Forum Prawo - porady i tematy

Prawo pracy łamane dla zysku i ze strachu

Prawo pracy łamane dla zysku i ze strachu

Money.pl / 2006-12-05 08:27
Komentarze do wiadomości: Prawo pracy łamane dla zysku i ze strachu.
Wyświetlaj:
sluks / 87.116.198.* / 2008-11-02 19:48
na podkarpaciu prawo pracy w wiekszości firm usługowych jest łamane nagminnie ; praca po kilkanaście godzin dziennie, pracujące soboty za normalną stawkę, natomiast co ciekawe pip nic prawie nie robi w tym kierunku żeby to zmienić, ponieważ jak słyszałem '' jest to w tej chwili korzystne dla gospodarki'' a jak pracodawca każe przyjść w sobotę to ...jak usłyszałem- pewnie tak jest ...gdy by ten urząd podchodził do kontrolowania prawa podobnie jak urząd skarbowy do swoich kontroli to pewnie tak wielkich uchybień w przestrzeganiu prawa pracy przez pracodawców by nie było. Widocznie dziedzina ''obozów pracy '' wewnątrz granic państwa nie jest aż tak ważna..
Jaworski / 88.220.67.* / 2006-12-10 10:55
Pracodawca juz nie tylko zastrasza pracownikow ale rowniez robi to w stosunku do dzialaczy zwiazkowych i to na wet tych szczegolnie chronionych---tak dzieje sie np w hucie szkla KROSNO>>S>A--w Krosnie na podkarpaciu. dla trych co powinni bronic --stosuje zastraszanie mobing oraz przesuwaniem na ine mjejsca pracy.Sady coraz czesciej bronia pracodawcow---PIP--coraz slabszy i pokornieszy---sluzby kontrolne coraz bardziej sa korumpowane--na szceblu regionalnym--przez potentatow gospodarczych---wiec jak mozna temu zapobiegac----to anomalia i bezprawie--Pozdrawiam
Jolka13 / 83.28.196.* / 2006-12-05 08:27
Tyle się o tym mówi, ale nikt wcale tego nie kontroluje.Znam firmę, w umowie zapisane 40 godz. tygodniowo,praca od poniedziałku do piątku a oni pracują po 11,12 godz.dziennie i w każdą sobote,czy to nie łamanie prawa pracy? Nadgodziny nie płatne.Wszystko to wymysł kierownika który nie umie zorganizowac pracy.
Dorot 38 / 83.2.0.* / 2007-03-17 17:30
Pracuje w zakładzie gdzie umowę mam zawartą na 1/2 etatu a pracuję jeszcze raz tyle! Nie jestem sama pracuje tak nas 3/4 zakładu! Jest to zakład chroniony a i duża ilość osób pracuje na "czarno"!!! Świadczenia socjalne-w ogóle nic takiego nie ma !!!
Anna1980 / 83.31.165.* / 2007-09-21 19:19
Jesli znajdują takich niewolników, którzy pracują za darmo i się nie cenią, to czemu nie korzystać? sama bym korzystała :)

Najnowsze wpisy