Prawdziwe dane

luqas / 79.162.160.* / 2010-10-05 17:58
1.GANT
Na stronie gielda.onet.pl są podane dane finansowe z raportu Q II 2010, potem wchodzę na stronę gant i takiego raportu nie ma. Skąd onet wziął dane kwartalne ??

2. Czy istnieje jakaś strona, która podaje wartości wskaźników takich jak np. wsk. ogólnego zadłużenia, bieżącej płynności ??

3. Jeżeli nie nigdzie raportu, to skąd mam mieć dane np. aktywa obrotowe i trwałe ( potrzebne do obliczenia wskaźników)

4. Polećcie mi jakąś dobrą stronę z dużą ilością informacji wskaźnikowych, albo stronę na której znajdę aktualne raporty.

Z góry wielkie dzięki
amelian / 2010-10-05 19:07 / portfel / Tysiączniczka na forum
Witaj Luqas :)
1. Rzeczywiście na stronie Ganta nie ma takiego raportu ...zatem warto do źródła zadzwonić i zapytać :) Spółki giełdowe mają obowiązek publikować raporty m.in w Monitorze Polskim B, więc moze stąd? Często dane ukazują się na bieżąco w serwisie www.gpwinfostrefa.pl.

2. Wiele danych fundamentalnych znajdziesz na www.stockwatch.pl ale niestety (albo i stety) tam trzeba płacić abonament. Natomiast jeśli chodzi o wskaźniki to ja je zawsze sama liczę i tak też polecam innym...

3. Nie może nigdzie nie być raportu bo spółki giełdowe mają obowiązek publikowania raportów: kwartalnych i rocznych.

4. Aktualne raporty zazwyczaj publikowane są na stronach spółek :) Jeśli tam ich nie ma to dane znajdziesz np. na bankierze. I taka jeszcze rada - dotyczy szczególnie rynku NewConnect - sprawdzaj czy raport jest audytowany.

Pozdrawiam serdecznie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy