Forum Forum prawneZmiany w prawie

Prawo autorskie - zdjecia

Prawo autorskie - zdjecia

jacentyc / 83.5.40.* / 2007-07-16 22:53
Witam!

Mam taką sprawę, współpracowałem z jedną z firm, wykonywałem dla nich stronę www robiłem sam zdjecia ich produktów i zamieszczałem na ich stronie. Obecnie umowa się zakończyła, zdjecia i strona została zlikwidowana, czy zdjęcia te są moją własnoscią w końcu jestem ich autorem? Czy mogę je wykorzystać w innych reklamach? Firma nie wykupiła żadnej licencji. Na zdjeciach nie ma żadnego logo, są to zdjęcia elementów budynku, które wykonała ta firma. Jeszcze jedna kwestia, firma ta do wykonwania tych prac wynajmowała podwykonawcę i to on wykonywał te elementy, czy on może używać tych zdjęć, jeżeli ja wyrażę na to zgodę?
Temat trochę zagmatwany, ale pewnie jest na to sensowna odp.
olgierd / 2007-07-24 12:52 / Bywalec forum
Powiedziałbym, że ważne będzie czy podpisałeś z nimi jakąś umowę na te zdjęcia, a jeśli nie to czy byłeś ich pracownikiem, a jeśli tak to na jakim stanowisku?

Jeśli dobrze rozumiem to nie byłeś zatrudniony na etacie, nie masz żadnej umowy, a zatem na pewno nie doszło do przeniesienia autorskich praw majątkowych. Zatem zdjęcia są Twoje i możesz z nimi dalej coś robić - co chcesz ;-)

Najnowsze wpisy