Forum Forum podatkoweOdliczenia

Praca w Emiratach Arabskich a podatki

Praca w Emiratach Arabskich a podatki

Piotr2000PL / 2014-03-23 09:58
Witam,


Od kilku lat pracuje w Emiratach Arabskich i zgodnie z Rozporzadzeniem o unikaniu podwojnego opodatkowania nie place zadnych podatkow w Polsce. W Urzedzie Skarbowym w Polsce nie zglosilem jednak faktu zmiany miejsca zamieszkania. Poprzednio mieszkalem w Wielkiej Brytani i rowniez nie zglaszalem zmiany miejsca zamieszkania i placilem podatki jedynie na miejscu. Zreszta w obu przypadkach tak poradzili mi w informacji Urzedu Skarbowego. Zasiegnelem jednak glebszej lektury i mam pewne watpliwosci, ktore pragnalbym rozwiac, aby uniknac niespodzianek przy ewentualnym powrocie do Polski.

Problem jest o tyle istotny ze meldunek mam wciaz w Polsce chociaz wogole mnie tam nie ma. Dodatkowo cale wynagrodzenie przesylane jest na konto w Wielkiej Brytani, zarowno to z Wielkiej Brytani jak i z Emiratow Arabskich. Moje watpliwosci budzi np. powrot do Polski i transfer moich oszczednosci na polskie konto lub tez zakup czegos o duzej wartosci. Czy nalezy dopelnic jakichs dodatkowych formalnosci, aby uniknac nieoczekiwanych problemow z Urzedem Skarbowym. Nadmieniam raz jeszcze,ze wszystkie moje oszczednosci pochodza z legalnej pracy zarobkowej a w Polsce nie przebywam od 2008 roku.


Dziekuje Serdecznie za Wszelkie informacje. Pozdrawiam Piotr
Wyświetlaj:
Aloali / 5.34.180.* / 2018-06-17 18:18
Witam! Zapraszam wszystkich do nowego portalu wyszukiwania nieruchomości w ZEA. Portal jest darmowy jak dla agentów tak i poszukujących mieszkanie ! Zapraszam !

moveincat .com
belladonna / 2014-03-23 15:18 / Tysiącznik profesjonalny
Zarówno do Wielkiej Brytanii jak i Emiratów Arabskich jest metoda wyłączenia z progresją, więc nie ma obowiązków rozliczania w Polsce.
Jak kupisz nieruchomość w PL, a US nie ma wiedzy o Twoich dochodach (brak zeznań) możesz dostać wezwanie w zakresie nieujawnionych źródeł. Dlatego ważne aby posiadać dokumenty, z których będzie wynikać, że pracowaliśmy za granicą oraz ile zarabialiśmy tam. Po przedłożeniu takich dokumentów wszystko się dla nich wyjaśni.... że była praca za granicą w krajach gdzie jest metoda wyłączenia z progresją = brak obowiązków wykazywania tych dochodów w PL :-))

Najnowsze wpisy