Forum Polityka, aktualnościKraj

Pracownik ma prawo odejść z pracy bez uprzedzenia

Pracownik ma prawo odejść z pracy bez uprzedzenia

Wyświetlaj:
tika25 / 2010-11-23 00:00
A mi się wydaje, że po prostu trzeba być człowiekiem....nie ważne czy jest się pracodawcą, czy pracownikiem...trzeba być człowiekiem i należycie wywiązywać się ze swoich powinności. Dobrze natomiast, że Kodeks Pracy reguluje stosunki między stronami zatrudnienia, inaczej ludzie pozagryzaliby siebie na wzajem.
pracodawca / 178.36.142.* / 2010-11-05 09:47
Umówmy się, że pracownik zawsze może porzucić pracę bez konsekwencji, ponieważ żaden pracodawca nie chce nasłanych "u***********" kontroli. Dlatego nawet dla pracownika porzucającego pracę wystawia się świadectwo "za porozumieniem stron" i nie żąda się odszkodowania.
Pracodawca natomiast nie może wykręcić takiego numeru bez konsekwencji finansowych.
ja1034 / 188.147.106.* / 2010-11-05 13:56
Zapomniałeś pracodawco,że nagminnie nie są wypłacane terminowo pensje lub nawet wcale ...tak to prawda!!!! Sama tego doświadczyłam dwukrotnie, pracodawca nie poniósł żadnych konsekwencji, ja natomiast do dzisiaj /minęło kilka lat od jednego zdarzenia i ponad pół roku od drugiego/ nie otrzymałam zaległych pieniędzy. Trudno w to uwierzyć??? Niestety , to są fakty!!!!!
Romana1 / 217.96.73.* / 2010-11-08 08:47
zgadzam się z ja1034.
Patrząc na nasz rynek pracy - duża część pracowników mogłaby odejść od swego pracodawcy, bo pracodawca nie przestrzega KP. Pracownicy naginają jak niewolnicy za minimalne wynagrodzenie, albo dostają (jeśli dostają) drugą wypłatę "pod biurkiem". Niestety godzą się na to bo nie mają innej pracy . A pracodawca, któremu wiecznie brakuje kasy wypoczywa na Kanarach.
beta1900 / 83.12.177.* / 2010-12-22 09:31
Ważne są relacje między pracownikiem a pracodawcą. Przepis- przepisem a życie, także zawodowe, wymaga elastyczności i kompromisu. To tyle moje doświadczenia. Często przyczyną zaistnienia problemu jest naiwność pracownika, który, mimo iż wie, że pracodawca nie lubi terminowo płacić, godzi się na ustępstwa w kwestii tak zasadniczej jak płaca za pracę.Na co liczy?Prowokuje los?a potem zgrzyta zębami.

Najnowsze wpisy