Forum Forum prawnePracy

Praca w kraju a wymeldowanie czasowe z kraju

Praca w kraju a wymeldowanie czasowe z kraju

Misiek756 / 2008-06-03 23:48
Witam.
To moj pierwszy post wiec i moze nie umiesciłem go w dobrym temacie ale prosze o wyrozumienie.
Pracuje legalnie w kraju. Chciałbym sie wymeldować z kraju na okres czasowy powiedzmy 1 roku. Iteraz pytanie czy mój obecny stosunek pracy musi zostać rozwiązany? Teoretycznie moge pracować powiedzmy 200km od granicy i codziennie dojeżdżać do pracy z niemiec będac wymeldowany z polski na okres czasowy trwający ponad 2 miesiace. Prosze o odpowiedz bo nurtuje mnie to pytanie.
Wyświetlaj:
raff75 / 2008-06-05 08:45 / portfel
teoretyczne jak sie wymeldujsze z Polski i nie masz tu zameldowania to nie masz dowodu i nie mozesz dostac pracy.
Ale urząd nie powiadamia twojego pracodawcę w Polsce że sie wymeldowaleś - nie ma takiego obowiązku - masz poinformować ty. twoj stosunek pracy na umowę o pracę nie musi zostać rozwiązany to zależy od ciebie czy poinformujesz pracodawce ze sie wymeldowales
Misiek756 / 2008-06-05 14:54
Dziękuję Panu za odpowiedź. A nurtuje mnie jeszcze jedna związana z tym sprawa. Skoro się wymelduję z kraju to muszę dostarczyć odpis wymeldowania do wku bo jestem poborowym i wtedy wku zapomina o danej osobie na czas wyjazdu. Tylko teraz czy wku może sprawdzić po moim wymeldowaniu to, że w między czasie też bede wykonywać prace w kraju(chociaż sie z niego wymeldowałem)?Czy może mi wku postawić jakieś zarzuty? Jak to wszystko może wygladać w praktyce?
P.S. Wiem, ze to może wyglądać jak celowe unikanie służby wojskowej ale takowym nie jest. Sprawa ma podłoże innego typu bo od października chce iść zacząć studia(kiedyś juz studiowałem ale nie wyszło) ale wku teraz sie obudzilo i nie mogę sobie z nim poradzić(zadne prosby odroczenia itp nie skutkuja ale jeszcze nie mam nic podpisane w wku zadnego biletu.
Podałem tą informację do wiadomości osob które będą chcialy mi odpisac i pomóć i żeby wiedziały że to nie jest celowe uchylanie sie od służby wojskowej.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Najnowsze wpisy