Forum Forum ubezpieczeńInne

Pracodawca męża nie zgłosił mnie do ubezpieczenia

Pracodawca męża nie zgłosił mnie do ubezpieczenia

karolina238 / 83.25.24.* / 2016-06-07 17:25
Jestem bezrobotna, niezarejestrowana w PUP i studiuję zaocznie. Od października 2015 do maja 2016 mój mąż pracował na umowę o pracę. Zgłosił mnie do ubezpieczenia na samym początku pisemnie podając mój pesel i wszystkie dane. W kwietniu 2016 poszłam do lekarza i dowiedziałam się, że nie jestem ubezpieczona. Wcześniej byłam też na pogotowiu i nie dostałam informacji, że nie jestem ubezpieczona. W księgowości u męża w pracy księgowa znalazła dokument z moimi danymi i powiedziała, że rzeczywiście to był błąd, ale ona się winna nie czuje, bo pomyłki się zdarzają każdemu. Niestety nie mam ksero tego dokumentu. Księgowa obiecała, że natychmiast mnie zgłosi do ubezpieczenia. Nie wiem czy to zrobiła. W każdym razie mój mąż zmieniał pracę, wypowiedzenie skończyło mu się w połowie maja. Do ubezpieczenia w nowej pracy zgłosił mnie w czerwcu 2016. Jakie konsekwencje wynikają z tytułu braku ubezpieczenia przeze mnie w okresie od paź 2015 do kwietnia 2016?

Obecnie jestem w ciąży, czy brak wcześniejszego ubezpieczenia dyskwalifikuje mnie do otrzymania kosiniakowego 1000zł/mc?
Wyświetlaj:
wiwan / 2016-07-04 08:34
Księgowa popełniła ewidentny błąd i powinna była po wyjściu tej sytuacji na jaw zgłosić Panią WSTECZNIE do ub. zdrowotnego jako członka rodziny. Bez tego, za każde świadczenie z NFZ- porada lekarska, refundacja leków za okres bez zgłoszenia może pojawić się ze strony NFZ dochodzenie zwrotu kosztów.

"Kosiniakowe" jest od tego niezależne.
zygmunt_zajdar1978 / 2016-06-14 09:37
bardzo współczuję sytuacji może warto spytać w urzędzie pracy albo w zusie co zrobić

Najnowsze wpisy