Forum Forum prawnePracy

Praca stojąca 11,5 godziny

Praca stojąca 11,5 godziny

Aga96 / 2018-05-23 19:06
Moje pytanie odnośnie miejsca do odpoczynku w miejscu pracy. Dodam, że pracuje w sklepie z dziecięca odzieżą i stoję po 11,5 godziny w tym mam przerwę 25 minut i to jest jedyny moment kiedy mogę usiąść. Czy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia miejsca na sklepie w tym przypadku za ladą (w miejscu gdzie stoi kasa )jeżeli zdarza się sytuacja że pracownikowi robi się słabo, nie uwzględniając miejsca na zapleczu za zamkniętymi drzwiami. Dodam również że jest to sklep franczyzowy, więc odpowiedzialność spada na pracodawcę z którym mam podpisaną umowę, czy z franczyzodawcą ?
Wyświetlaj:
Aga96 / 2018-05-27 19:02
Pracuje po 3-5 dni w tygodniu zależy jak wypadnie zmian. Zatrudnione są tylko dwie osoby, koleżanka i ja. W sumie jak pracuje w ciągu dnia 11,5 godziny to jedyną możliwość mam na odpoczynek w formie siedzącej jest przerwa. A przerwę spędzam albo na zapleczu gdzie siedzę na dziecięcym krzesełku bądź mogę wyjść ze sklepu ( zamykam go na przerwę )
tojadek / 79.185.63.* / 2018-05-25 12:03
Cześć, co to za praca po 11,5 dziennie, nie obowiązuje tam normatyw czasu pracy z kodeksu pracy? Przy wykonywaniu pracy wymagającej stale pozycji stojącej lub chodzenia należy zapewnić pracownikom możliwość odpoczynku w pobliżu miejsca pracy w pozycji siedzącej. Siedziska powinny spełniały wymagania Polskich Norm. To są podstawy BHP, zawsze możesz anonimowo poprosić PIP o interwencję w sklepie :-)

Najnowsze wpisy