Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Pramerica - Na całe życie - prosze o opinie nt firmy i produktu

Pramerica - Na całe życie - prosze o opinie nt firmy i produktu

blond-boooond / 77.255.246.* / 2009-11-16 16:40
jeśli ktoś takowy posiada, lub miał styczność z tą firmą.

Z góry dziękuję.
Wyświetlaj:
19xxx / 89.67.5.* / 2015-07-13 18:53
Mam kontakt obecnie ...
Sądziłem, że zostane potraktowany na poziomie mająć ubezpieczenie grupowe. Nie chce nawet wiedzieć jak podchodzą do klienta indywidualnego - współczuję ...
pracownik Pramerica / 80.238.123.* / 2016-11-27 22:15
Witam.
Czy próbował Pan umówić się z agentem no rozmowę indywidualną?
Jeżeli nie, to proszę spróbować i wtedy wypowiedzieć się na forum
asoko / 46.113.250.* / 2015-04-30 01:45
witam !!!

Przeczytałem wszystkie posty od 2013 roku. Niektórzy maja rację w swoich opiniach ale zdecydowana większość nie.

Czy zastanawiał się ktoś nad tym że każde ubezpieczenie na życie powinno być dopasowane do sytuacji finansowej danej osoby na danym etapie życia.Życie płynie i się zmienia.

Plan ubezpieczenia musi !!!! zapewnić bezpieczeństwo finansowe klientowi i jego rodzinie w sytuacji nieprzewidzianych zdarzeń.

Jeżeli ktoś tego nie rozumie (pisze do agentów) to nie powinien wykonywać tego zawodu.

Proszę o przemyśle wpisy na forum, konkretne przykłady, a nie żalenie się nad sobą.

W PRAMERICA pracuję 5 lat.

Pozdrawiam
Artur. A / 78.88.30.* / 2016-06-22 10:30
Nie jesteś obiektywna/y ze względu na staż pracy w firmie kogucik.
Zgadzam się ze wszystkimi,którzy zostali oszukani i w przyszłości zostaną oszukani,że firma NIC dobrego
nie wnosi na rynku finansowym!!!
Zwolniłem się z tej firmy po 11 miesiącach pracy,ponieważ ich podejście nie koresponduję z moimi wartościami.

Były pracownik Pramerica Życie
pracownik Pramerica / 80.238.123.* / 2016-11-27 22:17
Skoro nie koresponduje z wartościami firmy którymi są:
- godni zaufania
- klient w centrum uwagi
- wzajemny szacunek
- zwyciężanie

to kim ty jesteś człowieku?
mhm... / 108.171.130.* / 2018-02-13 09:31
Nie wystarczy sobie wypisać takie hasła na ścianie korytarza.
Trzeba to jeszcze realizować w życiu codziennym...
spacerowicz / 178.235.119.* / 2017-01-16 02:11
Te wartości to były w tej firmie do 2009 roku... a teraz to nic z tego nie zostało.
Kandydat / 217.17.33.* / 2014-11-16 14:53
Witam wszystkich.
Rekrutowałem do Pramerica Życie TUiR SA we wrześniu 2014 na stanowisko Pracownika do Działu Obsługi Klienta Indywidualnego w Warszawie. W październiku 2014 zadzwonił do mnie Pan (...) - Koordynator Sekcji Sprzedaży oddziału Warszawa Wola. Oznajmił, że jest zainteresowany moją kandydaturą i finalnie zapytał, czy jestem gotów przyjechać na rozmowę kwalifikacyjną. Odpowiedziałem, że owszem tak ale nauczony pragmatyzmem życiowym chciałem się uprzednio dowiedzieć jak najwięcej rzeczy o w/w stanowisku. Pan (...) roztoczył przede mną wizję bajońskich zarobków, nie skupiając się w ogóle na wymaganiach merytorycznych dotyczących tego stanowiska, co już na wstępie wydało mi się dziwne. Był przy tym tak przekonywujący, że zgodziłem się na spotkanie. Finalnie przekładałem je kilkakrotnie, co jak sami przyznacie w każdej normalnej szanującej się firmie skończyłoby się jego odwołaniem ale Pan (...) nie dawał za wygraną. W końcu wybił sądny dzień i mając umówioną jeszcze jedną rozmowę kwalifikacyjną w bliskiej odległości na stanowisko lepiej rokujące, postanowiłem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – pojechałem. Rozmowa odbyła się w Warszawskiej siedzibie Pramerica Życie TUiR SA przy al. Jerozolimskich123A. Po kurtuazyjnym przywitaniu Pan (...) starał mi się zrobić pranie mózgu w stylu, że spotkało mnie wielkie szczęście, że to właśnie ja zostałem wybrany do tej jakże lukratywnej pracy i że tylko nielicznych spotyka ten zaszczyt. Następnie dodał, że przyjmują tylko osoby z wykształceniem wyższym, które …(sic!) nie pracowały nigdy w branży ubezpieczeniowej, gdyż jak to ujął nie mają negatywnych nawyków wyniesionych z innej firmy. Prawdziwa wersja, którą wyniosłem w czasie spotkania brzmiała zaś, że osoba mająca styczność z tą branżą i oferowanych „apanażach” połapałaby się od razu, że proponowane warunki, to jedna wielka lipa i wyszła w jego połowie. Ale o tym za chwilę. Spotkanie o ile tak je można nazwać nie miało nic wspólnego z profesjonalną rozmową kwalifikacyjną. Zakrawało na spotkanie z łapanki w stylu, że jeżeli zgodzisz się u nas pracować, będziesz dużo zarabiał i żył długo i szczęśliwie. A to przecież pracownikowi powinno o niebo bardziej zależeć na pracy, aniżeli odwrotnie, szczególnie takiej lukratywnej. Nie było żadnych pytań sprawdzających moje kompetencje merytoryczne, sprzedażowe, analityczne, o Case study nie wspominając. Taka pogadanka.
Stanowisko wiązało się z terenową sprzedażą polis ubezpieczeniowych. Zapytałem więc Pana (...) , czy spotkania sprzedażowe mają miejsce z osobami wstępnie zainteresowanymi ich kupnem i wydzwonionymi wcześniej przez Call Center? Pan (...) dał mi do zrozumienia, że Klientów należy szukać sobie samemu, najlepiej wśród znajomych, co jak sami przyznacie mnie rozwaliło. Sprzedaż polis jest do przełknięcia ale zarabianie na własnych znajomych wciskając im polisy o wątpliwej jakości? Sorry ale zdecydowanie nie! Okazało się, że taka polityka wynika to z faktu, ze Pramerica nie ma własnego Call Center sprzedażowego. Śmiechu warte pomyślałem. Typowa akwizycja ubezpieczeniowa, jakich tysiące. Prędzej można buty zedrzeć, niż na tym zarobić, szukając Klienta z doskoku w terenie, bo ludzie nie są dziś tacy naiwni, co kiedyś. Wątpię, żeby rozdawaniu ulotek przed metrem pomogło, o chodzeniu po blokach nie wspominając, bo szybciej można dostać w czapę. Już bym wolał robić za telemarketera, bo przynajmniej siedzę przy biurku, zamiast zwiedzać klatki schodowe, nakręcając ludzi na polisy. No i butów nie zedrę na darmo. Takie były moje przemyślenia.
Niestety nie zapytałem Pana (...) , czy oferują dofinansowanie do karty miejskiej, bo o samochodzie służbowym można było pomarzyć. Niby stanowisko opisywane przez Pana (...) miało zakrawać na kogoś w rodzaju Przedstawiciela Handlowego ale co to za Przedstawiciel, który nie ma swojego głównego narzędzia pracy, jakim jest samochód. Śmiechu warte.
Forma współpracy - Umowa agencyjna, czyli własna działalność gospodarcza na porządku dziennym. Pan (...) zapraszając mnie na rozmowę oznajmił, że oferują minimum 4 tysiące brutto podstawy, która wypłacana jest niezależnie od ilości sprzedaży. Na rozmowie zaczął to pokrętnie wyjaśniać, rysować na kartce, robiąc pranie mózgu i obiecując sielską idylle. Przyparty do muru moim poziomem irytacji i celnością pytań odparł, że nie ma żadnej sumy zagwarantowanej jako podstawa. W ogólnym rozrachunku wyszło na to, że wynagrodzenie było uzależnione od ilości sprzedanych polis, czyli w najgorszym wariancie można było „zarobić’ okrągłe zero. Wstałem i wyszedłem, kończąc ten festiwal krętactwa i koloryzowania rzeczywistości zwany potocznie rozmową kwalifikacyjną.
@osoby rekrutujące - radzę omijać Pramerica Życie TUiR SA szerokim łukiem!!!
Amergin / 83.31.132.* / 2019-08-20 20:20
Dziwne, bo ja miałem dość złożony etap rekrutacji i w niczym nie przypominał fuszerki przez Pana opisanej. Miałem wręcz przeciwne doświadczenia, byłem bardzo prześwietlany.
pracownik Pramerica / 80.238.123.* / 2016-11-27 22:28
Proces rekrutacji to 6 rozmów, na 1 poznajemy kandydata i jego predyspozycje osobiste.

Odnośnie planu wynagradzania, to "lekko" minął się Pan z prawdą.
Co do wyników sprzedaży - myśli Pan, że ktoś za nic nierobienie zapłaci panu jakiekolwiek pieniądze?
Wkład pracy = wynagrodzenie

Aby zarobić odpowiednie pieniądze należy wykazać się kreatywnością w poszukiwaniu ludzi, których można zainteresować zakupem polisy. Przy gotowej bazie klientów to może Pan sobie popracować w Call Center za 1800zł.

Temat podstawy to etap dla osób, które przejdą kolejne etapy rekrutacji, staramy się zapraszać osoby o konkretnym profilu i zależy nam, aby zatrudnić jak najlepsze osoby.

Widzę, że dziwi Pana, że to firma szuka pracowników i zależy jej na jak najlepszych osobach, dlatego manager stara się aby doszło do spotkania.
A widział pan firmę odnoszącą sukcesy, która opiera się na wątpliwej jakości ludziach, którzy bez odpowiednich kwalifikacji odpowiedniego podejścia do życia?

Życzę sukcesów na rynku pracy.
A025xx / 12.42.50.* / 2016-02-16 13:49
Pracuję w tej firmie od ponad pół roku,
im dłużej się w niej jest i rozumie się czym są ubezpieczenia na życie, tym jaśniejsze stają się powyższe wypowiedzi.

Biznes który prowadzisz zależy od Ciebie,
nikt nie daje Ci gotowych rowiązań, możesz kupić bazę klientów, mieć książkę telefoniczną, ale nie na tym opiera się ubezpieczenie na życie. Ta firma to nie tylko sprzedaż, ale przedewszystkim ochrona.
Najmniej wykluczeń, o czym zresztą mówią sami prawnicy.
Z tak negatywnego nastawienia wcale się nie dziwię, że nie przeszedł Pan rekrutacji. Nie powinien jej przejść. Ta firma nie szuka nerwowych ludzi, a stabilnych emocjonalnie.
Pozdrawiam
Fred 2016 / 188.146.0.* / 2016-04-25 18:02
Praca w każdej firmie ubezpieczeniowej w roli agenta, przedstawiciela finansowo -ubezpieczeniowego, czy jak tam zwał - jest bardzo podobna. Zostajesz przeszkolony i w teren, dostaniesz trochę materiałów, a jak Ci nie wyjdzie to zmieniasz firmę na kolejną. W ten sposób korzystając z pasów startowych i inaczej nazwanych popychaczy, wchodzisz w branżę, gdzie prawie wszyscy się znają.
ediii / 164.126.75.* / 2015-11-10 17:43
jestem również po pierwszej rozmowie, identyczna jak pisze kolega wyżej. Widac tez maja szkolenia do prowadzenia rozmow rekrutacyjnych. Ja jeszcze uslyszalem tekst, ze ta firma ma wpływ na.. gospodarke amerykanska i co za tym idzie swiatową hehe
pracownik Pramerica / 80.238.123.* / 2016-11-27 22:30
Proszę sprawdzić wynik finansowy Prudential Financial Inc. i zastanowić się nad sensem swojej wypowiedzi.

Z poważaniem
artprofi / 31.183.110.* / 2014-08-12 10:32
ja tam dostałem wypłatę za mc w szpitalu zgodnie z umową, nie narzekam

pzdr
SHERLOCK302 / 81.210.4.* / 2014-05-11 14:36
PO ADRESACH IP WIDAĆ KTO CHWALI PRAMERICĘ.
ROBIĄ DOBRY PR.
ŻYCZĘ SAMYCH SUKCESÓW.:)
ZMIENIAJCIE CZĘŚCIEJ KOMPUTERY A NIE NICKI, ADRES IP ZOSTAJE TEN SAM PR-OWCY.
PRZEKRET DOSKONAŁY ? / 89.78.176.* / 2014-04-10 18:02
"AMERYKANSKI "AMBER GOLD" ???

UCIEKAJCIE PÓKI CZAS !!!

A pretensje pozniej TYLKO DO SIEBIE !!!
Qwerty254 / 94.254.176.* / 2017-11-05 19:58
Ten jak określiłeś „ amerykanski ambergold” to 140 lat tradycji ubezpieczeniowej,
najwyższe aktywa w światowym sektorze ubezpieczeń,
a wszelkie informacje radzę sprawdzać w wiarygodnych źródłach np. witryna Knfu.. bo to co się tutaj dzieje to istna piaskownica ;). Karygodne wypowiedzi.
Pozdrawiam
darek1121 / 89.78.176.* / 2014-04-08 18:42
FIRMA MANIPULATOR , Pani Prezes Beata A. wydała dyspozycje ze NIE WOLNO zatrudniać osób z doswiadczeniem w ubezpieczeniach !!!
Nie respektują ogólnych warunków ubezpieczenia / sprawa w KNF / ostrzegam !!!
pracownik Pramerica / 80.238.123.* / 2016-11-27 22:39
Panie darku1121 - proszę jeszcze raz przeczytać swoją wypowiedź.

Niech Pan zgadnie, dlaczego firma dostała laur Najbardziej Etycznej Firmy 2013/2014.

Zatrudnienie agenta z innej firmy ubezpieczeniowej może spowodować, że agent może patrzeć jedynie przez pryzmat prowizji, co może skutkować nieetycznym zachowanie w stosunku do swoich obecnych klientów.
Proszę odrobinę ruszyć głową.

Zapraszam na stronę KNF i do lektury na temat firmy Pramerica.

I dla wszystkich proszę udostępnić link do "rzekomej sprawy" w KNF :)
kula 1973 / 91.208.93.* / 2014-12-04 15:13
no może cos w tym jest, juz drugi miesiąc czekam na wypłatę świadczenia i czekam i czekam boje się , że może wcale nie byłem chory i tylko mi się wydawało???:) więc czego ja chcę od nich?? i może nic mi się nie należy?? tak właśnie się sprawa przedstawia czekać to usłyszałem od konsultanta.
REALISTA / 89.78.176.* / 2014-04-10 17:54
Jezeli firma nie szanuje swych pracowników i ich pracy to co mozna powiedziec o szacunku do klientów zdobytych przez tych agentów ?
Typowo AMERYKANSKIE / a la wizy dla Polaków / podejscie do sprawy tzn. biznes i nic więcej oraz chęc całkowitego wycisniecia kasy z klientów przez pracowników któryxh sie zwolioni tuz przed 2 rokiem trwania umowy / ABY NIE PŁACIC SKUMULOWANEJ PROWIZJI !!!
Sprawy sądowe w toku / KNF i UOKiK /
Jonna72 / 89.171.250.* / 2014-08-11 19:54
Ciekawe, pracuję już pięć lat
pracownik Pramerica / 80.238.123.* / 2016-11-27 22:41
właśnie, ciekawa sprawa, bo również pracuje w tej firmie i nigdy nie spotkałem się z opisywaną powyżej sytuacją.
tt877 / 77.255.96.* / 2013-12-02 20:23
Ludzie nie kupujcie tych polis
To jest nabijanie kasy Agentom
Tyle prowizji dostają za to że hej
A wasze pieniądze nie pracują co do wypłaty to też LIPA
Pracowałem tam jeden miesiąc dziękuje
nie będę nabił im kasy
były LIFE PLANNER / 178.42.82.* / 2014-01-11 14:13
Nie kupujcie żadnych polis , bo kierownictwo niszczy szybko LIFe Planerów , jak chcą coś robić dobrze i, to ich szybko wymiata , a pózniej za ich inkasuje kasę od polis przez kolejne lata
cup / 83.143.137.* / 2013-06-18 16:59
Mój znajomy był u mnie i tez mi proponował polise na zycie,,,,,juz miałam umowę podpisywać jutro,ale.....czytając te komentarze coś tu nie gra....REZYGNUJĘ !!!!

Dziękuję za pomoc....
joannanna / 12.42.50.* / 2013-10-28 09:39
To gratuluję skoro wymiernikiem podejmowania decyzji są opinie na forum
Bogna691 / 83.9.215.* / 2013-10-18 05:29
A ja kupiłam i jestem zadowolona, bo warunki sa dobre. Trzeba poczytać warunki kilku firm i pomyśleć i wybrać samodzielnie, a nie patrzeć na wpisy może konkurencji.Ja tam też nie kupiłabym niektórych polis, ale wybrałam taka , któtra mi pasowała, a agent był u mnie chyba ze 3 razy, zanim się zdecydowałam,
roman a / 89.71.156.* / 2016-01-22 13:05
Wszystko fajnie do pierwszego wypadku a wtedy się okazuje że jest lipa.
Fred2016 / 188.146.0.* / 2016-04-25 18:07
Przykład! Wtedy będzie wszystko jasne....
etyś / 83.9.215.* / 2013-10-18 18:53
Nie każdy na tym się zna, żeby samodzielnie wybrać. A agenci wszyscy mówią, ze ich firma najlepsza. Rozważam zakup u nich polisy, ale sam już nie wiem, jak jest tyle sprzecznych informacji.
Elżbieta z Łodzi / 83.9.215.* / 2013-10-18 05:27
A ja kupiłam polisę funduszem i jestem super zadowolona. W pierwszym roku płacenia mam na rachunku 70% wpłaconych pieniędzy, co jest super, bo miałam wcześniej taką polisę w innej znanej firmie, to po 2 latach było może z 10 %. Dostałam od agenta nowe warunki chorób i szpitala i operacji, i zamierzam teraz sobie dokupic, podoba mi się zwłaszcza kwota za pobyt w szpitalu i za operacje, latka lecą, nie wiadomo, co tam wysiądzie. Tez czytałam te opinie i trochę się bałam, ale dla mnie to firma bardzo wiarygodna, Mój znajomy, który mnie polecił złamał obojczyk i odszkodowanie dostał w ciągu 8 dni. Nie wiem, skad te negatywne opinie, moze od konkurencji, bo i ja i znajomi jesteśmy bardzo zadowoleni. Agent zawsze pod telefonem, obsługa w oddziale miła, bez porównania np ze znanymi polskimi firmami. My w każdym razie jesteśmy zadowoleni.
wr1980 / 89.74.113.* / 2015-02-12 20:39
hehe. super. wplacam 10 a zwracaja 7. 30% strat na start. chyba wplace p********* zeta.
pinia / 89.174.34.* / 2013-02-14 18:54
Firma w której pracuje także ma ubezpieczenie w Pramerice i powiem tylko..że oszustwo, oszustwo. Kilka osób które starały się o odszkodowanie odesłano z kwitkiem. Zamierzamy zmienić ubezpieczyciela.
paul1184 / 83.9.215.* / 2013-10-18 08:16
Mozesz coś dokładniej napisać? bo zaczołem pracę w firmie, gdzie są 2 ubezpieczenia- pramerica i pzu , więszośc należy do pramerica i chwalą sobie. Muszę szybko się zdecydować.
ashfartsehasgd / 213.17.155.* / 2011-11-29 20:23
Jestem pracownikiem 400 osobowej firmy mamy ubezpieczenie grupowe w Pramerice - przeszliśmy do tej firmy z PZU -niestety firma obiecuje gruszki na wierzbie na ponad 40 zgłoszonych przypadków uszczerbku na zdrowiu nikt nie dostał odszkodowania. Pragnę dodać że w PZU np złamanie palca to 3 procent uszczerbku na zdrowiu dla Pramerica to 0 procent. Nie jest dla nich uszczerbkiem na zdrowiu oparzenie, zgniecenie palców ,złamanie operacyjne nogi itd.przykłady można mnożyć. Problem polega na tym że nasza polisa obejmuje wypłatę odszkodowania na wypadek uszczerbku na zdrowiu procentowo do składki ,niestety dla tej firmy chyba nawet urwanie kończyny to nie uszczerbek na zdrowiu. Zawsze przecież jest druga.Warto też dobrze przeczytać drobny druczek w umowie, są tam pewne kruczki . Powszechnie wiadomo że gdy wypadek śmiertelny następuje pod wpływem alkoholu to wypłata polisy jest nie możliwa ale dla tej firmy przeszkodą są też sporty ekstremalne i tu o zgrozo mamy wyszczególnione narciarstwo wspinaczka górska ( nawet jeśli to zwykłe chodzenie po wyższych partiach Tatr ) Polecam tą firmę jeżeli nie macie na co wydawać pieniędzy ale może lepiej przeznaczyć je na inny cel
Fred2016 / 188.146.0.* / 2016-04-25 18:12
niestety dla tej firmy chyba nawet urwanie kończyny to nie uszczerbek na zdrowiu...... Należy czytać umowę i O.W.U., zresztą tam lepiej gdzie nas nie ma.....
gosc4435 / 77.254.245.* / 2013-02-16 15:00
kolego czytaj warunki umowy, tak to jest jak się nie czyta a potem wymaga nie wiadomo czego.
thew one / 178.235.210.* / 2012-09-28 15:35
byłem na 1 spotkaniu o pracę i więcej nie pójdę
tragedia, żenada
stanowczo odradzam !
panna joanna / 83.6.84.* / 2011-07-27 18:04
Walą w h.j na samym początku. Najpierw dostajesz piękną ofertę (tutaj dla firm), a jak dostajesz polisę to najciekawszych umów dodatkowych nie ma... Żenada...
joannanna / 12.42.50.* / 2013-10-28 09:54
bo pracodawca w ubezpieczeniach grupowych decyduje jak polisa będzie wyglądała. Przede wszystkich kieruje się składką,więc ubezpieczyciel niewiele ma do powiedzenia. I ot, cała tajemnica, że co innego jest w propozycji a co innego już w polisie
Maćko123 / 79.139.96.* / 2009-11-28 18:43
Witam.
Myślę, że najlepiej skontaktować się Life Plannerem tej Firmy, aby wyrobić sobie opinię i posłuchać o produktach, bo mają ich wiele. Zeby przygotować produkt robią najpierw analizę potrzeb. Mają najszerszy zakres ubezpieczenia bo śmierć, choroba śmiertelna i trwałe i całkowite inwalidztwo bez względu na przyczynę. Mają produkt emerytury gwarantowanej i chyba nikt inny tego nie ma (przynajmniej nie znalazłem nigdzie więcej).
hamulec postępu / 83.27.30.* / 2010-05-28 21:54
O kurza melodia!! Life Planner - tytuł powala. Chyba jakiemuś dupkowi wydaje się że jak agenta-akwizytora nazwie "doradcą", albo "life palantem" to mu doda powagi i prestiżu.
ha73 / 79.188.254.* / 2012-10-10 15:14
W twoim przypadku nic powagi ani prestiżu już dodać nie może - że nie wspomnę o myśleniu.
aggi563 / 77.255.42.* / 2012-10-11 19:36
Pracowniku Pramerica, dlaczego jest Pan/ Pani taka wredna i złośliwa? Zdaje sobie Pan/ Pani sprawę, że takie "kwąśliwe" są czytane przez internautów i na pewno nie przyczyniają się do wzrostu sympatii i sprzedaży dla Pana/ Pani firmy?
jeszcze klientka Pramerica, niedługo
ssak / 195.95.144.* / 2012-11-27 19:53
Dalczego na głupote nie mozna odpowiedzieć?
I bardzo dobrze - kotoś kto jest pewny swojej oferty nie da sobie pluc w twarz.
razbawiony / 83.11.99.* / 2010-04-25 23:28
owszem to najwieksi fanatycy nie wiedzacy nawet jak bardzo rabia swoich klientow. Life Planer kurcze - smiechu warte
cyber711 / 77.252.126.* / 2012-01-28 12:54
Wreszcie jakiś mądry komentarz. Life Planner,czy agent ubezpieczeniowy to są tylko nazwy. Zawód za to brdzo odpowiedzialny. Wszyscy możemy pisać największe brednie, ale gdy nas dotyka nieszczęście już nie jest tak wesoło.
Tomek11111 / 79.139.96.* / 2010-07-13 22:01
Life Planner to nazwa zastrzeżona. Firma jest korporacją amerykańską i tam jest to zawód społecznego zaufania. Nie, nie jestem ich agentem ale mam rodzinę w Stanach a tam pracować w Prudentialu to nie byle co!!!!!
Oborowy / 83.28.216.* / 2010-04-09 22:53
A co to znaczy choroba śmiertelna??Jak rozpoznają,ze dana choroba bedzie śmiertelna??
Emerytury - rety kapitałowe mają prawie wszystkie firmy ubezpieczeniowe.

Inwalidztwo spoodowane w wypadku komunikacyjnym po Uzyciu alkoholu też.

Może byś tak poczytał sobie lepiej te warunki i nie opowiadał głupot tu na forum.
Były pracownik PRA / 195.95.144.* / 2012-11-27 19:39
"Inwalidztwo spoodowane w wypadku komunikacyjnym po Uzyciu alkoholu też."
CZłowieku nie wiesz co piszesz - jesli w podsawowej umowie nie ma inwalidztwa - 0 wypłaty - w Polsce tylko 2 firmy ubezpieczeniowe.
Od razu widac ze jestes laikiem i piszesz zeby tylko napisac glupoty - czepiasz sie a nie masz czego - definicja choroby smiertelnej jest precyzyjna - trzeba czytac ze zrozumieniem
Firmy mocno róznią sie produktami i jesli chodzi o renty dożywotnie - znowy na rynku sa tylko 2 firmy z prawie identycznym produktem i znowu PRA ma lepsze warunki.
CZowieku mylisz pojecia i znowy wychodzi brak podstawowej wiedzy.
Zaznaczam nie jestem pracownikiem PRA - byłem :)
Dalej mam polise i na pewno ubezpieczyciela nie zmienie
Vitaral / 91.188.110.* / 2010-10-23 00:56
Wyobraź sobie, że tak jest - JEDZIESZ NA BANI giniesz lub zostajesz całkowitym inwalidą I WYPŁACAJĄ KASĘ - z podstawowej umowy, śmiertelna też jest opisana w warunkach umowy - najprostszych jakie istnieją w branży - TAKIEGO ZAKRESU NIKT INNY NIE MA!!!
Zawsze jest ktoś za i przeciw firmie - jednak liczą się tylko "Warunki ogólne umowy" i składka oraz wypłaty - A Z TYM W PRAMERICA jest lepiej niż w pozostałych firmach na polskim rynku. SPRAWDŹ SAM
lezdrub@interia.pl / 79.185.108.* / 2010-10-23 11:53
Vitaral.Z umowy podstawowej. Czyli z umowy na zycie to wszystkie firmy wypłacają odszkodowanie klietom , którzy stracili zycie bedac na bani.
Co ty myślisz,ze odkryłeś OLWEJS ???
mądry12 / 77.254.241.* / 2013-02-08 21:38
ale jesteś baran, większość firm ma wykluczenie wypłaty jeśli się było pod wpływem alkoholu
Angelka / 79.184.211.* / 2013-07-09 23:53
można doznać trwałego uszczerbku czy nawet zginać pod wpływem alkoholu, wypłacane w 100% w PZU. Nie można być sprawcą pod wpływem alkoholu. A to Wielka różnica.
Gela924 / 31.175.159.* / 2014-03-04 21:48
Angelka... pomyśl nad tym co napisałaś... cyt "nie można być sprawcą pod wpływem alkoholu"... A w Polsce jest takie prawo (jak nie wiesz to właśnie się dowiesz), że gdy jesteś/byłaś pod wpływem - to jesteś sprawcą... Jak masz wątpliwości to zapytaj policjanta.
Bartek M / 79.139.96.* / 2010-07-13 22:07

A co to znaczy choroba śmiertelna??Jak rozpoznają,ze dana choroba bedzie śmiertelna??
Emerytury - rety kapitałowe mają prawie wszystkie firmy ubezpieczeniowe.

Inwalidztwo spoodowane w wypadku komunikacyjnym po Uzyciu alkoholu też.

Może byś tak poczytał sobie lepiej te warunki i nie opowiadał głupot tu na forum.

Tak szybciutko inwalidztwo i wypłata po alkoholu, która firma to ma? Żadna!!! Pramerica też nie ma!!! Natomiast ma z umowy głownej, bo tam w zakresie podstawowym jest też trwałe i całkowite inwalidztwo bez względu na przyczynę, ale powtarzam tylko z umowy podstawowej!!!! Renty kapitałowe, owszem mają ale bez gwarancji zebranego kapitału a w Pramerica mają. Proponuję,żebyś Ty poczytał OWU.A skąd to wiem, bo kiedyś pracowałem. Pozdrowienia dla Marka Króla-super dyrektora z Wrocławia
Dare1966CZ / 93.181.140.* / 2010-10-03 08:55
Poczytaj OWU Metlife, ostudzisz się
Buly pracownik PRA / 195.95.144.* / 2012-11-27 19:40
CZytalem i nie jestem ostudzony - dalej Pra ma lepsze warunki
Joanna Anna / 77.115.21.* / 2010-05-28 11:04
Może emerytury-renty kapitałowe mają wszyscy, ale nie tak skonstruowane jak w Pramerica.Gwarantowane, na wysokim poziomie.Skąd wiem, bo porównałam 4 różne oferty i na dodatek skonsultowałam OWU z prawnikiem. Sprawdziłam ich też na stronie Rzecznika Praw Ubezpieczonych!!! Inwalidztwa po spozyciu alkoholu to mogą sobie mieć wszyscy, tylko kto wypłaca? I gwoli prawdy obiektywnej, w Pramerica jeżeli zostaniesz trwały i całkowitym inwalidą w wyniku nieszczęśliwego wypadku i kierowałeś samochodem to nie dostaniessz wypłaty z umowy dodatkowej ( o tym powiedział mi ten life planner fanatyczny-jak go określiliście powyżej acz widać,że bardzo kompetentny), a tylko z podstawowej.
dominikblazejczykdsa / 2017-03-09 10:09
Pramerica jeżeli chodzi o produkt z ubezpieczeniem na życie i dożycie jest całkiem niezły. Obsługa i serwis w pramerice bardzo dobry lecz kwota gwarantowana to jakieś 80% tego co jest wpłacone i oczywiście można by stwierdzić, że reszta to koszta ubezpieczenia. Jeżeli ktoś sobie policzy różnicę z biegiem lat między wpłatą, a tym co się ma to wyjdzie jasno, że lepiej założyć lokatę i dodatkowo ubezpieczenie na życie - bardziej opłacalny manewr.

Jeżeli chodzi o produkt tego typu, który na dzień dzisiejszy chyba przoduje w Polsce to jest to napewno prudential - emerytura bez obaw.
W skrócie - 100% gwarancji, plus dodatkowo przypisywane są dodatkowe premie co roku (średnio od 10 lat 8%) i w tym zawarte jest ubezpieczenie na życie za darmo.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy