Forum Forum dla firmKadry

Pracodawcy będą krócej płacić chorobowe

Pracodawcy będą krócej płacić chorobowe

Money.pl / 2009-01-15 23:03
Komentarze do wiadomości: Pracodawcy będą krócej płacić chorobowe.
Wyświetlaj:
long / 83.16.0.* / 2009-02-03 12:05
Pamiętajmy że musimy stworzyć Państwo socjalne a nie prywaciarstwo !
czyż nie wiecie jak prywaciarze traktują ludzi, w prywaciarstwie tylko bogaci mają dobrze!!!
gdzie duch ekumenizmu???? wstyd dorobkiewicze
Andrzej 1904 / 213.158.199.* / 2010-06-05 13:48
Dla leniwców i pasożytów takie państwo socjalne to najlepszy sposób na życie. Pozdrawiam
Prywaciarka / 83.12.216.* / 2010-02-19 11:14
Ja i mąż prowadzimy firmę. Zatrudniamy 30 - 40 pracowników. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby pracownik nie dostał wypłaty na koniec miesiąca. Nawet na samym początku, cxzego nie mogę powiedzieć o nas. Na początku ja pracowała jeszce w państwowej firmie (która z dnia na dzień została zamknięta) i niejednokrotnie z mojej pensji musiałam dokładać do firmy męża. Do dzisiaj zdarzają się gorsze miesiące, kiedy sprzedaż kuleje i wtedy dla nas niestety nie starcza na wypłaty - ale pracownik musi swoje otrzymać. Nie mówię już o samym stosunku do pracy. Pracownik robi swoje 8 godzin i idzie do domu. My niejednokrotnie spędzamy w firmie 12 - 13 godzin a robotę zabieramy nawet czaso do domu. Jeżeli uważasz, że prywaciarzom jest tak super, to dlaczego nie stworzysz własnej firmy. DROGA WOLNA - pokosztujcie też tego miodu !!!
gośc 550 / 188.252.15.* / 2013-07-01 18:48
to działa w druga stone jesli tak ci źle to zatrudnij sie u innych i tez miej swiety spokój
DIGIT / 77.65.50.* / 2012-07-09 19:33
Jeśli masz tak żłe zatrudni się w spółce ZOO jako pracownik.
pracownik prywaciarza / 87.105.67.* / 2011-09-13 10:07
Proponuję zamknąć firmę,zwolnic pracowników a samemu iść do pracy do jakiegoś prywaciarza za minimalną pensje.A wtedy 8 godzin i do domku:)A w domku,wypłatę porozdzielać na czynsz ,energię itp.pamiętając ,ze musi jeszcze coś zostać na jedzenie:)Do pracy u prywaciarza DROGA WOLNA!!!!!! Po co narzekać jak można też spróbować TEGO MIODU jaki ma pracownik.Życzę powodzenia w poszukiwaniu pracy a przede wszystkim dobrego pracodawcy:)
neoliberał / 87.205.222.* / 2009-01-23 06:47
Proponuję zlikwidować wszystkie podatki i ubezpieczenia a państwo sprywatyzować.
podatnik / 2009-01-20 14:16 / Bywalec forum
ZUS by miał na płacenie L4 od pierwszego dnia , jak by zaczeli kontrolować zasadność zwolnień.
Walka z lewymi L4 to walka z wiatrakami.ZUS sie nie interesuje wogóle dniami za które płaci pracodawca, ewentualnie ich rusza jak oni zaczynają płacić . System kontroli jest śmieszny , jeżdżą na kontrolę raz w tygodniu , nie kontrolują lekarzy orzeczników.
Mam pewne doświadczenia w tym wzgledzie i wiem jak to wygląda - pracownik mówi w oczy nie bedę tego robił idę na L- 4 , jak zgłaszam do ZUS i wnoszę o kontrolę to muszę czekać aż mo dośle to l- , potem nie mają samochodu żeby jechać na kontrolę , potem w końcu stwierdzają ,że nieprawidłowe ale tylko od dnia kiedy byli na kontroli mogą zakwestionować to zwolnienie.
bioosodw / 78.88.248.* / 2009-02-04 18:47
dlaczego jeżeli pracodawca płaci ubezpieczenie, ma jeszcze płacić za chorobowe pracownika przez pierwsze 30 dni? Jaka to sprawiedliwość?
mayamyu / 90.156.116.* / 2009-01-24 20:33
Gdybyś znał specyfikę pracy ZUS to wiedziałbyś, że często jest tak, że lekarz orzecznik kwestionuje zasadność zwolnienia chorobowego, ale taki delikwent wygrywa w sądzie pracy. Na to już nic ZUS nie poradzi.
graza22 / 83.8.62.* / 2009-07-06 15:15
niestety, ale to prawda. w swojej firmie miałam takie dwa przypadki, gdzie zwolnienia były ewidentnie kombinowane...
cuniek / 217.75.61.* / 2009-01-17 17:56
I to jest tanie Państwo! Jak nie rozwiążą ZUS-u to wciąż będziemy słyszeli że pracodawca prywatny mało płaci/na papierze/,że zatrudniają na czarno itp, itd. Czy ktoś policzył jaką kwotę daje odkładanie 500 zł miesięczne /które jest najmniejszą składką do ZUS za pracownika/ przez 40 lat pracy. Ja tak dla pracownika z najniższym wynagrodzeniem jest to kwota niewyobrażalna, zresztą dla mnie też, że tak się daję ZUS-owi naciągać. Ktoś powie no dobrze a w razie choroby, zgadza się wystarczy ubezpieczyć się od kosztów leczenia np. w PZU - 110 zł/m-c /są inne dużo lepsze oferty/.
Namawiam POLAKÓW do bojkotowania ZUS-u. Czekam na dyskusję
MAłgo / 89.171.16.* / 2009-01-23 00:18
Pod warunkiem, że przez 40 lat ktoś cię zatrudni, co w tych czasach jest wręcz nierealne. Z czego mam odkładać te 500 zł??
czytelnik / 78.88.3.* / 2009-01-18 13:28
Ty durniu zastanów sie z jakich srodków jest wypłacana emerytura. Płacisz 500 a potem chcesz dużej emerytury dla siebie i dla żony. Z twojej wypowqiedzi wynika że należy zabrac emerytury dla wszystki obecnych emerytów bo te zasrane 500 idzie na te własnie emerytury obecnych emerytów. Czy za te 500 jak dałbyś rodzicom oni utrzymaliby się.
beatanigbor / 2009-02-02 00:33 / portfel
Zlikwidowaś RENTY , EMERYTURY , ZLIKWIDOWAĆ KREDYTY - MAFIA ZĄDZI
gnur / 83.24.166.* / 2009-01-16 11:04
super liberalne państwo pracodawcy płacą w nim za zus chorobowe, jak długo jeszcze ten obłudny rząd PO będzie nękał pracodawców, tak się naśmiewali z poprzedników że socjaliści a sami co robią to kpiny a nie reforma i niech ta Niesiołowski jeszcze coś powie ze za krótko rzadzą nigdy więcej na nich nie zagłosuje
docXX / 84.40.163.* / 2009-01-22 13:53
Fajno, kryzys, wszystkie ratingi (dla przedmówcy polecam słownik wątpię aby wiedział co to znaczy) wskazują, że wzrost gospodarczy będzie minimalny lub żaden, ale to nie problem, ważne aby dokopać PO. Dlaczego PiS, gdy rządził a na świecie i w Polsce panowała hossa, sam tego nie zrobił, tylko rozgrabiał pieniądze na prawo i lewo? Budżet jest jaki jest, jeżeli przyjmiemy, że państwo będzie płacić za chorobowe, to trzeba albo zwiększyć deficyt albo zabrać komuś. Ekonomia się kłania.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2009-01-16 09:03
Ale łaska do 1993 roku ZUS płacił wszystkie zasiłki chorobowe od pierwszego dnia niezdolności do pracy, bo kto pobiera składki i oferuje usługi ubezpieczenia, ten ma obowiązek wypłacać świadczenia z tytułu ubezpieczenia mówiło stare prawo cywilne jeszcze w kodeksie Napoleona ale to podobno było niesłuszne, bo komunistyczne prawo pozostałości po PRL-u. Zmieniono pozwalając w glorii nowego prawa okradać obywateli przymusem ubezpieczeniowym , nie wypłacając w zamian świadczeń tylko obciążając obowiązkami ubezpieczyciela pracodawców.
A wiadomo, że w PRL-u urzędnicy ZUS mało zarabiali i gnieździli się sie w jakichś starych ciasnych biurowcach z okresu przedwojennego.
Teraz w wolnej Polsce mamy 4 razy więcej urzędników z zarobkami większymi od inżyniera w fabryce Opla i tylko połowę liczby pracowników przemysłu, którzy to urzędostwo muszą utrzymywać. Porównajcie sobie statystyki zatrudnienia a przestaniecie się dziwić, dlaczego obecnie Polacy są najbiedniejszym narodem w UE? Mamy najniższy PKB na głowę mieszkańca, bo tylko 5, 5 mln Polaków pracuje w sektorach wytwarzających dochód, czyli tworzących PKB reszta z ponad 13, 3 mln posiadających etaty zajmuje się dzieleniem tego, co jest wytworzone przez te 5,5 mln. i konsumowaniem tego PKB świadcząc w zamian sobie nawzajem marnej, jakości usługi ubezpieczeniowe finansowe edukacyjne zdrowotne oraz służąc w wojsku policji, strażach miejskich, lub pracując w wymiarze niesprawiedliwości. Przykład jakości usług edukacyjnych: wczoraj przyjmowałem do pracy nowego pracownika i na szkoleniu BHP kandydat do zatrudnienia, jako kierowca TIR z dyplomem i świadectwem maturalnym technikum samochodowego oraz po kursie dokształcającym dla kierowców zawodowych, nie potrafił przy pomocy kalkulatora długopisu i kartki papieru zamienić szybkości 100km/godz. na m/sek. To jak zdał maturę? Jaki jest poziom szkół, w których wiecznie niezadowoleni nauczyciele domagają się wcześniejszych emerytur i wyższych zarobków czego uczą kierowców na płatnych kursach dokształcających powiedział ,że kurs to lipa zapłacił i dostał świadectwo? Co się dziwić , że prawie 5,5tys. Polaków ginie na drogach rocznie skoro zawodowy kierowca ze średnim wykształceniem technicznym nie wie ile metrów na sekundę pokonuje prowadzony przez niego 40 tonowy pojazd samochodowy, gdy rozwinie szybkość 100km/ godzinę!!!
UPRośćmyTO / 213.25.120.* / 2009-01-16 01:14
Czy dobrze rozumiem?: Pracodawca płaci składki na ZUS a i tak musi wypłacać za chorobę? To na chorobę taki układ z ZUSem?
Można nie poddać się dyktatowi i nie płacić 2 razy za to samo?
A czy od pracownika zatrudnionego w zastępstwie chorego też płaci się haracz na ZUS? A gdy i on zachoruje?

"Przeniesienie na ZUS tego obowiązku byłoby zbyt wielkim obciążeniem dla budżetu. W tym roku nie możemy sobie na nie pozwolić."
A pracodawca może sobie pozwolić? Czy ktoś go o to pyta? Duży może więcej?
Czemu potem dziwią się, że pracodawcy nie chcą zatrudniać?
krotnik / 83.27.202.* / 2009-01-15 23:03
Ale jaja, skrócili ! A obiecywali cuda ! Wstyd dla rządu, dla premiera, dla sejmu. WSTYD PANIE I PANOWIE ! Trwonicie pieniądze, rozdajecie, utrzymujecie IPNy, CBA, ludzie dalej kradną, urzędasy biorą, a jak przyjdzie coś pomóc dla podatnika - ROBICIE JAJA ! WSTYD !
anka30 / 213.199.225.* / 2009-02-05 15:26
Skrócili chorobowe dla osób po 50-tce ale wydłużyli okres chorobowy kobiet w ciąży do 270 dni, zrównali ciążę z gruźlicą.Znam przypadki wykorzystywania zwolnienia z przyczyn egoistycznych a miała być kontrola zwolnień w okresie ciąży.Naprawdę państwo funduje płatne zasiłki osobom ,którym potrzebne są zwolnienia np. dokształcanie w okresie ciąży. Niech pracują po 50-tce.Fajno no nie?
mayamyu / 193.239.59.* / 2010-03-11 20:37
No, jakbyś miała pracować w tym stanie po 12 h przed kompem, też byś poszła na chorobowe, a niestety tak w wielu firmach wymagają, dlatego kobiety wolą wziąść chorobowe niż się kłócić z pracodawcą, że powinny wg prawa pracować 6 h przed kompem.
mabi / 88.199.150.* / 2009-02-07 01:42
Jeżeli jestem ubezpieczona w ZUS to dlaczego pracodawca płaci za jakiekolwiek chorobowe. Czy ktoś zna jeszcze jeden taki przypadek ubezpieczenia, że jeden zbiera składki a inny wypłaca z tego tytułu należność.
B ARBARA / 217.76.115.* / 2009-04-01 15:08
Jedyna słuszna i mądra uwaga. Składki z tyt.ub.chorobowego z pensji pracownika trafiają do ZUS, Jeśli przez 14 dni lub 33 ma je płacić pracodawca to ZUS powinien je proporcjonalnie do tego okresu je zwrócic pracodawcy.
janmaria / 83.20.193.* / 2010-08-02 17:08
Jaki procent pracodawców płaci składkę od pełnego zarobku pracownika.Zdecydowana większość od najniższej krajowej a reszta idzie poza listą.Nie oszukujmy się.Godzą się bo nie ma wyjścia.Proszę policzyć jaką będą mieli emeryturę.Dla nas mniejsze koszta, skarbówka itd.
gośc 560 / 188.252.15.* / 2013-07-01 18:57
znam takich co notorycznie co 2 lata zmieniaja nazwe pracownikom daja nowe umowy zatrudnienia do podpisania bo i ofeuja coraz gorsze warunki placa od najnizszej skladki a resza na zlecenie .no jak zachorujesz to masz g..no z tego i to sie dziej legalnie wszyscy swieci o tym wiedza ci sami ludzie dalej pracuja tylko zmienia sie nazwa firmy,nawet w PRl takich przekretow nie bylo .
PRACODAWCA / 83.8.194.* / 2011-11-21 20:09
ależ mnie to wk..o jestem pracodawcą i nie okradam moich ludzi z emerytur nie wiem czy to duzo czy mało ale płace średnio 4000 brutto co naprawdę mnie kosztuje prawie 5000. pracownik dostaje jakies 2700. 2 lata temu miałem przypadek ewidentnej kombinacji 2 pracowników. I buliłem jak za zboże. biedactwa akurat 2 osoby w tym samym czasie zachorowały na pół roku. NIE WYPOWIADAJ SIE [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
goś700 / 188.252.15.* / 2013-07-01 19:00
to ciekawe ile godzi musza pracowac i jaka prace wykonuja . Bo ja znam tkich co placa 1300 zl na reke i mówia nie podoba sie to mozesz nie pracowac .

Najnowsze wpisy