Forum Forum prawneZmiany w prawie

Pracodawca może zdecydować o zmianie miejsca pracy

Pracodawca może zdecydować o zmianie miejsca pracy

Wyświetlaj:
gutek666 / 2013-02-09 17:50
mam pytanie pracuje w firmie transportowej, która wykonuje usługi dla firmy R....n od marca Firma R....n zostanie przeniesiona w okolice Jaworzna .
teraz mam do pracy 3km , a później będę miał ponad 32km. miesięczny kosz na paliwo około 500-600zł .czy mogę na podstawie jakiegoś paragrafu starać się o dofinansowanie na paliwo ????
szklarek / 2013-02-19 07:29
NIE. Nie ma takiej regulacji zewnętrznej tj. leżącej poza zakładowym regulaminem wynagradzania, umową o pracę itp.

Można skompensować nieco tę kwestię finansową w zakresie podatkowym- tj. za okres pracy poza miejscowością zamieszkania pracodawca musi stosować wyższe zryczałtowane miesięczne KUP ( 139 zł 06 gr miesięcznie zamiast 111 zł 25 gr ). Niezależnie od powyższego można zastosować w rozliczeniu rocznym rzeczywiste koszty dojazdu, o ile będą odbywać się komunikacją publiczną ( udokumentowane biletami okresowymi imiennymi ). Czyli koszt paliwa do samochodu odpada.
Pomijam kwestię wynegocjowania po prostu podwyżki wynagrodzenia.
gp56 / 2011-04-14 14:56
Kto ma płacić za dojazdy do nowego miejsca pracy., jeżeli nowe miejsce pracy zaproponowane przez pracodawcę będzie tego wymagało.
stokrotka987 / 88.199.120.* / 2011-04-12 22:50
Witam. W mojej obecnej firmie, (stacja paliw) gdzie pracuje 10 osób, pięć ma umowy do sierpnia tego roku (między innymi ja). Od września powinniśmy dostać trzecią umowę. Pracodawca twierdzi, że nie może nam dać umowy na stałe gdyż sam takowej nie posiada. Tłumaczy to tym , że w razie np jego zwolnienia nie byłby w stanie zapłacić nam pieniędzy za trzymiesięczne wypowiedzenia. W związku z tym po wygaśnięciu umowy w sierpniu zamierza przenieść nas na trzy miesiące na inną stację w innym mieście tyle tylko ,że zaczynalibyśmy od umowy na okres próbny. Ponadto po tych trzech miesiącach mielibyśmy wrócić na pierwszą stację. Czy to wszystko może się tak odbyć?

Najnowsze wpisy