Praca w RUCH

Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: Praca w RUCH.
Wyświetlaj:
ewix2750 / 188.146.5.* / 2010-07-30 16:57
Ludzie prowadzący uas uciekajcie póki czas,bo tam dzieją się cuda na kiju,czeski film.Miałam remament zdawczy i miało być tak dobrze,dla pewności dzień wcześniej sama zrobiłam remament kontrolny,w obecności pracowników,wszystko się zgadzało,wyszło idealnie.Po remamencie ze strony Ruchu doznałyśmy szoku-wg Ruchu do remamentu nie wlicza się gotówka, ale trzeba ją oddać do kasy.Wg mnie gotówkę należy ująć w remamencie i zdać ją do Ruch wraz z towarem,jednocześnie uwzględniając ją w raporcie obrotu jako rozchód wraz z pozostałymi utargami i zwrotami.Jeśli się mylę to niech mnie ktoś oświeci.
antonius / 188.146.174.* / 2010-08-22 02:18
gotówkę należy zdać do kasy oddziału gdzie otrzymuje się pokwitowania wpałaconej kwoty
chytrus / 188.146.174.* / 2010-08-22 02:15
pracowałem dla Ruchu (UAS) .to prawda,że jest tam bałagan,niczego nie można załatwić,jest problem z L4 (wmawiają,że agent nie ma prawa być chory :D),trzeba bardzo pilnować ilości i terminów przydatności przyjmowanych towarów(szczególnie gumy Orbit!!!!) ,z wielką starannością robić zwroty prasy,jednak nie bardzo wierzę w to ,że firma w jakiś tajemniczy sposób sama generuje manko agentom.Mój przykład : inwentaryzacja po dwóch latach prowadzenia saloniku ,przeterminowana prasa(niezwrócona w terminie) na kwotę ok.1000zł. po dwóch tygodniach otrzymałem wezwanie do zapłaty i ostateczne rozliczenie PSD z kwotą 870zł. niedoboru.Moją tajemnicą pozostanie w jaki sposób tak się stało.Rozstałem się z Ruchem bez żalu,brakuje mi jednak moich stałych klientów,wczesnego wstawania,rozpakowywania prasy o 5.30 rano.Bardzo fajna praca gdyby nie niekompetentni ludzie zasiadający w zarządzie.
Jankers / 83.5.251.* / 2010-08-25 19:46
Człowieku co Ty w ogóle wypisujesz za bzdurne informacje!?
Po pierwsze Firma Ruch nie zabierze i nie zamknie kiosku z mankiem 870 zł czy nawet 1000zł.!!!
Więc najpierw zastanów się co piszesz a jaka to Twoja może być tajemnica! jak Mialeś małą prowizję i małe utargi to i nie ograbiali.
Co może być przyjemnego w rannym wstawaniu , fakt każdemu szkoda stałych klientów ale praca w kiosku nie jest przyjemna!!!
Więc nie wierzę w wiarygodność Twojej wypowiedzi!!!!!
chytrus / 178.182.110.* / 2010-10-01 03:25
ależ ja sam zrezygnowałem ze współpracy z Ruchem,nigdzie nie napisałem,że odebrali mi punkt.Nie rozumiem w jaki sposób Ruch mógłby"okradać...Jeśli się wszystkiego pilnuje,nie ma szans.
zszokowana / 2010-08-07 17:00
Witam. Jestem w tej samej sytuacji. Ze wszystkim się rozliczyłam i tak mam kolosalne manko, od ostatniej inwentury, co jest w/g mnie nierealne.
Szkoda słów.
zoha / 178.36.121.* / 2010-07-23 21:20
trzy dni temu pojawił się w moim kiosku przedstawiciel sieciowy .do 1.08.22010 mam zrobić planogram na papierosy,koszt to około 2000zł.zarobki marne,ledwo starcza na opłaty.najlepszym wyjściem chyba będzie zrezygnować .z tą firmą nie da się przejść kryzysu,sami nas wykończą,Czy mogę uniknąć planogramu?Proszę o radę.
ju / 83.2.83.* / 2010-07-25 20:27
myślę, że to nie 2000 zł, ale 3500zł. i nie mają wyjścia agenci. Kto tego nie zrobi , dostanie wypowiedzenie i nikogo to nie interesuje w ruchu. Martwią się tylko o siebie i o stołki.
zszokowana / 2010-07-25 11:11
Z tego co się orientuję to planogram i ułożenie papierosów na wystawce należy do przedstawiciela, i dopilnowanie byśmy nie przekładali. Oni za to pobierają pieniądze!
Unich nie mamy co liczyć na lepsze jutro!!!!
P.S. / 95.41.249.* / 2010-07-26 22:07
umowa zobowiązuje-pamiętajcie-umowę przed podpisaniem czytajcie :-)
balbina 1 / 89.73.248.* / 2010-07-30 13:38
A jak to się ma do likwidacji? Bo tam np nie ma żadnego terminu rozliczenia PSD.
Szukam osób chętnych do napisania zbiorowego pozwu.
W Ruchu / 83.22.250.* / 2010-07-22 22:50
Pracowałem jako przedstawiciel w tej firmie. Moje wrażenia są jak najgorsze, panuje tam kolesiostwo i układy. Pracownicy są niekompetentni aż do bólu, poza tym przedstawiciele i kioskarze są traktowani jak podludzie, wyrzuceni na własną działalność gospodarczą. W tej matni nie mamy żadnych szans coś zmienić. Większość obowiązków spychają na nas, dobrze wiedzą że nic nie można im udowodnić ani zmienić. W tej firmie jest stu dyrektorów od wszystkiego, biurokracja potężna, chodzi tylko o to by tym przy korycie było dobrze. Mają własne samochody służbowe, prawie każdy, dyrektor , regionalny kierownik, administracja. Chodzi tylko o to , stołki i wygody dla kolesi przy korycie. Lenistwo i niekompetencja na każdym kroku. Nie chodzi tu o sprzedaż prasy, papierosów, umowy około sprzedażowe, tylko o stołki dla nieudacznych kolesi. Gdyby ta firma była prywatna nikt z nich leni śmierdzących nie potrafił by w niej pracować, bo to jest to czego boją się najbardziej, PRACY. Tylko jedno jest lekarstwo na to dziadostwo, PRYWATYZACJA.!!!!!!. Boją się tego jak diabeł święconej wody, bo prywatny właściciel nie będzie trzymał takiej bandy nierobów. Omijać tą firmę z daleka. Co jest najbardziej podłe to ze nie biorą odpowiedzialności za nic, korzystają z podwykonawców, firm prywatnych, zwalajac odpowiedzialność za swój bałagan na nie.
mixa 1983 / 95.49.58.* / 2010-08-17 21:20
Nie wszyscy są leniami i obibokami w tej Firmie, więc nie obrażaj wszystkich jak leci.
Pracuję tu ponad 25 lat i nigdy się nie obijałam i mimo coraz gorszych dla pracowników czasów nadal staram się wywiązywać ze swoich obowiązków jak najlepiej...i pewnie tak będzie do końca, aż pewnego dnia jako "stary" pracownik ostanę kopa w d.... boooo albo będzie popyt na "młodych, prężnych", dla których praca jest skutkiem ubocznym pobierania wynagrodzenia , albo ta Firma przestanie istnieć . W jednym masz rację... w tej Firmie brak organizacji pracy i brak odpowiedzialności osób zarządzających ..... i brak mądrych pomysłów (bo głupich i nie do końca przemyślanych to było ponad normę do tej pory). Co do przedstawicieli to też można mieć poważne "ale"..... czy tak do końca uczciwie pracowałeś jako przedstawiciel? często słychać było, że przedstawiciele załatwiali swoje interesy w godzinach pracy .....
P.S. / 77.114.5.* / 2010-08-26 16:44
Witam
przedstawiciel pracuje na umowie cywilno prawnej czyli ma działalność. Świadczy usługi firmie ruch i może robić w godzinach pracy na co ma ochotę. nie ma normowanego czasu pracy. podstawa to wywiązać się ze swoich zadań.
P.S. / 95.41.249.* / 2010-07-26 22:08
dodaj jak długo pracowałeś????
kioskarz / 89.229.166.* / 2010-07-14 10:34
w kiosku latem temperatura przekracza 40 stopni i człowiek musi siedzieć 13 godzin , gdyby
zamknął tam psa to by został ukarany . ale ruch traktuje nas kioskarzy jeszcze gorzej.
odradzam pracę w kiosku pod nadzorem ruchu. czasy kiosków już się kończą.
zszokowana / 2010-07-12 16:17
Witam. Ile osób podało ich do sądu i wygralo sprawę?!
iwkat / 89.74.126.* / 2010-07-17 22:51
Witam
Pojedyncze osoby nie mają szans chyba że w garści mają dobry dowód argument.( niech się nimi podzielą) Ja proponuje zebrać się w grupie i podać do prokuratury i NIK-u. Im nas więcej większe szanse na wygraną, a chyba każdy kto tyra cały miesiąc za darmo i jeszcze oddaje połowę za długi nie wiadomo skąd wzięte chciałby odzyskać stracone pieniądze i honor za to że robią z Nas i naszych rodzin złodziei.
zszokowana / 2010-07-18 18:20
Witam. Oddaje połowę? to malo powiedziane! Zabrali mi całą prowizję!!!!!!!!
iwkat / 89.74.126.* / 2010-07-20 13:32
Witam
Nie mają takiego prawa zabrać Ci prowizji bo Twoja prowizja jest na zasadzie wypłaty to są pieniądze za Twoją pracę i tu już możesz składać pozew bo to przestępstwo. Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc i chce wytoczyć im proces lub postępowanie w prokuraturze to niech pisze na mojego e-maila iwkat@poczta.fm. Nie bójmy się nawet jeśli prokuratura niczego nie znajdzie to będziemy mieli chociaż tą świadomość że próbowaliśmy odzyskać to co nasze.
kkaassia / 46.113.38.* / 2011-01-24 19:12
Prowadzę kiosk od 10lat...nie miałam manka większego niż 500zl ..jezeli sie sprawdza skrupulatnie prase rano i towar dostarczany manka nie bedzie....!!!
iwkat / 83.31.7.* / 2011-01-25 13:35
do kkassia

Tak a to dziwne, bo ja akurat prasę sprawdzałam 2 razy i zwroty i dostawę, towar 3 razy, zawsze mąż jeździł po towar sprawdzał na miejscu 2 razy a ja 3 jak przywoził towar, więc proszę tak nie pisać że manka nie będzie i nie zakładać z góry że na tym forum są fajtłapy które nic w kiosku nie robią tylko na tyłku siedzą.
pokrzywdzona / 79.139.97.* / 2010-07-08 07:25
zlodzieje i s****.... /nic dodac nic ujac/
iwkat / 89.74.126.* / 2010-07-05 19:29
Ludzie to nie tak Ruch oszukuje na wszystkim, prasa owszem to dla nich priorytet. Sama jestem w kropce bo nie wiem gdzie szukać długu jaki mi naliczyli, dlatego piszę po raz kolejny do Wszystkich oszukanych połączmy Nasze siły i spotkajmy się w większym gronie aby móc złożyć doniesienie do prokuratury, im Nas więcej tym lepiej,nie darujmy naszych pieniędzy, bo za darmo będziemy pracować a majątku i tak nie zarabiamy, raczej nie zarabiacie bo ze mną rozwiązali umowę.Zainteresowani niech piszą na mojego e-maila iwkat@poczta.fm.
załamany / 89.229.166.* / 2010-07-05 11:05
prowadzę kiosk na umowę uas i boję się że spotka mnie los znajomych którzy przez ruch przebywają w szpitalu psychiatrycznym po załamaniu nerwowym.
Zszokowana / 46.113.27.* / 2010-07-05 15:21
Witam wszystkich, jaką część pensji zabierają na poczet manka?
Jestem również zalamana, po przepracowaniu pół roku w RUCH-u, zostalo mi naliczone ok 7 tys zl manka, a prowizji u nich od utargu mam wielkie nic.
shakira / 2010-07-01 18:26
miesiąc temu zlikwidowałam swoją działalnośc -praca w kiosku...po tej akcji został mi tylko dług za terminal....ale od początku....podpisując umowe z Ruchem zostałam zobowiązana do znalezienia sobie żyrantów na prase...w przeciwnym razie miałam tej prasy nie otrzymac...przedstawiciel przyjechał do mnie do domu i zyranci podpisali weksel i dwa inne dokumenty...wszyscy wiedzielismy ze jest to weksel tylko i wyłącznie na prase...przedstawiciel zapewniał o tym kilka razy...to było w kwietniu....w pazdzierniku otrzymałam od RUCH TERMINAL ...na karty telefoniczne...podpisałam umowe na terminal...SAMA....tymczasem po likwidacji okazało sie ze RUCH nas wszystkich oszukał...zyrantom przypisali oprócz długu za prase dług za terminal chociaz o terminalu to oni nawet nie wiedzieli....raptem wszyscy w Ruchu zapomnieli co był w dokumentach...zaginął..jeden papier na którym ewidentnie zazanaczone było PRASA I WYDAWNICTWA FAKTUROWANE PO DOSTAWIE...czyli filmy bajki itp....weksel był bez daty,,,a RUCH twierdzi ze teraz to oni mogą wszystko na nim wpisac...czy ktoś wie jak to jest?twrminal to mój dług i zyranci nie maja nic do tego...tak?
iwkat / 83.5.245.* / 2010-06-21 19:39
Witam
Ja też zostałam oszukana przez tą firmę, prowadzę kiosk na ajencji ponad rok.Tydzień temu miałam trzecią inwentaryzację, która wyszła na minus (dwie poprzednie też) razem mam ponad 25 tys. w kiosku jestem sama z mężem lub Mamą. Pytanie : CZY NAJBLIŻSZA RODZINA BY MNIE OKRADŁA??? ODP: TO CHYBA TAK JAKBY SAMI SIEBIE OKRADALI..
Jestem załamana bo nie wiem co w tej sytuacji czynić nie chcę się rozpisywać za bardzo na tej stronie, ale słusznie też uważam że jeśli jest ktoś pokrzywdzony powinien się ujawnić jak inni abyśmy mogli naszą siłę i wiedzę podzielić między sobą. może dojdziemy do wspólnego rozwiązania. Im nas więcej tym większe szanse wygrania, jeśli wyższe instancje zobaczą ilu nas jest to nie będzie problemu zawsze ktoś się znajdzie aby nam pomóc. Nie dajmy się tak rąbać, to są nasze pieniądze (ciężko zarobione). proponuje spotkanie. spiszmy się na e- mail. iwkat@poczta.fm
ryta553 / 2010-11-20 18:28
nie rozumiem jakim cudem ruch pani wygenerował manko przecież wszelkie faktury pani podbijała pieczątką i podpisem musiała pani sprawdzać zgodność towaru i prasy prowadzi się również raporty więc nikt nie mógł dopisać faktury może pani nie pilnowała
Hirek12 / 77.208.165.* / 2010-06-16 09:27
Czytaliscie kiedys pisemko Kioskarz?Kochani wszystko jest super,zadnych innych artykulow,mowa o urlopach i innych wolnych,alez brednie.Dlaczego Nas kioskarzy ktorzy robia na te bande tak oszukuja?Popatrzcie na same biura i ludzi tam pracujacych;Szkoda gadac.Na szczescie mnie juz ten kierat nie dotyczy.Stracone lata w tej budzie.
nieugieta / 79.139.97.* / 2010-06-14 09:52
proponuje wspolnie oddac ruch sa do sadu,w wiekszosci sila,jesli ktos prawnie chcialby sie zajac poszkodowanymi przez ruch,bedzie razniej.prosimy o namiary na forum.poszkodowani piszcie,lacymy sie,w ilosci sila
nieugieta / 79.139.97.* / 2010-06-14 09:40
a nA MARGINESIE DOPISZE ZE RUCH TRAKTUJE KIOSKARZY KTORZY MAJA MANKA /NIE ZE SWOJEJ WINY/ BLAD KSIEGOWYCH PRACUJACYCH W RUCH /SPECJALNIE NIE NANOSZA/ODLICZAJA ZWROTOW/JAK POTENCJALNYCH ZLODZIEI,LICHWIARSKIE JEDNOSTRONNE UMOWY NA KORZYSC RUCH,KARY ZA BYLE CO/ /TO BANDA CWANIAKOW KTORzy żeruja na uczciwosci i naiwnosci,odpowidzialnych agentow,
Jarek908 / 37.248.138.* / 2018-11-14 13:17
Czy ktoś wie co to jest fakt wydanie specjalne za 29.99?
nieugieta / 79.139.97.* / 2010-06-14 09:30
ruch ma straszny balagan .liczy na to ze trafii na jeleni,ktorzy zekomo maja manka ,i tak zastrasza ze czlowiek glupieje i plci, ruch,sa.jawnie oszukuje kioskarzy oraz fiskusa,nie daje za manka not ksiegowych,obciazeniowych,moim zdaniem urzad skarbowy mial by co robic, a na mrginesie powiem wam jak ja to widze.za rzekome manka ruch ,sa nie odciaga zwrotow,tak mieszaja zwrotami,ze biedni kioskarze jesli sie niedopatrza to potem placa gigantyczne manka,uwazajcie bo to oszusci.ja sprawe oddam do organow scigania,ktos musi za to beknac,nie mozna im popuscic ,,przeszczegam ludzi ktorzy chca podjac prace z ruchem ,
były kioskarz / 89.229.166.* / 2010-04-24 09:07
zarząd ruchu wykorzystując że ludzie nie mają pracy , zmusza do zakładania własnej firmy i siedzenia w kiosku po 14 godz. 7 dni w tygodniu ,traktując jak białych niewolników.
kioskarze powinni podawać ruch do sądu pracy o zatrudnienie na umowę o pracę zgodnie z kodeksem pracy. oszukują ludzi a także zus nie płacąc składek.
ryta553 / 94.231.1.* / 2010-11-18 19:50
jest to prawda tylko jak chcieliśmy zaskarżyć umowy to nie było chętnych ja pracuję w ruchu 18 lat nigdy moja praca nie została uznana o wszystko się trzeba wykłócać o lepszy towar o prasę którą poszukują klienci teraz też mnie ukarali zabierając mi część prowizij bo po remanencie nie nie zgadzały im się kody plu
ryta553 / 2010-11-20 18:18
witam fakt że w ruchu panuje bałagan panie które pakują gazety mylą się a póżniej jeżdżą po kioskach i wmawiają że na pewno tu gazety dały nie mam już siły tak dalej pracować a wracając do tematu L4 to moje panie zachowały się bardzo ładnie bo po operacji raka trzymały mi sklep przez osiem miesięcy mojej walki o życie po drugiej operacji już tak różowo nie było a w tej chwili to wydaje mi się że okręt tonie i każdy patrzy na siebie

Najnowsze wpisy