Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prawo pracy. Oto prawa przysługujące pracującym matkom

Prawo pracy. Oto prawa przysługujące pracującym matkom

Wyświetlaj:
mamamaluszka / 46.228.230.* / 2016-05-26 13:19
Na papierze wszystko ok, w życiu nic tak odległego.... jaka przerwa? jaka decyzja w sprawie delegacji??...nawet w Policji się do tego nie stosują , a prywatne firmy???
PISZECIE BZDURY!!!
Agnieszka Marszałek / 95.160.156.* / 2018-05-07 22:16
Dokładnie!! Przegrałyśmy na tej całej emancypacji.Tracimy nie tylko my lecz i dzieci i meżowie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
viiiiiii / 81.190.105.* / 2016-05-26 14:42
zawsze można pracodawcę zgłosić do PIPu ;-) w mojej pracy pilnują praw kobiet w ciąży i mam...zresztą w wielu sytuacjach wystarczy dobra wola i ludzkie podejście pracodawcy i współpracowników :-) pracuję w biurze i w czasie ciąży nie dźwigałam ciężkich segregatorów, ani nie skakałam po regałach żeby dokumenty z najwyższej półki zdjąć ;-) zawsze znalazł się ktoś, kto mi zaproponował pomoc...ot - takie ludzkie odruchy :-) po powrocie z macierzyńskiego miałam przerwę na karmienie (wychodziłam godzinę wcześniej z pracy), Była sytuacja, że pracodawca chciał mnie wysłać na szkolenie na drugi koniec Polski..zapytał mnie o zdanie, ja odmówiłam i nie było tematu :-) również z dwóch dni opieki nad dzieckiem zdarzyło mi się korzystać...bez żadnych problemów. Może trzeba pracodawcę po prostu uświadomić ;-)
Artur1122 / 89.231.98.* / 2016-05-26 13:12
ogólnie jeśli mówimy o prawie pracy to w tym kraju jest ono tylko na papierze...rząd podjął próbę (nieskuteczną) walki np. w sprawie uzusownienia umów...i co? I nic...wiele firm oficjalnie (bez krępacji) wprowadziło tzw. "dwumiesięcznicę" czyli zmuszają pracowników do podpisania 2 umów a zus odprowadzany jest co 2-gi miesiąc od jednej z tych umów ...dziś jest to 2 miesięcznica, ale co będzie za rok gdy ten sam pracodawca da do podpisu 3 lub 4 umowy? jaka to będzie różnica między śmieciówką a zusem płatnym raz na 4 miesiące?!? żadna , wychodzi na to że koszta stworzenia tej ustawy są wyższe niż zyski z tytułu ustawy....nie jest to cyrk? A jeszcze większym cyrkiem jest fakt że każdy o tym wie...media! politycy ! inspekcja pracy! ale co zrobili gdy za dwumiesięcznice wzięły się duże korporacje..? schowali głowy w piasek jak strusie i udają że niczego nie widzą (w tym największe doświadczenie ma -inspekcja pracy bo przecież od wielu lat tak robią...wiadomo że gdyby weszli do KAŻDEJ firmy zajmującej się sprzątaniem, ochroną lub w 90% marketach to nie byłoby cudu by nie znaleźli szeregu nadużyć i oszustw tych firm...no ale po co , skoro ma się ciepły stołek , umowę o pracę i niezłą wypłatę gwarantowaną co miesiąc ) a potem zdziwienie że ludzie mają w ...... te państwo, owszem mają bo nie mają czasu się nad tym zatrzymać i zastanowić...bo stawkę ma 6zł/h i musi zrobić 400godzin żeby zarobić pieniądze ...kosztem swojego życia, zdrowia i rodziny (bo przecież jego miesiąc nie jest z gumy...ma tyle samo godzin co polityka czy pracownika inspekcji pracy) internauci nie raz śmieją się na forach z jakiś krajów 3ciego świata...pytanie tylko czy bliżej nam do nich...czy do europy (i jeśli chodzi o jakość pracy, prawo pracy jak i o uczciwość organów stojących na straży pracy)
dfrewywt / 89.71.65.* / 2016-05-26 12:52
ja mam pracodawce który sam wygania pracownika w ciąży na zwolnienie lekarskie, nie chce widzieć w pracy bab z nadmiarem hormonów ciążowych, One zupełnie inaczej reagują na wszystko niż przeciętna kobieta. Po urodzeniu dziecka nie ma problemów z powrotem do pracy.
irrek / 109.95.94.* / 2016-05-25 11:41
W moim otoczeniu, Pracodawcy często przydzielają kobietom w ciąży prace z przenoszeniem ciężarów niezgodne z obowiązującymi normami BHP dla Ciężarnych. Zjawisko jest nagminne i dotyczy pewnie 99% zatrudnianych Ciężarnych. Bezsensowny i wieloznaczny rozgardiasz w Prawie pracy zafundowany Nam przez koalicję PO-PSL, umożliwia niebezpieczne "obchodzenie" Prawa przez Pracodawcę. A Pracodawca zachowuje się często w sposób wygodnicki, na pograniczu przestępstwa.
mela221 / 213.106.232.* / 2016-05-25 11:41
i dlatego nikt nie chce zatrudniac kobiet, rok urlopu ok ale wychowawczy?
a co pracodawca ma zrobic? zatrudnic kolejnego pracowsnika: ktory pojedie na urlop po roku?
w uK nei ma wy chowawczego i daja rade:
po pierwsze zlobki trzeba otworzyc: takei co otweiraje o 7rano i do 6 wieczorem dzilaja wiec mama moze sie dostosowac
po drugie szkoly musz miec stale godziny dla uczniow: 8-3 albo podobni anei ze raz zaczyna o 8 raz o 12: jak mam ma do pracy wrocic jak dziecko codziennie inaczej chodzi do szkoly
po trzecie: urlo do roku tylko (zeby pracodawca wiedziel ze pracownik wraca!: od razy umowy na okreslony okres czasu by sie zmniejszylo bo lepiej zatrudnic na stele niz trenowac od nowa....
kadry575 / 89.71.65.* / 2016-05-26 12:57

a co pracodawca ma zrobic? zatrudnic kolejnego pracowsnika: ktory pojedie na urlop po roku?

w moim zakładzie pracy nie ma z tym problemów są agencje pracy tymczasowej i można zatrudnić nowego pracownika. Po co te komplikatory. Przecież gdy pracownik jest na dłuższym zwolnieniu lekarskim czy na macierzyńskim to i tak pracodawca nic nie płaci, ZUSów itp. A pracownik nie jest własnością zakładu. Faceci na ten przykład też siedzą na stanowiskach a jak znajdą coś innego to odchodzą czy też ich z tego powodu nie zatrudniać?
babcia emerytka / 91.90.61.* / 2016-05-25 11:35
... a jakie znaczenie ma ochrona kobiet w ciąży ...kiedy prawie każda już 15 min po odczycie testu ciążowego leci do lekarza po zwolnienie (lekarz ze strachu , nie odmówi ) i siedzi na chorobowym 270 dni, bierze 100 % zasiłek, który przynosi jej listonosz . Powinna dostawać jeszcze "pincet+" bo zarodek w/g PiS-u to już dziecko .
orda / 83.26.59.* / 2016-05-25 11:20
A dla zwolenniczek PIS krytykujących zajadle koalicje PO-PSL przypomnę, że większość tych praw kobiety uzyskały w ostatnich 8 latach, własnie za rządów tej koalicji

Najnowsze wpisy