Praca w UK a podatki

TomaszKa / 194.92.3.* / 2006-07-06 15:17
d przyszłego miesiąca zaczynam stałą pracę na umowę o pracę dla firmy z Wielkiej Brytanii (bez przedstawicielstwa/biura w Polsce), ale jako przedstawiciel w Polsce :)
W związku z tym, będę dostawał pensję z firmy w Anglii, chociaż w rzeczywistości będę mieszkał w Polsce (ok 80% czasu będę w kraju).

1. Czy angielska firma będzie odprowadzała za mnie zaliczkę na podatek dochodowy do angielskiego US? Czy ma przy tym znaczenie fakt, czy będę jakoś zameldowany w Anglii, czy też nie?

2. Z tego co wiem powinienem rozliczać się z polskim US (niezależnie od ew. płacenia podatku w Anglii), ale czy US w Polsce ma realną możliwość wykrycia że pracuję w Anglii?

3. Czy powinienem założyć konto bankowe w Anglii? (wtedy US nie mógłby łatwo wykryć moich wpływów z nowej pracy, ale korzystanie z takiego konta będąc w Polsce mogłoby być uciążliwe)

4. Czy muszę składać zeznanie podatkowe w Anglii jeśli nie jestem tam zameldowany, a tylko pracuję dla angielskiej firmy?

5. Czy ktoś z Was ma doświadczenia jeśli chodzi o tzw. 'offshore accounts' (czyli konto w raju podatkowym, np. na Jersey albo Island of Man) - z tego co słyszałem, wówczas można uzyskać zwrot składki na podatek zapłaconej w UK za czas kiedy się jest poza granicami UK.


....no i to tyle na początek :-)
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
Tomek
Jasiek18 / 91.123.191.* / 2018-11-23 11:28
Ja bym podpowiedział Farrow&Farrow z Londynu, mi bardzo pomogli w rejestracji LTD. Na stronie https://rejestracjaspolkionline.co.uk jest etap po etapie wytłumaczone jak to najlepiej zrobić żeby było szybko wygodnie i zgodnie z przepisami. Tak naprawdę wystarczy mieć jakiś adres w UK gdzie firma będzie zarejestrowana i to tyle. Same warunki dotyczące prowadzenia działalności w Anglii są dużo lepsze niż w Polsce, niższe koszty i mniejsze ryzyko jakby biznes się okazał nietrafiony.

Najnowsze wpisy