Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Pramerica - Na całe życie - prosze o opinie nt firmy i produktu

Pramerica - Na całe życie - prosze o opinie nt firmy i produktu

blond-boooond / 77.255.246.* / 2009-11-16 16:40
jeśli ktoś takowy posiada, lub miał styczność z tą firmą.

Z góry dziękuję.
Wyświetlaj:
wwe / 5.173.136.* / 2021-11-23 14:21
Pramerica- dziś UNUM - Amerykańska Firm aplusy szeroki zakres ochrony...
dobre OWU..

Wady pracy sprzedawcy u nich AMERYKANIE - robisz wynik kochamy Cię - nie robisz czego TY u nas szukasz...
jan647 / 188.146.97.* / 2021-08-11 16:14
Nie polecam , odradzam. Agent tej firmy wprowdzil mnie w blad aby tylko zakupic polise, oczywiscie narazajac na koszta .
Bożena666 / 87.105.141.* / 2022-11-13 18:41
Axw jaki sposób narazil cie na koszta, skoro jedynym kosztem jest składka?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
chudolini / 2020-04-25 23:31
Witam,
Mam ubezpieczenie grupowe z pracy,tak jak większość pracowników oplacam ,problem się pojawił gdy doznałem kolejnego urazu (zawsze wysłałem dokumentacje tą co posiadalem ,szpitalna i od lek. Prowadzącego) i nigdy nie było problemu,teraz jakaś pani wymyśliła sobie dziwne dokumentacje, których nigdy nie wysłałem bo nawet nie posiadalem.Jestem cały czas splawiany przez email . Jezeli tak salej bedzie ja zrezygnuje z ubezpieczenia,zglosze to w firmie i bede wszystkim odradzal tego ubezpieczyciela.A Pani z działu świadczeń to siedzi tam chyba za karę.Nie polecam
Monika123864 / 83.26.244.* / 2020-03-03 16:44
Nie polecam. jak poszło co do czego nie wypłacili a agent cuda obiecywał.
Hanadelrio / 146.70.72.* / 2023-03-09 00:47
A czego nie wyplacili? Podali powod?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
M1970 / 5.184.24.* / 2019-09-02 08:52
Wniosek o wypłatę świadczenia z tytułu zgonu ubezpieczonego złożony 15 lipca w siedzibie ubezpieczyciela, do dziś (02 września) brak wypłaty świadczenia czy choćby jakiejkolwiek decyzji czy informacji.
Sam oceń czy warto...
PIT1 / 88.199.147.* / 2018-09-26 16:00
Ja byłem zaskoczony szybkością wypłaty z tytułu pobytu w szpitalu i ubytku na zdrowiu zgodnie z warunkami umowy.Ubezpieczenie z Primericą na zasadzie grupowego nnw. Z tego samego tytułu odmowę otrzymałem od MetLife i tu indywidualne dwie umowy od lat.
EU / 37.248.155.* / 2018-08-22 15:57
Czuję się oszukana prze praamericę. Byłam u nich ubezpieczona i poważnie zachorowałam. W miedzy czasie zmieniłam ubezpieczyciela, a po pół roku próbowałam wrócić do praamericy (zmiany wynikały ze zmiany pracy). Niestety okazało się, że przez moją chorobę, nie chcą mnie ubezpieczyć, bo to dla nich zbyt duże ryzyko. Okazało się, że nie ma też podstawy do wypłaty świadczenia z tytułu poważnego zachorowania, choć miało to miejsce w okresie, gdy jeszcze byłam u nich ubezpieczona. W takim razie chciałabym zapytać - jak to jest? Jestem zbyt chora, żeby mnie ubezpieczyć, ale jednocześnie nie moja choroba nie kwalifikuje mnie do wypłaty świadczenia....? Dla mnie jedno wielkie oszustwo i wyciąganie pieniędzy od ubezpieczonych. Ja już za usługi praamerica podziękuję i na pewno będę bardzo aktywnie odradzać każdemu, kto będzie chciał się tam ubezpieczyć.
oli76 / 83.20.246.* / 2018-08-28 23:50
Jeżeli nie była Pani tam ubezpieczona bo zmieniła Pani ubezpieczyciela to dlaczego nie wystąpi Pani do aktualnego ubezpieczyciela? Co to za głupie rozumowanie??? Że ja nie wpadłem na tą "logikę" wcześniej - wypowiedziałem Avivie ubezpieczenie z funduszem emerytalnym a za 25 lat wystąpię do nich o emeryturę :)))
I tacy ludzie kreują opinie w internecie... Żenada
akak767 / 94.254.246.* / 2018-06-21 19:25
A ja mam doświadczenie ok. Pobyt w szpitalu i operacja 20 000 szybko i sprawnie. Mam całe życie ale to nie inwestycja tylko poprostu ubezpieczenie. Warunki ok.
MarcinW1 / 188.146.107.* / 2017-11-28 22:22
Omijać z daleka. Dużo obietnic bez pokrycia. Zwykli kombinatorzy.
KrWeJu / 89.67.196.* / 2018-01-23 12:09
Zgadzam się, firma to zwykli oszuści. Nie uznają utraty kończyny za trwały uszczerbek na zdrowiu (bo nogi przecież odrastają) co więcej świadczenie za utratę kończyny wymagają dopiero w przypadku nieszczęśliwego wypadku a nie choroby bądź w przypadku choroby świadczenie obejmuje utratę dwóch lub więcej kończyn " W dokumentach tych nie ma wzmianki o jakimkolwiek urwzie. Zdarzenie to zatem nie mieści się w definicji nieszczęśliwego wypadku ponieważ jest zależne od stanu zdrowia ubezpieczonego" tak firma odpisała na informacje o utracie kończyny w wyniku wypadku dodają jeszcze że utrata kończyn oznacza całkowita i trwałą utratę przynajmniej dwóch lub więcej kończyn. To skandal przy podpisywaniu umowy nie było o czymś takim mowy, ponadto firma na fakt że ubezpieczony jest niezdolny do pracy (co potwierdza również orzeczenie grupy inwalidzkiej) odpisała "niezdolność do pracy powinna trwać nieprzerwanie przez rok oraz zgodnie z aktualną wiedzą medyczną nie dawać pozytywnych rokowań na odzyskanie przez ubezpieczonego zdolności do wykonywania jakiejkolwiek pracy w przyszłości" oczywiście firma nie ma podstaw do wypłacenia jakiekolwiek świadczenia, to jest po prostu śmieszne! Nie polecam, omijajcie z daleka!
Oszukany674 / 87.207.8.* / 2017-12-18 14:47
Oszuści i kłamcy.
Za wszelką cenę chcą sprzedać produkt.
Gdańszczanin / 83.20.115.* / 2017-07-05 11:26
Właśnie miałem kontakt z przedstawicielem wszystko fajnie miło ..ale , no właśnie ale po co firmie takie informacje jak ile zarabiam i ile mam na koncie ?!?! ..oczywiście nie podałem tych info ale cały czas się zastanawiam .Szczerze mówiąc ta firma u mnie jest spalona no chyba ,że od kogoś dostanę sensowną odpowiedź w co wątpię
Kama135 / 91.231.25.* / 2022-12-01 22:05
Informacja o dochodach i wydatkach jest tylko i wyłącznie do tego aby stworzyć odpowiednią polisę i zabezpieczenie, sa obecnie produkty przy których może Pan wyciągnąć kapitał jeśli zabraknie Panu pieniędzy na coś, jest zabezpieczenie kredytu dlatego mówi Pan takie informacje aby agent stworzył polisę tylko i wyłącznie pod Pana potrzeby.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Oliwia Cage / 88.156.134.* / 2019-04-11 04:03
Bo chcą wprowadzać kredyty i dalej prowadzić swój "biznes"
Hahehi / 37.47.154.* / 2023-05-31 17:50
Mamy 2023 i nie wprowadzili kredytów. Mądrala
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tgry / 89.64.42.* / 2021-11-17 06:16
Pewnie że chcą kredyty wprowadzać. Takie nie do spłacenia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adam578854 / 89.151.47.* / 2021-05-03 19:23
Pewnie, że chcą bo współpracują z firemka z Katowic, o której mówi się, że nieźle walki robi. Pracuje tam facet ścigany za wyłudzania na słupy kredytów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ewela1563 / 195.189.230.* / 2017-06-14 12:49
Pseudo ubezpieczenie, przysyłają jakieś zmieszczę pisma, z których nic nie wynika, a jak się dzwoni na infoloinię to oni przez telefon nie udzielają żadnych informacji, zenada i tyle, wstyd!
rozmawiam / 2017-03-12 11:03
Ach, gdyby nie te stereotypy i niechęć wielu do czytania umów (lub dopytywania o niezrozumiałe fragmenty OWU), czasami naiwność lub zwykła... ludzka głupota.

Po co niektórzy agenci wmawiają ludziom "ciułanie pieniędzy czy inwestowanie" przy okazji rozmowy o ubezpieczeniu na życie - przecież kupując np. ubezpieczenie samochodu nikt nie gromadzi i nie pomnaża wpłacanej kasy - klient szuka zabezpieczenia na okolicznosć różnych nieprzewidzianych sytuacji (dla przykładu: autocasco).

Jakich sytuacji? Czytaj "zakres ubezpieczenia", czyli czego dotyczy ochrona bo może być szeroka lub wąska (kradzież, gradobicie, kolizja, spalenie albo wybrane z nich sytuacje).
A haczyki? Wykluczeń szukaj w "ograniczeniach odpowiedzialności" (bo na chłopski rozum nie wypłacą kasy jak będziesz pod wpływem alkoholu albo zostawiłeś kluczyki w stacyjce skradzionego auta a może nawet był piątek trzynastego).
A jak już dojdzie do "zdarzenia" to zastanów się ile wypłacą czyli jak określono "sumę ubezpieczenia" - czy będzie potrącenie z tyt.amortyzacji, czy odliczą udział własny lub podatek VAT, itd.

Więc dokładnie tak samo jest z "umową na życie". A skoro pytasz o tę firmę to ma najszerszy zakres ubezpieczenia i jednocześnie najmniej ograniczeń (porównaj podobne produkty z innych firm). Wielkość ubezpieczenia ustal zastanawiając się na co miałoby starczyć w krytycznej sytuacji (Tobie lub komuś gdyby Cię zabrakło).

A produkty na rynku są różne - mam na myśli sposób ich działania - te tanie to albo gorsza jakość usługi/ochrony albo krótszy czas, na który wyliczono ryzyko klienta a tym samym składkę. Wtedy będzie drożeć wraz z wiekiem klienta, chyba że obniży kwotę ubezpieczenia bo np.zmniejszył się kredyt lub dzieci są bliżej usamodzielnienia się (zmniejsza się kwota konieczna dla rodziny, gdyby się coś klientowi stało).

A część kapitałowa (czyli to ciułanie, gromadzenie, inwestycja, fundusze, emerytura) może w ogóle nie występować w ubezpieczeniu. A jeśli już jest to czy firma ją gwarantuje czy może oferent ją symuluje (przy jakiś założeniach)? A do tego czy jest wyrażona w konkretnej walucie czy może jako "jednostki udziałowe" (ile będą faktycznie warte przekona się... klient po jakim czasie).

A agenci to tylko ludzie. Czasami gorzej przygotowani do pracy, czasami skupieni na "sprzedaniu" niezależnie od oczekiwań czy potrzeb klienta, czasami bojący się zmusić klienta do myślenia/mówienia (więc mówią tylko to co klient chce usłyszeć), ...
Gyuorfeevy / 89.151.47.* / 2021-05-03 19:25
Porównując 30 produktów, ta firma ma najtańsze i najsłabsze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wkur / 217.67.216.* / 2017-03-02 18:18
własnie sie dowiedziałem ,że wszyscy ubezpieczeni w mojej firmie mieli źle wypełnione dokumenty (prawie sto osób) i mają zwrócić składki , a dzwoniłem już w sprawie złamania ile dostanę , pewnie mieli kilka takich telefonów , policzyli i opłacało im sie taki wałek zrobić , złodzieje i tyle
jaga814 / 37.47.46.* / 2017-03-11 17:19
... a ja się dałam nabrać(miał być zysk) na ubezp. do 100 roku życia tj. przez 67 lat!!! Agent był miły! , gdzie w 99 roku życia jeszcze nie odbiorę swoich składek. Nie dajcie się nabrać na jakieś ubezp., lepiej samemu lokaty zakładać!!!!!
Amergin / 83.31.132.* / 2019-08-20 20:08
Ubezpieczenie to nie jest lokata kapitału. Zrozumcie najpierw ludzie podstawowe sprawy i nauczcie odróżniać tematy.
ameyka / 89.71.156.* / 2016-01-22 13:01
powinni zlikwidować tą pseudo ubezpieczalnię
Oliwia Cage 1 / 88.156.134.* / 2019-04-11 04:05
Sama się zlikwiduje. Przykłady znamy z tv
woj r / 80.188.162.* / 2016-06-20 15:29
Tak prawda towarzystwo ubezpieczeniowe Pramerica jeżeli ma wypłacić świadczenie z tytułu poważnego zachorowania będzie kopało w kartotekach 20lat wcześniej i jeżeli znajda jakieś wyniki zinterpretują je że to był początek choroby i oni już za to nie poczuwają się do wypłaty świadczenia bo stwierdzają ze początek choroby był 20 lat temu a jak zmieniłeś pracodawcę i ubezpieczyciela to nie ważne ze jest w Pramericka ileś lat liczą się te wyniki z przed 20lat
cinias82 / 89.66.183.* / 2015-08-25 23:10
Ja mam polisę u nich odnawialną co 5 lat. Nie powiem żeby było tanio ale jak widzę jakie są wykluczenia w Pramerice a w innych firmach ubezpieczeniowych to pewniej czuję się w Pramerice Ubezpieczenie nie jest oparte o żadne fundusze itp.
Co do zadowolenia z produktu hmmmm trudno powiedzieć o zadowoleniu skoro nie było wypłaty (mam nadzieje że szybko nie będzie ;-) ) Obecnie kończy mi się okres 5 lat i też czegoś szukałem, nie ukrywam tańszego ale ciężko coś znaleźć. W PZU było drożej niż w Pramerice w Avivie to jakieś fundusze jednostki uczestnictwa gwarancja na 10 lat, słabo. Może skoro są tu na forum agenci coś doradzą ;-)
Pozdrawiam
cinias / 2015-08-25 23:24
Dodam jeszcze to że teraz składka jest do przełknięcia ale jak widziałem symulację składki gdy będę w wieku 55-60 lat to nie powiem żeby była mała
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy