Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prawnicy oceniają rząd

Prawnicy oceniają rząd

Money.pl / 2006-12-31 14:54
Komentarze do wiadomości: Prawnicy oceniają rząd.
Wyświetlaj:
woo-cash / 217.11.138.* / 2007-01-02 12:45
Ocena działania rządu przez pryzmat liczby przedstawionych ustaw to jest w ogóle jakaś pomyka.
Ja rozumiem, że im więcej jest stanowionego prawa, tym więcej pracy mają prawnicy, ale czy zwykły obywatel nie ma czasem poczucia, że mamy do czynienia już dawno z przeregulowaniem życia? Czy nie macie czasem odczucia, że toniemy w niepotrzebnych normach prawnych? Czy znacie kogoś, choćby prawnika, który znałby cały dorobek prawny w Polsce? No bo jeśli nie, to skąd przeświadczenie, że nie łamiemy prawa (skoro go nie znamy)?
Oczywiście - można wyprodukować dowolną ilość martwego prawa, którym później można się chwalić. Prawo martwe, bo nawet ministrowie nie nadążają wydawać do ustaw aktów wykonawczych. Można produkować coraz to nowe akty prawne, które są tak wielkimi legislacyjnymi bublami, że zanim prezydent je podpisze, już są projekty zmian do tych ustaw. Może jest to nawet medialne: "42 projekty ustaw w ciągu roku". Tylko po co to?
Ja nie odczuwam żadnej poprawy w swoim życiu po tych zmianach, które już zostały w prawie wprowadzone, ani nie oczekuję tego, po tych kolejnych projektach. Natomiast konieczność sięgania do norm prawnych przy każdej wykonywanej czynności kojarzy mi się raczej ze strajkiem włoskim niż sprawnie działającym państwem.
Sprzedam polske / 83.21.37.* / 2006-12-31 18:26
Gdzie są ci prawnicy w Polsce ?
Jest bezczelna sitwa , antyspołeczna i antypanstwowa kpiaca sobie z prawa.

Ale rekord pobił jeden sędzia. Wpierw został w jednym markecie zatrzymany za kradzież kiełbasy.
Potem w drugim zatrzymali go za kradziez wódki.
A następnego dnia policja zatrzymała go pijanego prowadzacego samochod - miał 2.8 promila.
Wszytkim wygrazał - ze kim on to niby jest.
Dobrze ze wpierw pomyslal o zagryzce a potem o wodce.
Z pól roku temu złapali prokurator Apelacyjna na kradziedziezy chyba majtek i biustonosza.
To jest poziom "prawnikow polskich"
W Bielsku - zamiast Sadu zorganizowna grupa przestępcza.
Itd , itp
stanio / 83.10.203.* / 2006-12-31 15:12
Prawnicy mogą oceniać tak jak chcą. Je jednak (przedsiębiorca, zatrudniam 30 osób) zaczynam widzieć różnice w działanich sądów. Nie wiem czy to przypadek, ale ostatnio zostałem mile zaskoczony szybkością postępowań. Chodzło o uzyskanie nakazu zapłaty. Dzięki temu dłuznik nie zdążył upłynnić majątku i też był zaskoczony.
Co do notariatu, to nie mogę się już doczekać, kiedy obniżą te taksy. W końcu roku moja firma kupowała nieruchomość za 850 tys. Zapłaciłem 23 tys. brutto za akt not. Z tego 5300 to taksa notarialna - wynagrodzenie notariusza. Na pytanie o możliwość obniżki taksy, uzyskałem odpowiedź, że pani notarusz wolałaby nie mieć tych pieniędzy i mieć wolne popołudnie... Jak długo jeszcze będziemy karmić tych pasożytów. Przecież wkład pracy jest taki sam, gdyby akt dotyczył nieruchomości za 80 tys. Dlaczego ten sławny Trybunał się nie wziął za coś takiego jak korporacje. Zwykły bandytyzm i złodziejstwo. Męczy mnie to sto razy bardziej niż podatki....
KMC / 87.239.56.* / 2006-12-31 16:54
To prawda .
Wapniak / 83.28.120.* / 2007-01-03 13:55
Zgoda co do rządu. Wystarczy coś chcieć, wykazać się większą inicjatywą /nie tylko u góry / to już jest źle, bo narusza się istniejący stan rzeczy - bałagan, który w wielu wypadkach służy wielu grupom nacisku, a szczególnie tym, które są u władzy i w jej otoczeniu! Nie wychylać się przed orkiestrę - zasada nadal obowiazująca.
Co do prawników, jak zawsze ustalają prawo dla siebie!
Teraz Ziobro łamiąc pewne utarte zwyczaje, wprowadza popłoch wśród zasłużonej do tej pory kadry. Mają nie lada problem, ponieważ wykazując się rzetelną pracą pod obecnym dowództwem, po zmianie rządów, która jak widać nastąpić musi, grozi im widmo utraty pracy oraz intratnych przywilejów. Co wtedy? Przebiegli zostali zmuszeni do siedzenia okrakiem... czego następstwa widać, nie tylko zresztą w tej dziedzinie.
Z tego tylko nasuwa się jeden wniosek: nic nie robić /jak w piosence R. Rynkowskiego/, płynąć, płynąć jak g.... w ścieku. Aby do wiosny! Potem wybory... zamiana miejsc i znów dalej. Płynąć, nie utonąć, nie dać się zatopić...za każdą cenę! Nie zapominając o stale aktualnym od lat haśle: TO DLA POLSKI! Dla czyjej?...
alicjaDC / 2006-12-31 14:54
do tego dochodzi arcybubel "zmiana do ustawy o ochronie lokatorów...." Na podstawie tej ustawy właściciel może podnieść za najem cenę nawet do 30 zł albo i więcej za metr kwadratowy a zamiarem rządu było zdaje się ograniczenie czynszów.
Gierych powinien posłom zorganizować kilka korepetycji z matematyki i logiki.
Mocccccherek / 83.27.240.* / 2006-12-31 15:26
Nie spodziewałem sie na tym forum zadnych plusów dodatnich pod adresem kogokolwiek z tego Rządu.Wszakze nie pasuje On do załozeń przywódców Unii.Zbyt duzo przysparza kłopotów bo chce byc POLSKI i dla POLAKÓW a powinienbez dyskusji przyklaskiwać decyzjom podjetym na forum Unii.
Co tez sobie mysli taki Premier Rzeczpospolitej albo taki Minister Ziobro?
Nic sie nie słuchają!!!!!!
Nie wynieśli lekcji z Rządzenia takich spolegliwych Unii premierów jak dobry Pan Mazowiecki, czy tez Pan Balcerowicz albo z lekcji Takiego wybitnego Prezydenta Kwaśniewskiego.
Przecież ten ostatni pokazał wyrażnie:Najpierw trzeba załatwiać sprawy Jedwabnego a o swoim Powstaniu Warszawskim, Poznańskim, czy Gdańskim to po co GADAĆ!
Po co drzażnić Tych od których zależy, czy ocenią Rządzących dobrze czy żle?
I nie mówie tu wcale o społeczeństwie POLSKIM!!!
Społeczne sprawy "TO POPULIZM"
Najpierw trzeba załatwić obcych interesy a społecznosć W kraju sie pogodzi i dostosuje jakos!
Ot co za pokretne tłumaczenia.
Jak normalne działanie Rzadu dla społeczenstwa to :"POPULIZM".
Jak populistyczne, słuzalce podporzadkowanie sie woli OBCYCH to WłAŚCIWA DROGA
Wszystko postawione ma byc na głowie ,wtedy jest NORMALNIE!!!!!
Mocccccherek / 83.27.240.* / 2006-12-31 15:26
Nie spodziewałem sie na tym forum zadnych plusów dodatnich pod adresem kogokolwiek z tego Rządu.Wszakze nie pasuje On do załozeń przywódców Unii.Zbyt duzo przysparza kłopotów bo chce byc POLSKI i dla POLAKÓW a powinienbez dyskusji przyklaskiwać decyzjom podjetym na forum Unii.
Co tez sobie mysli taki Premier Rzeczpospolitej albo taki Minister Ziobro?
Nic sie nie słuchają!!!!!!
Nie wynieśli lekcji z Rządzenia takich spolegliwych Unii premierów jak dobry Pan Mazowiecki, czy tez Pan Balcerowicz albo z lekcji Takiego wybitnego Prezydenta Kwaśniewskiego.
Przecież ten ostatni pokazał wyrażnie:Najpierw trzeba załatwiać sprawy Jedwabnego a o swoim Powstaniu Warszawskim, Poznańskim, czy Gdańskim to po co GADAĆ!
Po co drzażnić Tych od których zależy, czy ocenią Rządzących dobrze czy żle?
I nie mówie tu wcale o społeczeństwie POLSKIM!!!
Społeczne sprawy "TO POPULIZM"
Najpierw trzeba załatwić obcych interesy a społecznosć W kraju sie pogodzi i dostosuje jakos!
Ot co za pokretne tłumaczenia.
Jak normalne działanie Rzadu dla społeczenstwa to :"POPULIZM".
Jak populistyczne, słuzalce podporzadkowanie sie woli OBCYCH to WłAŚCIWA DROGA
Wszystko postawione ma byc na głowie ,wtedy jest NORMALNIE!!!!!
Bara / 2007-01-02 18:04
Popieram przedstawione stanowisko z tym jednak, ze osoby "spolegliwe" to takie na ktorych mozna polegac, a mysle, ze nie o tym - piszac - myslales. Ponadto wskazujac na pana prezydenta Kwasniewskiego, iz wazniejsze dla niego byly sprawy Jedwabnego stwierdziles, ze zapomnial o "swoich" powstaniach - a jakiez to dla niego "jego powstania". Pozdrawiam.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-01-03 01:25
celna uwaga o tym Kwaśniewskim

Najnowsze wpisy