Forum Forum prawnePracy

praca zdalna

praca zdalna

dorrota / 2012-07-17 09:35
Witam, mam problem dotyczący pracy zdalnej. Podpisałam umowę, która wyraźnie mówi że charakter parcy jest zdalny, ze sama sobie dobieram godz pod warunkiem ze wywiązuję się ze zobowiązań. Teraz parcodawca chce mi wypowiedzieć umowę, bo nie mogę pracować tak jak oczekuje w godz 8-15, czy ma do tego prawo?
Wyświetlaj:
Jerzy K / 2012-11-26 12:49 / Bywalec forum
jestem ciekaw jak to się skończyło w PAni przypadku? bo mam bardzo podobną sytaucję teraz i nie wiem jak to rozwiązać. Będę wdzięczny za odp. Pozdrawiam, Jerzy
Megann / 83.27.19.* / 2012-11-23 17:29
Witam,
Mam pytanko chcę podjąć pracę zdalną jako teleankieterka.
Zostałam poinformowana, że mogę przynieść swój sprzęt, otrzymać oprogramowanie z ankietami i pracować w domu.
Jednak zastanawia mnie to, w jaki sposób ja mam dzwonić i czy ponoszę za to jakieś koszty?
Z góry dziękuję ;)
szklarek / 2012-11-26 11:03
Koszty łączności powinny być ponoszone przez pracodawcę.
Dowolne jest rozwiązanie, czy będzie to na zasadzie zwrotu kosztów za faktury za telefon prywatny pracownika, czy będzie to telefon/linia dedykowany/a założona na koszt pracodawcy i bezpośrednio przez niego opłacany.

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-iib-zatrudnianie-pracownikow-w-formie-telepracy/art-67
szklarek / 2012-07-17 11:11
Zdalność pracy właściwie nie ma tu znaczenia.

# Jeśli umowa jest na czas nieokreślony to jej wypowiedzenie wymaga podania powodu. W podanej sytuacji więc, gdy powodem jest praca w godzinach, które się pracodawcy nie podobają, a czego nie ma w umowie to wypowiedzenie takie będzie nieprawne, będzie służyło Pani odwołanie od niego, przywrócenie do pracy lub odszkodowanie i cała procedura z art.44 i dalszych KP.

Czyli nie ma prawa.

Ma prawo zaproponować Pani porozumienie w sprawie zmiany/określenia tych godzin, czyli aneksu do umowy. A w razie Pani odmowy- złożyć wypowiedzenie zmieniające ( art.42 KP) warunki pracy pod kątem tych godzin właśnie. Z normalnym okresem wypowiedzenia właściwym dla Pani umowy/stażu zakładowego.

Może Pani nowych warunków nie przyjąć, i wtedy wypoiwedzenie to zmienia się z mocy prawa w wypowiedzenie definitywne, ze wszystkimi jego skutkami jak dla wypowiedzenia ze strony pracodawcy.

#Jeśli umowa jest na czas określony, nie musi podawać powodu co praktycznie zamyka drogę odwoławczą.

KP w tym zakresie:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-ii-umowa-o-prace

Najnowsze wpisy