Praca w RUCH

Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: Praca w RUCH.
Wyświetlaj:
Jacek Wrocław / 62.87.247.* / 2011-02-21 18:01
Pismo tej treści wysyłam do siedziby RUCH-u. Kto mnie poiera proszę o wpis.

Jak większość kiokarzy dostałem propozycję niedoodrzucenia przejścia na umowę typu UAS. Cały czas rozważam za i przeciw i nie widzę niczego co by przemawiało "za".

Prowadzę 4 kioski w tym dwa dzierżawię od Ruch-u i poprzeliczeniu Waszej propozycji nie widzę podstaw ekonomicznych do dalszej współpracy. W przybliżeniu f-ra po miesięcznej sprzedaży wynosiła by około 1800 zł brutto przy obrocie około 40000 zł brutto. Gdzie tu wypłaty pracowników, zusy, podatki? No i oczywiście zysk dla mnie? Próbowałem o tym problemie porozmawiać w RUCH-u Dolnośląskim ale nie ma tam teraz osoby decyzyjnej. Każdy zasłania się "Warszawą".
Nie można wszystkich kiosków mierzyć jedną miarą! Inne są obroty w Warszawie a inne w przysłowiowym Pcimiu.

Po tylu latach wspólpracy kultura i szacunek wobec kontrahentów wymaga abyście Państwo dali swoim Partnerom czas do namysłu. Ja dostałem dzisiaj tj. 21 lutego maila z którego wynika że mam odpowowiedzieć do 18 lutego!
Ruch obecnie jako firma prywatna prowadzi działania które nie tylko ja nie rozumiem dla potwierdzenia że nie tylko ja odsyłam do forum: http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/ruch;sa,RCH,forum.html
Jak podpisywałem umowę na kioski które dzierżawię to jeden z nich 8 m-cy pusty a w drugim handlował Pan który do dziasiaj spłaca swoje długi. Potrzebowałem miesięcy aby uzyskać jako taką sprzedaż. I dzisiaj najnormalniej w świecie jest mi żal tego co wykonałem a także jest mi szkoda czterech osób które zostaną bez pracy.
Myślę że nowi zarządcy tej firmy przeczytają mojego maila i skorzystają z opini na forum money.pl. Mam nadzieję że jest jeszcze czas na podjęcie rozsądnych decyzji. Ruch bez kioskarzy jest nic nie warty.
Bardzo chętnie służę swoim doświadczeniem.

Jacek
kioskiwroclaw@gmail.com
zszokowana / 2011-02-23 19:17
Witam, jeżeli jesteś na swoim i jakoś na tym wychodzisz nie przechodź na uas. Ja miałam do 1400 brutto. A teraz ful pieniędzy do oddania.
Pozdrawiam wszystkich pokrzywdzonych.
Dido1 / 89.229.135.* / 2011-02-22 15:59
czy to jest w działalność gospodarcza?chyba nie to podchodzi pod umowę o pracę, dobrze się zastanówcie.
zszokowana / 2011-02-23 19:20
To nie jest umowa o pracę, musisz założyć własną działalność, mieć żyrantów tzw osoby do podpisania weksla (zabezpieczenie finansowe dla ruch), jeśli jesteś nie wypłacalnym ściągają z żyrantów. Przeszłam przez ten koszmar.
Pozdrawiam
Dido 1 / 89.229.131.* / 2011-02-27 18:39
Ja pracuję na umowie UAS ale nadal twierdzę że jest to UMOWA O PRACĘ proszę przeczytać sobie definicję działalności gospodarczej My jej nie spełniamy w żadnym razie. Proszę państwa czy ktoś to sprawdzał w US lub PIP
HelenaK / 79.184.191.* / 2011-03-03 20:46
Zgadzam się. Gdy w okolicach 2000 roku zmusili kilkanaście tys. pracowników ruchu do przejścia na działalność gospodarczą to był szwindel nowego tysiąclecia.Zamiana pracowników w niewolników.Człowiek ma firmę,a traktowany jest jak murzyn.Przecież to się nadaje do Strasburga,albo ONZ. hihi
adeeeeeeee / 195.117.222.* / 2011-02-21 08:56
Ruch tymi umowami kładzie się na łopatki ten kto wymyślił, nie ma zielonego pojęcia o takiej działalności ,chyba benzyny się facet opił i mu ropa uszami wylatuje
PiotrWarszawa / 89.75.166.* / 2011-02-23 21:07
Za wcześnie chyba żeby "kłaść Ruch na łopatki", na pewno wielu dzierżawców odejdzie, ale takie umowy pozwolą też zwiększyć zapotrzebowanie na towar dostępny w hurtowniach "Ruch", a co za tym idzie pozwoli renegocjować umowy z dostawcami z dużo lepszej pozycji (mam nadzieje tylko że zarząd tego nie prześpi). Prawda jest taka, że Ruch walczy o przetrwanie i tylko radykalne zmiany pozwolą mu się utrzymać, bo jako firma która w większości struktur jest jeszcze w PRL nie ma na to szans.
życzliwy / 89.228.222.* / 2011-03-02 19:50
Panie Piotrze to nie - jak Pan twierdzi - umowy były złe, tylko refaktury; a struktura w Firmie ma się nijak do sposobu obsługi UAS i USWiACZ, poza tym już prawie 3 lata w co najmniej 1 oddziale działa nowa 2 szczeblowa :)
kioskara podlaskie / 91.94.142.* / 2011-02-20 22:19
to tak jak myslalam ja tez czekam na odp ruchu a pewnie w tym przypadku wypowiedzenie a czy ktos z was dostal juz wypowiedzenie ??? no ja to jestm w kropce kiosk jest polozony w malutkiej miejsowoci i nie mam szans zeby dostac nawet 1000 zl pewnie beda szukac kogos na moje miejce ale nie wierze ze ludzie sa az tak niemadrzy zeby pakowac sie z nimi w ich "chore umowy
pozdrawiam i jak cos to piszcie jak beda jakies nowe informacje
kioskarz_łódź / 217.172.245.* / 2011-02-20 17:00
W JEDNOŚCI SIŁA
Powinniśmy się postawic. Jeżeli nie dostanę wypowiedzenia do końca lutego zaniosę sam. Zróbmy tak wszyscy w jednym czasie , zobaczymy jak będą śpiewać gdy stanie większość sieci. Pozdrawiam Wszystkich którzy otrzymali to ULTIMATUM.
KIOSKARZE SIECI ruch-u ŁĄCZCIE SIĘ w walce z wyzyskiem.
tim777 / 89.231.51.* / 2011-02-20 15:52
Też dostałem propozycję przejscia na uas,oczywiscie bez wyboru, jak nie podpisze to wynocha.Ludzie z którymi rozmawiałem są załamani warunkami jakie zaproponował Ruch.Nie interesuje ich ile kiosk ma przychodów i czy jest w stanie się utrzymać z warunkami jakie narzuca.W wiekszosci zostanie nam 800-1000zł ,co niektórym mniej,biorąc pod uwagę 12h dzień pracy ,brak możliwosci urlopów i zwolnien to propozycja pełen wypas.Pewnie że są punkty które będą miały więcej ale takich jest bardzo malo,większość to punkty o nieciekawej lokalizacji.Ja raczej niepodpiszę ,wolę znaleść sobie coś innego,szkoda bo po20 latach człowiek się prywiązał ale niewolnikiem nie zamierzam być.pwodzenia dla tych którzy się zdecydują.
kioskarz_łódź / 217.172.245.* / 2011-02-20 14:49
NIE PODPISUJCIE OMOWY UAS - to niewolnictwo, ciekawe czy wszystkich zwolnią i sami będą siedzieć w kioskach po 300 godzin miesiącznie. Ja odmówiłem i czekam na decyzję ruchu, powinienem dostać wypowiedzenie na koniec lutego, 1 miesiąc wypowiedzenia.
kioskarka / 46.134.201.* / 2011-02-19 19:29
witajcie mnie tez chca wciagnac w umowe był pan ktory pieknie opowiadal same zalety umów uas ale nie podpisalam i nie wiem co mnie czeka a dodam ze pracuje juz w kiosku od 1989 i pewnie czeka mnie pozegnanie ? a co wy sadzicie na temat umów ?
kioskarz_łódź / 217.172.245.* / 2011-02-20 14:28
Też dostałem taką propzycje. Ciekawe kto zarobi na nowej umowie. Napewno nie kiosk, ONI dobrze to obliczyli. NIE PODPISUJCIE UMOWY UAS!!!! W moim punkcie dostanę prowizji około 1950 pln odliczyć ZUS i tel. plus coś tam jeszcze zostanie 1000 pln i jeszcze podatek za 300 godzin to jest 3,33 na godzinę-BANDA. Prowadzę ten kiosk 17 lat i taka nagroda- dziękuję. ŻEGNAM SIĘ Z ruchem (świadomie z małej litery)
Zenek1950 / 79.184.191.* / 2011-03-03 20:31
Ja doszedłem do mniej niż 2 zł za godzinę i zrezygnowałem.W 2000r. miałem z kiosku 2,5tys na rękę. Zaczęli zmniejszać prowizje zmieniali umowy(te ich aneksy).Człowiek ma firmę płaci zus,podatki,a jest niewolnikiem ruchu.Przecież to złodziejstwo.Głupi byłem,że tak długo to trzymałem,ale fajnie się pracowało.Tak to jest,kiedy ludzie po marketingach i zarządzaniu nigdy nie pracowali na własny rachunek w kiosku.Kompletni dyletanci.Na wszystkie pytania odpowiadali,że Poznań tak kazał,w Poznaniu,że w Warszawie,a w Warszawie aż strach pytać.hihi
zazkoczona / 91.94.113.* / 2011-02-15 12:06
Co myślicie o nowych umowach i nowych zmianach wprowadzonych w ruchu?
dizel101 / 79.162.230.* / 2011-02-15 19:34
a jakie to zmiany są? i powiedzcie mi jak to jest z tą prowizją, jaki to procent i na jakich zasadach?kto opłaca ZUS?
xd / 89.231.51.* / 2011-02-20 15:56
daj sobie spokój z ruchem ,znajdż sobie jakiś prywatny kiosk lub pawilon.przykład jest taki kolpolter daje prywatnym min.20 % na prasie a ruch ci zaproponuje z 11 to tylko jeden przyklad dalej sobie wyobraź
:( / 83.5.199.* / 2011-02-12 11:48
CZy mamy prawo nie zgodzić sie na nowa umowę, czy nie mamy nic do gadania? U nas sprawa wygląda tak: gmina rewitalizuje miasto i likwiduje lokalizację kiosku- po 2 dniach z prośbą o interwencje RUCh-u w tej sprawie RUCH wyskakuje z umową na UAS ! Zamiast negocjować dobre położenie kiosku z gminą im sie zachciało umowę zmieniać. Chyba tylko po tożeby dać do zrozumienia że kończymy współpracę -35 letnią!
ryta553 / 2011-02-12 21:20
nie ma prawa by nie zgodzić się na umowę UAS jeśli się ktoś nie zgadza to żegna się z firmą RUCH
vivaro / 87.99.9.* / 2011-02-12 09:23
Mam pytanie , jak to jest z nowymi umowami,jeszcze nie byłem na spotkaniu ale z tego co słysze to bedzie porażka
jeicam / 85.221.137.* / 2011-02-10 22:08
jest ktoś z Poznania?? Jak myślicie jak tu wygląda współpraca z Ruchem. Chciałbym zostać agentem ale jak to czytam jestem przerażony.
oli-linka / 188.33.126.* / 2011-02-09 18:17
ludzie w ogóle was nie rozumiem, podpisujecie dokumenty dostaw, a potem mówicie, że niedobory to nie wasza wina
czy sprawdzacie towar, który dostajecie, ilość i ceny? widocznie nie skoro potem wychodzą Wam manka
prowadzę punkt w dużym mieście już kilka lat, dokładnie sprawdzam każdą dostawę, jeśli są jakieś różnice, to dzwonię i się upominam, oni wtedy doważą brakujący towar lub wystawiają korektę
bycie agentem w kiosku, to nie zabawa w sklep, ale bardzo ciężka i odpowiedzialna praca, do której potrzebna jest głowa na karku
zszokowana / 2011-02-23 19:28
Witam, za mało Pani pracujesz lub nie miałaś jeszcze inwentaryzacji.
Okradać siebie i dzieci zbyt śmieszne by było prawdziwe.
Powodzenia w RUCH jako agent.
oli-linka / 83.6.142.* / 2011-03-06 11:16
jako agent pracuję już ponad 8 lat, miałam już więc kilkanaście inwentaryzacji
Nie mówię, że okradacie siebie i swoje dzieci, ale nie pilnujecie towaru
niestety wszystko trzeba sprawdzić, czy cena i ilość sztuk się zgadza
z doświadczenia i rozmówi z innymi agentami z sąsiednich kiosków, wiem, że tego nie robią i potem się dziwią skąd takie wyniki niedoborów
nie wiem czy w ruchu mylą się specjalnie czy "niechcący", myślę, że jeżeli zorientują się, że ktoś ich nie sprawdza to tym bardziej się mylą
mlodakioskarka / 91.94.101.* / 2011-02-09 16:52
Niejest to wina agentów że manka są takie wielkie Ruch ma cos na sercu tylko jak w kazdej firmie wszystko jest oparte klauzula poufnosci. Tylko mnie zastanawia dlaczego Dolnysląsk(wrocław i okolice) sa tak atakowane przez inverki i maja takie manka wielkie. Mam kilka dowodów na to ze czary mary dzieja sie w ruchu bo sama jezdziłam z dokumentami i przymnie wycowywano i prostowano inventaryzacje. podaje email prosze o kontakt osób poszkodowany z dolnego i chcacy odzyskać swoje pieniądze razem wiecej zdzziałamy . grzegorzpat0@tlen.pl Moja sytuacja niejest różowa a nawet niejest czarno biała przez te kiosk.
PiotrWarszawa / 89.75.166.* / 2011-02-23 20:35
Po pierwsze kioski są atakowane przez inwentaryzacje ponieważ są w nich duże manka i po krótkim okresie znów trzeba przeprowadzić kontrolę czy coś złego w takim kiosku się nie dzieje (czyt. nieuczciwy agent).
Po drugie manka są tylko i wyłącznie winą agenta, jeżeli prowadzi się raport obrotów i konfrontuje się go z raportem osoby która punkt rozlicza, dokładnie sprawdza się przyjmowany towar i co najważniejsze nie robi się z PSD kasy pożyczkowej bez oprocentowania to manko musi się równać w przybliżeniu prasie i towarom przeterminowanym. (mowa o kiosku bez wejścia do środka, w którym trzeba uwzględnić niestety kradzieże).
dętka / 46.113.79.* / 2011-02-08 21:59
manka to wina agentów którzy nie pilnują prasy i towarów, wina ruchu jest taka, że daje kioski takim nierozgarniętym ludziom, a potem ma z nimi same problemy
jeśli się bierze kiosk na UAS, to trzeba sprawdzać towar i go pilnować, a nie liczyć, że sam się przypilnuje
zszokowana / 2011-02-23 19:31
Chyba zbyt naiwnym, którym zależy na utrzymaniu rodziny a nie kradzieży. I za naiwność trzeba płacić.
zszokowana / 2011-02-23 19:36

manka to wina agentów którzy nie pilnują prasy i towarów,


Dziś żałuję, że nie kradłam, bo wiedziała bym za co mam płacić
abbbbbbbb / 195.117.222.* / 2011-02-08 17:38
Co w tym ruchu się dzieje jakaś zapaść, tajfun, degręgolada totalna, hurtownie świecą pustkami ceny kosmiczne

Najnowsze wpisy