Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Prawa akcjonariusza -jak się dostac do rady nadzorczej?

Prawa akcjonariusza -jak się dostac do rady nadzorczej?

business2peopledotpl / 2010-05-10 19:33
witam

Aktualnie szukam pracy i wpadl mi do głowy taki pomysł. Jeśli kupie 1 akcję np PKO BP to jestem współwłaścicielem tego banku czyli mogę uczestniczyć w WZA. I tu pytanie. Jakie szanse ma posiadacz 1 akcji na dostanie się do RN? Jak zostać członkiem rady nadzorczej? Ile płacą w RN?
Wyświetlaj:
Luzak105 / 83.21.202.* / 2010-05-12 19:53
Na takie pytania odpowiedzi udziela umowa spółki, zasady powoływania członków RN są w niej zawarte. 1 akcja spółki nie daje dużej władzy.
adrianoo / 2010-05-10 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czlonkow RN powoluje i odwoluje rada wspolnikow (uchala). Akcjonarusze posiadajacy powyzej 1/5 kapitalu zakladowego moga wystapic co najwyzej z wnioskiem by na WZA - wtedy nastepuje glosowanie grupami.
Generalnie sznase by dostac sie do RN "z ulicy" sa bliskie zeru.
Zarobki w bardzo duzych przedsiebiorstwach czlonka RN to oklo 30k Euro rocznie. Rozpietosc jest jednak jest ogromna i siega kwot od kilku do kilkunastu k Euro rocznie.
xxxxxl / 178.36.182.* / 2010-05-10 21:25
trzeba mieć pieniądze
albo chociaż
trzeba mieć znajomości
(najlepiej jedno i drugie)

nie trzeba mieć akcji
nie trzeba uczestniczyć w WZA

płaca nie ma większego znaczenia
pieniadze mozna "wyjmować" np. na "firmy słupy"
albo "emisje zamkniete" itp "patenty"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy