Forum Polityka, aktualnościPolityka

Premier chce skrócenia roku szkolnego

Premier chce skrócenia roku szkolnego

Money.pl / 2006-04-13 21:15
Komentarze do wiadomości: Premier chce skrócenia roku szkolnego.
Wyświetlaj:
Daichi / 81.190.117.* / 2011-06-07 19:41
Nauka według znanego filozofa Osho jest korzystna tylko i wyłącznie wtedy gdy osoba ucząca się daje z siebie całe sto procent - uczeń sam chce iść do szkoły i tryska energią oraz entuzjazmem, uwaga nie jest rozpraszana przez upały i towarzyszące im zmęczenie spowodowane bezsensowym wkuwaniem. Bezsensownym gdyż wszystko to, co przekazuje nauczyciel jest w większości bagatelizowane przez uczniów, którzy czują się źle, są nieproduktywni a ich podświadomość uznaje wysiłki nauczyciela za rozpraszające. W czerwcu wszyscy mają dość siedzenia w ławkach ( zwłaszcza w taki upał ) w klasach jest duszno, a nauczyciele nie często zgadzają się na zajęcia poza budynkiem szkolnym. Natomiast nauczyciele są poirytowani powtarzaniem w kółko tych samych informacji, chcą by uczniowie ich słuchali lecz bezskutecznie. Czerwiec to stanowczo zły miesiąc na naukę. Każdy kto chodzi do szkoły i chce z niej coś wywnioskować powinien doń uczęszczać gdy warunki są sprzyjające.

( jestem gimnazjalistą i jakoś nie uważam, by młodzież w mojej szkole w czasie wakacji nie miała co robić - uczą się języków takich jak: japoński, chiński ( bo im się podobają a szkolnictwo nie jest w stanie ich tego nauczyć ) pracują dorywczo, wyjeżdżają na rozwijające wycieczki, odpoczywają i czerpią radość z chwilowej wolności podziwiając świat i jego zalety. Każdy dzieciak potrzebuje poczucia wolności i niezależności w tym krótkim okresie czasu. Nie podoba mi się to, że ludzie wciąż nie mają czasu a gdy już uda im się go zaoszczędzić - po prostu zabijają go np. przed telewizorem. )
aaaaa1 / 2011-03-25 13:25
a niech sobie dzieciaki mają dłuższe wakacje
Gapa12 / 2011-03-24 13:55 / Bywalec forum
No tak najlepiej to wycofajmy w ogóle szkolnictwo wtedy o wiele lepiej będzie sterować nową masą kretynów!
kubek1978 / 2011-03-23 09:43 / Bywalec forum
Ciekawe co te dzieci będą robić ... ćpać , pić i później wyrośnie nam nowe społeczeństwo imbecylów jak w USA . Tak tak zbliżajmy się do zachodu to nam na pewno dobrze wyjdzie .... Niech wszystko zostanie po staremu jak było bo to był bardzo dobry system . Powinny wrócić zawodówki i technika bo teraz nasza młodzież nie ma żadnego przygotowania praktycznego. Za 15 lat zabraknie tokarzy , ślusarzy i ludzi o wykształceniu technicznym.
Wtedy zaczną rosnąć płace dla takich ,a tym samym koszty produkcji w naszym kraju wzrosną co zaowocuje brakiem zainteresowania inwestorów. Staniemy się mało konkurencyjni na rynku więc będzie bezrobocie...
Ale ten rząd w ogóle chyba nie myśli na przyszłość. Już teraz zaczyna brakować fachowców ,a co bedzie jak Ci obecni poumierają ?
W PL powinno wrócić szkolnictwo jak za dawnych czasów , wysoki poziom. Nawet Ci co uczyli się średnio lub słabo to w porównaniu z amerykanami to są o wiele inteligentniejsi bo oni to tam w ogóle nie mają poziomu.
Daichi / 81.190.117.* / 2011-06-07 19:51
Na jakiej podstawie osądzasz USA ? Założę się, że cześć tych prostych ludzi mieszkających na amerykańskich przedmieściach mają więcej w głowie niż Ci się wydaje. To prawda, że mieszkańcy ameryki ( nie muszę chyba wspominać, że największa Polonia znajduje się właśnie w Ameryce ) mają tendencję do wyrabiania głupich rzeczy, mają bardzo absurdalne poczucie humoru a często starają się być "bohaterami" - poprawiając coś co jest już doskonałe. Przyznam, że nie przepadam za kulturą i obyczajami ameryki. Dlaczego ? Nie dlatego ,że dzieciaki mają krótkie wakacje, ale właśnie dlatego, że mają tam zbyt wiele miast ( to samo dzieje się w Polsce ) a jednostka czuje się zagrożona przychodząc na pozornie bezpieczny świat. Skoro człowiek jest "ubezpieczony" jego mózg zaczyna wynajdować kłopoty w sferze niematerialnej. Stąd tyle problemów z bójkami, agresją wśród młodzieży, "głupotą", samobójstwami, depresjami i innymi chorobami psychicznymi. Urbanizacja wyrządzi więcej szkód niż jakieś tam wakacje dłuższe o tydzień lub dwa.
mś / 85.89.162.* / 2011-02-15 20:19
"Zastaw się i postaw" ale kosztem w końcu nie swoim. Podobnie jak z innymi sprawami dotyczącymi sytuacji majątku państwa.
ireneusz_77 / 2011-02-08 14:19
Z doświadczenia wiem, że dzieci w czerwcu bardziej nie chodzą do szkoły niż chodzą. Dzieci nie przerabiają nowych materiałów, oceny są z reguły już wystawione.
Jeśli miało by to tak dalej wyglądać to skrócenie roku szkolnego jest dobrym pomysłem. Nie rozumiem Waszego obużenia. Zazdrościcie dzieciom, że sami mieliscie długi rok szkolny?
Dzeci, które chcą sie nauczyć to nauczą się tego co trzeba nawet w skróconym roku szkolnym. Miejmy na uwadzę także zbliżające się EURO 2012. Dzieci mogły by przegapić w szkole taką impreze, która szybko sie u nas nie powtórzy.
myślcie / 83.22.116.* / 2011-02-04 23:16
............imbecyl
Aleksandra-w / 77.255.192.* / 2011-02-04 13:40
co wy gadać nauka jest nauką i niezależnie od pogody czy zachęcającego nas do biegania słońca trzeba o tym pamiętać a jak skrócą ten rok szkolny pomijając fakt że już i tak jakies 2 miesiące nam przepadają przez weekendy i święta to będzie jeszcze ciężej bo ja już nie wyrabiam z 15 przedmiotami i 8 godzinami dziennie a jak będzie mniej czasu to tempo będzie 2 razy szybsze czyli 2 razy gorzej ..
T. / 81.190.70.* / 2010-08-02 15:48
Oczywiście !
Najlepiej skrócić rok szkolny do końca kwietnia . Nauczycielom wydłużyć urlop i przekształcić na bezpłatny.
I już parę złotych więcej w budżecie...
gocha14 / 188.47.88.* / 2010-07-29 11:35
Ja też jestem za skróceniem roku szkolnego powinny się kończyć do 10czerwvca ponieważ w czerwcu już mało kto ma motywacje do nauki po drugie przychodzą ciepłe,a nawed bardzo ciepłe dni,a żadko która szkoła ma klimatyzacje i w szkołach jet poprostu duszno i gorąco powinno wejść w życie że wakacje zaczynają się od tego i tego dna,a nie tak że co roku w inny dzień:)
fajna / 83.2.136.* / 2008-05-30 08:24
I fajnie ja sie zgadzam !! skoro nauczyciele strajkują i dzieci do szkół nie chodzą to po co to tak trzymać do 30 czerwca ? zakończenie roku powinno być np. 6 czerwca i każdy by był zadowolony !
mirka8080808 / 80.54.54.* / 2008-01-26 17:52
tak tak tez sie z tym zgadzam ;P nie dosc ze sa głupie mundurki to jeszcze wakacje do 30 czerwca ;O o niee... prosimy niech bedzie tak do 6 conajmniej albo wogole wakacje to przez cały czerwiec lipiec sierpien
gość / 80.54.108.* / 2008-05-13 18:57
tak, też myślę, że to dobry pomysł nasi nauczyciele też powinni odpocząć... każdy chce skrócenia roku szkolnego i dla premiera to będzie korzystne wszyscy się chyba zgadzają,. proszę o odpowiedż należy ROZGŁOSIĆ TĄ SPRAWĘ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z poważaniem
lidzia nauczycielka
PS. dzieci w czerwcu nic nie robią myślą tylko o wakacjach
Dzidz / 83.24.4.* / 2008-02-21 20:01
Kurcze jakby nie mogło byc tak ze wakacje by byly 2 miesiace jak normalnie kto tak wymyslil ja ich nie nawidze
cien / 83.21.60.* / 2007-06-14 13:24
Około 180 dni po odliczeniu sobót , niedziel i świąt czyli liczą się dni od poniedziałku do piątku to i tak będzie się kończył raczej w czerwcu....
sonatka / 87.205.72.* / 2007-01-17 12:49
napewno tak sie nie stanie:((
no ale nadzieje mozna zawsze miec:))
nawet zniose te głópie mundurki zeby byl tylko dluzsze wakacje
sonatka / 87.205.72.* / 2007-01-17 12:47
trafiłam tu przypadkiem.
ale pomysł z skróceniem roku szkolnego jest dobry.
tylko jest taki mały problem.
program w sql bedzie dosyc napiety i nie kazdy bedzie nadazac.
chyba ze bedzie sciagac:D:D
zreszta kto w dzisiejszych czasach sie uczy??
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy