Forum Forum podatkoweInne

Pracujesz w Anglii? Zapłacisz podwójny podatek.

Pracujesz w Anglii? Zapłacisz podwójny podatek.

Wyświetlaj:
Marta P / 86.6.171.* / 2007-10-21 16:44
Polski FISKUS oraz Minister Finansow mogl jeszcze nie wpasc na pomysl, ze jesli bedzie nekal Polakow pracujacych za granica podwojnym opodatkowaniem to za 2 lata ubedzie mu polskich obywateli. Po 5 latach pobytu w Anglii mozna bowiem ubiegac sie o brytyjskie obywatelstwo. A brytyjczyk nie placi podatkow polskiemu rzadowi.

Polska weszla do UE w 2004 roku, wiec Ci ktorzy w tym w wlasnie roku wyjechali z Polski, juz w roku 2009 beda mogli stac sie Brytyjczykami.

To juz tylko 2 lata...
Ja wlasnie wyjechalam z Polski w 2004 roku i za 2 lata zamierzam starac sie o Brytyjskie obywatelstwo.

Prosze dolacz sie jesli masz ten sam plan.
Pozdrawiam serdecznie Polske

Marta z Lincoln
Kloc / 82.26.200.* / 2007-05-25 18:50
Z tego co wiem Przepisy Uni Europejskiej zabraniają rozliczania się 2 razy!!! Rozliczamy sie albo w Polsce albo w Angli za pracę w GB.
Ja to olewam i rozliczam sie w Angli bo lepiej sie opłaca !
dodgy / 194.60.85.* / 2006-12-17 11:25
chyba zaden kraj nie gnebi tak swoich obywateli jak Polska.... ciekawe co za debil to obliczyl, moze uwzglednil koszty utrzymania z czeczeni.... zlodziejski kraj!!
Katya / 152.78.254.* / 2006-10-23 22:50
My name is Katya Lightman and I am a 3rd year geography student in Southampton University. I am currently undertaking research for my dissertation regarding the experience Polish workers working in the UK. Please could you take a few minutes to answer the following questions to help me with my research? All information given is anonymous and confidential and no information will be released to employers or authorities.

http://soton.ne6.net/survey/
Serek / 80.4.224.* / 2006-10-16 09:15
Kiedys Polska miala rzad w Londynie, a narod w kraju - teraz narod w Londynie a rzad w kraju... Czy to nie dziwne? Ja tez nie zamierzam tam wracac i nie bede placil haraczu!
Sue / 83.10.223.* / 2006-11-04 21:11
ja musiałam wrócic czego żałuję bardzo, nie wiem co robić rozliczac sie czy nie,edlaczego mam płacic podwójnie cieżko zarobione pieniądze. Czy można nie płacić i jakie tego moga być konsekwencje?
Imposter / 83.15.226.* / 2006-10-16 19:27
Dobrze, że mam już brytyjskie obywatelstwo. Niech Leppery i inne Kaczory zgniją w tym własnym burdelu, który stworzyli na czele z ojcem Redaktorem:)))
bizon / 83.17.143.* / 2006-10-13 11:35
Proste u nas pracy nie ma to trzeba ludzi wygonić za granicę i jeszcze haracz od nich brać jak mafia.
Pole / 68.192.28.* / 2006-10-17 17:09
Bardzo dobrze powiedziane. Kaczory i Lepery trzymaja swoje stolki, a my musimy im placic podwojny characz. A moze tych politykow wgnac za granice bez rodzin i niech zarabiaja na nas.
Precz z idiotami w rzadzie.
Angol / 84.9.196.* / 2006-10-13 12:13
A kim są nasi politycy jak nie jedną wielką mafią. Ja pracuje w Anglii i mimo szczerych chęci powrotu do Polski chyba jednak zostane. Bo nie mam zamiaru za 3 lata pracy zapłacić ok. 70tyś . zł podatku dla złodziei. Tu mam przynajmniej zapewniony byt.
uuu / 217.74.68.* / 2006-10-13 13:12
ty nie jestes patryiota... powinienes zaplacic... zeby ojciec rydzyk dostal dotacje na uczelnie dziennikarska, ktora ma w toruniu i jeszcze na gornikow i dla rolnikow, bo maja ciezko i na diety dla poslow, bo dzieki nim cos sie w kraju dzieje i jeszcze na... eh duzo by wymieniac...
pii / 81.159.243.* / 2006-10-16 11:39
chyba jaja se robisz:-(
bet / 81.151.98.* / 2006-10-24 19:30
czy jak pracuje w angli 3 lata, nie mam zadnych dochodów w polsce i mój maz tak samo jest ze mna jak bede chciala wrócic to tez bede musiala zaplacic podatek, to jest chyba nie mozliwe, przez 3 lata bylam w polsce moze 2 miesiace, za co mam im placic, za to ze bylam tutaj poniewierana bo urodzilam sie w glupim kraju? odpowiedzcie mi na to pytanie bo chce wrócic
micky krovo / 88.106.211.* / 2007-10-16 20:39
my mamy podobną sytuację i myślę że wielu innych również. ja pracuję, a moja żona jest na maternity, ale nie zamierza wracać do pracy bo chce sie zajmować naszym synkiem. w tym momencie nie odkładamy zbyt dużo ,(po trzech latach w Anglii) ale chcemy wrócić do Polski. nawet jeżeli chcielibyśmy zapłacić podatek to i tak nie mamy z czego...i co? najlepsze rozwiązanie to starać się o obywatelstwo, albo tu zostać dopóki nie zmienią tego zafajdanego prawa. no i co mamy zrobić???
staruszek / 83.7.146.* / 2008-03-29 16:14
za co 2 podatek-miało nie być, co się zmieniło, premier Tusk odkłada na prz yszły rok, co msc. to zmiana-nie potrafi zalatwić dla tych tułaczy co harują, chyba że boi się kaczora, obiecywał-finanse, komu dadzą te pieniądze-wezmą dla siebie, dostaną poprawę ci co siedzą wysoko na stołkach.Panie Tusk niech Pan się za nich weżmie,bo tułacze ani nie wrócą i też 2 razy nie zapłacą.Co to znaczy że można by w tym roku ale komuś to nie pasuje.Premierze proszę, niech Pan zajmie się tą sprawą.,bo młodzi chcą wrócić do Ojczyzny ale nie mogą,fiskus znów ich obedrze ze skóry.KTO RZĄDZI W NASZEJ OJCZYŻNIE?-NIE ZAPŁACIMY CHOĆBY NASZE ŻYCIE ZAMIENIŁO SIĘ W WIĘZIENIE-komornik nie ma nam co zabrać.TEGO NIE MA W ŻADNYM PAŃSTWIE,SZANUJĄ SWICH OBYWATELI.Da się załatwić w tym roku tylko trzeba chcieć-jest marzec 2008 rok-nie okradajcie ich bo co mają to ciężko zapracowali.
IwonaMa / 83.17.95.* / 2008-12-03 14:22
A CO Z TYMI CO ZAPLACILI PODATEK?JA PLACILAM I TO SPORO,CHCIALAM BYC UCZCIWA...MOJA KUMPELA NIC NIE PLACILA A MINELY JUZ 3 LATA I NIE MA W Z WIAZKU Z TYM ZADNEGO ODZEWU.TO JAKA TO SPRAWIEDLIWOSC?JEDNI PLACA,INNI NIE..............

Najnowsze wpisy