Forum Forum inwestycyjneForex

Pracujesz w Anglii? Dopłacisz podatek!

Pracujesz w Anglii? Dopłacisz podatek!

Money.pl / 2005-12-29 10:20
Komentarze do wiadomości: Pracujesz w Anglii? Dopłacisz podatek!.
Wyświetlaj:
GT / 80.53.17.* / 2006-03-01 23:20
Konsulat RP 19 marca o godz. 14.00.
73 New Cavendish Street, London W1W 6LS
LONDON / 80.5.160.* / 2006-03-10 00:23
Kurdwa mam lzy w oczach ze jestem polakiem ktory ma 20 lat i musi zapierrdalac na obczyznie i nigdy juz chyba na stale nie zamieszka w polsce chociaz tego bardzo chce! Te polskie s********* mnie psychicznie wykoncza i jeszcze wielu innych. Gdzie jest ten wspanialu kaczynski? nie widzi tego? niech ktos mu pokaze ten problem i niech sie wypowie na ten temat! prawo i sprawiedliwosc. kurdwa i jak tu isc na wybory. juz
Polska za dziesiec pietnascie lat to bedzie kraj emerytow i burakow bez wykrztalcenia nimi zarzadzajacymi. Rzadzic beda ludzie po zawodowkach ktorzy znaja sie tylko na rzemiosle typu wypiek chleba albo ukladanie pustakow na budowie i jesli ktos mysli ze jest tylu studentow i mamy duzy potencjal- to ma racje! tylko oni wszyscy s********* z tego kraju bo co im pozostanie? placic podatek od pieniedzy zarobionych w innych krajach? to jest chore. jakim prawem? kurdwa jakim? czy to jakis buraczysty minister finansow(Gilowska) znalazl mi prace za granica? on placil za moja podroz do miejsca gdzie pracuje? on mi w czyms pomogl? kurdwa nieeeeeeeee on! PROPONUJE SPALIC SEJM NA CZELE Z JASNIE SPRAWIEDLIWYM KACZYNSKIM I PREMIEREM MARCINKIEWICZEM. NO CHYB A ZE SIE OPAMIETAJA. ONI MAJA TERAZ WAZNIEJSZE SPRAWY- PAKT POPIEPRZENCOW..... NIE UJ MNIE STRZELA
anna jeszcze z krakowa:) / 80.5.160.* / 2006-03-27 02:43
POPIERAM CIE W 100%. POLSKA TO KRAJ KTORYM RZADZA BURAKI. TYLKO TEN CHOCBY JEDEN FAKT POWINIEN BYC PUNKTEM ODNIESIENIA DLA LUDZI MLODYCH I INTELIGENTNYCH- NALEZY UCIEKAC Z TEGO BAGNA!
mloda / 80.3.160.* / 2006-03-26 14:17
calkowicie zgadzam sie z kolega z Londynu! Jakim prawem kaza nam placic podwojny podatek ??Nie dosc ze jest to kraj ktory nie zapewnia nam pracy to jeszcze przeszkadza w ulozeniu sobie zycia poza jego granicami! Niech dadza nam prace w Polsce to bedziemy pracowac w Polsce! Praktycznie kazdy mlody czlowiek nawet po studiach nie ma szans na samodzielne zycie bez pomocy rodzicow! Ile tak moza zyc? Ile ci biedni rodzice maja utrzymywac swoje dorosle dzieci???? To nie jest zycie to jest nedzna wegetacja!Podwojny podatek to jest bezprawie w szczegolnosci ze odnosi sie tylko do niektoryh panstw!Mam nadzieje ze ta sprawa trafi do Trybunalu w Strasburgu i ktos wreszcie (i niestety znowu z poza granic naszego kraju) sie tym zajmie i nam pomoze!!!!!!!!!
dorking / 2006-03-25 11:09
wiesz za to co napisales na tym forum staje murem bo sam pracowale aw angli z dzioewczyna by zarobic sobie na studia i co teraz jak sie rozliczy z podatku to bedzie musialem przerwac studia bo nikogo to nie interesuje ze ona nie moze liczyc na rodzicow i nie ma na to skad wziasc pieniedzy.jednym slowem zadupcanie przez caly ro idzie na marne bo jakis burak p******** w stolek przy akceptowaniu ustawy podniosl reke i wcisnal przycisk nie wiedzac o czym ona wogole jest bo chyba najwiekszy palant by tej ustawy nie zaakceptowat.na zakonczenie dla polskiego rzadu 4 slowa CHWDP
mariola / 80.53.58.* / 2006-03-10 08:43
popieram cię. złóż oświadczenie w swoim urzędzie skarbowym w polsce , że przenosisz swój ośrodek interesów zyciowych za granice i że na cas pobytu twoja rezydentura podatkowa to wielka brytania.
Madzik / 80.42.7.* / 2006-03-01 22:04
Petycja jak najbardziej wskazana. Zadnych przywilejow we wlasnym kraju poza adresem a zadaja kolosanych doplat do podatku. Wlasnie sie dowiedzialam ze przyjdzie mi w Polsce doplacac ok 5.500 zl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie bardzo wiem za co mam doplacic - za kolejny rok z gory????
basia / 80.51.223.* / 2006-03-08 14:27
ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczy osób posiadających miejsce zamieszkania w polsce /nie zameldowania/. jeżeli mieszkasz i pracujesz Anglii tzn. że ciebie nie dotyczy. Kodeks Cywilny określa miejce zamieszkania jako miejsce pobytu z zamiarem przebywania i to jest jedyna wykładnia miejsca zamieszkania dla dorosłego człowieka w Polsce. zatem jeżeli mieszkasz w ANGLI I masz zamiar przebywania ustawa Ciebie nie dotyczy . Wszystko na temat podwójnego opodatkowania
aga / 81.79.204.* / 2006-03-23 21:17
pomocy!!!!!
Od 1,5 roku mieszkam i zarabiam w Anglii z Polski sie wymeldowalam czy musze sie jeszcze rozliczac z podatku w Polsce? Moze Ty wiesz cos na ten temat?
babet36 / 195.16.88.* / 2006-03-25 10:23
Nie musisz,bo z godnie z umowa o podwojnym opodatkowanie i jeszcze innymi kilkoma powalonymi przepisami nie masz tu jak zlozyc zeznania...nie majac zameldowania nie masz jak go wpisac do PIT..a ponadto wedle mojej wiedzy jest to wyrazny sygnal ze osrobek twych FUNKCJI zyciowych jest poza polska..hehehe..
synek / 83.23.101.* / 2006-02-28 19:02
pracuje i zyje w uk 2 lata chyba bede musial poprosic krolowa o azyl bo moj kraj mnie przesladuje
sasza / 83.28.201.* / 2006-02-26 14:07
jak zostac "Rezydentem podatkowym" w Angli??
GT / 80.53.17.* / 2006-02-23 21:03
Na mocy art. 22 Ordynacji Podatkowej minister finansów ma możliwość wydania rozporządzenia, w którym może zwolnić z podatku, jeżeli przemawia za tym "uzasadniony interes publiczny lub ważny interes podatników" TO JEST SZANSA!!!
GT / 80.53.17.* / 2006-02-23 20:47
Posłuchajcie!!! Fiskus polski jest na tyle bezczelny, że koszt ubezpieczenia w Anglii traktuje jako przychód i każe sobie płacić od tego podatek. To jest już przegięcie!!!
ZRÓBMY COŚ Z TYM!!! WYSYŁAJCIE PETYCJE, CI KTÓRZY JESTEŚCIE DALEJ W UK ZORGANIZUJCIE PIKIETĘ POD AMBASADĄ, NIECH SIĘ ZAINTERESUJE TYM PRASA ANGIELSKA, PRZECIEŻ TO JEST OGROMNY PROBLEM!!! LUDZIE JEST DEMOKRACJA, TO MY DECYDUJEMY O SWOIM LOSIE I MUSIMY COŚ Z TYM ZROBIĆ!!!
DANA / 83.25.64.* / 2006-03-08 10:49
nie dość że aby pracować musimy wyjechać to jeszcze mamy za to ponosić koszty podatku który i tak zapłaciliśmy w Anglii.Przez to musimy nabijać kasę tym na wysokich stołkach.niech spadają
Maniek / 87.105.89.* / 2006-05-18 21:20
masz racje ja tez nie płace hamom .Moze sie uda powodzenia
emilia król / 2006-02-27 15:27
przebywam na terytorium uk od kwietnia 2004 i nie spieszy mi sie żeby wracać.tym bardziej by płacić podatki w polsce.A jednak interesuje mnie ten problem no i zaczęłam szukać...dotarłam do senatora bardzo miłego pana ot z pomocą tybylców oczywiście i co mi poradził...według niego roszczenia polski co do płacenia podatków są niezgodne z PRAWAMI OBYWATELSKIMI na terenie unii.podatki płacisz w kraju w krórym mieszkasz i pracujesz a w moim praypadku mieszkam na terytorium uk tu pracuje płace za mieszkanie tu wydaje moje pieniążki.kazdy obywatel uk płaci podatki tam gdzie pracuje a nie w uk skoro tam nie przebywa.wieć skoro polacy należa do obywateli unii mają takie same prawa.RADA JEST PROSTA NALEŻY ZACZĄĆ WYSYŁAĆ PODANIA ODNOŚNIE ROZPATRZENIA TEJ KWESTII DO RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH UNII EUROPEJSKIEJ mój jest już w przygotowaniu.
wiesia / 193.189.116.* / 2006-03-24 21:54
Emila pomocy mam dziecko w takiej sytuacji jak Twoja ,pomóz napisać taka petycję albo chociaz podaj namiary na tego Rzecznika...na jaki adres to wysłać?
Podaje moje namiary wiesia.x@wp.pl z góry dzięki za pomoc,pomoge innym
Ewa z PL / 83.30.54.* / 2006-02-28 20:36
eMILKO... STUKNIJ SIĘ W GŁOWĘ... i pocztaj troszkę o podatkach zanim będziesz tu ludzi na forum do śmiesznych petycji namawiać, bo o ile mi wiadomo to jeżeli nie uzuskałaś w Polsce żadnego dochodu to i z Angielskiego nie trzeba sie rozliczać.
proponuję zacząć od ustawy w o uniknięciu podwójnego opodatkowania... pa
Danka / 213.77.213.* / 2006-02-28 22:38
Nie kaz sie stukac komus w glowe a sam nie masz racji. Otoz jesli nie uzyskales dochodow w Polsce a masz prace w WB to niestety powinienes sie z niej rozliczyc w Polsce skoro jestes rezydentem polskim.
Rodney z GB / 149.254.200.* / 2007-07-27 00:39
I jeszcze Ci powiem droga Ewo ze twoje dane moga trafic do US w Polsce a wtedy sie dopiero bedziesz pukac w glowe jak Ci przypieerdola kare i podatki. Zobaczysz dlaczego warto walczyc jak zaloza ci sprawe w sadzie na ktora oczywiscie nie przyjedziesz i wydadza zaocznie wyrok
Seba / 213.173.232.* / 2006-02-20 14:16
Witam

Dobrze tutaj jest napisane że Inland Reveue nie przysyła żadnych papierów do polskiej skarbówki... ale jak jest z Home Office ??? Jeśli kto kolwiek z nas pracouje/pracował legalnie i się zarejestrował to oni mają nasze wszystkie dane... I moja znajoma pracująca w urzędzie skarbowym twierdzi, że istnieje wymiana informacji pomiędzy Home Office i skarbówką, a potem to już krótka droga żeby polska skarbówka poprosiła Inland revenue o pewne dane dotyczące naszej osoby...
Ewa z PL / 83.30.54.* / 2006-02-28 20:29
tak tylko że najpierw muszą się w naszych skarbówkach nauczyć po angielsku....
bo nie wymagajmy od Angoli polskiego...
W****** Joanna / 149.254.200.* / 2007-07-27 00:45
no i jeszcze ochrona danych osobowych bo raczej nie widze tego zeby HO wysylalo liste tysiecy ziutkow do US w Koziej Wolce zeby tam robili sobie konkursy na najzabawniejsze nazwiska...
Katrina / 83.23.96.* / 2006-02-26 21:16
Witam! Mój mąż od czerwca 2005 pracuje legalnie w Anglii.Wsztscy Polacy tam z nim pracujący będą się rozliczać w Anglii a angielskich dochodów a w Polsce. Jak to naprawdę wygląda czy ktoś może mi podpowiedzieć???Z góry dziękuje....
Ewa PL / 83.30.54.* / 2006-02-28 20:38
kATRINO.. SKORO MASZ DOSTEP DO KOPA, TO TROSZKĘ POCZYTAJ, KOMP TO KRYNICA WIEDZY... MOJA DROGA
żako / 83.14.124.* / 2006-03-01 18:01
idiotyczny mail.
nie "komp", ale jak już internet.
poza tym - w necie też jest wiele śmieci (specjalnie fałszywych, lub przedawnionych informacji), których czytać nie warto.
miro / 62.253.32.* / 2006-02-19 17:42
Jesli nie trzeba płacić haraczu od dochodów w angli to należy wysłać do US jakies dokumenty czy cos takiego?
Mieszkam w angli z całą moją rodziną i tutaj jest centrum moich interesów życiowych ale co robić dalej? Proszę o konkretną odpowiedż
waren / 83.22.231.* / 2006-02-14 13:46
Nie płacić!!! Jeżeli nikt niezapłaci, nic nam nie zrobią. A jeżeli US zacznie straszyć, to zbierzemy się wszyscy i pojedziemy pod sejm. Górnicy ze swoimi śrubkami już pokazali, jak trzeba postępować z tymi złodziejskimi gogusiami w garniurach.
kamil / 217.173.176.* / 2006-02-18 20:24
puknij się!!!!
ANTEO / 82.47.56.* / 2006-04-22 18:58
TO TY SIE PUKNJI,SZPIEGIEM JESTES TYCH ZLODZIEI Z WIEJSKIEJ ,CZY CO?KOLEGA MA RACJE,NIE PLACIC!!.OLAC ICH JAK ONI OLEWAJA NAS.LUDZI,KTORZY NA DOBRA SPRAWE SA PRAWDZIWYMI POLAKAMI,BO MAJA CHEC I ODWAGE PRZECIWSTAWIC SIE PRAKTYKOM A CO ZROBI URZAD SKARBOWY?JAK WYEGZEKWUJE NALEZNY NIBY PODATEK?PRZECIEZ ONI SAMI PLACZA SIE W ZEZNANIACH---CO JEST CO!!!.NAJGORSZE JEST JEDNAK TO ,ZE POLACY SA WROGAMI DLA SIEBIE.I NA POMOC RODAKOW W KRAJU,NIE MAMY CO LICZYC.DLACZEGO?ZAZDROSC.ZARABIASZ FUNTY..TO PLAC.... POZDRAWIAM I BEDE WALCZYL Z TYM ,DOPOKI SIL WYSTARCZY. ANTEO ----NOTTINGHAM
x / 194.70.181.* / 2006-02-13 16:19
Hej ja proponuje zeby do tej petycji sie przylaczyc bo cos z tym trzeba zrobic!!!!!
Head chef / 193.63.160.* / 2006-02-07 13:37
Wiem, ze sa bardziej popieprzone kraje na swiecie niz Polska, ale to nie znaczy, ze nie musimy dozyc do normalnosci. Wciaz w tym kraju cuda sie dzieja i zlodziejstwo szerzy. Wszycy czuja, ze to normalne, ale nie to nie jest normalne. Kto madrzejszy juz dawno zwial za granice i nie mysli zeby wracac, wiec odpieprzcie sie od nas!!!
tiegor / 87.75.131.* / 2006-02-24 01:06
popieram w stu procentach.
Emilia / 194.24.244.* / 2006-04-15 19:45
Emilia -Zgadzan się i popieram Was, mam 55 lat, i żałuję,ze w tym pop. kraju mieszkam, Nasz rząd dba tylko o czarny kler, dla nich nie ma podatków, zagarnęli mnóstwo ziemi z czego czerpią haracz potężny, a a i inni na to pracowałam ponad 33 lata i nic z tego nie mam. Przez cały swój okres pracy byłam okradana i jestem nadal. Polska to kraj chory - tu jest miejsce tylko dla Benka P. i im podobnym. Przecież ten rząd to pop. oszołomy, którzy robią wszystko w imię Boga dLA SIEBIE.Mój syn podobie pracował z konieczności 4 m=ce w Anglii, by oddać długi za naukę, bo mnie nie stać i co teraz ma oddać na świątynię opatrzności bożej i im, bo mają potężną kasę co miesiąc a ja mam 800 zł, i dwoje uczących się jeszcze dzieci - czy to jest normalne w tym cholernym kraju.
wojtek / 83.23.245.* / 2006-02-06 17:45
CIEKAWE CO - NA KOGO PRACUJECIE

Trzynastka w eksporcie 09:00 06.02.2006
poniedziałek

Dochody - Otwarcie unijnego rynku pracy poprawia bilans płatniczy Polski
Za dwa lata suma pieniędzy trafiająca do Polski od emigrantów będzie odpowiadać miesięcznym wpływom naszego kraju z eksportu. Takie przynajmniej są założenia analityków. Walutowy przypływ rozpoczął się od wejścia Polski do Unii Europejskiej i ciągle rośnie.

Tylko w III kwartale ub.r. (NBP właśnie opublikował dane dotyczące tego okresu) prywatne transfery bieżące wyniosły 1,6 mld euro i były o 21% wyższe niż w podobnym okresie 2004 roku.
Miliardy euro
Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej w każdym z kwartałów przekazy Polaków z zagranicy przekraczały miliard euro. Ekonomiści wiążą to z otwarciem europejskich rynków na pracowników z Polski. - Można było oczekiwać, że ze wzrostem emigracji zarobkowej do innych państw UE te transfery będą narastać - powiedziała Katarzyna Zajdel-Kurowska, główna ekonomistka Banku Handlowego.
Zdaniem analityków, z którymi rozmawialiśmy, to dopiero początek. Na razie ci, którzy wyjechali do pracy za granicą, muszą urządzić się w nowym miejscu. Dopiero po pewnym czasie emigranci zaczynają przekazywać część zarobionych pieniędzy rodzinom pozostającym w Polsce.

Jest dużo, będzie więcej

- Zapewne transfery będą rosnąć w najbliższych dwóch latach. Potem to zjawisko się ustabilizuje. Gdyby przyjąć, że wyjechało 700 tys. osób i że średnio każda z nich będzie przesyłać do kraju 500 euro miesięcznie, to w skali roku mówimy o kwocie przekraczającej 4 mld euro. Zapewne będzie trochę mniej - ocenił Bartosz Pawłowski, ekonomista ING Banku Śląskiego.
Według niego, prawdopodobnie transfery będą rosnąć w najbliższym czasie nieco wolniej, ale i tak za dwa lata - kiedy osiągniemy już "docelowy" poziom - będą o połowę większe niż obecnie. Wyniosą ok. 7 mld euro w skali roku. Odpowiada to miesięcznym wpływom Polski z eksportu.
Wartość prywatnych transferów do Polski z zagranicy już teraz ma duże znaczenie dla bilansu płatniczego. Gdyby nie zarobione przez emigrantów i przesłane do kraju pieniądze, mielibyśmy dwa razy większy deficyt obrotów bieżących. Inaczej jest z perspektywy szans na wzrost konsumpcji. Kwota transferów między październikiem 2004 a wrześniem 2005 r. odpowiadała zaledwie 3,6% wydatków konsumentów.
NBP to widzi
Jednym z krajów najczęściej wybieranych przez emigrantów zarobkowych z Polski jest Irlandia. Czy w jej statystykach widać wzrost zagranicznych przekazów Polaków. Jak się okazuje - wcale nie. Dlaczego? - Możliwe, że Polacy po prostu przywożą pieniądze ze sobą. Irlandzcy statystycy tego nie widzą. Ale euro są wymieniane w kantorach na złote, dzięki czemu NBP jest w stanie ocenić skalę zjawiska - powiedział Piotr Bielski, ekonomista Banku Zachodniego WBK.
Komentarz

Zarabiamy na hydrauliku


"Rząd Jej Królewskiej Mości stworzył w ub.r. więcej miejsc pracy dla Polaków niż rząd polski" - być może ktoś pamięta jedno z celniejszych stwierdzeń brytyjskiego ambasadora w słynnym liście do kolegów w londyńskim MSZ. Jak widać, liczy się nie tylko to, że dzięki Brytyjczykom nawet bez nowych miejsc pracy w kraju spada stopa bezrobocia. Dzięki pracującym za granicą mamy też wymierne korzyści finansowe.


Pieniądze, jakie - jak spodziewają się analitycy - za rok, dwa będą trafiały do kraju dzięki "polskiemu hydraulikowi", odpowiadają dzisiejszemu miesięcznemu eksportowi. Są dla naszej gospodarki jak popularna w niektórych branżach "trzynastka".

Łukasz Wilkowicz

Tekst z kolumny nr 1 Gazety Giełdy Parkiet

W Sejmie po co mają myśleć o likwidacji bezrobocia przecież pieniądze płyną same.
Aby kasy bankopwe nie popękały od nadmiaru.
ekonomista 2 / 80.51.56.* / 2006-07-21 13:50
JAK WAM NIE WSTYD CZEKAć I LICZYć PIENIąDZE EMIGRANTóW.
rubby222 / 24.91.194.* / 2006-02-13 03:18
Handel zywym towarem. Poland=pimp.
Marcin P. / 83.29.140.* / 2006-02-06 14:58
Witam!Ja pracuje w Londynie 3 lata, wedlug tego co ostatnio uslyszalem na polskim spotkaniu w POSK-u w Lon. w sprawie podwojnego podatku,za ostatni rok musialbym zaplacic w Polsce ok.10 tys.zł.czyli jakies 60% z podatku ktory zaplacilem w Angli.Przestrzegam ministerstwo finansow,ze ja zrobie wszystko i setki moich znajomych rowniez,aby ani grosz nie wplynal do naszej skarbowki.My naprawde chcielibysmy kiedys wrocic,bo to nasz kraj,ale chyba musimy wybrac druga droge,będzie bolalo 2-3 lata a pozniej będzie nam już wszystko jedno.Wiec nie dostaniecie ani grosza z podatku za kupione przez nas mieszkania,ani grosza z vat-u za materialy budowlane na nasze domy,firmy,ani grosza ze sprzedazy samochodow i wszystkiego co sie w zyciu kupuje.A wlasnie na taki i tylko taki kapital setek tysiecy Polaków powinniscie liczyc!Czy my w Polsce nie mamy Logistykow?!!!!!!!!!!!Ja nie mam juz teraz problemow aby tam zostac i tam inwestowac,zreszta teraz zakladam w Londynie firme,jest duzo latwiej niz u nas,tylko trzeba miec dobry pomysl.Bo kto nakreca rynek ,ludzie ktorzy maja pieniadze,inwestorzy.Owszem te pieniadze do polski naplywaja,ale od anglikow,irlandczykow itp.Wiec za 5 lat,a moze nawet znacznie wczesniej,co drugi wlasciciel mieszkania np. w Krakowie bedzie obcokrajowcem,ktory bedzie sobie takie ceny za wynajem dyktowal jakie bedzie chcial,a napewno bedzie bardzo drogo.Wyprzedacie cala Polskę, bo zachod jest bogaty.Co zrobia np.studenci,tylko nieliczni beda mogli cos wynajac,co zrobia rodziny które ledwo gromadza pieniadze na czynsz,a niektóre kamienice już w polowie naleza do zamoznych z zachodu.Wielu moich znajomych z Lon.w tym roku chcialo kupic w Polsce mieszkanie,a teraz zaczynaja sie wymeldowywac z naszego kraju,będą sprzedawac co do nich należy,bo tylko tak uciekna przed tym chorym pomyslem ludzi zajmujacych najwyzsze w Polsce stanowiska,a w których jest,a raczej była nasza nadzieja.Co prawda tam splacac mieszkanie można cale zycie,ale stac wszystkich którzy tylko chca na korzystanie w pelni ze wspanialego i piekniego swiata!Decyzja w sprawie podwojnego podatku slyszalem może zapasc za 4 lata, teraz wszyscy Polacy których stac na kupno nieruchomosci zostali zatrzymani w miejscu,a za 4 lata to mieszkania w Polsce będą kosztowaly 2 razy wiecej.ZA DLUUUUUGO na decyzje,nawet 2 miesiace byloby za dlugo! Ja zmarnowalem najpiekniejsze lata mlodosci,pracujac ciezko na swoja przyszlosc,z daleka od rodziny,przyjaciol,tesknota lamala mi serce,ponieważ Polska nie dala i nie da mi nic,a PUSTA i SKORUMPOWANA wladza mysli tylko o sobie,i jeszcze chce abysmi im poprostu dali spore ciezko zarobione pieniadze, które oczywiście przepadna bez sladu!Naiwnym Frajerem nie jestem,bo tylko taki Wam cos da za nic! ZEGNAMY POLSKO i zycze dalej takich pomyslow,które tylko Polakom nie pozwalaja zyc w Polsce!
ela / 217.16.209.* / 2006-04-25 10:31
super to ujoles zgadzam sie calkowicie, bo to jest jakas holerna bzdura z placeniem podatku w pl ja juz raz zaplacilam, a moze panowie z rzadu szybkobiegi na 2 lata czy 4 komentowania ustaw za 10 tys pln miesiecznie, zmienia cieple posadki i poprubuja pracy w hotelach, fish farmach przy zmywaku i obsludze, a moze rybki chca poroscinac czy tez odnawiac mieszkania, lub opiekowac sie starszymi co kto woli, a jak benda ambitni to moga pouczyc sie angielskiego11f godzina, prywatnie, i to wszystko 5 do7 f ale co najwazniejsze tu nam dali mozliwosc pracy nauki przyjeli jak swoich a polski rzad chce sobie kieske wypchac!!!!!!!!!!!
mam mieszkanie i mam taki sam dylemat jak opisujesz, strach miec szkoda nie miec sprzedam zle nie sprzedam jeszcze gorzej dali mi na to czy co nie dosc gtyle lat haruwy, a teraz zmartwinie moge miec dach nad glowa czy nie, a moze oni zmienia swoje wille, i drogie samochody na przecietne m 2 i poloneza, i sposob myslenia sie zmieni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sukisynki, na boso w zimie pogonilabym do pracy
miva / 81.1.99.* / 2006-02-28 01:55
nie podniecaj sie tak koles
PRZEMEK PRAWIE ANGLIK / 194.150.177.* / 2006-02-27 16:14
NO COZ NIC DODAC NIC UJOC JA TAM NIE WRACAM I RESZCIE RADZE SIE WYPROWADZIC NIECH POLITYCY SOBIE RZODZO SAMI SOBO WYJEZDZAJCIE POKI MOZECIE OSTATNI GASI SWIATLO.
waldek / 86.63.146.* / 2006-02-13 23:36
Niestety ale to jest prawda , miejsc pracy nie mogą zapewić w polsce i jeszcze pieniędzy chcą , za co ??? Chyba za to że można być polakiem . Pytanie tylko jak długo !!!
usek / 83.9.38.* / 2006-02-08 08:15
pięknie ujęte, niestety taka prawda, serce płacze, ale żyejmy w kraju rządzonym od lat przez idiotów, pozostaje tylko uciekać, Polska chleba nam nie daje, a i ten na obczyżnie zarobiony zabiera. Paranoja
D / 83.17.152.* / 2006-02-06 09:13
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=1189
henryk / 83.23.240.* / 2006-02-05 18:57
Proponuję wysyłanie listów elektronicznych do SEJMU RP w sprawie podatku od dochodów zagranicznych.

Linka : http://orka.sejm.gov.pl/ListydoS5.nsf/J1?OpenForm
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy