Forum Forum ubezpieczeńNa życie

praca w Allianz czy Commercial Union?

praca w Allianz czy Commercial Union?

Floska / 83.28.170.* / 2007-09-05 13:33
Zastanawiam się nad podjęciem współpracy z jednym z tych dwóch firm. Póki co przechodzę kolejne etapy rekrutacji i ostatecznie nie wiem na którą się zdecydować (o ile obie będą chciały mnie przjąć). W Allianz miałabym być agentem ubezpieczeniowym i z tego co mi powiedziano zajmowałabym się wieloma typami ubezpieczeń. W CU szukają ludzi na wiele stanowisk (specjalistów zajmujących się konkretnymi produktami, menedżerów i jeszcze kogoś - dokładnie nie podali). Szczerze mówiąc z wykształcenia i zainteresowań jestem humanistą i wszelkie sprawy ubepieczeniowo-finansowo-handlowe są dla mnie dość obce, ale to nie znaczy, że nie mogą być interesujące, po prostu niewiele o nich wiem. Dlatego próbuję się zorientować jak wygląda pozycja każdej z tych firm na rynku, jak wygląda praca w każdej z nich, co myślą o nich ich klienci.
Wyświetlaj:
kiper5 / 213.158.196.* / 2007-09-09 21:22
pracuje w branży kilka lat i radze Ci nie idź tu ani tu, są firmy, które cie przedewszystkim lepiej przygotują
pozdrawiam
P.
RT / 83.11.238.* / 2007-12-09 20:07
A można wiedzieć jakie?
Bo też mam podobny dylemat (tylko 2 inne firmy wchodza w grę) i nie wiem co robić.
cyklop / 2007-12-07 11:49
Tak? A które to takie?
Widać mało wiesz, skoro tak mówisz. W Allianz są szkolenia prawie non-stop. Nie ma tygodnia bez szkoleń. Poza tym masz ogromny wybór co chcesz robić. W CU jest wyjątkowo silne parcie na "życiówki".

Wymień no te super szkolące firmy. Chyba, ze się wstydzisz i robisz ludziom siano w głowie.
xauta / 83.31.210.* / 2007-09-07 16:44
Jezeli jeszcze nie wybralas to mam dla Ciebie propozycje.
piorut / 83.5.94.* / 2007-09-06 14:43
skontaktuj sie ze mną
MAJKA 1 / 88.156.138.* / 2008-03-31 18:03
mam niedługo spotaknie w sprawie pracy w Allianz na stanowisko Kierownika Grupy Agentów. Wiem na czy polega kierowanie ludźmi poniewaz jestem kierownikiem w oddziale banku i nie dam sie wpuścić w maliny. Mam pytanie-ile wynosi pensja na tym stanowisku? oczywiście bez prowizji-tak średnio? będę wdzięczna za odpowiedz.
fans / 87.105.14.* / 2007-12-13 11:12
Ja też zamierzam podjąć pracę w Allianz. Muszę jednak zrezygnować z obecnej więc nie wiem czy się opłaca i czy nie będę strtny. Tym bardziej że w Allianz płacą tylko/aż prowizje. Niedawno skończyłem studia i nie wiem czy dobrze chcę zrobić wchodząc w ubezpieczenia...
eli / 79.186.86.* / 2008-01-17 21:45
Znajdź coś innego- dobrze Ci radzę nie wchodź w to
cyklop / 2007-12-13 11:31
Z tego co się orientuję to teraz na początku kariery w Allianz, dostaniesz kasę na ZUS. Tak byś mógł się rozkręcić. Nie jest to ogromna kwota, ale ZUS ci pokryje.
Nie będę cię namawiał do tego by zająć się ubezpieczeniami, sam musisz wiedzieć czy masz do tego predyspozycje. Naprawdę nie każdy się do tego nadaje i to wcale nie jest uzależnione od wykształcenia. Jeżeli potrafisz łatwo nawiązywać kontakty to sprobuj. Na poczatek możesz także być dwuzawodowcem. Do południa pracujesz w swojej poprzedniej firmie, a po południu zajmujesz się ubezpieczeniami. Wiele osób tak właśnie zaczynało, a później albo rezygnowali z ubezpieczeń, albo z poprzedniej pracy :)
fans / 87.105.14.* / 2007-12-14 00:33
No właśnie mam doświadczenie w sprzedaży oraz interesuję się "tymi" sprawami. Przeraża mnie jednak zakładanie własnej działalności gospodarczej i brak regularnych wypłat. No i fakt, że jak podejmę się pracy w Allianz to równocześnie nie dam rady pracować w obecnej firmie. Z drugiej strony chcę mocno się za to wziąć choć wiem że na początku będzie ciężko. Wie ktoś w ogóle jakie są z tego zarobki na początku i w trakcie?
fans / 90.176.33.* / 2008-02-08 17:54

Wie ktoś w ogóle jakie
są z tego zarobki na początku i w trakcie?

le wypracujesz tyle zarobisz, a Zus musisz opłacić
cyklop / 2007-12-14 09:08
Wysokość zarobków jak w każdym T.U będzie zależała od twoich sukcesów. Na początku z cała pewnością będzie ciężko i raczej skupiać się będziesz na życiówkach (bo to wszędzie największa kasa). Z czasem gdy ustabilizuje się twój portfel będzie łatwiej. Jednak musisz go sobie sam wyrobić.
Jak już pisałem życiówki są najbardziej lukratywną częścią, ale też i trudną. Na tym skupia sie każdy nowy agent. Chociażby też z tego powodu, że to bardzo łatwy produkt, nie ma takich komplikacji jak w przypadku majątku.

fans
Prosisz by ci doradzić. Nie kolego :D Sam musisz podjąć decyzję, nie chcę bys potem miał pluć na mój grób :) Jedno ci powiem - nie jest to łatwa praca, ale jak pokonasz trudności to może stać się dla ciebie bardzo opłacalną pracą.
Działalności się nie bój, nie taki diabeł straszny :) Ja już prowadzę działalność 8 lat, a do dzisiaj nie mam zielonego pojęcia o prowadzeniu księgowości :) (US widzę raz w roku kiedy składam swoje osobiste rozliczenie, ZUS-u prawie wcale) Po prostu wziąłem sobie Biuro Rachunkowe, płacę miesięcznie i mam to z głowy, a jak mam jakiś problem to dzwonię i mój "osobisty" (ten prowadzący moje sprawy) księgowy wszystko mi wyjaśnia przez telefon, albo na piwku, po 8 latach znajomości można się zakumplować.
fans / 87.105.14.* / 2007-12-14 16:34
A ile kosztuje rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej? Ile płacisz za księgowego? Słyszałem, że przez dwa lata ZUS kosztuje 250zł a później 750zł. Od każdej prowizji płaci się jakiś podatek? Allianz przez pół roku dopłaca na rozwinięcie skrzydeł więc może nie będzie tak źle:) Jeszcze jedno pytanie: szkolenie kończy się testem na agenta. Na czym on polega i czy jest trudny?
cyklop / 2007-12-15 17:04
Ile się płaci księgowemu? To zależy od Biura - musisz poszukać jak najtańsze. (ja płace 100)
Oczywiście, że od prowizji odprowadzasz podatek, tak dobrze nie ma , Państwo nie lubi być okradane :)
Ile kosztuje rozpoczęcie działalności, sory, ale nie mam zielonego pojęcia ile to teraz kosztuje

Szkolenie kończy się egzaminem testowym. Egzamin nie jest taki trudny, ale i tak będziesz się musiał tego wszystkiego nauczyć zanim pójdziesz do klienta :)
fans / 87.105.14.* / 2007-12-16 00:07
I jeszcze jedno: ile wynosi podatek za prowizję?
Dzięki za wszystkie informacje, trochę mi przybliżyłeś życie agenta i ułatwiłeś podjęcie decyzji. Widzę że sam jesteś już doświadczonym agentem... Pozdrawiam
wiwisekcja / 85.89.183.* / 2008-01-19 19:09
Ja jestem agentem od miesiąca. Nie dostałam jeszcze żadnej prowizji bo czekam od miesiąca na numer z KNF. Koszt rozpoczecia działalności w ubezpieczeniach to 100zł rejestr w ewidencji działalności, 50zł zaświadczenie o niekaralności, 200zł pobyt w ośrodku szkoleniowym z wyżywieniem, 220zł uzyskanie licencji na pracę w ubezpieczeniach i ofe. Co do podatku od prowizji to nie możesz liczyć czystych 19% bo zanim ustalisz podstawę musisz odliczyć kosztu uzyskania przychodów(opłaty za komórkę, paliwo, amortyzacja środków trwałych, czynsz za lokal, za energię elektryczną w lokalu, internet itd.). Także nie zapłacisz od czystej prowizji. Ważne jest też jaką formę opodatkowania wybierzesz(liniówka, zasady ogólne). Ja osobiście pracujuę na etat a w ubezpieczeniach dodatkowo w CU. Tam system prowizyjny jest dobry i są premię np. za 5 ofe w m-cu 200zł dodatkowo, za prowizje za życiówki w wys. 2000zł m-cznie firma daje dodatkowe 1500zł, a za 3000zł 2500zł dodatkowo. Brzmi obiecująco ale jeszcze nie wiem czy jest to dobre. Najbardziej przeraża mnie trochę akwizycyjny charakter pracy.
torres / 87.105.14.* / 2008-01-14 23:59
A ja mam taki wybór: Allianz czy ING? Ktoś mi doradzi?
hmi / 212.191.170.* / 2008-04-24 21:42
aproszę wybrać HMI
www.hmi-world,pl
to dopiero jest praca w ubezpieczeniach
miodzio
służę pomocą i odpowiem na pytania pod adresem
rekrutacja.hmi@interia.pl
pozdrawiam
macie_gacie / 91.94.94.* / 2008-09-28 22:11
HMI - fajna firma i fajni ludzie. A produkty... tak jak u pozostałych,......socjotechnika.
dudek1984 / 83.14.174.* / 2008-03-12 22:02
bralbym ING - lepszy fundusz
koleś / 2008-01-15 23:27
Sprawdź wszystkie "za" i "przeciw" w każdej z firm, porównaj i dokonaj słusznego wyboru :-)
Niestety nie znam żadnej z tych firm. Ja jestem w jeszcze innej i uważam swój wybór za bardzo dobry.
Pozdrawiam i powodzenie życzę.
TAJA01 / 2008-02-07 17:35
Witam, mam ten sam problem ... zaproponowano mi pracę w CU. Może ktos mi powie ile godzin dziennie trzeba poświęcić na pracę aby wkręcic się w ten biznes? I ile czasu zajęlo Wam zbudowanie swojego portfela klientów?
agent CU / 83.27.31.* / 2008-02-08 19:31
Sprawdź najpierw ilu agentów odeszło z CU do konkurencji, a ilu przyszło do CU z innych firm. Oczywiście nikt Ci tego nie powie. Znam CU od 12 lat i nie znam ani jednego agenta który przyszedł z innej firmy i utrzymał się w CU dłużej niż rok. Natomiast znam całą rzeszę naprawdę dobrych agentów którzy po kilku latach pracy dla CU odchodzili do innych firm i pracują tam do dziś. (odchodzili głównie do Allianz lub Generali). To powinno dać Ci do myślenia.
black horse / 79.185.213.* / 2008-02-13 22:38
Powstaje pytanie, dlaczego tacy dobrzy agenci podchodzili z CU? Jesli byli dobrzy to równiez dobrze zarabiali. Ja pracuję w CU od trzech lat i wiem, że jesli ktoś odchodzi z CU to, pomijając sytuacje losowe, tylko dlatego, że nie dał rady w tej branży. Agenci dobrzy, zarabiają dobrze, a więc kwestie finansowe dobrze pracującego agenta raczej nie wchodzą w grę. A może szukali rozwoju...? W CU równiez można się specjalizowac, co więcej Ci którzy sie specjalizują w jakiejś dziedzinie osiagaja najwięcej.
A może odzeszli ponieważ CU postawiło duże wymagania jeśli chodzi o wyniki pracy? Możliwe, że nie dali rady i poszli szukać "pomocy" gdzie indziej - tam gdzie sie nie wymaga. A może poszli sprzedać ubezpieczenia komunikacyjne? To łatwa sprzedaż, każdy kto ma samochód musi mieć OC, a CU nie ma takich ubezpieczeń, tj. nie moga ich sprzedawać agenci.
Wiem, że CU, może inaczej - niektórzy menedżerowie, niezbyt chętnie przyjmują do pracy osoby z innych firm, ponieważ, jesli odchodzą od innych to penie nie dlai tam rady, a jak tam nie dali to i w CU nie dadzą.

Na koniec:
zapewniam, że CU daje olbrzymie możliwości zarobkowe oraz rozwojowe. Najważniejsze jest to by samemu wziąść odpowiedzialnośc za swój sukces w tej czy innej firmie ubezpieczeniowej.
cocolino111 / 77.114.69.* / 2008-04-10 18:14
Do wszystkich na tym forum;)
Po pierwsze jesli ktos zastanawia sie nad praca w ubezpieczeniach niech dobrze sie zastanowi, bo to ciezki kawal chleba do zgryzienia, w Cu wszytkie koszty, tzn. dojazdy paliwo, komórka itd ZUS pokrywasz sam sam placisz rozniez podaetek nie ma zadnych pieniedzy znikad to co zarobisz masz i musisz sie za to utrzymac, jest sporo starych agentow na rynku,ciezko sie przebic, ludzie maja dosc osob ktore ciagle im cos proponuja.
Jesli ktos sie w tym czuje to moze osiagnac sukces ale dla osob po studiach szukajacych zajecia nie polecam mozna dostac niezlego kopa w d... i psychicznie mozna sie wykonczyc, Jesli chodzi o CU produkty sa dobre, duzy nacisk na szkolenia:) Ale klienta musisz znalesc sam i sam musisz sobie z tym wszytskim pradzic, odeszlam z CU i sie z tego ciesze, dobrze sie zastanowcie jesli chcecie pracowac jako agent:)
mimo wszytsko zycze powodzenia
jamax / 79.173.12.* / 2008-05-11 09:03
A ja jestem początkującym agentem CU. Przyjrzałem się jak żyją agenci z dłuższym stażem i zdecydowanie zostaję.Firma daje staranne wyszkolenie a pracować trzeba wszędzie.( nie tylko w ubezpieczeniach)
Bru / 80.54.5.* / 2008-05-13 23:30
i jak koledze początkującemu idzie?

ja [tak na poważnie] to drugi tydzień się tym zajmuję tj pracą dla CU i idzie dość różnie... jednego dnia tylko polecenia innego 1-2 transfery.... różnie, ale fakt faktem, że osoby które pracują w tym dłużej i zdołały się utrzymać żyją lepiej od przeciętnego umysłowego z pierwszej lepszej budżetówki.
Cóż, mnie interesuje coś więcej niż posadka za 1200 na rękę...:)
rops / 2008-05-18 10:50
Witam, dlaczego nikt tu nie piesze o PZU? W końcu to największa firma na rynku, orientuje się może ktoś jak wyglądają prowizje w PZU w porównaniu z innymi towarzystwami?
Pozdrawiam
jamax / 79.173.12.* / 2008-06-07 09:24
Bru nie narzekam .wnioski nie piszą się same ale są.( i premia też :-)) )
Im więcej poznaje tą prace i firmę tym bardziej ją szanuję
Co do PZU nie wiem nie znam ale po tym na co trafiam u moich klientów to nie mam najlepszego zdania - to dinozaur na wyginięciu
Bru / 80.54.5.* / 2008-06-07 16:50
jamax no to mamy podobnie hehe pełen optymizm.

zresztą... gdzieś trzeba pracować, więc czemu nie tam gdzie całkiem dobrze płacą:)

Pytanko do wszystkich... ile średnio transferów piszecie w miesiącu i ile z tego "przechodzi"?

ps. będzie ktoś na lipcowym szkoleniu na agenta w wawie?

Pozdro:)
jamax / 79.173.12.* / 2008-06-17 09:26
Bru
To forum publiczne wiec powiem że transfery to tylko moja działalność poboczna . Głównie Życie. Po ostatniej odprawie i zobaczeniu wyników , zdecydowanie zostaję ( ciekawa była analiza CZAS PRACY A PROWIZJA).
"Zostaję !!! Nie myślałem o odejściu, a raczej jak zarobić jeszcze więcej - teraz wiem :-))
Bru / 80.54.5.* / 2008-06-18 14:57
ehh a ja na swoje życiówki czekam do sierpnia - bo dopiero w lipcu egzamin...

a na razie tylko ofki:)

ja na razie też sie nigdzie nie ruszam a przynajmniej nie przed październikiem:)
aaaga / 91.94.230.* / 2008-08-29 20:20
cześć wszystkim ,
też otrzymałam propozycję pracy jako menadżer zespołu agentów i też mam obiekcje ,obawiam się że ciężko mi będzie znaleśc chętnych na agentów ?
no i niewyobrażam sobie jak wy znajdujecie tych klientów ?
Bru / 80.54.5.* / 2008-08-30 11:37
do aaagi:)

chętnych agentów praktycznie nie znajdziesz... będziesz musiała ich sama "stworzyć":) tzn rekrutujemy chętnego do pracy i dopiero z niego robimy agenta... przeważnie robiąc z niego wcześniej akwizytora ofe. z tego co widzę u siebie w placówce to na 20 wstępnie zainteresowanych osób ze 3 coś tam próbują zdziałać [ w ofe ] z czego ok jedna zostaje na dłużej czyli do zdania egzaminów na agenta potem średnio 25% zostaje w firmie. Jak widać odsiew totalny:)

moim zdaniem zaczynanie od bycia managerem grupy to kiepski pomysł... lepiej wpierw zostać agentem, chodź by dla poznania realiów pracy i dopiero później rekrutować i uczyć nowych.... zwłaszcza, że jak piszesz nie umiesz nawet pozyskiwać klientów... a to podstawa w tej robocie...

a co do samej pracy... jeśli jesteś pracowita otwarta i odważna to polecam... CU to świetne biuro podróży i niezłe zarobki:)
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy