Forum Forum podatkowePIT

Praca w Anglii

Praca w Anglii

skomentuj
Mariusz1213 / 5.173.9.* / 2019-09-03 06:58
Witam.
W te wakacje podjąłem się pracy w Anglii, pracowałem tam dwa miesiące. Z mojej wyplaty nie był pobierany podatek, jedynie płaciłem za ubezpieczenie.
Moje pytanie brzmi, czy muszę się rozliczyć z tego w polsce?
Ekspert PIT / 2019-09-25 20:35
Witam,

To czy będzie miał Pan obowiązek rozliczenia dochodów brytyjskich w Polsce, zależy od:
1.źródła z tytułu, którego Pan uzyskiwał przychody (umowa o prace, umowa zlecenia lub inne)
2.od tego czy w Polsce w roku 2019r. osiągał Pan jakieś dochody opodatkowane wg. skali podatkowej np: stosunek pracy, umowa zlecenia.
3. od tego czy jest Pan polskim rezydentem podatkowym

Podstawa prawna:
Art. 3 ust. 1a, ust. 2a, ust. 2b, art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
skomentuj

Najnowsze wpisy