byłam w kilku studiach biora za dużą prowizję, zdecydowanie wolę dzialac na własny rachunek. Tu mam 75 % żetonów dla siebie, dobrze się współpracuje z moderatorami, mamy nawet w serwisie opcję tłumacza więc spokojnie piszę z obcokrajowcami https://camcolt.com/
belladonna / 2011-09-18 17:59 / Tysiącznik profesjonalny
Net i zarobkowanie to świeży temat... aczkolwiek jest pewien art. w ustawie PIT:
"Art. 44.
1a.Podatnicy osiągający dochody bez pośrednictwa płatników:

1) ze stosunku pracy z zagranicy,
2) z emerytur i rent z zagranicy,
3) z tytułów określonych w art. 13 pkt 2, 4 i 6-9, z zastrzeżeniem ust. 1 pkt 1
- są obowiązani bez wezwania wpłacać w ciągu roku podatkowego zaliczki na podatek dochodowy, według zasad określonych w ust. 3a".
czaterka / 83.11.34.* / 2011-09-18 18:29
dziękuje za odpowiedz ;)

jest tu też problem, co mam przedstawić jako dowód przychodu? rachunków te strony nie wystawiają ;)

jutro wybiorę sie także do zaprzyjaźnionej księgowej w celu otrzymania większej ilości informacji, jak nie to zostaje US.
belladonna / 2011-09-18 21:15 / Tysiącznik profesjonalny
A po co Ci dowód? wiesz jakie dostajesz pieniądze i kiedy, jeśli np 16 września otrzymałaś 500 euro, to przeliczasz to wg średniego kursu NBP z ostatniego dnia roboczego przed uzyskaniem przychodu (czyli w tym przypadku z 15 września i w uproszczeniu zakładam, że we wrześniu tylko raz otrzymałaś pieniądze). Mając kwotę w złotówkach wyliczasz podatek i wpłacasz zaliczkę do 20 października.
Do końca kwietnia 2012 wszystko wykazujesz w PIT-36 i żadnych dowodów nie potrzebujesz.

No ale, najpierw zadzwoń do KIP (nie US) i zapytaj, czy do Twoich przychodów będzie miał zastosowanie art. który przytoczyłam wyżej :)
czaterka / 83.11.17.* / 2011-09-19 17:41
dziękuje za podpowiedz.
jestem po konsultacji z KIP oraz księgową, powiedzieli to samo, naliczanie zaliczki na podatek identyczne, jedyne co musze zapłacić odsetki karne, całe szczęście nie są wysokie.

dziękuję za pomoc, mam nadzieje, że przyda to sie jeszcze komuś w potrzebie
czatka / 79.185.138.* / 2012-08-23 19:35
a jak to samo tylko ze na polskich czatach?

Najnowsze wpisy