Forum Forum prawneCywilne

prawo spadkowe, mieszkanie spółdzielcze z prawem do własności

prawo spadkowe, mieszkanie spółdzielcze z prawem do własności

Matycha / 2008-03-04 15:23
Dzień dobry! Chciałam się dowiedzieć, czy jeżeli moja babcia ma mieszkanie spółdzielcze z prawem do własnosci i spłaca kredyt, to czy ja jako jedyna spadkobierczyni pomimo, że nie jestem zameldowana w tym mieszkaniu po śmierci babci otrzymam to mieszkanie, tzn. z możliwościa spłaty tego kredytu? ( w akcie notarialnym jest tylko ujęte ze babcia po swojej śmierci cały swój spadek przekazuje mi)
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-03-04 19:53 / Bywalec forum
jeżeli jesteś głównym spadkobiercą to otrzymasz to mieszkanie w spadkobraniu jeżeli przyjmiesz spadek. Natomiast jeżeli nie będzie jeszcze w całości spłacone to wtedy także przejmiesz obowiązek ich spłacania no chyba że odrzucisz spadek ale wtedy mieszkania równiez nie otrzymasz.
w akcie notarialnym jest tylko ujęte ze babcia po swojej
śmierci cały swój spadek przekazuje mi)

jakim akcie notarialnym?? czego on dotyczy??
Matycha / 2008-03-04 22:19
jest to testament, który został sporzadzony u notariusza, jestem upoważniona do całego spadku który zostaje po babci, natomiast nie jest nic wyszczególnione ( tzn. nie jest nic napisane o mieszkaniu) czy ten zapis w testamencie wystarczy? czy trzeba go zmienić (wyszczególnić w nim to konkretne mieszkanie?
Młody Rentier / 2008-03-05 19:51 / Bywalec forum
jeżeli na podstawie testamentu jestes uznana za głównego spadkobierce to otrzymasz cały aktywa jak i pasywa spadkodawcy czyli babci, które będą własnością babci w momencie śmierci.
Nie ma obowiązku wyszczególniania w testamencie co należy do masy spadkowej spadkodawcy.

Najnowsze wpisy