Forum Polityka, aktualnościPolityka

Premier: Nam potrzebna jest prawda

Premier: Nam potrzebna jest prawda

Money.pl / 2006-10-01 16:35
Komentarze do wiadomości: Premier: Nam potrzebna jest prawda.
Wyświetlaj:
tatko / 2006-10-02 22:17 / Tysiącznik na forum
Słusznie prawi Kaczyński. Każdemu potrzebne jest to, czego mu brakuje na co dzień. On wyraćnie mówi o swojej partii, która ciągle mija się z prawdą.
pchelek / 2006-10-02 14:55 / Tysiącznik na forum
to pewno tak jest - zatem ja Zomowiec i wykształciuch ze łże-elity i z szarą siecią w dłoni prosze o użyczenie mi pałki bym jako ten Zomowiec mógł walić pisiorów po łbach jak to czyniono 25 lat temu
ban / 83.168.75.* / 2006-10-02 14:17
kto nie z Jarkiem tego garnkiem
Binek / 83.6.201.* / 2006-10-02 13:53
Przesłyszałem się bo wydawało mi się, że było "Gierek Partia...Gierek Partia..." a tu było "JAREK PARTIA...JAREK PARTIA ...JAREK PARTIA' . Tamte lata zostawiły jednak ślad.
Kaja / 83.31.21.* / 2006-10-02 13:52
Ciekawe że zarzuty o PRL-owski styl robią głównie dziennikarze lewicowi i lewicująco-lewitujący, tudzież czyści adoratorzy PRL-jakoś o inklinacje PRL-owskie
Kaczyński nie jest posądzany z prawej strony sceny politycznej- ciekawe że w ustach
czy na piórach byłych ( lub obecnych) publicystów Trybuny,Polityki,Przeglądu i innych
określenie PRL-to obelga? Trudno połapać się w preferencjach tych panów i pań.
kafka / 217.98.20.* / 2006-10-02 15:55
Totalna bzdura. Ja im czynię taki zarzut, a nie jestem dziennikarzem ani adoratorem PRL. Robię im ten zarzut, bo tak przemawiają i myślą ludzie natchnieni jakąś uproszczoną ideą. Ludzie, któym wydaje się, że wszelkie środki są dobre by osiągnąć swój cel. A cel swój mający za niepodlegający krytyce. Dlaczego nie podlega krytyce? Bo jest święty, piękny, sprawiedliwy, prawy, demokratyczny (Gomułka do demokracja ludowa), jedyny słuszny, uzasadniony naukowo i historycznie, prawy i sprawiedliwy.
Tylko Pani Kaju szanowna, nikt nie krytykuje celu w rodzaju: ma być dobrze, sprawiedliwie i w ogóle fantastycznie. Byłby idiotą. Antypisiarze (do których należę) krytykują metody. Nie wierzą, że prowadzą one do tego szczytnego celu. Więcej. Oni sądzą, że prowadzą te metody w kierunku akurat przeciwnym, a u Kaczyńskich same stają się celem.
"Dekomunizacja" czemu ma służyć? Ano teoretycznie stworzeniu warunków do sprawiedliwszego podziału dóbr (socjalizm), szybszego rozwoju gospodarczego, lepszego życia dla wszystkich w rezultacie. A czemu służy? zaspokojeniu frustracji maluczkich, żądzy zemsty.
Ergo - sama staje się celem. I prowadzi do nikąd.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-10-02 13:22
Kaczyński stracił polityczne dziewictwo. Ale żeby zaraz dziewictwo tracić podczas publicznego Gang Bang :-)
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-10-02 13:12
Oto jak Kaczyński manipuluje.
Wyobraźmy sobie, że ktoś ukradł jabłko, zrobił to szybko i nie zauważył, że jabłko był nieco zgnite. Podczas kradzieży złapano złodzieja na gorącym uczynku.

Złdziej złapany za rękę najpierw krzyczy, że to nie jego ręka. Potem skoro to nie działa mówi, wszyscy kradną jabłka, potem dalej brnie... powołać komisję do zbadania jak doszło do złapania mnie na kradzieży... i dalej... nigdy już nie dam się złapać na kradzieży .... i biada tym , którzy nas kiedyś ponownie na tym złapią, zniszczymy ich. Bo my jesteśmy "pawo"i nie można nas łapać za rękę jak coś kradniemy, to my jesteśmy od łapania.
crosser / 212.38.197.* / 2006-10-02 14:50
Zapomniałeś o stwierdzeniu, że to prowokacja. Specjalnie złapano złodzieja, żeby go zdyskredytować! Przecież to takie nieuczciwe i moralnie naganne!
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-10-02 16:45
Jasna, że prowokacja dziennikarzy z TVN! Odkryłeś to dopiero teraz?

Rywina też Michnik nagrał, też była to prowokacja, też padły tylko propozycje i do niczego nie doszło i co? I siedzi kolego! A tu co, Ziobro nie widzi przestępstwa? Bo w przypadku Prawa i Sprawiedliwości Temida ma opaskę na jednym oku tak jak piraci mają.

Jak Kali ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu ukraść to bardzo źle. Ot cała moralność PiSiora
ban / 83.168.75.* / 2006-10-02 10:32
Wygramy wybory a bratowa to świetna laska
kafka / 217.98.20.* / 2006-10-02 10:32
Gomułka rzeczywiście tym samym tonem i używając tej samej retoryki głosił podobne prawdy. Zprowadzające się do tego, że precyzyjnie jest w stanie zidentyfikować wroga (wtedy ludu pracującego, teraz mniej więcej też. Tylko, że polskiego ludu) i go zniszczyć. Jestem przekonany, że Gomułka nie był wcale mniej ideowy od Kaczyńskich. Jestem pewien, że za swoje idee zapłacił znacznie więcej niż K. On siedział w więzieniu z widmem kary śmierci nad głową, a K siedział w stoczni przez kilka tygodni straszony stojącym naprzeciw ZOMO. Gomułka był tak samo przekonany o swoich racjach i o tym, że kto się z nimi nie zgadza, jest wrogiem klasy robotniczej i wszystkich "porządnych" ludzi. Analogii znalazłoby się więcej.
abx / 156.17.90.* / 2006-10-02 09:33
Wystąpienia członków PIS-u są jak żywcem przeniesione z PRL-u przemówienia sekretarzy. Dziwne, że takie zachowania prezentują także ludzie młodzi, którzy z uwagi na wiek nie mogli zetknąć się z takimi patologicznymi zachowaniami. Czyżby PIS był żywą kontynuacją "Homo sowieticus"?

Moze czas aby sie zorganizować? Można przecież zarzucić skrzynki mailowe wszystkich stosownych urzędów naszymi opiniami. Nie musieliby wówczas wątpić w wyniki sondaży.
jliber / 212.180.147.* / 2006-10-02 11:53
Dokładnie, ciągła walka z niezidentyfikowanymi siłami, zero konkretów. Polacy wierzyli PRLowskim dygnitarzom przez 45 lat, ciekawe ile będą wierzyli PiSowi.
Jaq / 2006-10-02 13:40 / Bywalec forum
Jak widać po wyborcach, Ci lubią jak im się obiecuje i ich się okłamuje - przyzwyczajenie z PRLu. Oby nie kolejne 44 lata :(
tatko / 2006-10-02 00:43 / Tysiącznik na forum
Gdyby istotnie potrzebna była PiS-owi prawda, to nie rzucałby kłamstw przez takich ludzików jak Kurski czy Macierewicz, a i Kaczyńskim łgarstwo nie jest obce.
CSB / 83.31.145.* / 2006-10-02 00:19
Regulamin forum
borisz / 2006-10-02 14:04
No właśnie słuchając takich wywodów na Zachodzie krzywią się "Pole-kathole". I mają dużo racji. Ja nie chcę, żeby ludzie mówiący o sprawach społecznych w co drugim zdaniu o tym państwie powoływali się na Kościół, katolicyzm i wiarę. A jeśli tak to proszę oddać szacunek talibom. Oni dokładnie tak samo myślą - i to z gotowością na największe poświęcenie.
Problem katolików i islamistów (oraz wszelkiej maści fundamentalizmów) polega na tym, że uznają iż nie ma życia poza ich systemem wiary. Owszem jest, ja żyłem jakiś czas w Korei i w Holandii i nie zauważyłem by tamtejsi buddyści, protestanci i ateiści byli w jakikolwiek sposób niemoralni albo w inny sposób skrzywieni. Powiem więcej - oba te społeczeństwa wydawały mi się bardziej poukładane i otwarte niż nasze, którego miłość bliźniego zaczyna się i kończy na kazaniu.
I jeszcze jedno - jeśli ksiądz i do tego profesor pobrzękuje tu i ówdzie nutką szowinizmu i antysemityzmu to jest mi po prostu przykro.
kafka / 217.98.20.* / 2006-10-02 10:15
Szanowny księżę,
Co ma oznaczać ten szeroki komentarz do słów premiera? Przeplatana co trzecie zdanie słowami: "Polska", "polski", "kościół". Czy to ma oznaczać, że laik nie jest "polski"?, Że w ogóle, ktoś przeciwny Kaczyńskim nie jest Polakiem? A ktoś przeciwny szarogęsieniu się kościoła jest "wrogiem Polski i Kościoła"? To jest retoryka Gomułki i tej formacji, która wydaje się księdzu zbrodnicza. To jest właśnie usiłowanie wpłynięcia na wybory tych "prostych ludzi" agitacją. Czyli szanowny ksiądz stosuje metody nienowe. Ani moralnie, ani technicznie. Cały ten przydługi wywód nie stosuje żadnej argumentacji. To nawoływanie, że dobrzy, to Ci których ksiądz i jego formacja za dobrych uważa, a niedobrzy, to Ci, których ksiądz za takich uznał. Czy można więc spytać, kto upoważnił księdza do takich podziałów? Bóg? A ci co w żadnego Boga nie wierzą, to co? Źli z definicji? Niepolacy? To w IV RP Polakiem będzie tylko katolik? Innym zabierze się obywatelstwo? Ksiądz ma prawo, a i taki zawód, by głosić swoje poglądy z ambony. Przekonywać do takiej, czy siakiej orientacji politycznej tych, którzy pod tę ambonę przychodzą. Musi ksiądz sobie zdać sprawę z tego, że wszystko, co w jego wywodzie dotyczy zdobywania władzy, wpływów i bogactwa, dotyczy również Kościoła. Nie będę nawiązywał do pojedyńczych stwierdzeń. Sprowadzają się bowiem do powtarzania w kółko tej samej myśli:
PiS dobry, bo popiera kościół i jest przeciw tym, którzy kościoła nie popierają.
Reszta niedobra, bo nawet jeśli nie atakuje Kościoła, to ani mu się nie poddaje, ani nie zamierza oddać mu roli najwyższego autorytetu, ani władzy, ani też nie zamierza napędzać kościołowi wiernych.
A bez tych ostatnich Kościół obumrze mimo swych dubr, które prawem kaduka "odzyskał" od państwa. Czyli także ode mnie.
Kościół dobrze wie, gdzie ma największe oparcie. Właśnie w tych prostych i najbiedniejszych często wyborcach. Dlatego nie jest w interesie księdza działać w kierunku rozwoju gospodarczego. Laicyzacja rośnie w miarę tego rozwoju i bogacenia się ludzi jak pokazują przykłady krajów UE. To stąd właśnie taki przed nią opór w kręgach kościoła. Tylko, że nie tędy droga. Nie można ludziom dziś głosić w zawoalowany sposób, że prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty dostanie się do królestwa niebieskiego. To anachroniczne, a i wiernych by pewnie nie przysporzyło. Można by powiedzieć, że gdyby nie te wszystkie historie z donosicielstwem w kościele, z pijaństwem i butą niektórych księży. Z ich brakiem pokory i mądrości, nawet może i niewierzący uznawali by autorytet kościoła. A tak? ....
maa / 2006-10-02 09:54 / Tysiącznik na forum
Człowieku, nikt tego nie przeczyta - za długie.
Jakby Pan był kimś istotnym, "z układu" jak J. Paradowska to przeczytałbym - jej nazwiska gwarantuje, że warto, ale take wypracowanie maturalne od CBS???
bt / 83.21.21.* / 2006-10-02 07:49
W porównaniu z kartoflaną IV RP PRL była bajką ...
życzliwy / 83.23.174.* / 2006-10-01 22:06
kaczynski na dokladke okazuje się zlodziejem,bo w czasach pierwszej solidarności był w stoczni bo mu laskawie zezwolił na to wałęsa i pętał się przeganiany z kąta w kąt,a teraz sadzi się na wielkiego wodza z tamtych czasów.Trochę skromności nigdy nie zawadxi.
antysocjalista / 83.24.170.* / 2006-10-01 23:10
Dokladnie!!!
W czasie wydarzen sierpniowych Kaczynski byl NIKIM, a teraz probuje sie kreowac na przywodce tamtych lat. Tymczasem z PRAWDZIWYCH przywodcow strajku w Stoczni dzis w ekipie PiSuarów jest tylko Borusewicz (formalnie bezpartyjny marszałek Senatu)
kenaj / 83.27.29.* / 2006-10-01 21:12
PZPRowskiego wiecu nie będę komentował, bo szkoda słów, jaki koń jest (a raczej kuc) każdy widzi. Ale z tym ZOMO przegiąłeś, to było naprawdę poniżej pasa, małe i podłe, cóż, jaki pan, taki kram.
KATOLIK / 80.53.15.* / 2006-10-01 21:09
JAROSLAWIE KACZYNSKI,NIE CHCEMY CIEBIE I TWOICH REWOLUCJI.Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia,TY siedzisz NA ZLYM MIEJSCU.
antysocjalista / 83.24.170.* / 2006-10-01 23:08
nie chcemy
marek 1953 / 2006-10-02 00:31
pewnie ze nie chcemy! Admin wycial "nie" z mojej wypiedzi.

Ten portal jest propisowski
tatko / 2006-10-02 00:40 / Tysiącznik na forum
Czyli jaki? Są głupcy i ludzie modrzy. Kto do któtych się zalicza? Po czym to poznać?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy