Forum Forum prawneCywilne

Prawo do przyjmowania gości na noc w wynajmowanym mieszkaniu

Prawo do przyjmowania gości na noc w wynajmowanym mieszkaniu

agatttttta / 79.187.250.* / 2008-02-23 13:18
Wynajmuję z chłopakiem 2 pokojowe mieszkanie, mamy podpisaną umowę z właścicielami, wszystko jest legalnie (oprócz tego że w umowie jest zaniżona opłata za mieszkanie ze względu na podatek- poszliśmy właścicielom na rękę). Przy podpisywaniu umowy pytaliśmy o to czy raz na jakiś czas (2 razy w miesiącu) może ktoś u nas nocować, właściciel powiedział że nie ma problemu. Po 2 miesiącach jego żona przyszła i powiedziała że ona sobie nie życzy żeby ktoś u nas nocował bo ona ponosi koszty ( twierdzi że przez to mieszkanie się szybciej zużywa) i że to nie jest hotel i że jeśli ktoś chce nocować to ma za to dodatkowo płacić 50 zł/noc. Właściciele mieszkają w tym samym budynku, pod nami. Chciałabym się dowiedzieć jakie jako najemca mam prawa i czy właściciel może mi zabronić przyjmowania gości na noc raz czy dwa razy w miesiącu.
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-02-24 15:25 / Bywalec forum
mozesz sobie przyjmowac kogo chcesz i ile chcesz w obrebie najmowanego lokalu, wlasciciel nie moze w tej sprawie ingerowac.

W przepisach wystepuje jeszcze takze instytucja tzw. podnajmu iwiec rownei dobrze mozesz wynajac teraz przedmiot najmu komus innemu jezeli w umowie najmu miedzy Toba a wlascicielem nie jest ta kwestia uregulowana.

Jezeli ta zona was nachodzi itp. to mozesz nawet wezwac policje, bo bedac najemca musisz chronic wlasnac najmowana i masz pewne uprawnienia wlascicielskie.
jml13060 / 83.5.163.* / 2008-02-24 07:25
Nie znajduje w kc, ani ustawach precyzyjnych regulacji tej sprawy.

Moze dlatego, ze mam slaby wzrok ?

Moim zdaniem najemca ma prawo do incydentalnego przyjmowania swoich gosci na nocleg. Incydentalnego, zeby uniknac zarzutu podnajmowania lokalu lub zamienienia go w hotel. Czyli z umiarkowaniem. Koszty, jakie towarzysza przyjeciu jednej lub kilku osob na pojedynczy nocleg sa minimalne (kto placi za media ?) - troche wody na poranny prysznic i na herbate, troche wiecej sciekow i smieci (butelki i puszki sa cennym surowcem wtornym) ... Moim zdaniem wlascicielka jest zlosliwa.

A moze problem jest w tym, ze wlasciciele mieszkaja pod wami i przyjmowanie gosci zakloca im cisze nocna ?
Młody Rentier / 2008-02-24 15:26 / Bywalec forum
nie udzielaj rad biorac wiadomosci z bajkek ezopa!
jml13060 / 83.5.153.* / 2008-02-25 20:11
.
Odwal sie. To jest otwarte forum i kazdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi. Nie masz prawa zamykac ust innym dyskutantom. Jedynie moderator tego forum ma prawo ingerencji w pewnych szczegolnie drastycznych przypadkach.

Uwazasz, ze zjadles wszystkie rozumy, ze jestes jedynym ekspertem prawa cywilnego w tym kraju i na tym forum ? Masz monopol na jedynie sluszne interpretacje i prawde ? Masz jakis kompleksy, fobie wzgledem mojej osoby ?

Mniej agresji i emocji !!! Na przyszlosc prosze abys powstrzymal sie od komentowania moich wypowiedzi w sposob tak niegrzeczny - zarzucajc pisanie bzdur, zasmiecanie forum, udzielanie rad biorac wiadomosci z bajek Ezopa, itp.
Młody Rentier / 2008-02-25 22:49 / Bywalec forum
a poza tym jakos inni udzielaja tu rad jezeli pisza zgodnie ze stanem prawnym to nikt ich nie poprawia a twoje prostuje bo udzielasz blednych rad nie popartych zadnymi przepisami tylko twoim odczuciem osobistym a to nie jest forum od przedstawiana swoich udczuc tylko stanu prawnego i rozwiazan na podstawie poszczegolnych artykulow.

Ja ci ust nie zamykam tylko koryguje twoje bledne rady zebys nikogo nie wprowadzil w blad i zeby ten ktos nie poniosl przez to negatywnych skutkow.
Swodobie to sobie mozesz filozofowac na forum dototyczacym np Nietzego a tu ludzie oczekuja konkretnych odpowiedzi zgodnie z obowiazujacym prawem.

Tak wiec jak nadal bedziesz pisal bzdury to bede to prostowal!!!
Młody Rentier / 2008-02-25 22:39 / Bywalec forum
ale skoro to prawda to jak inaczej mozna pisac???
agatttttta / 79.187.250.* / 2008-02-24 11:27
Dzięki za odp. Wszystkie rachunki opłacamy my. Lecz wg właścicielki nie chodzi o to, tylko o zużycie mieszkania, sprzętów itd. co wg mnie jest bzdurą jeśli nocuje u nas ktoś 2 razy lub raz w miesiącu. Ciszy nocnej nie zakłócamy.

Najnowsze wpisy