Forum Forum dla firmKadry

Pracownicy Tesco mają już dość i strajkują

Pracownicy Tesco mają już dość i strajkują

Wyświetlaj:
ali1111 / 79.163.231.* / 2009-10-18 15:44
jezeli nie bedzie wprowadzonej placy minimalnej za 1 godzine pracy to tak zawsze bedzie placa minimalna miesieczna jest nie dokladna i wykorzystuje ludzi..
dumny kasjer / 62.141.196.* / 2009-10-17 12:53
Proponuję się zwolnić i iść pracować za 2000 netto a nie marudzić. Ceny jak i wysokość wynagrodzeń dyktuje rynek i prawo a nie jakaś baba ze związku a skoro jest taka mądra to niech pcha się do rządu i walczy prawnie o dobro najmniej zarabiających pracowników. Na całym świecie praca jako sprzedawca w sklepie czy praca w markecie jest dla najgorzej wykwalifikowanych ludzi i najmniej płatna. Ja się cieszę z tego tysiąca i czytam dużo książek aby podnieść swoje kwalifikacje i znaleźć lepszą pracę. Praca w tesco to pierwszy najniższy etap kariery zawodowej (zrozumcie to!!!) Chcecie pracować całe życie w jednym zakładzie aby na 40-lecie pracy dostać talerz okolicznościowy??
g1111 / 83.31.89.* / 2009-10-21 19:26
Dumny kasjer jestem ciekawa co Ty robisz,jak uważasz,że praca w hipermarkecie jest dla najgorzej wykwalikowanych?Ja pracuje w takim hipermarkecie i mam skończone studia.W takich hipermarketach przyjmowani są ludzie kulturalni,wykształceni i mający wysoką kulturę osobistą,co sądząc po Twojej wypowiedzi Ci brakuje.
kaka123 / 89.25.211.* / 2010-03-12 23:05
bardzo dobrze napisałas temu d...... ciekawe co on robi pewnie w ekipie sprzątającej pracuje ,oj sorki tam pracuja bardziej kulturalni ludzie
klijętka / 195.116.133.* / 2009-10-22 14:29
co do wykształcenia i tej WYSOKIEJ KULTURY OSOBISTEJ to mam wątpliwości na pewno nie mają tego pracownicy w tesco pyskowice ja nie dałabym im nawet 500 zł wypłaty Sa gburowaci niedostępni ,jezeli dalej będą tam pracować tacy uczeni to macie niezłą renome wystawioną zszokowana klijętka obsługą po studiach
kaczordonald / 86.151.238.* / 2009-10-17 20:17
Lecz sie. Praca w pelnym wymiarze godzin powinna pokryc zupelnie utrzymanie(czynsz,oplaty,zarcie,paliwo,internet+300zl na konto oszczednosciowe miesiecznie)
Zwykle zycie.
jliber / 2009-10-17 08:15 / Tysiącznik na forum
Nie zasługują nawet na taką pracę, jak się nie podoba w TESCO to wyp...ć!!!
issael / 188.33.9.* / 2009-10-18 18:29
No proszę, jliber wie ze nie zasługuja na "taka " pracę.
Najlepiej wrócic do tzw koncepcji obozów zamknietych, gdzie pracowali by wyrobnicy jedynie za wyzywienie.
Na tym polega wolnosc , że maja pracownicy Tesco prawo protestować, maja prawo domagać się wiekszych wynagrodzeń, maja prawo nie pracowac, własciciele Tesco maja prawo dac im te powyzki , albo im ich nie dać.
Nic nie jest płynne, ale aby lepiej zobrazowac sytuacje, to proponuje wszystkim osądzającym ludzi zarabiających 1000 zł i mniej aby sami prze przynajmniej rok utrzymali się i rodziny jak mają za taką kasę.
1000 zł miesiac w miesiac przez cały rok - co wy na to?
kaczordonald / 86.141.89.* / 2009-10-19 20:48
Ostatnio jak bylem w Polsce to zaplacilem w Tesco 400zl za zakupy.Starczylo by tego na 10 dni zycia dla 4-osobowj rodziny.
Wynika z tego ze roku nie da sie dozyc.
Mozna tez sprobowac nie placic czynszu i reszty.
alma-luna / 94.145.36.* / 2009-10-16 23:55
Nikt nie zmusza nikogo do pracy w tesco
Pilsener / 2009-10-16 22:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A tego, że dzięki Tesco ceny żywności spadły w niektórych regionach o 40% budżety domowe już nie odczuły? Proponuję starym komuchom z solidarności osiem dych, by przyjrzeli się, jaką część ich wynagrodzeń zabiera partia - jak odkryją, że około 50% to może odczepią się od pracodawcy? Żeby dostali swoje 1100 zł netto pracodawca musi wydać prawie 2 tysiące, nie licząc kosztów pozapłacowych, ale jakoś nigdy nie czepiali się partii, co nie? Zawsze to pracodawca jest winien, nie komunizm, nie bezrobocie, nie brak inwestycji, nie polska bieda, za***ie i zacofanie - bo lepszy brak pracy za 1500 niż praca za 1100 - takie jest rozumowanie żerujących na kraju i narodzie związków zawodowych.
A na koniec najważniejsze: związkowcy nie strajkują dlatego, że zarabiają za mało, lecz dlatego, że CHCĄ ZARABIAĆ WIĘCEJ - z bardzo prostej przyczyny - niedawno w dużym koncernie ubezpieczeniowym mi zaproponowano nieco ponad dwa tysiące, więc ich wyśmiałem - gdybym się zgodził na te grosze to uznałbym, że moja praca i kwalifikacje są tego warto więc jak mógłbym twierdzić, że zarabiam za mało? Kierując się logiką chorych z nienawiści związków zawodowych to wszyscy chłopo-robotnicy zarabiamy za mało, a Ci co umieją napisać kilka linijek w visualu to reakcyjne świnie i trzeba im dać 500 zł.
Związki zawodowe, a zwłaszcza "solidarność" to esencja komunizmu i polaczkowatości, dlatego polska nigdy nie będzie bogatym krajem.
medera4 / 89.72.21.* / 2009-10-17 07:56
Skoro TESCO jest koncernem zachodnim - niech płace będą wyrównywane do standardów tam obowiązujących. Jeśli tak nie jest - zachodzi brzydkie podejrzenie że TESCO działa w Polsce tylko po to, by osiagnąć ponadprzeciętne zyski, dzięki kompromitująco taniej sile roboczej Polaków. Pomijam już wtórny wywóz (pierwotny - przez niepolskie banki) kapitału z kraju, co powoduje że stajemy się gospodarczą kolonią i zagłebiem białych Murzynów. A "koszty pozapłacowe"? Powinni płacić jeszcze więcej - za wykorzystywanie nas z chłodną kalkulacją. Jak im się nie opłaca - granice (zwłaszcza na wyśniony Zachód) są otwarte.
jliber / 2009-10-17 08:13 / Tysiącznik na forum
Na tej samej zasadzie, skoro TESCO jest koncernem zachodnim, powinny wg Ciebie być w nim nie tylko wyższe pensje, ale również wyższe ceny produktów?
wczoraj / 2009-10-17 00:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z tej nienawiści do klasy robotniczej coś ci się totalnie pomieszało: przede wszystkich rolą związków zawodowych jest walka o wyższą płacę z pracodawcą, skoro zarabia więcej niech też płaci więcej,
skończyłeś pewno studia i wydaje ci się, że zjadłeś rozum całego świata
Pilsener / 2009-10-17 00:59 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"skoro zarabia więcej niech też płaci więcej" - bolszewickie myślenie starego PRL'owca, skoro tak dobrze być pracodawcą to załóż firmę i zarabiaj te więcej! Zobaczymy jak Ci dowalą ZUS'ów, srusów, 52 kontrole a na dodatek przyjdzie partyjny towarzysz z ofertą nie do odrzucenia. Wara od nie swoich pieniędzy - ciekawe, że polacy nie krzewią tych swoich bolszewickich ideałów, gdy np. trzeba było mojemu wujkowi zapłacić za położenie glazury. Zarabiasz więcej od wujka, to mu zapłacisz więcej za glazurę, co nie? Studia skończyłem, ale co to ma do rzeczy? To tylko papier, wszystkiego musiałem nauczyć się samemu, machałem łopatą, zbierałem owoce, rozwoziłem fanty i przyjmowałem w nocy dostawy do magazynu, znam dobrze polskę. A o roli związków dobrze napisałeś - zwiększenie kosztów pracy = w dłuższym okresie likwidacja przedsiębiorstwa. Jakoś nie macie nic przeciwko niskim płacom w lotnictwie, gdy trzeba odwiedzić zioma w New Hampshire za 20 funtów, co? Dlaczego nie polecicie British Airways by wspierać związkowe ideały? To jest właśnie podwójna moralność polaków.
ty452y / 213.238.113.* / 2009-10-17 08:16
Glupi jestes, ze az zenada. Polacy to dziwny narod. Sa szczesliwi jak ich ktos kopie w d...pe.
Azg / 83.26.8.* / 2009-10-16 22:40
Czlowieku co ty za brednie piszesz? Zwiazkowcy to zakala -zgoda. Ale nie opowiadaj prosze o tych wspanialych warunkach w Tesco. 1100zl netto? zart jakis.
Pilsener / 2009-10-17 00:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Nikt nie każe nikomu pracować za 1100 zł, od ręki w Anglii czy Niemczech można dostać pracę za kilka razy tyle, kiedyś pracowałem w polsce na budowie za 2,50 na godzinę, o legalnym wyjeździe za granicę mogłeś pomarzyć, a teraz? Praca czeka w Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech.... Poza tym 1100 zł za taką pracę to jest dużo, w moim regionie większość pracuje za minimalną, bo bezrobocie w niektórych miastach 20%. Jak masz możliwości to wyjedź z polski, nikt Ciebie tutaj nie trzyma i nie każe pracować za 250 euro.
kaczordonald / 86.166.148.* / 2009-10-17 10:41
Tez prawda.Polski kasjer w LIDL w UK ma jakies 1100 GBP na rake.Po odjeciu kosztow moze odlozyc miesiecznie jakies dwie krojowe pensje z TESCO.
A na tutejsze warunki to nisko platne zajecie.
Polska rzeczywiscie z Rumunia I Bulgaria jedzie na jednym wozku.
kaczordonald / 86.140.168.* / 2009-10-16 21:44
250 EUR miesiecznie przy cenach utrzymania zblizonych do najbogatszych krajow EU.
Wspaniale zarobki.Cos ze 20% najnizszego dochodu w tych panstwach.
Pensja wielkosci raty kredytu hipotecznego.A nie chca zakladac rodzin i rodzic dzieci niewdziecznicy.
Bejbionbord / 82.210.157.* / 2009-10-16 19:54
Dobrze się przyjrzyj jak nasz świat wyglada zanim zdecydujesz się na dziecko wykonujac tym samym wyrok życia na niewinnym człowieku.

Najnowsze wpisy