Forum Forum prawnePracy

pracodawca żąda udostępnienia zeznania podatkowego

pracodawca żąda udostępnienia zeznania podatkowego

Krzysiek P. / 145.237.35.* / 2007-11-26 08:45
Witam,
moja żona pracuje w szkole. Aby określić wysokość przysługujących "dodatków" z funduszu socjalnego, jej pracodawca zażądał kopii naszego wspólnego rocznego zeznania podatkowego (PITu).
Chciałbym wiedzieć, czy ma do tego prawo. Zwłaszcza, że nie jest moim pracodawcą a chce mieć wgląd w moje dane osobowe i moje dane objęte tajemnicą skarbową.
Wyświetlaj:
pf82 / 2007-11-29 00:15
A chce Pan żeby żona dostał coś z funduszu socjalnego? Z punktu widzenia pracodawcy: jak nie chcesz to nie ma musu. Wspólne rozliczenie się z podatków jak sam nazwa wskazuję, to nie jest oddzielne. Nie ma dwóch rozliczeń tylko jest jedno, nie ma Pańskich danych i żony danych (tajemnica skarbowa czy coś tam) tylko są wasze wspólne. To jest tak jak ze wspólnością małżeńską: nie ma moje, twoje tylko jest nasze.
Sadze, że rozumie Pan do czego zmierzam. Wspólne rozliczanie się z małżonkiem to są korzyści, ale kij ma dwa końce.. coś za coś. Czasami też z czegoś trzeba zrezygnować np: z tajemnicy skarbowej.

Pozdrawiam
Krzysiek P. / 145.237.63.* / 2007-11-29 08:00
mi nie chodzilo o to czy mam mu dac te dane, tylko czy cudzy pracodawca ma prawo ich zadac.

Najnowsze wpisy