Forum Forum podatkowePIT

Praca Online na czatach internetowych..

Praca Online na czatach internetowych..

sasha79 / 2012-11-28 19:01
Witam serdecznie

Zainteresowala mnie praca na kamerkach ( czatach)internetowych. Interesuje mnie sposob rozliczania podatku od tego typu pracy.
Staralam sie poszukac informacji na ten temat ale jak to jest kazdy ma inne zdanie.. Czesc mowi ze DG powinna byc a czesc ze nie, tylko dochody wpisane w PIT na koniec roku w rubryce INNE DOCHODY, a inni odradzaja jakiekolwiek rozliczenia z US...
Jestem uczciwa osoba i chce rozliczac sie z tego typu dzilalnosci ale nie wiem jak..
Nie mam pojecia jak ugryzc ten temat .

Pieniazki za taka prace wplywaja na konto bankowe , czy np. wyciag bankowy starczy do rozliczen?? i wtedy od tego rozliczac podatek??

Praca jest z w Polsce ale czaty sa zagraniczne np. w Wielkiej Brytanii czy USA, czy w takim razie jak mieszkam w Polsce ( jestem zameldowana i fizycznie wykonuja ta prace w Polsce ) rozliczam sie TYLKO w Polsce czy jakos inaczej??

Bardzo prosze o pomoc

ps. nawet US nie wiem jak mam to zrobic i odsyla mnie o interpretacje do MF.. i ze mam wyslac do Izby Skarbowej pismo o interpretacje w tego typu sprawie.. nie ukrywam ze wolalabym tego uniknac bo pracuja tam dwie osoby z mojej ( malej ) miejscowosci i nie chce nawet myslec co sie stanie jak przypadkiem zobacza moje pismo.... wiem moze to dziecinne ale taka praca traktowana jest na rowni z prostytucja dla nie ktorych..

Kiedy zadawalam to pytanie na innych forach zostalam nazwana k...
Niewiem juz...

Moze belladonna wie??? ::))))
Wyświetlaj:
Doktor X / 91.223.167.* / 2020-09-07 23:35
hej Sasha, tak z ciekawości zastanawiam się jak się potoczyły Twoje losy? :D
dada685 / 188.146.32.* / 2017-09-04 22:32
Z perspektywy czasu powiem wam dziewczyny tak- nie szukajcie pracy przez studia za wiele kasy chca, lepiej próbowac na właśną rękę jak ja w Camcolt. Administratorzy zawsze pomagają a kasa najlepsza https://camcolt.com/
sasha79 / 2012-11-28 21:19
@Jeśli ktoś pracuje na czarno, ale w zeznaniu rocznym zalegalizuje te dochody, to nie ma przeciwwskazań.
Ale... jak na tapecie znajdzie się temat pt. dochody z nieujawnionych źródeł, to 75% podatku już kolorowe nie jest:)

***

a nie mozna by wtedy wlasnie pokazac tych wydrukow i wyciagow bankowych?
sasha79 / 2012-11-28 21:17
wlasnie poczytalam o tych zaliczkach.. wiem jeszcze mniej niz na poczatku he he..
belladonna / 2012-11-28 19:41 / Tysiącznik profesjonalny
Od kogo pieniążki wpływają na konto? od osoby X, Y, Z itd?
sasha79 / 2012-11-28 20:01
wplywaja od portalu na ktorym sa te kamerki ( bo tam sie rejestruje dziewczyna i jest sama sobie szefem- bez posrednikow), to nie sa pojedyncze osoby tylko po uzbieraniu pewnej ilosci pieniazkow mozna sobie je przelac na konto.
sasha79 / 2012-11-28 20:02
na niektorych portalach zbiera sie tak zwane tipy ( napiwki) i portal przelicza je na dolary . przesylane pieniazki to tez dolary wiec wplywajac na konto ulegaja przewalutowaniu chyba automatycznie przez bank.
belladonna / 2012-11-28 20:26 / Tysiącznik profesjonalny
Ok, czyli finalnie płaci dany portal.
Gdyby to było zlecenie, to moje myśli idą w kierunku art. 44 ust 1a ustawy PDOF, ale....
Nie dziw się, że US odsyła o interpretację. Ustawodawstwo nie nadąża za postępem technicznym, a zwłaszcza zagadnieniami związanymi z Internetem.
A Ty masz problem złożony, bo skoro to zagadnienie pt. "cybersex", to wiesz, że ustalenie z czego ten dochód proste nie jest :)
Pomyślę o tym aczkolwiek powtarzam to do znudzenia, w pracy też. Jeśli coś dotyczy Ciebie rozwiąż problem na wiele sposobów, bo nawet osoba z US nie ponosi odpowiedzialności za ustne informacje (mogliście się nie zrozumieć, mogło być źle zadane pytanie itd.), a jak zrobisz źle, Ty ponosisz konsekwencje swoich działań. Masz pismo /papier!/, to masz tzw. d...kryjkę :)
sasha79 / 2012-11-28 20:49
wiem ze 95% dziewczyn wogole sie z tego nie rozlicza bo mozna dostawac "wyplate " na konto, paypal czy payoneer czy nawet western union:) ale ja dlatego pytam bo chce to wszystko wykazac w zeznaniu podatkowym ( wiem wiem teraz pewnie kazdy puka sie w czolo) .. wiem ze taka praca to zarobki nawet do 10 000 zl miesiecznie.. chcialabym te pieniadze odkladac na konto i pomyslec o mieszkaniu za jakis czas.. i jezeli sa pieniadze a nie ma deklaracji to jest problem.. nie chce byc nadgorliwa tylko chce zapobiec ewentualnym problemom.. Pomysl prosze droga belladonno jeszcze o tym.. jezeli nic nie zdialam chyba faktycznie napisze do US..

wiekszosc pytanych osob mowi mi ze " inne zrodla" to jest w tym wypadku najlepsze bo DG raczej odpada..
nie ma tam zadnych faktur ani umow jedynie wyciag z konta i oczywiscie jakies miesieczne zestawienie wydrukowane z internetu..
belladonna / 2012-11-28 21:04 / Tysiącznik profesjonalny
Nie myślisz krótkowzrocznie, a to mi się u ludzi podoba, bo sama myślę obszerniej. Tylko jeszcze pomyśl jak się ubezpieczać, bo młodość nie gwarantuje sprawności... wypadki chodzą po ludziach, a nie po lesie.
A niech sobie pukają... Twoje życie, Twój wybór, a jeśli chcesz płacić podatki to ze swoich zarobków, a nie kogoś :)
Jest jeden problem. Inne źródła ok, ale czy nie powstaje obowiązek płacenia zaliczek. To trzeba rozwiązać :)
Jeśli ktoś pracuje na czarno, ale w zeznaniu rocznym zalegalizuje te dochody, to nie ma przeciwwskazań.
Ale... jak na tapecie znajdzie się temat pt. dochody z nieujawnionych źródeł, to 75% podatku już kolorowe nie jest:)
sasha79 / 2012-11-28 21:11
wlasnie gdzies czytalam o tych zaliczkach ale nie do konca rozumiem o co w tym chodzi..na podstawie czego te zaliczki wplacam? czy np: jakas ksiegowa moglaby to robic dla mnie czy ja sama moge? i czy ta zaliczka to na jakims druku? pit -cie?

a jak bym na przyklad (czysto teoretycznie ) pracowala gdzies normalnie tzn na etacie to czy wtedy te inne zrodla jak najbardziej ??

wiesz bo ja nie chce zarabiac milionow starczy 4000 miesiecznie .. i nie chce tak cale zycie bo kazdy fajny dochod kiedys sie konczy ( konkurencja itp) .. szukam pracy juz prawie rok i juz nawet szukam takich nie w moim zawodzie zeby tylko gdzies cos..

pomyslalam ze takie kamerki to jakis pomysl..
sasha79 / 2012-11-28 21:19
@Jeśli ktoś pracuje na czarno, ale w zeznaniu rocznym zalegalizuje te dochody, to nie ma przeciwwskazań.
Ale... jak na tapecie znajdzie się temat pt. dochody z nieujawnionych źródeł, to 75% podatku już kolorowe nie jest:)

***

a nie mozna by wtedy wlasnie pokazac tych wydrukow i wyciagow bankowych?
sasha79 / 2012-11-28 21:12
przepraszam ze cie zameczam ale wydajesz sie byc tutaj jedyna chyba osoba ktora sie orientuje :) na tych zawilosciach.. i nie oceniasz:)
belladonna / 2012-11-28 21:51 / Tysiącznik profesjonalny
Podumam jutro, miałam ciężki dzień. A co do zamęczania... jestem tutaj całkowicie z własnego wyboru (nikt mnie sznurkiem nie przywiązał) ;)
belladonna / 2012-11-29 16:54 / Tysiącznik profesjonalny
Dostaniesz kasę od jakiegoś zagranicznego portalu.
Ja bym to potraktowała jako dochody ze zleceń (ustawa PDOF):
Art. 44.
1a. Podatnicy osiągający dochody bez pośrednictwa płatników:
3) z tytułów określonych w art. 13 pkt 2, 4 i 6-9, z zastrzeżeniem ust. 1 pkt 1

- są obowiązani bez wezwania wpłacać w ciągu roku podatkowego zaliczki na podatek dochodowy, według zasad określonych w ust. 3a.

a co mówi 3a:
3a. Podatnicy uzyskujący dochody, o których mowa w ust. 1a, są obowiązani w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dochód był uzyskany, a za grudzień - w terminie złożenia zeznania podatkowego, wpłacać zaliczki miesięczne, stosując do uzyskanego dochodu najniższą stawkę podatkową określoną w skali, o której mowa w art. 27 ust. 1. Za dochód, o którym mowa w zdaniu pierwszym, uważa się uzyskane w ciągu miesiąca przychody po odliczeniu miesięcznych kosztów uzyskania w wysokości określonej w art. 22 ust. 2 lub 9 oraz zapłaconych w danym miesiącu składek, o których mowa w art. 26 ust. 1 pkt 2 lub 2a. Przy obliczaniu zaliczki podatnik może stosować wyższą stawkę podatkową określoną w skali, o której mowa w art. 27 ust. 1.

Czyli jak dostajesz przelew w danym miesiącu, do 20 następnego miesiąca wpłacasz zaliczkę wyliczoną wg skali itd (tytuł wpłaty, jak za maj 2013 to "PIT 13M05"). A skoro zlecenie to przychód pomniejszasz o 20% KUP i od tego wyliczasz zaliczkę.
Za grudzień płacisz w zeznaniu rocznym, czyli zaliczki finalnie za listopad, a potem do końca kwietnia składasz PIT-36 :)
sasha79 / 2012-11-29 17:35
a czy zalozenie dzialalnosci jest mniej zagmatwane??

:))

dziekuje Ci za te wszystkie porady , musze to jeszcze raz wszystko powoli przeczytac bo jako totalny laik podatkowy czytam i widze tylko : bla bla bla bla :)))
belladonna / 2012-11-29 17:46 / Tysiącznik profesjonalny
DG jest bardziej zagmatwane. A laika podatkowego poznaję na kilometr... i powiem Ci jedno, gdybym ja miała dziś założyć DG na KPiR, to zlecam to do biura rachunkowego (oczywiście dobrego, zrobić wywiad które jest dobre nie trudno), bo ja nie czuje się na siłach to prowadzić, gdyż moja rola, to by było wytworzyć zysk, a nie babrać się w papierach :)
sasha79 / 2012-11-29 17:59
a zobacz znalazla takie cus ..nieiwem czy to tyczy sie do mojego przypadku ale moze Ty bardziej w tym sie rozeznasz..

tam jest napisane ze podatnik ma wybor czy placic zaliczki czy dopiero w zeznaniu rocznym wykazac.. czy na podstawie tego myslisz ze moglabym w rocznym? mialabym wszystkie rozliczenia ( wydruki zarobkow itp), nie ukrywam ze bardziej ta opcja mi sie podoba :) ale z drugiej strony mysle ze czasem ktos moze na mnie doniesc do US i wtedy bede sie musiala tlumaczyc ze nie place skladek bo chce na koniec roku.. a jak trafie na takiego urzednika co nie uwierzy i stwierdzi ze chcialam na czarno?? ehhh...

cale zycie dylematy:)

Inaczej jest w przypadku umów zleceń zaliczanych do przychodów z innych źródeł, czyli np. zawieranych pomiędzy osobami prywatnymi. Tutaj nie występuje płatnik, który mógłby obliczyć oraz pobrać podatek. W takim przypadku ustawodawca nie nakłada także obowiązku samo naliczenia podatku przez tą stronę, która otrzymuje wynagrodzenie za wykonane zlecenie (uzyskuje przychód). Co do zasady przychód taki jest wykazywany i opodatkowywany dopiero w rozliczeniu rocznym. Z dniem 04 kwietnia 2011 r. ustawodawca dokonał jednak nowelizacji updof, w której art. 44 ust. 1c wskazał, że podatnik uzyskujący przychody z innych źródeł na podstawie umowy, do której stosuje się przepisy prawa cywilnego dotyczące umowy zlecenia lub o dzieło, może w ciągu roku podatkowego wpłacać zaliczki miesięczne, stosując do uzyskanego dochodu najniższą stawkę podatkową określoną w skali na dany rok. Przy obliczaniu zaliczki podatnik może także stosować wyższą stawkę podatkową określoną w tejże skali.

Tym samym obecnie podatnik ma wybór, czy przychód taki wykazać i opodatkować jedynie w zeznaniu rocznym, czy też wpłacić zaliczkę z tego tytułu już w trakcie roku. Należy jednak pamiętać, że podatnik, który zdecyduje się na wpłacenie takiej zaliczki w trakcie roku, jest obowiązany do wpłacania także kolejnych zaliczek od dochodów uzyskanych z tego tytułu w następnych miesiącach, aż do końca roku podatkowego (art. 44 ust. 1d updof). Zaliczki te należy wpłacać na rachunek urzędu skarbowego, którym kieruje właściwy naczelnik urzędu skarbowego, w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w których uzyskał dochód, a za grudzień w terminie złożenia zeznania podatkowego (art. 44 ust. 1f updof).
belladonna / 2012-11-29 18:15 / Tysiącznik profesjonalny
Dobrze kombinujesz :)
Ostatecznie najważniejsze to: rozliczyć to w zeznaniu rocznym. Sprawa zaliczek, to już rzecz drugorzędna :)
Bo jak pisałam, np. masz kanał, nie masz środków do życia, ktoś proponuje zarobek, bez ubezpieczeń, podatków, to weźmiesz co jest bez względu na wszystko... no ale... jak Ty to rozliczysz w zeznaniu rocznym jesteś czysta... a jak będzie miał ktoś w związku z tym kłopoty, to ten co zatrudnił na czarno bez zaliczek, a nie Ty skoro to finalnie opodatkowałaś :)
PS. Siedzenie na ciepłej posadce i myślenie, że każdy tak może, to wg mnie hipokryzja. Przecież czytamy i wiemy jak jest.
Ja obecnie jako rodzic czuję się przegrana, bo zupełnie nie wiem co doradzić moim dzieciom w dalszej eukacji... co z tego, że stać mnie, aby ich wykształcić, skoro dziś studia nie gwarantują zupełnie NIC :(
sasha79 / 2012-11-29 18:28
wiesz.. napisalam o swoim problemie do kilku biur ksiegowych w okolicy, opisalam im problem i zapytalam czy pomoga mi w tym .. zapytalam tez czy ewentualnie pomoga w otworzeniu DG a potem w rozliczeniach.. zapytalam tez czy pomoga w obliczaniu tych zaliczek:)

moze tak uda mi sie to ruszyc.. bo Ty pomozesz mi online i dziekuje Ci za to ale ja musze tak wiesz z kims sie spotkac , wszystko od a do z wyjasnic , schowac wstyd do kieszeni:) i jakos to chyba tak zaczac..

ja jestem po ekonomii/ mam tez logistyke skonczona.. tak tak po ekonomii a na podatkach sie nie znam ktos by napisal.. no nie znam sie i nic na to nie poradze:P

jak tak obserwuje tendencje nauczania to chyba z roku na rok wszystko sie zmienia.. kiedys wszyscy chcieli byc celnikami :) a zniesli granice i co?? logistyka tez miala byc taka super.. i widzisz.. moja znajoma skonczyla filozfie.. he he i teraz co robi? pracuje w sklepie spozywczym...

ale proponuje politologie.. :)
sasha79 / 2012-11-29 18:30
jak cos mi te biura odpisza to dam znac :*
belladonna / 2012-11-29 18:39 / Tysiącznik profesjonalny
ok, jak wiesz zawsze masz możliwość napisać do mnie bezpośrednio wybierając mojego loga... bo przecież Twój 1 post też dotarł na mojego "emila" prywatnego :)
sasha79 / 2012-11-29 19:26
jasne :) napewno napisze:) pozdrawiam.. milego i spokojnego wieczorku
sasha79 / 2012-11-30 12:49
to znowu ja:))

no odpisalo mi kilka biur rachunkowych.. ogolnie chca sie spotkac i pogadac..jedna baba bezczelnie mi odpisala ze nie udziala porad charytatywnie he he a ja zapytalam tylko czy moga mi pomoc w wyliczeniach i ze prosze o wycene takich uslug.. ehhh co za ludzie.. chcialalm do niej napisac kilka " milych" slow ale nie bede sie znizala do jej poziomu:))


dzisiaj dzwonili do mnie z firmy u ktorej mialalm rozmowe kwalifikacyjna ( nawet dwie) ale sie nie udalo wtedy.. a dzis dzwonili czy nadal szukam pracy i zapraszaja mnie w poniedzialek na rozmowe..

w zwiazku z tym... mam pytanie czy jezeli hipotetycznie :) dostalabym ta prace to czy wtedy te dodatkowe kamerki ( juz napewno w duzo mniejszej kwocie) moglabym wpisac w inne zrodla?? chyba teraz bedzie lepiej co??

mysle ze jakbym tam pracowala to takie kamerki to okolo 2000 zl extra na miesiac , zgaduje bo niewiem nawet czy 500 zl zarobie he he :)
sasha79 / 2012-11-30 17:30
dzwonili do mnie wlasnie.. ze nie aktualne.. wiec praca stala odpada na razie.. ehh zo za ludzie.. a tak sie napalilam na normalna prace po roku siedzenia w domu..
belladonna / 2012-11-30 17:52 / Tysiącznik profesjonalny
A tym wszystkim pukającym poleć to:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/9B6043DD0B
sasha79 / 2012-11-30 19:35
heh czytalam to juz :) swoja droga pani musiala sie niezle "narobic " :)

taka kasa :) ze tak powiem w glowie sie nie miesci..
sasha79 / 2012-12-04 18:40
hej.. no niestety zadne biuro nie zaproponowalo mi pomocy w tej sprawie.. zastanawiam si dlaczego? czy ma na to wplyw specyfikacja wykonywanej pracy czy po prostu niewiedza?

chyba zostanie mi udabie sie o ta interpretacje.. bo juz sama nie wiem..

Bello droga, nie masz kogos w US?? :))
belladonna / 2012-12-04 18:50 / Tysiącznik profesjonalny
Jak wiesz z zamieszczonego wyroku, tam prostytucja jest legalna i podlega opodatkowaniu, więc Pani mogła udowodnić co opodatkowała.
1) Poszukać definicji prostytucja, bo kontakt osobisty to ok, ale cyberek to? znajdziesz definicję na to? próbuj... Ty nie współżyjesz, a jedynie doprowadzasz do czynności seksualnych danego osobnika, który wykonuje te czynności na sobie pod wpływem obrazu, że ktoś go nakręca :)
2) Jak znajdziesz kwalifikację dochodu pójdziemy dalej
3) Jak masz płatnika serwis zagraniczny, który wypłaca kasę i nie określa za co to? (czyli nie wyjaśniamy z czego masz dochód) art. 44 ust.
1a i? sprawa czysta... US ma infor np. o zakupie nieruchomości za 250 tyś., ale równocześnie ma PIT, że deklarowałaś 260 tyś. wiec? pokrycie jest
Ot cała filozofia nieujawnionych... jest pokrycie w PIT, to nie ma mowy o nieujawnionych :)
sasha79 / 2012-12-04 19:12
z tego co sie orientuje to na ogolnym zestawieniu zarobkow z tych stonek jest taki zwrot " webcam session" albo cos w tym stylu oraz podany jest czas poszczegolnego prywatnego czatu i chyba nick osoby po drugiej stronie ale nie jestem pewna..

cala filozofia w tym ze w Polsce nie ma takiego czegos jak "cyber " :) w angielskim prawie dziewczyny opodatkowuja sie jako "web performer" czyli ktos kto wystepuje on line albo "ententaimer" czyli zabawiacz ;) he he jak zwal tak zwal:)

one tam glownie maja dzialalnosc jako self employed czyli samo zatrudnienie.. zastanawiam sie czy isc ich tropem.. tez na DG.. one odliczaja sobie np. jakas bielizne, kamere, mikrofon nawet laptopy i oczywiscie jakies sprzety do wystepowania np. dildo ..

tylko czy u nas DG wchodzi w gre jezeli tak naprawde ja nic nie bede sprzedawac ani wystawiac paragonow , faktur itp..
sasha79 / 2012-12-04 19:19
z angielskiego przetlumaczone cam girl:

Termin ten jest również używany do opisania kobiet lub dziewcząt, które nadawane się za pośrednictwem kamery internetowej bez otrzymania korzyści majątkowej

Camgirl który wykonuje usługi seksualne w Internecie z oprogramowania kamery, w zamian za pieniądze, towary Niektóre z najczęstszych sposobów na to jest poprzez pobieranie opłaty stałej za minut, zachęcając widzów do zakupu przedmiotów na ich liście życzeń lub dodać do swoich kont internetowych. mogą również zarabiać poprzez reklamę lub prowizję za przekonują klientów do zapisania się do członkostwa w dorosłych paysites


tlumaczone przez google translator

Najnowsze wpisy