Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prawie połowa Polaków chce rządu PO-PiS

Prawie połowa Polaków chce rządu PO-PiS

skomentuj
Wyświetlaj:
Bezrobotny od 57 miesiecy, wiek 57-lat / 83.30.160.* / 2007-08-14 11:44
Gdyby miała być koalicja PO-PiS to mielibyśmy powtórke z rozrywki. Zaraz Kaczyńscy rozpoczną wojnę podjazdową, celem zdyskredytowania liderów PO, aby ich usunąć w polityczny niebyt. W ten sposób chcieliby przejąć posłów i elektorat PO - tak aby docelowo zlikwidować lub zmarginalizować PO i inne liczace sie partie. Chodzi zawsze o to, aby PiS stał się jedyną partią, liczącą się na scenie politycznej. Wszystkie dotychczasowe sztuczki i kruczki zastosowane wobec LPR i Samoobrony, szczególnie wobec liderów tych partii, zostaną powtórzone wobec liderów ewentualnego koalicjanta, czyli PO. Nic nowego nie zobaczymy na arenie politycznej i gospodarczej. Żadnych reform, żadnej poprawy sytuacji w służbie zdrowie, na rynku pracy. Tylko wzajemne tarcia, przetasowania na stołkach itp. Jeżeli nie ujawni sie jakas nowa siła, nowa partia z sensownym, wiarygodnym programem politycznym i gospodarczym - to Polacy pójdą do wyborów tylko po to, aby oddać nieważny głos i popsuć zamiary wyborcze awanturnikom politycznym (czyt. liderom PiS, PO, LPR, Samoobrony, SLD, PSL). .Polacy, żadajcie utworzenia nowych 2-3 partii politycznych, z nowymi programami i nowymi, wiarygodnymi politykami!
nerolew / 83.12.134.* / 2007-08-13 17:17
Prawie połowa Polaków chce dalej państwa klerykalnego, zależnego od Watykanu i USA? Prawie połowa Polaków pragnie dalej wyjechać do pracy za granicę i już nie wrócić? Prawie połowa Polaków chce "demokracji" opartej na dyktacie Kościoła, Rydzyka i klakierskich mediów, a nie na własnym samodzielnym myśleniu i wyborze? Prawie połowa Polaków nie zauważa, że im biedniejsze państwo, tym kler ma wiecej do powiedzenia? Nawet da się tę regułę potwierdzić wśród nowych członków UE, patrz Czechy, Słowenia, a Polska, Słowacja. Ostrożnie licząc topimy rocznie 5 mld zł na cele wyznaniowe, które to wydatki powinny być czynione bezpośrednio z kieszeni wierzącego obywatela. No ale, gdy się słucha bezdzietnego ojca Góry, który twierdzi, że "bzdurą jest by religia była prywatną sprawą obywatela"?
Rektor / 62.0.20.* / 2007-08-13 16:21
Poparcie dla PO-PiS wsrod 42% respondentow jest logiczne i zrozumiale, martwi tylko niedojrzalosc polityczna i/lub krotka pamiec Polakow i 13% poparcie dla kwacha.
dzeku / 195.94.208.* / 2007-08-13 15:14
Czyli ta prawie połowa chce znowu podobnych rzadów jakie sa teraz. Czy wyobrażają sobie, że mentalność Kaczyńskiego odmieni się w nowej koalicji ?! Raczej nie. Jak jest tak będzie politycznym pieniaczem i moralnym karłem żądnym władzy za wszelką cenę. Jego psychopatyczne fobie bardziej zbliżają go do Stalina niż polityka w demokratycznym państwie. Chwała Bogu i czasom, że kurduplus nie może zastosowac takich metod jakie genarlissimus, bo gdyby mógł zapewne nic by go nie powstrzymało.
obserwator / 2007-08-13 12:08 / Tysiącznik na forum
prawie połowa, jakby mogly być nierówne połowy. Pamiętam jak głosowano wokoło mnie, po rowno na PIS i PO w intencji żeby rządzili razem ku chwale ojczyzny, zgodnie z przysięgą > tak mi dopomóż Bóg. PO stało się opozycją, ponad 130 poslo, podatników duzo kosztuje krytyka poczynań rzadzących, PO na ławach opozycji zajęło w swe posiadanie wygodne kanapy, diety itp. Zblizaja się wybory, przewidywany wynik wyborczy będzie podobny bo wyksztalciuchy zadbały o to aby pierwiastek ludowo-robotniczy zostal wyeliminowany, osłabiony. Każdy kto ma oczy to widzi i słyszy. SLD absolutnie stracila wiarygodność , mam nadzieję że wyborcy widzą i słyszą falszywe nuty i glosować będa patriotycznie ale z żelazną logiką. Będe czekal na dlasze wydarzenia z bolem głowy. Gra w szachy to więcej niz kilkanaście szachownic, czy mistrzem szachowym zostanie Premier, mam nadzieję że wie co robi. Rządzić w Polsce przy minimalnej większości lub bez większości jest niemozliwe. Wyborcy winni się zastanowić o obdarzać zaufaniem zdecydowana większość, a jak się nie wywiążą to przy następnych wyborach zostaną starci ze sceny politycznej.
pipipoopo / 195.212.74.* / 2007-08-13 10:20
Platforma do tej pory wykazywała bierność wobec szaleństw PiS, a teraz traci instynkt samozachowawczy. U steru PiS siedzą szaleńcy, gotowi skonfliktować się z każdym, wywołać chaos, zrujnować wszystko... koalicja z takimi ludźmi to samobójstwo, co widać było na przykładzie Samoobrony i LPR. Teraz PO pewnie chce podążyć drogą przystawek. Przecież ze sternikami PiS po prostu nie da się współpracować, oni nie potrafią z nikim ułożyć partnerskich stosunków.

Części ludzi marzy sie może powrót do POPiS, ale przecież widać co potrafią władze PiS. Czy cokolwiek zbudowano? Bo wiele zniszczono... Tylko destrukcja.

Jeśli chcemy zniszczenia następnej partii i kolejnych kilku straconych lat, to czemu nie - może być POPiS.
Skier / 83.26.116.* / 2007-08-13 18:40
Cytuje:
"..co potrafią władze PiS. Czy cokolwiek zbudowano? Bo wiele
zniszczono... Tylko destrukcja. "
Swieta prawda !!
Przed 1939r, po 125 latach niewoli zbudowano w krotkim czasie Gdynie - miasto i port, COP czyli Centralny Okreg Przemyslowy, dzisiejsze Starachowice i okolice. Wowczas , przed 1939r zatrudniono tam ponad 110 tysiecy ludzi! Kolejke linowa na Kasprowy Wierch zbudowano w 1936r w ciagu 9 miesiecy, przy uzyciu lopat , kilofow i transportu konnego, wozow i san.
A CO ZBUDOWAL PiS?
Kieras / 62.87.248.* / 2007-08-13 21:16
A CO ZBUDOWAŁ PIS ?- ano pokazał, że przy rządach liberalno-lewicowych i tak ogromnej korupcji, złodziejstwie i zakłamaniu; powtórzenie takich osiągnięć jest niemożliwe. Pokazał drogę na której można twoprzyć jak tamto pokolenie. Mimo wszystko.
skomentuj

Najnowsze wpisy