Forum Forum ubezpieczeńNa życie

praca w Allianz czy Commercial Union?

praca w Allianz czy Commercial Union?

Floska / 83.28.170.* / 2007-09-05 13:33
Zastanawiam się nad podjęciem współpracy z jednym z tych dwóch firm. Póki co przechodzę kolejne etapy rekrutacji i ostatecznie nie wiem na którą się zdecydować (o ile obie będą chciały mnie przjąć). W Allianz miałabym być agentem ubezpieczeniowym i z tego co mi powiedziano zajmowałabym się wieloma typami ubezpieczeń. W CU szukają ludzi na wiele stanowisk (specjalistów zajmujących się konkretnymi produktami, menedżerów i jeszcze kogoś - dokładnie nie podali). Szczerze mówiąc z wykształcenia i zainteresowań jestem humanistą i wszelkie sprawy ubepieczeniowo-finansowo-handlowe są dla mnie dość obce, ale to nie znaczy, że nie mogą być interesujące, po prostu niewiele o nich wiem. Dlatego próbuję się zorientować jak wygląda pozycja każdej z tych firm na rynku, jak wygląda praca w każdej z nich, co myślą o nich ich klienci.
Wyświetlaj:
Castellano / 83.19.86.* / 2008-07-21 22:49
I jak Wam idzie?
Jutro mam drugi etap kwalifikacyjny..
Nie ciągnie mnie w ogóle do tego interesu, ale cóż..Trzeba się wreszcie czymś zająć.
Liczę, że czegoś się tam nauczę.

Jak wygląda system płacowy? Jaka jest stawka podstawowa? Trzeba miesięcznie jakiś limit wyrobić?
Poszukujaca82 / 2008-06-12 15:13
Witam, jestem na podobnym etapie co ty, również zastanawiam się na podjeciem współpracy z jednym z funduszy! Ostatecznie uzyskałam propozycje pracy od CU i ING, pytanie tylko który z tych dwóch jest wart zaufania! Który zapewni uczciwe warunki wynagrodzenia i pracy!
Flosko, jeśli masz już jakieś doświadczenie w pracy z któryś z tych funduszy, proszę o celene wskazówki!
Z góry dziękuję!
andrzej131 / 83.26.223.* / 2008-07-08 13:52
Pracuję niestety w CU i to od prawie 10 lat, to co się w tej firmie ostatnio dzieje, mam na myśli warunki pracy dla agentów, to zakrawa na skandal. Np. Zabieranie pieniędzy agentom z prowizji już zarobionej i ciągle wymyślanie nowych akcji jak nie ofe to tfi itd. Najciekawsze, że wszyscy przecież agenci sami płacą sobie wszelkie opłaty związane z działalnością gospodarczą (ZUS, opłaty za paliwo, za ubiory, biuro, szkolenia, itd.
A taka firma stawia coraz to inne nowe warunki i agent musi podpisać nową umowę albo wypad a na portfel klientów już czekają inni.
Nie obchodzi nikogo w tej firmie, że od roku jest bessa i podchodząc uczciwie do klientów nie można nikogo w tych czasach namawiać do inwestowania w fundusze jak ludzie nie chcą. Agent jest tylko do opieprzania przez klientów nawet jak zawali firma no i oczywiście przez całą resztę dyrektorów, którzy traktują agentów jak małpy tresowane.
W życiu bym drugi raz nie został agentem i wszystkim zastanawiającym się szczerze odradzam. Nie na takich warunkach, do momentu jak się nie zmieni podejście firm do agentów w Polsce praca w tym zawodzie będzie na szarym końcu i wcale się nie dziwię, że są ciągłe braki w wielu firmach. Po prostu wielu ludzi nie chce się w to bagno pakować.
Tylko w Polsce chyba jest to możliwe aby tak traktowano agentów bo w innych krajach nikt by się na takie traktowanie nie zgodził.
xxxxxxx / 83.4.151.* / 2010-08-31 14:43
Napisałeś, że na portfel klientów czekają inni. Jak rozumiem, chodziło Ci o to, że portfel przepada bo odszedłeś z firmy. Otóż, w większości firm są takie praktyki, dlatego, że na to pozwalamy... W rzeczywistości jednak, jest to kompletnie niezgodne z prawem i namawiam wszystkich do walki z takim procederem TU
poniżej zostawiam link do artykułu na ten temat

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wynagrodzenie-agenta-Swiadczenie-wyrownawcze-inna-droga-1262681.html

ps. i przestańcie tak na siebie rzucać błotem, bo aż przykro czytać niektórych...
ania skowron / 77.114.216.* / 2008-06-23 14:21
witam cie,nie mam jak teraz sie rozpisywac bo zaraz musze wyjsc z domu.napisze krotko.pracuje w cu 3mies i jest to najlepsza firma w polsce. uczciwa! moj nr gg 10605679 jestem zachwycona,maja najlepsze oferty sama mam polise w cu,pozdrawiam mam krotko neta a wiec bede miec problem by znalsc tz strone . napisz na gg to wiecej ci napisze
Piotrcu / 2008-06-08 10:10 / Bywalec forum
Floska czy wybierzesz Cu czy inny wszedzie beda od ciebie wymagali pracy na maxa. Jezeli masz to cos w sobie ze potrafisz sie zorganizowac i zarzadzac to wszystko przed tobą. Nie ukrywam ze bedziesz musiala posiąść duuużą wiedzę :)
tomek 13 / 83.26.228.* / 2008-05-14 21:45
W życiu nie idź co cu ta firma agentowi nic nie gwarantuje mało tego agenta traktują jak śmiecia. Pracowałem w niej prawie 10 lat i mam wielu znajomych, którzy są nią zawiedzeni. W życiu drugi raz bym tam nie poszedł. Już lepiej pracować dla brokera czy większej multiagencji oczywiście sprawdzonej.
Anneczka / 193.24.24.* / 2008-06-24 14:26
Witam,

ja tez pracuje w CU juz kilka lat i zapenwim ze jak jest sie dobrym pracownikiem, to jest tu bardzo bardzo dobrze. A jesli chce sie miec cos za nic, to niestety, wiec, najpiewr samiw eźmy sie do pracy, a potem narzekajmy. Pozdrawiam, i życze wielu sukcesów
wildort / 193.24.24.* / 2008-05-15 12:46
argumenty daj konkretne, a nie frazesy....
nurmi / 2008-05-15 10:12
Cześć tomek 13, trochę spóźnione sa Twoje rady, ten agent jest już na innym etapie.
Pozdrawiam
Rahman / 2008-04-10 10:41
Myślę, że lepiej tam, gdzie można sprzedawać więcej produktów. Wiadomo, że na wszystkim nie będziesz znać się tak samo, ale masz większe szanse, by specjalizować się w danej dziedzinie. Są agenci, którzy sprzedają np. wyłącznie OC dla lekarzy i dobrze z tego żyją. Inni sprzedają tylko ubezpieczenia komunikacyjne, jeszcze inni - fundusze inwestycyjne. Ale jeśli na giełdzie jest korekta i ludzie boją się inwestować w fundusze - dobrze mieć komfort sprzedaży czegoś innego w tej samej firmie. Ponadto wyobraź sobie, że ubezpieczasz np. lekarza w zakresie OC zawodowego. Jeśli Ci zaufa i będziecie się rozumieć - możesz zaoferować mu ubezpieczenie domu, komunikacyjne, fundusze inwestycyjne i jeszcze inne produkty - masz większą szansę przetrwać. Mam nadzieję, że pomogłem
Bru / 80.54.5.* / 2008-04-01 13:59
witam
nie będę oryginalny:) mi również zaproponowano prace w CU...

Mam pytanko... załóżmy że mieszkam w około 55tyś mieście, gdzie jest około 15 przedstawicieli CU [przynajmniej tak podają oficjalne źródła, ilu z nich jest aktywnych tego nie wiem] załóżmy też, że wśród swoich znajomych znajdę na starcie 1-2 chętnych klientów.
Jakie teoretyczne szanse według Was mam sukces [przychody i możliwość utrzymania się na rynku]?

-Doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej mam.
-Będę mógł sprzedawać, przynajmniej na początku tylko podstawową ofertę CU tzn zapisy na fundusz emerytalny.
- Praca na umowie zlecenie.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Piotrcu / 2008-04-28 07:03 / Bywalec forum
Bru Wielkość miasta nie ma znaczenia, i tak bedziesz szukał klientów nieco dalej.Wszystko zależy od ciebie i twojego zaangażowania. Jeżeli posiadasz doswiadczenie w sprzedaży i potrafisz rozmawiać z klientami to spoko.Pozdro.
Bru / 80.54.5.* / 2008-04-30 09:59
pierwsze umowy już wpadły... szkoda tylko, że zaraz transfery hehe

a co do samej pracy to dobra rada dla nowych: nie liczcie na znajomych... a jeśli już to lepiej liczyć na znajomych waszych znajomych...

ogólnie to zdecydowanie łatwiej się pracuje z obcymi osobami,
a co do miejsca pracy to zdecydowanie wolę gdzieś za miastem szukać klientów, przynajmniej na początku

Pozdro:)
jeszcze agent CU / 83.27.25.* / 2008-04-15 20:55
Szczera dobra rada - szkoda życia dla CU!!!! Agent z 13 letnim stażem. W tej firmie agenci będą mieć tylko coraz gorzej!!!. Czas zwijać sztandary.
andzelika / 77.113.20.* / 2008-07-12 18:48
Spoko,a moze Ty pracujesz w firmie AXA????? KAZDY BRONI SWOJEGO. Bez komentarza.
Rahman / 2008-04-10 10:45
Myślę, że będzie niełatwo: Ci agenci, którzy już tam są - sprzedają pewnie od dawna i mają duże portfele klientów. "Poczta pantoflowa" w małym mieście ma wielką moc. Ale praca na umowę-zlecenie jest mniej ryzykowna niż własna działalność. Kto zleca Ci tę pracę? Jeśli inny agent - to nie będziesz budować swojego portfela... Miej świadomość trudnego terenu i odwagi! Warto spróbować. Jeśli Ci się uda - będziesz wiedzieć, że warto było.
Bru / 80.54.5.* / 2008-04-10 14:00
Tak pracę zleca mi inny agent, umowa zlecenie będzie tylko przez okres początkowy, do czasu aż "wyjdę" poza OFE, później zakładam własną działalność.

Prawdę powiedziawszy to mam bardzo skrajne odczucia. Jednego dnia jestem w 100% na TAK drugie na NIE.

Zrobiłem wstępne rozpoznanie terenu wśród swoich znajomych i muszę przyznać, że wypadło to kiepsko, znalazłem 3 potencjalnych klientów [ na zmianę OFE]. Pracując w terenie dla inne firmy podpytałem klientów czy są ewentualnie zainteresowani ofertą CU... każdy coś już miał. Kiszka jednym słowem...

Nie próbowałem jeszcze ze szkołami zawodowymi i zakładami pracy... no i nie obdzwaniałem ludzi...

Tak więc na razie mam BARDZO mieszane odczucia z lekkim naciskiem na NIE. Chodzi oczywiście o samo pozyskiwanie klientów... wizyty i rozmowy u ludzi to nie problem.

ps Rahman dzięki za radę:)
AndSt / 85.222.86.* / 2008-11-01 02:03
Hej,
z jakiego miasta jesteś? Jeżeli dalej szukasz pracy, to zapraszam.
dudek1984 / 83.14.174.* / 2008-03-12 20:56
Cu ma wieksze normy, niz allianz przez co ciezej sie utrzymać.
Ponadto koszt zapisania do CU to łącznie z 400 zł.

Poczytaj sobie produkty CU na http://www.ofe.legnica.pl
Aga 1985 / 79.190.143.* / 2008-09-02 12:00
Co oznacza, że CU ma większe normy niż Allianz??
Bru / 80.54.5.* / 2008-09-03 16:11
normy czyli limity które trzeba w danym okresie wykonać...

na samym początku pracy , przynajmniej w mojej placówce... nie tyle limity co na zapał i zaangażowanie się patrzy

a czy są wysokie? tak na oko przeliczając [głowy za to nie dam:)] wychodzą 3-4 polisy miesięcznie i z tuzin ofek...


co do kosztów zapisania się.... w allianz nie płaci się za szkolenie agencyjne [ok200zł] i nie wysyła się zapytania o niekaralność [ok 50zł]?
p... / 212.106.25.* / 2010-05-28 14:34
Przepraszam, ale w Allianz równiez tzeba zaplacic za KR - 50zł, a koszt szkolenia agencyjnego pokrywa pracodawca- w moim przepadku multiagencja.
m1! / 81.210.119.* / 2008-03-06 14:35
jesli interesuje Cię praca ogenta ubezpieczeniowego to polecam firme ALLFINANZ która dzial na rzecz wielu TFI w Polsce. Kontakt do mnie 608 622 035
Starszy agent / 87.206.226.* / 2008-07-01 22:42
Schowaj się z tym swoim allszajsem. Nie tak dawno TV pokazywała program na temat tej "firmy". Na podobnym poziomie działa w Polsce jeszcze kilka firm - wyciskaczy efektów (tym razem bez skojarzeń co do nazwy). Jeżeli chcesz pracować w ubezpieczeniach, to nawiąż bezpośredni kontakt z wybraną przez siebie firmą. Idź na rozmowę rekrutacyjną (czy kwalifikacyjną) i jeśli na tym etapie podejmiesz decyzję na tak, to przejdź cykl szkolenia podstawowego. Jeśli spodoba Ci się to zajęcie, to dość szybko poczujesz satysfakcję z własnych dokonań. Tylko nie wpadnij w euforię, nie daj się ponieść fantazji (szczególnie po pierwszych sukcesach i po pierwszych prowizjach). Miej oczy szeroko otwarte - obyś nie miał na nich klapek ;-) I przede wszystkim kieruj się dobrem swoich klientów a nie "dobrem" swojego menedżera.
Nikto / 83.5.24.* / 2008-01-17 23:12
Pracuję dla CU 11 lat, mam wielu znajomych w innych frimach ubezpieczeniowych, praca jest delikatnie mówiąc niełatwa. Wybór firmy nie ma większego znaczenia, wszędzie charakter pracy jest podobny, wsparcie i rozwój bardziej zależą od Oddziału do jakiego trafisz i kto się zajmie nauczeniem Cię tego rzemiosła. Każda firma ma szkolenia odpowiadające obecemu etapowi rozwoju rynku. Kariera w ubezpieczeniach wszędzie ma podobny charakter. Są jednak mechanizmy finansowego wsparcia opracowane dla osób podejmujących współpracę w CU są to oprócz prowizji kwoty kilku tysięcy miesięcznie. Podobne propozycję można znaleźć też w konkurencji.
Nurmi / 79.187.187.* / 2008-04-30 19:48
Witam kolegę, pracuję 14 lat w ubezpieczeniach przez pięć lat w NN od dziewięciu w Allianz, mam znajomych którzy pracowali prawie wszędzie. Znam ich opinię na wiele kwestii, zarobków, szkoleń ect. Zgadzam się z Tobą że to jak wiele osiągniemy w tej branży zależy od ludzi którzy nas wprowadzają do biznesu ich doświadczenia a nie składanymi obietnicami - ja miałem to szczęście. Od pewnego czasu prowadzę zespół wyjątkowych ludzi, uznałem że nadszedł czas spłacić dług wdzięczności wobec losu. Pewnie niektórzy pomyślą że i tak chodzi o kasę, może tak a może nie. Nie oceniajcie ludzi zanim ich nie poznacie. Rada dla nowych nie patrzcie przez pryzmat kasy to dobre na krótką metę, dużo lepiej wyjdziecie na tym jak zaakceptujecie człowieka z którym będziecie pracować.
p.s. Pamiętajcie że tak naprawdę to klient jest naszym pracodawcą , a firmy w których pracujemy tylko przelewają nam część ich składek. Dbajmy więc bardziej o niego aby było jak najmniej niepochlebnych opinii na temat nas i naszej pracy - będzie nam sie lepiej pracowało.
mango_o / 62.87.247.* / 2009-06-03 22:35
Szacuneczek. Pozdrawiam!
memo / 87.205.92.* / 2008-07-29 09:27
Masz racje kolego/ja jutro czyli w środe mam rozmowę z dyrektorem w CU generalnie mam obawy :/ poprostu nie pracowalem w tej barnzy nigdy jest mi obca prosilbym o jakies dobre rady na poczatek/ pozdrawiam serdecznie
Bru / 80.54.5.* / 2008-05-06 12:26
spokojem powiało:) ale cóż wypada się słuchać bardziej doświadczonych:)

nie myśl o kasie nie myśl o kasie nie myśl o kasie... a weź i nie myśl będąc młodym, narwanym i z głową w chmurach:)
nurmi / 2008-05-07 14:18
To prawda, młodość ma swoje prawa. Jak zaczynałem pracę też byłem młody i na efekty trzeba było czekać (satysfakcjonujące). Pisząc te słowa nie miałem na myśli, że w zarabianiu pieniędzy jest coś złego - przeciwnie ale należy do tego podchodzić bez emocji gdyż eksponując to zbytnio zdradzamy klientowi że to nie na nim nam zależy tylko na jego pieniądzach. Od przełożonych domagaj się pomocy a powinno być dobrze i jeszcze raz życzę cierpliwośći.
Laura77 / 2008-05-23 20:52
Witam,
mam pytanie nurmi w regionie pracujesz?
nurmi / 2008-05-24 09:56
Laura77, nie mam pojęcia co masz na myśłi ale jak wpiszesz Piotr Saraczyn w wyszukiwarce wszystko będziesz wiedziała.
malyd77 / 85.14.84.* / 2007-12-18 21:36
A jak się ma do tych dwóch firm AIG i praca w AIG. Jakie macie doświadczenia z tą firmą
koleś / 2007-12-19 02:03
Każda firma jest inna. Co do drugiego pytania - doświadczenie z AIG mam bardzo dobre.
malyd77 / 217.153.180.* / 2007-12-19 12:46
a możesz odezwać się na priv chciałem Cię o coś zapytać. Oto mój e-mail malyd77[at]gmail.com
doradca_sz / 2007-12-07 14:59
Polecam CU. Jeśli chcesz wiedzieć więcej prosze o kontakt
lukaszbb3 / 80.48.4.* / 2009-05-22 23:54
jaka jest praca w cu ile mozna zarobic ilu trzeba zdobyc klientow w miesiacu aby dostac 1500zl
jezeli niezdobedzie sie klienow w miesiacu czy cos wyplacaja prosze okntakt 3907894
A.C. / 83.27.0.* / 2007-09-26 14:08
Allianz jest o tyle dobry, ze ma chyba wszystkie ubezpieczenia. Nie znam nikogo z CU, ale w allianzie paru znajomych pracuje i jest zadowolonych. Przedewszystkim sprawdz jakie masz perspektywy przed soba i jak wyglada wynagrodzenie. Bardzo wazne jest takze przygotowanie do pracy. Mimo to, watpie zeby alliaz i cu mialo dobre szkolenia, juz nie mowiac o wynagrodzeniach. Firmami ktore wspieraja kariere jest Axa i NN.

pozdrawiam
317179 / 2007-09-20 12:02
Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji to skontaktuj się ze mną, coś Ci ciekawszego przedstawię.
ArturoCorleone / 2007-09-13 11:56
Pracowalem na stanowiska dyrektora biura w CU, poznalem system od podszewki. Odradzam. Teraz pracuje w Allianz, w Hiszpanii. Polecam. Ta firma ma potencjal. CU jest przereklamowane. Chociaz ubezpieczenia maja dobre. Szczegolnie te z funduszami inwestycyjnymi. Jak np. PERSPEKTYWA.

Najnowsze wpisy