Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Praca w raju podatkowym - co ze składkami na ZUS i NFZ itp.

Praca w raju podatkowym - co ze składkami na ZUS i NFZ itp.

m_w / 212.76.37.* / 2007-04-11 00:23
Wyjeżdżam na kilka lat do pracy poza UE do kraju, który jest rajem podatkowym. Wiąże sę to z zaprzestaniem opłacania wszelkich składek na ZUS/NFZ/itp. przez zagranicznego pracodawcę, który generalnie ma to gdzieś. Zależy mi jednak na zabezpieczeniu swojego losu po powrocie do Polski za 3-4 lata jak również w międzyczasie - bo nie wiadomo co się może człowiekowi stać....
Czy ktoś mogłby mi polecić jakies konkretne rozwiązanie, np. płacenie minimalnych składek do ZUS + NFZ, lub jakieś konkretne ubezpieczenie w jednej z dużych firm zastępujące składki do państwowej kasy?
Wyświetlaj:
rubenso / 212.96.244.* / 2012-08-29 08:36
Nic cię to nie obchodzi. Ja mam w raju podatkowym zarejestrowaną działalność, więc nie płacę zusu, ani też vatu, czy dochodowego. Wszystkim zajmuje się kancelaria Polinvestor. Moje oszczędności przez te kilka lat naprawdę były bardzo duże i wciąż się powiększają. M.in. dlatego warto było się tam przenieść.
Dino / 83.11.32.* / 2007-04-27 11:01
ZUS i NFZ - nigdy ! Pieniądze wpłacaj do jakiegoś TFI - w zależności od wieku albo akcyjny albo zwrównoważony. Zamiast NFZ - ubezpieczenie zdrowotne, np. Signal Iduna, ale to najlepiej po powrocie.

Najnowsze wpisy