Forum Forum emerytalneZUS

Prawo do zasiłku chorobowego.

Prawo do zasiłku chorobowego.

lukkkasz88 / 2017-04-18 21:56
Witam. Sprawa wygląda tak zatrudniłem się w firmie o umowę o pracę 3.03.2017. Zachorowałem dnia 27.03.2017 zwolnienie miałem na dwa dni. W pracy szef rozwiązał ze mną umowę za porozumieniem stron 13.04.2017 czy przysługje mi teraz prawo do zasiłku chorobowego ? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za odpowiedź.
wiwan / 2017-05-09 08:17
Dla innych, bo już pewnie jest po ZLA. To zależy od tego kiedy powstała niezdolność do pracy (wg. ZLA) i jak długo trwała/trwać będzie nieprzerwanie.

Jeśli powstała przed 14.04- jest prawo do zasiłku. Jeśli po 13.04- ZLA musi być min. 30-todniowe i zacząć się:

# nie później niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu do ubezpieczenia chorobowego,
## nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego - w razie choroby zakaźnej, której okres wylęgania jest dłuższy niż 14 dni, lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby.

Ps. Sposób rozwiązania umowy nie ma tu znaczenia. Ale skoro porozumienie stron, to OBAJ ją rozwiązaliście.

Najnowsze wpisy